Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

Grease

Ani nevím,co jsem od toho filmu čekala. Mám ráda hudební filmy, tohle je spíše více pocitové. Holky dobrý, jen moc nevím co tim chtěly říct. ()

drovi

Mám rád rockenroll a Joan Jett zložila o ňom hymnu. Vďaka tomuto filmu som sa dozvedel o jej hudobných začiatkoch. Žila hudbou a žije ňou doteraz. Začiatky nemala ľahké a jediná zo skupiny Runaways to zvládla a hraje doteraz. Jej láska k muzike ju drží pri živote .Tvorcom sa podarilo skvele natočiť začiatky kapely, Herečy sa tiež podarilo vybrať super a boli aj podobné pôvodným členkám kapely. Bolo to vtedy dosť drsné. Film kĺzal síce po povrchu,ale má svoju výpovednú silu. ()

Sejkorka

Skvělý film o kapele, kterou jsem moc neznal. Jen Joat Jett. I love rock n roll se hraje over and over. Zažil jsem to i na domácí karaoke show v US. Ženský čtyřicátnice juchaly jak za mlada. Obě hlavní herečky super. A pochopitelně hudba, už to sjíždím z you tubu. ()

Seteh

**35** Naprostá pecka! Skvěle vybrané herečky, filmová Joan Jett jak kdyby z oka vypadla té opravdové. Stejně tak Dakota hrající Cherie. Akorát Michael Shannon mě teda těžce sral. Žila jsem v domnění, že kariéra The Runaways byla o dost delší a také mě hodně překvapilo, že holky, když kapelu zakládaly, byly až tak mladé. Jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout na to, jak to tenkrát asi cca bylo a memoáry Cherie by mne také dost zajímaly. Ocenila bych, kdyby to bylo klidně ještě o něco delší a podrobnější, dokumentárnější. Kdybych mohla vidět více z rodinných životů členek kapely, více vztahů, které holky měly mezi sebou atd. Klidně bych film i rozdělila na části. Myslím, že tahle skupina si pozornost jistě zaslouží. Pět hvězd a ukládám si tento film do svého pomyslného šuplíčku "srdeční záležitosti". :)) ()

kaladze77

Preto ma zaujímal film lebo milujem rockovú hudbu a zaujímavosti okolo rockových skupín. Predtým som už poznal mená Lita Ford a Joan Jett, ale vtedy som prvýkrát počul o skupine Runaways. Pred filmom som si pustil aj pár ich pesničiek na youtube, ale veľmi ma nenadchli ich pesničky (sorry pre fanúšikov) ale ani neboli až tak známe. Čo sa stalo svetovo známym je Joan Jett a jej Blackhearts a od nich pesnička "I love rock n roll" a Lita Ford mala duet s Ozzy Osbourne-m "If I close my eyes forever." Film: 1. V prvej časti mi to príjde ako tínédžrovský film. Jednu skupinu kočiek ktoré chcú byť známe po svete, ale predsa je to také aj tak ako keby to bol teenage movie. 2. V strede filmu keď sa zblíži Cherie a Joan mi to príde ako príbeh rockových Thelma a Louise 3. Pri konci keď každá sa kúpe v opojení drog mi to pripomína film Doors s Val Kilmerom a v tom sa to aj podobá na film Doors že tam sa celý dej odohrávalo len okolo Jima Morrisona a ostatných členov skupiny ukážu len okrajovo, takisto aj v tomto filme. Celá storka je okolo Cherie, Joan és a okolo ich bláznivého manažéra, resp. okolo Cherienej rodiny. Fakt film mohol mať kľudne názov Joan a Cherie. 4. Úplne do pozadia potlačia Litu Ford, ktorá je ešte MOŽNO väčšia zpeváčka ako Joan Jett,  ani nespomenú basgitaristku Jackie Fox, ktorá sa tiež stala v kapele síce som čítal že ona nechcela byť ani spomenutá vo filme nakoľko prezradila že Fowley ju v roku 1975 znásilnil.  A Sandy West iba tak je ztvárnená že s Joan Jett ona založila skupinu. to je vsio. 5. Viem že je to rockový film, ale drôg tam bolo neskutočne veľa, a to ich sprosté správanie...AJ KEĎ JE TO ROCKOVÝ FILM. Mne sa skôr podobali na namyslené nadrogované lezbické p.če. 6. Z ničoho veľké hviezdy v Japonsku (veľký) skok v čase. 7. Veľmi sa mi páčilo že veľmi dobre bolo znázornená doba 70 tych rokov atmosféra, kostýmy, autá a šaty dievčat. 8. Samostatná herecká hra ako hrali a ako ich ztvárnili bolo celkom ok (ako som písal konverzácie boli príliž ploché a že iba o dvoch kočkách bol celý film) 9. Aj potom čo Cherie opustila Runaways, skupina pokračovala ďalej aj to mohli ukázať vo filme. Viem kto som ja že toľko kritizujem, mám rád rockovú hudbu, ale sorry táto hudba mi nesadla, ale ani film. Bola to nuda trocha a ak sa pýtate čo sa mi páči potom? Hudba: Whitesnak, Def Leppard, Bon Jovi, AC/DC, Guns atď...Film Hysteria: The Def Leppard Story.   Celkovo dávam 3 body z 10 a tu 1 * za priblíženie a atmosféru 70tych rokov. ()

leafroller

Filmů o legendách je stále málo a tato zapomenutá legenda si film určitě zasloužila. Filmů o holkách, které se chtějí vymanit ze stereotypu vyžadovaného společenskou konvencí a chtějí žít vlastní život po svém, je ještě méně a o to jsou potřebnější. The Runaways byly první stejně jako Beatles, jejich osud byl však bohužel jiný. Aniž by si to zasloužily. A když pak na konci zaslechnete tu neuvěřitelnou legendární píseň, která Joan Jett proslavila a zajistila, říkáte si, že opravdu mělo smysl na film koukat. Jdu stahovat soundtrack. ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky