Hvězdná brána

• USA Stargate (více)

Vědecká expedice objevila poblíž pyramid zvláštní objekt pokrytý neznámými symboly. V přísném utajení ho začala zkoumat armáda, uběhla však dlouhá řada desetiletí, než se našel člověk, který by nápis rozluštil. Egyptolog Daniel Jackson zjistil, že znaky představují souřadnice pro cestu vesmírem na jakousi vzdálenou planetu. Padlo rozhodnutí vyslat tam průzkumnou jednotku pod velením plukovníka O'Neila. Symbol umožňující návrat na Zem ovšem na hvězdné bráně chybí, bude zřejmě teprve na místě určení. Expedice nutně potřebuje Danielovy znalosti, mladý vědec se tedy volky nevolky stává jejím členem. Nepraktický intelektuál se ocitá v prapodivném světě na úrovni staroegyptské civilizace, kde všichni lidé ve strachu otročí božskému vládci a nebezpečí číhá na každém kroku... (oficiální text distributora)

Misterioso

No vzhledem ke jménu režiséra jsem raději nic moc neočekával, ale byl jsem příjemně překvapen. Koukatelná záležitost, režisérsky dobře zvládnuté, solidní herecké výkony (snad jen ze začátku, když všichni při pohledu na Hvězdnou bránu zírali s otevřenou pusou, mi to zavánělo "emmerichovštinou", ale naštěstí pak už jsem s herci neměl problém) a hlavně úžasný hudební doprovod (což dělá hodně). Emmerich či scénárista možná mohl z filmu vytěžit víc, ale asi je tenhle fajn námět až moc velké sousto pro jeden film (seriál jsem pořádně neviděl, nemůžu srovnávat). Chybičky to má, nicméně si Emmerich odpustil přiblblé vtípky, klišé zůstávala na únosné míře a více než dvě hoďky při Director´s cutu jsem se nenudil, takže zasloužených 7/10 a titul - Nejlepší Emmerichovo film (což ve výsledku ale moc neznamená :-)). ()

Scaevola

Kvalitní snímek s úžasným záporákem má všechno, co má správný blockbuster mít. Ale mám pocit, že kdyby o pár let později nezačal hrát O'Neilla někdo jiný :-) , tak se z tohoto filmu stalo jen další povedené sc-fi v dlouhé řadě. (Někdo by už konečně mohl Emmerichovi vysvětlit, kdo postavil pyramidy.) ()

Laci

Určite sa v ňom nájdu chybičky, ale je to film, bez ktorého by nikdy nevznikol seriál, na ktorom som vyrastal. Aj keď je pravda, že by som ho už znovu nepozeral, pretože by ma už nudil, považujem ho za jeden z najlepších sci-fi filmov. ()

Trinculo

Jeden z mých nejvíce vytěšených filmů, na který jsem se opravdu tehdy strašně moc těšil. I se mi to líbilo ... hlavně Daniel Jackson ... ale je pravda, že na seriálu (i když nepatří k mým top) jsem frčel daleko víc a daleko raději. Tohle vydá sotva na epizodu, nebo pilotní film. Ale bez filmu by seriál nebyl ... ()

veverysiak

Jasný dôkaz, že na kultové scifi netreba ohromné efekty, zástupy všakovakých emzákov, či parádne vesmírne kovbojky, stačí zaujímavý námet a už to ide samo, pár sympošov pred kamery, pár makačov za kamery a šťastný výber prostredia, jeden z mojich obľúbených kúskov zo škatuľky SF, takže 90%. ()

cirkulace

Pro mě, jako zarytého fanouška Andersona, Shankse, atd., je tohle velké zklamání. Chápu, že film byl první, ale bohužel na seriálu jsem vyrůstal. Kurt Russel je možná skvělý herec, ale jako O´Neil mi prostě nesedí. Asi je to moje chyba, že jsem se narodil špatně, bohužel pro tento film. Tímhle to tedy všechno začalo? Naopak musím vychválit Jamese Spadera v roli Jacksona. V jeho plném nasazení a nadšení do všech historických věcí se Shanksovi téměř vyrovná. Příběh je minimálně poutavý a místy i hodně akční. Vlastně to není zas tak špatný film. Dal by se možná považovat za jeden z nejlepších sci-fi konce 20. století, ale stejně mi na něm pořád něco nesedí ... ()

klapqua

Moja srdcová záležitosť. Spája sa tu hneď niekoľko vecí, ktoré mám rada, a to Spader, Avital, Davidson, egyptská mytológia, tematika mimozemšťanov, cestovanie časopriestorom a kvalitná filmová hudba. To sa nedá si to neobľúbiť. Samozrejme, názor je silno ovplyvnený detským nadšením keď som ten film po veľkých dúškoch hltala. S odstupom času sú veci čo by šli vytknúť viac viac viditelnejšie ale aj tak víťazí to dieťa vo mne :D ()

Rejčka

Zajímavý příběh, výborná podívaná. Bohužel mi dojem kazil neustále rty špulící Spader, který působil tak zženštile, že nějakému románku s místní ženou nešlo věřit. ()

Rian_witcher

Málokdy se povede ve filmové branži z poměrně jednoduchého a přitom skvělého nápadu stvořit fenomén. Film byl na tehdejší dobu skvělý i trikově. Svět SG se proto během dalších téměř 20-ti let rozrostl o stovky seriálových dílů (SG1, SG Atlantis, SG Universe). ()

Desmi

Seriál mě dostal a jsem rád, že tuhle hrůzu jsem viděl až v době, kdy jsem se na Hvězdnou bránu už nějaký ten pátek díval. Vidět tohle jako pilotní snímek ještě před sledováním seriálu, žádný sledování seriálu by nebylo. Podle mě je tenhle film děsnej.. ()

Ace.A.T.L.

Něco, co jsem dlouho měl srach komentovat, protože mi tenhle fenomén naprosto změnil život. Je to naprosto dokonalá myšlenka, která se s tím poprala, v rámci filmu, na hodně velkej potlesk. Plno věcí nešlo zrealizovat, aniž by film měl 3 hodiny a víc. O to všechno se postaral seriál. Film našlápnul něčím nezaměnitelným a nenapodobitelným. Za mě 5* a DOPORUČUJU na 100% ()

ariari

bol to vtedy najlepší scifák za posledných 6 rokov dozadu i dopredu...vševedi už zabudli, aká bola o ňom vtedy debata a kiná praskali vo švoch. Z dnešného pohľadu efektov už neohúri, ale dejová linka je stále výnimočne dobrá. ()

GoldenFish

Dobrý námět filmu, ovšem poněkud nuda. Je tam sice pár akčních scén, ale když se řekne StarGate, spíše si vybavím seriál (Stargate - SG1) a především Jacka O'Neila v podobě Richarda Deana Andersona. /70%/ 4* dávám oproti 3* kvůli myšlence tohoto Sci-Fi, které inspirovalo o mnohem lepší seriál. ()

Waladorf

Úvod do seriálu Hvězdná brána stojí za to shlédnout, i když naplno se scénáristi rozjeli až v seriálu. To, že seriálu nejde v takové míře o nic jiného než o příběh, který má v každé epizodě nějakou hlavní myšlenku, něco sděluje (většinou i více věcí najednou), se nemusí každému líbit. Když má někdo rád čistě akčňáky a neocení tolik různorodost zaměření scénáristů, nemá smysl se na tento seriál dívat, komukoliv jinému musím nadšeně doporučit! (A pusťte si to od začátku, protože málokdo se chytne vprostřed a spíše na tuto perlu zanevře. Ke kvalitě seriálu, který předčil svou dobu pomáhá ještě Dean Anderson (Jack O'Neil), který s vtípky obohacuje seriál i o (vlastně jedinou) humornou postavu. ()

Vostok

Film je užasný ikdyž z odstupem času se stále víc ptám , jak se dostaly z ebydosu domu? zadvací panel tam není ani jine zařízení nemají tam ani zdroj energie ani počítače jako na zakladně aby tu bránu rozjeli takže jak ji otevřeli ? točili ručně prstencem? nevím neukazali nic a ikdyby tak bez energie si mužou točit jak chcou a brana se neotevře , pokud v sobě teda nemá eště uchovanou energii na jedno použití která se tam uložila při posledním spouštění nevím,kdo ví:_D a vzlkaz pro lidi co píšou zajimavosti nb je to pro čsfd? píšete pěkne nesmysli, píšete že film vznikal puvodně jako uvod 3logie a o dvě zajimavosti níže se zase píše: Film vznikl bez jakékoli myšlenky na pokračování. Nakonec podle něj ale vznikl i úspěšný seriál s několika spin-offy. takže co teda? vznikal jako uvod ? nb nevznikal? si mám jako vybrat nb co? a dneska 17.5.2015 nechapu proč tam mam furt to stary datum když sem to cele přepsal a upravil . ()

Cazzysvjet

Pro mně naprosto legendární sci-fi. S dechberoucí atmosférou v první třetině , která posléze zvolňuje. Ani seriál neni zcela nevydařený. R.D.Anderson měl hrát ve filmu a bylo to možná o kousek lepší :) . Kurt Russell alá G.I.Joe mi moc nesedí. 85% ()

kacer4

Tento film som mal dlho v poradovníku, a siahol som po ňom keď som dostal chut na dobré sci-fi. Napriek niektorým tupým výrazom (inšpiráciou asi boli pre After Earth), ktoré ma až rozčúlili, to bolo výborné. Pár krát som mal pocit, že Emmerich prebral niektoré malé detaily zo Star Wars, ale nevadilo mi to. Hlavne to bolo asi u hlavného šéfa hlavatých orlov a psov, ktorý mi neskutočne pripomínal namosúrenú princeznú Leu. Inak nemam čo filmu vytknúť, no napriek tomu som neni úplne presvedčený tými piatimi, no nechám ich kvôli tomu, že film splnil úlohu, ktorú som mu dal. ()

Dvorka96

Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Hvězdná brána, která vás může přepravit na druhý konec galaxie. 2. důvod: Goa'uldi, rasa která se snaží zotročit celou galaxii. 3. důvod: Goa'uldská technologie, na kterou se opravdu dobře dívá. 4. důvod: James Spader, který opravdu umí hrát. 5. důvod: Jaffové, kteří se opravdu s nikým nemazlí. ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

AFO bude bořit mýty

AFO bude bořit mýty

06.04.2019

Blíží se 54. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO). Čeká vás 6 dní plných vědy, poznání, filmů a mnohem víc! Od 23. do 28. dubna si nenechte ujít tuto… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze