Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

Seuata

Velmi dobré zpracování životopisu legendární skupiny, ikdyž osobně myslím, že tato skupina není tak známá jako její zakladatelka Joan Jett. Ale co se týká filmu, jsem spokojená, byla zde spousta úsměvných scének a vidět opravdový příběh (pro mě spíše o Joan), který vypráví o velmi neobvyklém přání (70. let), které se zdá brzy na dosah ruky. Úspěch ovšem někdy přináší i překážky a zklamání. Jak vše dopadne všichni vědí, ale to není nic zvláštního, ne? ()

PoNoruška

Runaways jsem neznala, kapela mě hudebně minula, dokonce mi většina písniček není ani povědomá. Myslím, že je to asi důvod proč tento film o hudební kapele nemůžu povýšit nad ostatní životopisně/hudební snímky. U tohoto filmového žánru pro mě navždy zůstane nepřekonatelným milníkem DOORS, právě proto že na mě naprosto geniálně přenesl atmosféru kapely, která mě tolik ovlivnila hodně pro mě znamenala. Ne že by se herečky nesnažily, právě naopak, herecké osazení je hlavní devizou tohoto filmu. Právě proto dávám 4* ()

IZFNP

Ako hudobný film to funguje, herci sú dobrí a nadchnutie či úžas sa nedostavujú. Už len za ten cigaretový bozk a záverečnú scénu 6/10 ;) ()

katvond

Snímka od začiatku až do konca neprekročila priemernosť. Na film o rocknrolle to nemalo gule ako sa patrí, zostalo to len pri filme o nefunkčnej dievčenskej kapele. Celé mi to prišlo ako nejaký zlepenec drobných drám, mejkapu a drôg, v ktorom sa v podstate nič zásadné nestalo - jedna speváčka šla dolu vodou, tá druhá hore - a v nijak veľkom štýle. Stvárnenie Joan Jett síce bolo to najrockovejšie vo filme, no stále mám pocit, že toho bolo málo. Príbeh vo mne nezanechal žiadnu stopu, žiaden dlhotrvácnejší dojem, ani len túžbu zabrnkať si "I love RocknRoll". ()

Cannonball

Nikdy som o Runaways predtym nepocul ale film mi dal co som cakal, trochu aj viac. Vzdy som bol presveceny, ze pesnicku I love Rock'n'Roll napisal rocker v kozakuch a s cigaretov v ustach. Zmylil som sa len v jednom, bola to RokerKA - Joan Jett. Stewartova ma presvecila ze je lepsia rockerka ako milovnicka upirov. Dakota Fanning sa rokmi len zlepsuje. ()

aggatka

Najlepší film v ramci tohto žanru čo som videla. Dakota a Kristen ma šokli, sú fakt úžasné herečky...po treťom pozretí zdvíham hodnotenie...a soundtrack som si musela stiahnúť a je fakt úúúžasný... ()

Chose87

Film o rocku, drogách, chlastu a jedné, pro mě až do teď neznáme, skupině 80.let. Chytlavý příběh, dobrý soundtrack a moje oblíbená Dakota Fanning. Doporučuji. ()

ikilledjenny

Miluju hudbu Joan Jett a Kristen, která vypadá jako její dvojče :D To je smrtelná kombinace. ,,Malá" Dakota vyrostla a hraje také skvěle a to je hlavní důvod proč film vidět - herecké výkony. Příběh je druhá věc, klasický vzestup a pád. Pád už byl nudnější, ale i za skvělý soundtrack takovéto hodnocení. Hello daddy, hello mom I'm your ch-ch-ch-cheryboooomb. ()

hasacisko

film na mna zafungoval...asi aj preto, ze mam rad hudobne filmy s poctivou rockovou muzikou. Celym filmom sa nesie temna atmosfera sedemdesiatych rokov a herecke vykony dakoty a kristen su viac nez uveritelne... ()

Roucky

Pro mě je Joan Jett asi napořád ztělesněním lásky k rocku. Nevím nakolik je film pravdivý a jak moc vykresluje skutečnost, ale na tom jen málo sejde. Joan mám ráda, i když ze začátku filmu mi přišla v podání Kristen Stewart trošku uměle "drsná", ale to se postupem zklidnilo a Kristen podala skvělý výkon. Můj obdiv patří ale hlavně Dakotě, která svojí roli zvládla skvěle... Dala bych 5 hvězd, jenže pořád tam něco chybělo, i přes skvělé herecké výkony a skvělou muziku. Možná to na mě bylo až moc silný kafe. ()

Dolores Haze

Vím, že jsem se narodila ve špatný generaci. Chtěla bych aspoň na chvilku zažít sedmdesátky na západě, kalit v Rodney Bingenheimer's English Disco, potkat toho Frankensteina - Kima Fowleyho a poslechnout si živě The Runaways. To bohužel nejde, ale film mi to parádně nahrazuje. Miluju tenhle film a miluju glam rock! ()

Leyla

Čekala jsem na tenhle film dlouho...a stálo to sakra za to! Naprostej nářez ve spojení s tak parádním vylepšením si herecké reputace po Twilightu pro Kristen a Dakotu...to by chtělo minimálně Oskarovou nominaci za jejich výkony. Paráda! Plus jedna z nejvíc sexy erotických scén, co jsem ve filmu kdy viděla (aniž by v ní bylo "něco" vidět) ()

TeaMorrison

Hello daddy, hello mom, I'm your ch-ch-ch-ch-ch-ch-ch-cherry bomb! Skvělej film, ale na 5* mu přeci jenom něco málo chybí. Ale na druhou stranu smekám před Dakotou..parádní výkon. "I am the wild one!" ()

Tristanian

Film stojí na geniálním soundtracku a kvalitních výkonech obou hlavních protagonistek (jinak řečeno, o celé kapele se toho člověk zase tak moc nedozví). Jednohubka na zaplácnutí večera, nic víc... ()

rigby

Dobře natočený příběh jedné rockové kapely, ale bohužel to ničím nevyčnívá nad běžný průměr. Člověk se u toho baví a chvílemi i nudí, tak jak to u průměrných filmů bývá. ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky