Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

jasiska

Ako si tak čítam komentáre, absolútne nechápem, kde ste ľudia doteraz žili, ak ste ešte nepočuli o Runaways. Aj keď je pravda, že hoci ich počúvam už hodnú chvíľu, okrem toho, že je to jedna z prvých dievčenských rockových kapiel, majú parádnu hudbu a hrá s nimi Joan Jett, som o nich nič nevedela. Kristen Stewart a Dakota Fanning je dosť dobré obsadenie. Stewart vystúpila z tieňa upírskych filmov pre teenagerov a Fanning si tiež konečne zahrala v kvázi dospeláckej úlohe. A obidvom som im ten život sexu, drog a rock'n'rollu verila. Celý film pôsobil tak zdrogovane psychedelicky cool a bol pomerne divný, ale dobre divný. A aspoň, vy banda ignorantov, už viete, kto sú Runaways:-)) ()

DannyBoy80

Vydařený životopisný hudební film o velmi mladé dívčí rokové skupině. O vzestupu, slávě, která má své pozitivní i negativní stránky a o pádu. Velice dobře zahráno, ale mohloto být odvážnější. Docela nadstandartní životopis skupiny. ()

peetriss

Více zaujal rozpad kapely, než její vznik. Režisérce totiž více sedí dramatická, než životopisná poloha, čímž The Runaways bohužel mírně ztrácí a stává se tak hudebním dramatem jen zanedbatelně sahajícím nad průměr. Každopádně Kristen Stewart, Dakota Fanning i Michael Shannon válí! ()

prezdivaka

Už nebudu dál opakovat, jak mě štvou některý přechytralý (a vcelku blbý) žvásty některých konzumentů týhle stránky. Myslej si, že něčemu rozuměj, ale leda tak hovno. Ještěže nikdy nedrželi kameru v ruce nebo něco nenapsali, to by byly sračky. Prej posledních 20 minut se nic nedělo nebo že nejlepší byla masturbace ve sprše. Kdyby to aspoň napsal někdo, kdo si nepovyměńoval body s kýmkoliv a něčemu z dějin či výroby filmu rozumí... Když už nic, tak film má naprosto úžasnou kameru, která jen nevypráví příběh, ale je oslavou doby a rock "n" rollu. Střih je skvělý, herečky taky. A hlevně - já tomu věřil, není to blábol, který ohromí většinu. Ale většina je - jak víme banda blbů. ()

Paldiny

Nemusíme si klamať, ako černoch nebude kráľom v plávaní, beloch v basketbale či behu, tak ani nežné pohlavie to nedokráča v kategórii akčný hrdina alebo rock´n ´roll na ten najvyšší piedestál. Zoskupenie neplnoletých drzých kočičiek za gitarami, bubnami a mikrofónom to možno v svojej dobe nakoplo smerom, aký rokec dovtedy nepoznal, lenže nebyť filmu netuším, že nejaká če-če-čery bombs dobývala rebríčky a nejaké Runaways vôbec existovali. Preto vznik filmu o portréte prvej rokenrollovej femalle kapelke bol záslužný nápad. Priblížiť tak zabudnuté hviezdičky svojej doby aj dnešnej generácii, ktorej rock nie je cudzí, len jej podaktoré staršie kapely možno už trochu hej. Uchytenie filmu hrá dobovú melódiu, z piatich babeniek sa bližšie venuje dvom a z ostatných postáv ešte vyšinutému manažérovi, ktorého poznáme z Atlantic City. Film ale neudrží pozornosť celý čas a na jeho smolu najlepšia pasáž končí so zložením ich najväčšieho hitu a ten vznikol ešte počas konkurzu, takže veľa veľa minút pred titulkami. Oná dramatičnosť si kráča skôr povrchne, aj preto "nečakaný“ telefonát do rádia nemá patričný náboj, rodinné záležitosti či čriepky v kapele to mohli vygradovať tiež do vyšších mét. Dej viacmenej popisuje to čo už popísali a lepšie iné spríbuznené snímky, ale zavrhnúť Runaways nemôžem. Snaží sa byť svoj, vytiahne niekoľko pamätných heftov, vtipných perličiek zo zákulisia, len nerúca (školské) tabu tak ako by mohol a možno na papieri chcel. Obávam sa, že bude ale odvážnejší ako pripravovaný a prístupný (!) životopis Kráľa Mercuryho. ()

gocatgo

Mám rád životopisy. Miluju hudbu. Žiju rocknrollem. Takže proto jsem si The Runaways nenechal ujít a dobře jsem udělal. Mladičké holky to hrajou fakt výborně, naplno, ba možná až o život. Kristen a Dakota jsou sexy, divoké, přesvědčivé. Těm bych ten chlast a fet věřil. Film vcelku ignoruje Litu Ford (a ani se nedivím, jelikož se na filmu nepodílela) ale do očí to nijak nebilo. Joan Jett a Cherie Currie, to bylo srdce Runaways a dvojka, která obohatila kytarový svět o spoustu parádních songů. Je vcelku těžké chtít po neználkovi aby ocenil odkazy na Bowieho a Sex Pistols. Takže neználci ať si dávají dvě hvězdy za obyčejnou biografii, já dávám hvězdy čtyři za skvělý zážitek. ()

lareinna

Tento film som si pozrela hlavne kvôli D. Fanning, aby som ju videla hrať teraz, keď už nie je to roztomilé dievčatko, čo spí s medvedíkom Creasym.. :) ale už je to slečna. Myslím, že jej kariéra ešte len začala. Kristen Stewart ukázala, že v nej je tiež čosi viac. Film ako taký ma neohúril a príbeh pokladám za štandardný, ničím výnimočný – proste bežný život umelcov, ktorí sa snažia alebo snažili urobiť dieru do sveta. Mnohým to len zničilo život, drogy, sex, alkohol..mnohí si mysleli, že presne vedia čo robia, ale pri takomto štýle života akurát stratili sami seba a skončili v lepšom prípade v špitále, v horšom v hrobe. Takže príbeh nič moc a film s neutrálnym hodnotením – tak 50 – 60%. ()

22matelko

Soundtrack, obsadenie a stvárnenie postáv bolo perfektné. Málo ktorý životopisný film ma takto zaujme a hlavne keď sa jedná o jeden z mojich najoblúbenejších žánrov musím hodnotiť na 5* ()

LBsmoke

svižné milé poblázněné holky.. stejně tak i film -do ničeho to nezabředává(na druhou stranu se film nikde nedostává pořádně do hloubky) z ničeho to nedělá velké drama .. dobré +holky sou si mazaně podobné ()

1945

Film je trochu hurvínkovsky postavený a díky tomu pro mě bylo občas těžké "mu věřit". Všechno bylo hozeno na plátno ve stylu: ,,holky tady máte jen tak na pokusy drahý kytary a zesíky, buďte drsný, teď musíte i drogy a budete slavný...". Možná by výsledek mohl působit méně nuceně, ale jinak to nebylo vůbec špatné ohlédnutí za zajímavou kapelou... ()

katchi

Sex, drogy, rock 'n' roll...nic víc od "The Runaways" nečekejte. Divákovi je poskytnut návod, jak se kvalitně sjet nějakýma těma barevnýma pilulema či jak si „zařádit“ se svou lehce bisexuální kámoškou, která je vlastně hrozně fajn, jenom má zálibu v nezávazných hrátkách. Ale ani přes snadno uhodnutelnou zápletku, která se prakticky neliší od klasických, ale skutečných osudů mnoha rockových skupin, či hvězd, tento film nemůžu považovat za špatný. Já, jakožto velký fanoušek rockové hudby, jsem si tuto hudební „rozbušku“ opravdu užila, ať už z hlediska hudby, hereckých výkonů či „feťáckých efektů“, kterých tam bylo požehnaně, a které dodávaly filmu tu zvláštně zvrhlou atmosféru... ()

Domec

Zajimavej nahled do prvni holcici rockove skupiny, kde sex, drogy a rock´n´roll bylo na denim poradku. Film celkovve dobre zvladnutej, kamera pekna a herecky se dokazaly vyborne vzit do sve role. 4**** ()

maty39

Joan Jett mám poměrně rád. Spíše ale když hrála s Blackhearts. Runaways jsem sice kdysi slyšel, ale nikdy mě nezaujali. Nicméně, na tento film jsem se poměrně těšil. Sice je to standartní životopis s kvaltními hereckými výkony (asi tak na 7/10), ale pokud znáte od Joan Jett více než I Love Rock 'n' Roll (a Bad Reputation), pak by tento film mohl být právě pro vás. ()

Ataxia

Holky ze Stmívání odskočí od upíru k rock´n´rollu a nedopadlo to nijak špatně. Dakota jako Cherie Currie a Kristen jako Joan Jett vypadají jak by jim z oka vypadly. ()

majo_svk

The Runaways je príbehom o prvej ženskej rockovej kapele, ktorú založili mladé sympatické babenky niekedy v polovici 70. rokov minulého storočia. Mladé nespútané teenagerky ukázali celému svetu, čo je to rock ´n´ roll. Ľudia ich milovali a úspech bol okamžitý. Rockový životný štýl však nie je len o hudbe, ale aj o sexe, užívaní si, rebélii a drogách. Na drogách stroskotalo veľa hudobných skupín. Ak sa k drogám pridruží ja množstvo rôznorodých názorov, rozpadnutie skupiny je len otázkou času. Každá členka kapely si vyberie svoju vlastnú cestu do budúcnosti. Joan Jett sa však nedá odradiť, pre ňu je rock ´n´ roll najväčšou láskou, pokračuje v tom, čo ju baví a vydáva najúspešnejšiu rockovú skladbu všetkých čias „I love rock´n´roll“. Hádam neexistuje človek, ktorý by ju nepoznal. Celkovo je to dobre natočený film, ktorý však nijak výnimočne nenadchne, no ani neurazí. PS: tých nadávok, urážaní, sexu a masturbácií tam mohlo byť aj menej. Inak pohoda:) ()

LudeCZek

Po čase měním ze 3* na 4*, není to tak kvalitní film, ale narozdíl od mnoha lepších filmů mi utkvěl v paměti na delší dobu. ()

LukyNike

Wau Dakota Fanning, ještě že to dopadlo tak, jak to dopadlo:) Kristen Stewart též působivá, ikdyž ne tak jako Dakota. No mohlo to být veselejší, ale tak když to mělo být asi podle skutečnosti. Jinak mě film silně iritoval. Lidi, neberte drogy xD. Po závěrečných titulcích jsem si uvědomil, že mi film zvedl náladu - hvězdička navíc. ()

Blue.Shark

Životopisné filmy sice nejsou mým šálkem čaje, ale The Runaways opravdu stál za to. Důvodem je možná to, že celý film byl prošpikován starými Rock & Rollovými peckami, se kterými jsem ještě neměl co do činění. Ať už je to, jak chce, po shlédnutí The Runaways chci začít poslouchat Rock & Roll, vrátit se do sedmdesátých let a založit si kapelu. Jen u toho nefetovat :) Za zmínku stojí, že koncertní části měly fakt šmrnc, Dakota Fanning už není ta divná holka z Unesených a Cherry bomb je nejchytlavější písnička z celého filmu :) ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky