Hvězdná brána

• USA Stargate (více)

Vědecká expedice objevila poblíž pyramid zvláštní objekt pokrytý neznámými symboly. V přísném utajení ho začala zkoumat armáda, uběhla však dlouhá řada desetiletí, než se našel člověk, který by nápis rozluštil. Egyptolog Daniel Jackson zjistil, že znaky představují souřadnice pro cestu vesmírem na jakousi vzdálenou planetu. Padlo rozhodnutí vyslat tam průzkumnou jednotku pod velením plukovníka O'Neila. Symbol umožňující návrat na Zem ovšem na hvězdné bráně chybí, bude zřejmě teprve na místě určení. Expedice nutně potřebuje Danielovy znalosti, mladý vědec se tedy volky nevolky stává jejím členem. Nepraktický intelektuál se ocitá v prapodivném světě na úrovni staroegyptské civilizace, kde všichni lidé ve strachu otročí božskému vládci a nebezpečí číhá na každém kroku... (oficiální text distributora)

Wulz

Radši dvě hodiny jednoho filmu než nekonečný seriál o ničem :D Prostě skvělý začátek. A to s toho dělá velký film...další filmy neřeším ... tenhle je z nich nejlepší páč je první, a pro mě i poslední. Seriál je na 3, tak špatný není. ()

koza3

S ženou jsem se podíval na Valmonta, což přineslo benefit v dalším výběru na mé straně - Hvězdná brána. V podstatě kultovní klasika, která je mi ze sci-fi seriálů nejblíže. Film jsem viděl snad desetkrát, ale pravda, že již několik let leží v mém zaprášeném mozkové archivu, bylo tedy na čase sjet tuhle jízdu znovu. Příběh objevení teleportačního zařízení, které dovede lidi z půlky devadesátek do úplně jiného světa, kde se mluví starým dialektem egyptštiny a modlí se k podivnému bohu, který připomíná naše faraóny. Tohle téma otevřelo pandořinu skříňku pro několik edic seriálů. Pro mě nejmilejší Atlantis, který jsem sjel celý. SG1 jsem nikdy chronologicky nesledoval, ale ani to není potřeba. Viděl jsem desítky dílů a to putování novými světy a zajímavé příběhy hlavních hrdinů budou mít navždy místo v mém srdci. To jsou až potomci tohoto filmu, ale bez něj by nikdy nevznikly. Sám o sobě by to na ultimátní hodnocení nedotáhl, ale i to poselství, které předává dál je obrovskou hodnotou a doplňuje chybějící mezírky v určitých momentech, které by to snížili o jednu hvězdu. Chápete, ne? :-) ()

blazma

Tím, že to měla být trilogie nechá to ve Vás pocit jakoby si tvůrci chtěli nechat to nejlepší do dalšího dílu.. Zkrátka postupně tu atmosféru vybudovat a né to vybalit v prvním filmu a pak střemhlav dolů. Bohužel však nečekali, že další díly už nebudou a tak se tato filmová série nedočkala takového uznání. Tento film je rozhodně více populárnější díky daleko oblíbenějšímu seriálu, i přesto je potřeba myslet na to, že bez tohoto filmu a jeho základů by zkrátka nebyl ani seriál který tady s námi byl víc jak 10 let. ()

Drozdo57

Film je pre dospelých, seriál je pre deti. Porovnávať to ako rovnocenné diela môže len... ... dieťa. Hodinu a pol je to jednoducho skvelé a keby to vydržalo, tak by si to zaslúžilo miesto medzi tými najlepšími. A k tomu tá skvelá hudba. Bohužiaľ záver pôsobí akosi nedomyslene a zbytočne unáhlene. Napriek tomu som bol príjemne prekvapený, ako sa mi tento film s odstupom času páčil. ()

kissilen

Skvelý námet, veľmi dobrá hudba, slušné obsadenie (aj keď viac mi vyhovuje Anderson), videla som to už niekoľko krát a ešte stále ma to neomrzelo. ()

cici24

Klasika, která už při svém uvedení klasikou se stala:-))....Výborný nápad a akce......s následným seriálem bych to ale nechtěl srovnávat.... ()

lisma

Osobně řadím Hvězdnou za jeden z "nejzajímavějších" filmů od Rolanda Emmericha. Ve své době jsem jí byl docela uchvácen, přestože se nejdedná o kdovíjak povedené sci-fi. Nemůžu v tomo případě vytknout něco výrazného a konstatuji, že to není špatný kousek. ()

Nut

Kam se hrabe nějakej přiblblej seriál se svýma plochýma postavama a stupidním scénářem, tohle je filmeček podle mého gusta. ()

tubera

Epické, výpravné, skvělé, dojemné a nemilosrdné...Slov, která mě napadají ve spojení s tímto filmem je spousta, ale tento film se prostě ničím nedá popsat. Kdysi můj oblíbený film. Potom jsem vyrostl :D ()

yarghoul

Ačkoliv žánr sci-fi nepatří mezi mé favority, tenhle film je klasickou výjimkou potvrzující pravidlo. Magické symboly, jiné světy a především démonický Jaye Davidson v roli boha Ra způsobili, že tenhle film je už nadobro vystaven na mém pomyslném filmovém piedestalu. ()

790511

Pořádná divnost. Neustále se tam nějaké věci rozkládají a skládají, cvakají, syčí, hučí, rostou, zmenšují se, kdosi pobíhá po poušti.... Nedává mi to žádný smysl. ()

Tempest

Dnes už sci - fi klasika, výborný nápad, který bohužel nebyl dotažen úplně do konce. Nejzajímavější je začátek, kdy se odhaluje tajemství hvězdné brány (možná až trochu moc rychle). Jakmile se příběh dostane na cizí planetu, tak už trochu ztrácí grády, jde pak o příběh vzpoury otroků proti svému vládci. Lépe je téma rozvedeno ve stejnojmeném seriálu, kde ale na to samozřejmě bylo více prostoru. ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

AFO bude bořit mýty

AFO bude bořit mýty

06.04.2019

Blíží se 54. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO). Čeká vás 6 dní plných vědy, poznání, filmů a mnohem víc! Od 23. do 28. dubna si nenechte ujít tuto… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze