Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

MA.KI

Tento (po většinu stopáže) svižný životopisný snímek si nekladl za cíl nic víc ani míň, než zachytit / zpopularizovat začátky jedné americké dívčí kapely, takže přirozeně nemůžeme očekávat bůhvíjakou scénáristickou ekvilibristiku a originalitu. Scénář napsala sama historie a členky kapely. ~ /možné spoilery/ The Runaways ovšem není pouze biografií kapely (předčasné dospívání patnáctiletých dívek, jež zaplnily prázdné místo na hudebním trhu coby pouhý žádaný komerční produkt, a s tím spojený zhýralý život plný chlastu, drog, revolty, sexu…, otvírají otázky jako např. propuknuvší závist a napjaté vztahy uvnitř kapely, vyrovnání se s rychle nabytým úspěchem a publicitou, manipulace producentem / svobodná volba,…), nýbrž v centru pozornosti jsou též životní osudy a vnitřní pohnutky jak drsné Joan Jett, tak především o něco jemnější Cherie Currie (její vytržení z rodiny, propadnutí drogám…). Jejich rozdílnost, přitom jakási spřízněnost. Mimochodem film v jistém smyslu taky o takové banalitě, že holka přece jenom není kluk. ~ I když podle některých „jen“ životopisný snímek, nemám žádné námitky. Skvěle se na to koukalo, dobrá hudba, pěkný holky. Přitom nápaditá kamera, jistá režie (režisérčin debut!). Supr. Jo a nejpřesvědčivější Kristen Stewart, jakou jsem kdy viděl. Ta role ji sedla jako prdel na hrnec. ()

Attta

Výborný hudební film, který může pyšnit tím jak velice dobře K. Stewart zahrála a napodobila Joan, opravdu neskutečné. Každopádně skvělá podívaná pro každého rockového fandu. PS Doslova mě šokovalo jak ta "malá" Dakota Fanning vyrostla a jak ten zatracený čas rychle běží! ()

JohnRambo

Vynikajúci film plný parádnej muziky a neskutočne krásnych dievčat. Kristen a Dakota boli božie, inak to ani nejde povedať. Proste megasexi. Ja ani nemôžem dať menej ako 5* už len kvôli nim :) ()

Andre3000

Kvalitní two girl show v podání Kristen a Dakoty mě dostal. Přeci jenom ale závěrečný přechod kdy Cherie odešla a z Joan se stala hvězda byl moc rychlý, chtěl sem ji vidět mnohem více hrát, škoda. Jinak sem si to doopravdy moc užil!!! ()

carly

sex, drugs & rock'n'roll. Cherrie bola sex, drogy brali všetci a Joan bola rock. Ken ich vytvoril, dal im šancu, ale v istom zmysle ich aj zničil. a Micheal Shannon ho zahral neuveriteľne. Joan chcela iba hrať. na elektrickej gitare. a Cherrie? ona asi len chcela byť šťastná. a Dakota a Kristen boli neuveriteľné. pohyby, hlasy, výrazy. vizuálne oslnivé. a hudba, neuveriteľná. páčilo sa mi využitie Vincenta. a záverečná scéna. ()

campix

Povinnost pro fanoušky filmu a především pro fanoušky hudby, jejíž jsou The Runaways naprostou legendou. Byli zcela něco jiného, co zde nebylo. Chtěli ukázat světu, že i holky umí žít Roc n Roll. Původně mi tam Kristen Stewart oproti Dakotě Fanning vůbec neštimovala, ale postupem jsem si zvykl a musím uznat, že obě zahráli skvěle. Škoda, že se mi Stewart naprosto znechutila sérií Twillight. Ať žije Rock''n''Roll a kvalitní hudba. ()

Riley

Dakota, Dakota, Kristen, Kristen....herecké výkony dokonalé. Dakota možná působí jako lehká děva, ale kdo viděl skutečnou teenage Cherrie Currie může jen obdivovat její naprosto přesné ztvárnění. Navíc vidět zdrogovanou Dakotu, když si ji představím jako malou Lucy v I am Sam je trochu mazec. :) Soudtrack, kamera, kostýmy a některé scény naprosto perfektní. Co mi vadilo, byla snaha narvat do filmu všechno možné, tudíž nevím, co mi to vlastně jako divákovi mělo nabídnout. Bylo to o vztahu Cherrie s Joan, nebo o pádu úspěšné kapely (ač to vypadalo, že měly všehovšudy dva koncerty) nebo o Cherrie a jejích problémech? Tím, že nic nebylo vykresleno pořádně se mě ten příběh či biografie nijak osobněji nedotkl, což je trochu škoda. ()

okkac

Nebylo úplně marné, ale obsahuje to stále neduhy životopisných filmů, a to, že je to hlavně kupa volně navazujících scének, které se snažít pokrýt všechno důležité, a přesto se nestihnou ničemu věnovat úplně pořádně. Film hlavně táhne pozornost díky Kristen Stewart, která se velmi dobře dokázala vžít do role Joan Jett, a když si vybavím, co unylého předvádí ve Twatlight, je to jako den a noc. Stejně jako Dakota dokazuje, že už není roztomilá holčička, ale pořádná slut Cherrie Currie. No alespoň se fanynky Twatlightu, které se právě díky oběma hlavním herečkám o film zajímají alespoň něco málo přiučí z rockové historie. 6/10 ()

Maty85

The Runaways jakožto první dívčí rocková kapela to rozjeli celkem slušně. Rozhodně zaujmou herecké výkony jednotlivých dívek. O nevyhnutelném špatném konci skupiny není třeba polemizovat... to už je zákon :) ()

Icefist

Bylo by to o deset procent míň, ale rockovou muziku já fakt můžu. A hudba je samozřejmě tou nejsilnější stránkou, kterou se může tento počin chlubit. Velice mile mě překvapila Dakota Fanning, kterou jsem měl pořád ještě zafixovanou jak holčinu z Muže v ohni a Války světů. To se odteď mění, slibuju. :-) Co se děje týče, tak mě bavil zrod kapely a její začátky a všechno šlapalo jak rozjetá lokomotiva. Ovšem s koncem japonského turné jako by došlo palivo a zbytek stopáže už se jen tak líně dovlekl do cílové zastávky. Jak jsem ale říkal, pro rock mám slabost, tudíž 80 %. Oblíbená část- Cherry Bomb (Japonsko) ()

papaJA21

Herecké výkony všech jsou fakt skvělé, hlavně Michael Shannon je fakt super uchyl. Film není ani tak o vzniku a působení kapely Runaways, jako o vztahu Joen a Cherie. Ostatní členky kapely tady jen proběhnou spolu s komparzem. Všechny scény jsou super, karavan, koncerty, fanynky v Japonsku, ale dohromady tomu přece jen něco chybí. Floria Sigismondi toho chtěla říct hodně, ale jedním dechem se to pojmout nepovedlo. ()

KajusaK

Otřesné! Takové dementní složení herců a hereček sem už dlouho neviděla! Jediný důvod proč jsem si film pustila byla Aia Shawkat, která měla být mezi hlavními ale vidět teda moc nebyla. Nehorázná blbost a jediné co jsem si z filmu odnesla je, že mrknu na nějaké videoklipy skupiny. O Kristen a Dakotě už nechci hodně dlouho slyšet. ()

dr.fish

Absence děje, plochost a nedůvěryhodnost. Nuda nuda šeď šeď. Na nedělní televizní odpoledne, vidět a zapomenout. ()

sir-dave

Hodně záleží na úhlu pohledu. Pokud se na to dívá ten, komu se líbí 70's, pozná skupinu The Runaways, je fanoušek Rock n Rollu, ví kdo je Joan Jett či Cherie Curie nebo zda mu něco říkají písničky jako Cherry Bomb, I Love Rock and Roll a Bad reputation, je to pro něho jako stvořené,. Já jsem někde v polovině.. Ztvárnění Joan Jett a Cherie Curie herečkami Kristen Stewart resp. Dakatou Fanning se povedlo. ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky