Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

Mzetko

Film si zaslouží nejspíše průměrné hodnocení. Nelíbilo se mi časté skákání mezi lokacemi a člově často ztratil kontext. Scénář měl také svá slabá místa. Naopak herecké výkony byly výborné a drsné prostředí "undergroundu" bylo též zaxhyceno velmi přesvědčivě. Dávám 3* ()

karras

Na film jsem se těšila už kvůli Dakotě Fanning a ta mě nezklamala. Spojení úžasné rockové hudby s výbornými hereckými výkony. Musím moc pochválit práci režisérky, na které je vidět, že má praxi v práci s hudbou. Dakota opět zazářila, ale dějově ten film zas tak úžasný není. Je to příběh kapely jako každé jiné, která se spojí, dosáhne úspěchu a pak se rozpadne. Scénář taky nic extra, dialogy ovšem docela v pořádku. Pokud jde o mě, ty hvězdičky dávám režisérce, Dakotě a hlavnímu zvukaři. ()

whoof

jako hudebníka a milovníka rockové hudby a nezřízeného života mě tohle chytlo za srdce a prožíval jsem osud této skupiny jako by to byl můj vlastní. Kristen jsem věřil naprosto všechno a opět se mně potvrdilo, že tahle herečka si zaslouží místo v mých top. Pro mě bez váhání 5* ()

Missile

Tento životopisný film pojednávám nejen o dívčí kapele, ale i tom, že když po něčem toužíte tak moc, jak se jiným ani nezdá, tak to dokážete i přes všechny velmi těžké překážky. Tvůrcům toho filmu se podařilo ztvárnit něco tak úžasného, co se jen tak někomu nepovede. Film mi nejen promluvil do duše tím, že se nemám vzdávat hned u první překážky, ale ukázal mi začátek této úžasné skupiny. Dokonce nasazené herečky byly skoro stejné jako původní členky kapely, což dodává filmu další velké plus. Film je opravdu strhující, pěkný a přesný se životem této kapely. Konečné hodnocení 97%. ()

Lucpro

Od začátku do konce jsem se přemlouvala tenhle film dokoukat. Zajímavý byl snad jen pohled do 70.let a na herecké výkony. Příběh je "odflinknutý" a některé scény byly přímo nechutné. A souhlasím s některými uživateli ČSFD, že by holky potřebovaly profackovat a to samé jejich rodiče, ale doba byla asi taková, ne-li horší. ()

ErzebethB

To co jsem od filmu očekávala bylo splněno. Spokojenost, pokud jste nadšenci kapely jako já, budete unešení a proč? Protože je spousta legend, kterým nikdy film natočen nebude a to i přes spoustu chyb a nedostatků, které film měl... Aneb sex, drugs and rock´n´roll ()

Kstew4ever

Boží životopis jedné první boží ženské rockové kapely. Kristen zas a zas dokazuje že umí zahrát snad uplně všechno a všude jí to neskutečně sekne. Dakota byla taky skvělá ale nepříde mi že role rádoby lehčí dívky sedne ani ne 18. leté slečně. Soundtrack byl skvělej hlavně přezpívaná písnička Cherry Bomb která musim uznat, i když s těžkým srdcem, že přezpívaná byla lepší jak originál! 5* ()

zastavka

Scénář, kamera a střih a zvuk super. Souhlasím s Malarkeyem, že to tehdá asi bylo "mnohem vostřejší". Co mě ale mile překvapilo byl výkon Dakoty Fanning. Role jí sedla a vžila se do ní, takže jsem jí to věřila, naopak Kristen Stewart mě zklamala. V Twilightu se mi líbilo jak hrála s naprostou lehkostí a nejspíš tam do toho dala dost ze sebe. Tady mi přišlo, že ji to asi nějak moc nebavilo. Proto 3*. Příběh byl sice víceméně z pohledu Cherrie, ale o The Runaways a Joan Jett, takže když hlavní-nehlavní herečka hraje líp než ta, na které by to mělo stát, film ztrácí jiskru. ()

saltigrade

Kristen je opravdu skvělá herečka (potvrzeno u Speak, Cake eaters, Into the wild, Yellow handkerchief. Twilight ságu nekomentuju, u takových filmů se hereckej výkon moc sledovat u nikoho nedá, ale zase díky ní vešla do povědomí veřejnosti a má balík na účtu:-)). V roce 2010 se chopila rolí ,,zlobivých holek" (nejen tady, ale i ve filmu Welcome to the Rileys - hraje prostitutku) a vážně jí obě sedly a divákům rozšířily obzory! Gesta, mimika i emoce - to vše z ní udělalo perfektní Joan a dohromady s Dakotou tvořily duo k pohledání. Co teprve když jsem se dozvěděla, že několik písní spolu samy nazpívaly. Wow!! Já mám potíže hlas Kristen od hlasu Joan Jett rozeznat. Tenhle film se možná bude víc líbit lidem, kteří zbožňují muziku typu David Bowie, Sex pistols, Suzie Quatro, ale i kdyby ne - můžu potvrdit, že je na co se dívat!!! ()

BlackHoleSun

Všichni jim říkali, že při vzestupu budou muset neustále roztahovat nohy. Ale ony se nedaly a dotáhly to na stálice rockové scény. ()

Stanlynka

Biografie, dá se říct první čistě dívčí rockové kapely, která je natočena na motivy knihy, kterou napsala tehdejší zpěvačka Cherie Currie, může působit jako oslava něčeho co už tady bylo vícekrát. Touha po rock´n rollu, probíjení se, vytoužená sláva, pád. Bohužel tohle byl úděl kapely a režíserka to vystihla podle mě výstižně. Obě herečky v hlavní roli jak Stewart tak Faninng stvárnili role na výbornou. Obvzláště Stewart to pasovalo více než v prokletém Stmívání. Pro rockerky dobrá inspirace;-) ()

miskahryzka

hudba, hudba a znovu hudba - neskutočná... zažiť si čaro tej doby na vlastnej koži - na nezaplatenie. Čo by som dala za to, keby som sa aspoň na jeden deň mohla ocitnúť v ich koži. júú za soundtrack dávam 28 hviezdičiek, príbeh, čo už, ale myslím, že dievčence to dali :) ()

kori_kori

zhruba tak od 33. minuty jsem zjistla, že mě to začíná bavit ... The Runaways neznám, ale mám ráda rokec ... přemýšlela jsem spíš o tom, jak moc je ovlivnil třeba Bowie - Ziggy Stardust, škoda, že píseň Rebel Rebel zazněla jenom prvními tóny a při poslechu výborné chytlavé Chery bomb jsem slyšela Bowieho "če-če-če-če-čejndžís" ... no ale dost už, i když ano, vžyť to byly sedmdesátky a mně se proto ta atmoška ve filmu líbila ... soundtrack, Dakota výborná, sexy ... Kristen hned po ní ... ulítlej uvěřitelnej M. Shannon ... a písnička I love rock n´ roll je prostě mazec :-) ()

Von Kempelen

I když si troufnu říct, že se v rockový (a metalový) muzice dost vyznám, tak název The Runaways mi nic neříkal, přestože (jak jsem posléze zjistil) se nejednalo o nějakou zapadlou zábavovku a navíc se mi jejich protopunk i docela líbil. Film o nich pak nebyl vůbec špatnej, sice předvídatelnej se všema r'n'r klišé, ale působil nesmírně autenticky, což vůbec nebejvá u filmů o rockový hudbě pravidlem. Velkej podíl na tom měli jak dvě hlavní herečky společně s Michael Shannonem , tak výborně zvládnutý kostýmy a masky, stačí porovnat fotky skutečnejch The Runaways s fotkama z filmu. ()

ReeseB

Musím říct, že Kristen a Dakota se hledaly, až se našly! Představily ve filmu naprosto skvělou dvojici, obě byly nesmírně originální a ve svých rolích naprosto přesvědčivé. A film byl jako celek taky skvělý. Takhle nějak si člověk představuje život rocerek. Hromada drog, alkoholu, sexu a taky pořádná dávka tvrdé muziky! A nejlepší (i když jak se to vezme) je zobrazení té reality u umělců, kteří se na pódiu prezentují jako ti nejšťastnější a nejzapálenější lidé na světě, protože v ten moment dělají něco, co je pro ně smyslem života. Lidi to vidí jako něco dokonalého. Pak se ale v zákulisí nebo za zavřenými dveřmi soukromých šaten ukazuje realita jejich psychického stavu. Vždycky mi běhá hlavou, že nechápu, jak mohli takový tlak vůbec vydržet a je frustrující pomyslet si, že si spoustu umělců pro to, co milovali a pro co žili nakonec ten život vzali. Ne vážně, není to fascinující? ()

andy60

Na Runaways jsem vyrůstal, měl jsem na vinilech všechny jejich desky (vydaly 4) a dodnes je mám ve své hudební sbírce (na cd). Jejich plakát jsem měl nad postelí po celé mé dospívání a Joan Jett - to byla pro mě bohyně, kterou jsem prostě miloval Všechny ty mé první známosti a lásky jsem posuzoval podle ní a snažil se vyhledávat podobné tipy. Proto jsem se na film moc těšil, ale ne se vším jsem byl spokojen. Především, film téměř vůbec nezmíni Litu Ford, která to ze všech holek dotáhla asi nejdál. Jediná dodnes vydává desky a stále se věnuje heavy metalu. V závěrečných titulcích o ní nepadlo jediné slovo, stejně tak o bubenici Sandy West, která před několika lety zemřela. I přes to považuju film za přínosný, i když svým zpracováním nedosahuje kvalit The Doors od Olivera Stona.l ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky