Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

Kaka

Ulítlé, bláznivé, velice stylové. Ovšem jak už to u Rodrigueze bývá. Film čistě pro skalní fanoušky, věčné optimisty a narkomany. ()

Spiker01

Skvělý počin Roberta Rodrigueze, který na první pohled zaujme svým skvělým obsazením. Takže jsem se na to těšil a oprávněně. Opravdu je tady hodně známých herců a já se bavil od začátku až do konce. Film sází na takovou, řekněme typickou Tarantinovskou brutalitu, ostatně Tarantino film produkoval a je jasné, kdo z obrazu udělal něco ve stylu Grindhouse: Auto zabiják. Všimnete si i mnoha dalších narážek především na Desperado ze strany Rodrigueze a Kill Billa ze strany Tarantina . Asi nejvíc mě potěšil Steven Seagal, který podle mnohých už dlouho nenatočil dobrý film a ujistil mě, že ještě pořád umí držet katanu (Expendables 3 volají Steve, nebuď hloupej). Druhým příjemným překvapením je pro mě "stařík" De Niro, kterého je opět skvělé vidět se zbraní v ruce. Od ostatních jsem tak nějak věděl, co můžu čekat a o to víc mě film bavil. Alba sice dostala za svou roli zlatou malinu, ale tak holt kritici jsou kritici. Těším se na další díly, které byly vtipně předpovězeny v titulcích...100% ()

akisha

Šlo to, ale lepší dojem mám stejně z toho krátkýho traileru, podle kterýho Machette nakonec vznikl. U regulerní stopáže se totiž snadno může stát, že je divák rodriguezovinama přehlcen. Což o to, Danny hlavní roli utáhl, sexy baby se taky najdou a potěší zejména De Niro, kterej si s gustem zahrál hajzlíka, ale dojem se časem rozplizl, bizarní krvavost a erotika začala těžce nudit, a troufám si tvrdit, že na takovou blbinu by hoďka a patnáct minut bohatě stačila. Planeta je lepší, ale i tak zůstává Machette slušnou zábavou pro fandy žánru. ()

Radko

Robert Rodruguez točí prevažne jednoduché akčné výkaly. Mačeta z tohto radu na prvý pohľad nijako nevybáča. Ale len na prvý pohľad. Pretože ak začnem rátať klady, zistím, že celkove ich je dosť. 1. Upozorňuje sa na financovanie akejkoľvek politiky peniazmi z predaja drôg (teda príčiny, prečo žiadny zo súčasných mocenských systémov nikdy dobrovoľne nepripustí ich legalizáciu) 2. Podporuje sa revolučné zvrhnutie zhnilých poriadkov zdola (akákoľvek podpora likvidácie vykorisťovania je v poriadku) 3. Veľa humorných (viac alebo menej prízemných) scén (televízny kríž na fare, Mačetova potentnosť a tak ďalej a tak podobne) 4. Skratkovité riešenie sitácií podporené akčným strihom. Rezultát: Pozerateľné, na základe štyroch predchádzajúcich faktov, čím sa znížil obvyklý potencionál nudy režisérových filmov a zaradil Mačetu medzi najlepšie režisérove diela. 61% ()

Falko

Ano, niektore zabery boli prehnane, ale ked si spomeniem na Tarantinov KILL BILL (2003), kde hektolitre krvi striekali do vsetkych stran a Kill Bill ma u mna plny pocet hviezd, tak tento film ma samozrejme nemohol sklamat. Nie je to sice na plny pocet, ale Machete bol zabavny, akcia paradna, pohlad na Michelle Rodriguez ma vzdy potesi, neviem si ju v inej, ako akcnej ulohe predstavit a vidiet De Nira a Stevena Seagala v rovnakom filme sa moze povazovat za raritu, ale mna to potesilo :-) Uz sa nemozem dockat na pokracovanie. __________ Danny Trejo - (Machete Cortez) +++ Robert De Niro - (Senátor John McLaughlin) +++ Jessica Alba - (Sartana) +++ Steven Seagal - (Rogelio Torrez) +++ Michelle Rodriguez - (Luz) +++ Jeff Fahey - (Michael Booth) +++ Cheech Marin - (Padre) +++ Don Johnson - (Von Jackson) +++ Lindsay Lohan - (April) +++ Produkcia: Robert Rodriguez, Rick Schwartz +++ ()

viperblade

They just fucked with the wrong Mexican! Když jsem poprvé viděl falešný trailer, tak jsem hned věděl, že tohle má potenciál pro celovečerák. Ale ani ve snu by mě nenapadlo, že to opravdu někdo zrealizuje. Naštěstí se tak stalo a musím říct, že jsem rád, že nezůstalo jen u trailerů. Machete není parodií či výsměchem old schoolovým snímkům, je to pocta těmto filmům a to dokonalá. A je to film, kde vidíte, že: 1: Rodriguezovi opravdu nejeblo z točení všech těch Spy Kids a stále nám dokáže naservírovat hodně dobrou akci. 2: Danny Trejo vytvořil kultovní charakter, který se určitě zařadí vedle Rockyho či Ramba. 3: Robert De Niro si ze sebe dokáže udělat prdel. 4: Lindsay Lohan už trošku odhazuje šaty (a rozhodně se nemá za co stydět!) 5: Jessica Alba dovede hrát (v tomto filmu se vysloveně našla.) 6: Michelle Rodriguez umí být hodně drsná holka! 7: I Steven Seagal si ze sebe dokáže udělat prdel (jeho finální souboj s Machetem stojí za to :-)) Tohle je případ filmu, kdy trailery slibovaly hodně a diváci dostali mnohem víc. Alespoň u mě to tak je a já nemůžu jinak a střílím pět krvavých hvězd s tím, že chci pokračování! ()

castor

Myslím, že Rodriguez Machete zprasil stejně jako Planetu Terror. Tolik luxusních herců, tolik vyhořelých béčkařů.. tolik možností. A Rodriguez se vydal poměrně prošlapanou cestou, které chybí větší drive a je tak trochu sterilní. Je to sice nesmírně stylové, ale chybí tomu děj, který by víc vtáhnul. Některé postavy jsou neuvěřitelně špatně napsané, a tak nějak zbytečné. Přestávám se domnívat, že by Robert Rodriguez byl dobrý režisér. Sic do filmového světa přivedl několik děl, ve kterých uchvátil slušnou řádkou poctivých scén (Fakulta, Od soumraku do úsvitu i třeba Desperado jsou fajn, ale fajn neznamená, že bych si je chtěl pouštět pravidelně), ale taky otravných a dost zprzněných podivností (všechny dětské filmy, Tenkrát v Mexiku a snad i Sin City). I Machete je tak trochu prázdný obal. Film se dost vleče a režisér zrovna nepřetéká nápady. Chybělo mi napětí, gradace a hlavně zpětná vazba na diváka. Na slušné scény si musíme dlouho čekat (využití střev protivníka), stejně tak na pořádnou akci. Navíc ta poslední je totálně přeplácaná, působí chaoticky a brání tak svým způsobem divákovi, aby si ji pořádně užil. Nevím, jestli to byl úmysl, tak pak netuším, komu Rodriguez tenhle mexickej guláš točil. Sám pro sebe? Tak to je potom pěkně sobeckej bastard.. Naštěstí není tím útlocitným režisérem, leccos divákovi dopřál, ale bylo toho málo. Určitě chtěl zároveň upozornit na problém mexických imigrantů, jenže dělá to natolik vážným způsobem, že diváka lačného po násilné akci jenom naštve. Samostatnou kapitolou jsou i herci. Chápu, že chtěl třeba ústředního Dannyho Treja za ten nespočet vedlejších kousků potěšit, ale přiznejme si, že Trejo nikdy nebyl slušný herec. Na to, aby utáhl celý film, jednoduše nemá. A ani scénář mu zrovna nepomáhá. Stejně jako dalším. DeNiro mi nepřišel, že by věděl, co chce/má hrát a podivný Seagal (nepřišel mi, že by si roli užíval) s ještě podivnější smrtí by se měl vrátit ke svým podivným produkcím. Michelle Rodriguez je v pohodě, Jessica Alba sic (stále) lahodí oku diváka patří mezi další, jejíž postava je dost šíleně napsaná, jeptišce Lindsay Lohan bych naopak dal víc prostoru.. a tak bych mohl pokračovat, ale už teď je z toho slušnej guláš. Prostě Machetu jsem si neužil/neprožil.. a to mě sere!! *** ()

D.Moore

Jedna otázka: Proč v Machete nehraje Tarantino? Tak a teď k filmu. Pokud ho mám porovnat s Planetou Teror, první Rodriguezova grindhousovina vyhraje. V Machete už totiž bohužel není nic, co bych nečekal. Usekané pracky, litry krve, hezké až krásné ženy a dívky, jejich odhalená poprsí, slovo "fuck" použité tolikrát, že se nedopočítáte, skok z okna na střevě... Je to příjemně ulítlé a šílené. Ale už to není originální a chybí tomu i pořádně šťavnaté dialogy. Danny Trejo samozřejmě střílí, bodá, seká mačetou i křoviňákem, Robert De Niro a Steven Seagal plní stejnou funkci jako v Planetě Teror Bruce Willis... Ale je to nuda a není to vtipné.__P.S. Souhlas s poslední větou v komentáři MrCreosota. ()

kulyk

,,Kdo viděl a neplesal, je u mě mrtvej Gomolka!" ...... Je zpět. Ostatní v jeho věku pozvolna plesniví a připravují se buď na hmyzí raut, nebo na fakt, že budou stoupat jak dým. On ne. Segre je v životní formě. Vzhledem k množství vykostěných protivňasů mu dříve říkali zahrabník, dnes patrně inhumátor. Ať se hne, kam chce, zlo před ním samo odhaluje svou tvář, neboť oslněno jeho září neodolá pokušení lajsnout si jí zhasnout. Prevíti pak, podobni sériovým vrahům, kteří jsa znuděni světem dodávají v hádankách policii indicie ku svému odhalení, lezou Trejovi pod kinžál. Ten se sice tupí na bastardích lebkách, ovšem smýkání po jejich panchartských páteřích jej opět kvalitně nabrušuje. Skvělý casting, i ta špinda, kterou nemusím, ba dokonce, jak říkají doma, ani nesmím, vypadá sechci. Hudba podkresluje i dokresluje, vtip je vtipný a nadsázka řádně nadsazená. Trejo, kozy, masakr, kozy, slaňování po střevech vykuchance, kozy, tisíce slonů, kozy a kozy. Co jen chtít víc! Mamííí, já chci být taky jako ten nasranej mexikán ze Sokolova..... ()

Niktorius

Planeta Teror tu byla dřív a byla vypointovanější, charismatičtější, brakovější, vizuálně atraktivnější a nápaditější (což bych si mimochodem troufl říct i o hrubě podceňovaných Shorts :)) Jenže Planeta Teror byla geniální, takže tohle všechno rozhodně neznamená, že bych byl z Machete úplně zklamán a neměl chuť si jej pustit ještě jednou. Rodriguez se (opět) vlastně ani nesnažil natočit vypiplanou pastiš pro grindhousové freaky (to by jinak určitě nedopustil, aby ten film vypadal tak digitálně), nýbrž svěží cool biják pro současné publikum, který v něm bude vzbuzovat nostalgii po filmové vlně, jaká ve skutečnosti nikdy neexistovala. Tím určitě nepotěší ty diváky, kteří mají národnostní exploatace naštudované odshora dolů, ale dost možná k jejich zhlédnutí naláká ty, kteří ještě žádnou pořádně neviděli. U mě to tedy fungovalo._________ btw. Titulky v kině byly strašné. ()

Ded@M@tes

Dany Trejo s mačetou, proč ne. Na pár úsměvných scén to nebylo vůbec špatné. Steven Seagal a jeho smrt byla snad nejtrapnější z celého dějství. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

Robert Rodriguez nekecal a dodržel, co slíbil už v nařachaným fake traileru v Grindhousu. Natočil tak totální akční a zároveň zábavný film plný brutality, tupého příběhu a výborných hlášek. Rodriguez se tady opravdu s ničím nemaže a nechá vzpomenout na své Desperadovské začátky. Nevýdané herecké složení si to navíc pěkně užívá. Nejvíce si to vychutnává Robert De Niro a paradoxně i Steven Seagal, který sice většinu filmu prodřepí na židli a je tlustší než Alba, Lohan a Rodriguez dohromady, ale je na něm vidět, že se při natáčení hodně dobře bavil. Rodriguez zkrátka neselhal a jsem rád, že si pořád mezi těma dětskýma kravinama najde čas na pořádný brutální náser. ()

Wacoslav1

Toz Dobre to bylo Seagal byt tam byl jenom chvilku se mi po nejaky dobe zase libil Rodriguez se nezapre spousta uletu a takovej symbolickej konec kdy Seagala nemuze nikdo zabit a tak to musi udelat sam zajimava uletarna dost se mi to pozdavalo ()

petero

Absolútne dokonale vyvážená žánrová sekanica a No.1 film Dannyho Treja. Nedá sa inak. A Segal pre boha nech už skončí s kariérou. Videné: 3x ()

Davies182

Nekompromisní drsná akce operující s humorem tak (schválně) debilním, až z toho cukají oba koutky úst a lehce přitroublý úsměv mizí během stopáže opravdu jen sporadicky. Má to slabší i silnější chvilky, a i když to každému nemusí sednout (u mě tak napůl), Rodriguezovi patří všechna čest, že vůbec dokázal podobnou ultimátní šílenost přivést k životu. ()

gogo76

Odhliadnuc od faktu, že Machete s dlhými vlasmi a ksichtom masového vraha pripomína kohokoľvek len nie policajta, musím uznať, že je to skvelá postava. Vedel by som si predstaviť aj niekoľko filmov s touto postavou a je dosť možné, že pribudnú. Machete je stará drsná škola, pretože neesemeskuje. Machete spí iba s jedným okom, zháňa dôkazy, je gentleman a keď je treba improvizuje. Prvá hodina mi fakt sedela. Suchý humor, veľa krvi a S. Seagal v úlohe záporáka na počudovania nebol vôbec zlý. De Niro je fajn, ale čakal som, že dostane väčší priestor. Dobrý dojem mi výrazne pokazila klasická veľká záverečná prestrelka alá Rodriguez. Začínajú sa podobať ako vajce vajcu a z drsného, nekompromisného krváku sa stala fraška, kde každý strieľa, ale nikto nikoho netrafí, strieľajú zdravotné sestričky v minisukniach a podpätkoch i jednooká nezničiteľná terminátorka, banditi, pohraničiari i guvernér. Machete lieta v oblakoch a strieľa z motorky a J. Alba má trápny príhovor ako Wiliam Wallace... Nebyť záverečnej frašky, mohol to byť plný počet. 60%. ()

Reiniš

Zdlouhavé až nudné. Překvapivě málo akční navíc mající špatný scénář. Machete coby hlavní postava nefunguje a pokusy o jeho ,,polidštění´´ nepůsobí důvěryhodně. Nadhled, šílenost a hlavně vtip Planety teror jsou pryč. Tohle totiž není pocta špatným exploitačním béčkům. Tohle je špatné exploitační béčko. ()

FlyBoy

[Signature Theatres, Kalispell, Montana] What´re you goin´to do? I´m goin´ to take out the trash.“_______Popravená manželka, antiprisťahovalecká politika, intrígy šíriace sa z každého kúta prehnilého Texasu. Samozvaný hosť, mrzký Mexikánec s implantovaným animálnym inštinktom, vlastník tých najostrejších čepelí nezdráhavo vykopáva dvere a zjednáva si poriadok - Mačeta. Zatína zuby, brúsi nože a spakruky amputuje končatiny._______Novorodený člen rodiny „Grindhouse“ vynikajúco zapadá do procesu aktívnej modifikácie brakových flákov, ktoré mi častokrát na tvári vyčarujú široký úsmev a pripomenú mi, pre aké hovadiny to mám slabosť. Po všestranne vycíbrenom "Planet Terrot“ čo by štylizovanej pocte zombie žánru prichádza nekoherentný, ale za to veľmi chutný guláš "Machete" čo by napaditá variácia na národnú exploatáciu. Ďalšia výstava exemplárností s kopou hrubosti/hravosti/hanlivosti na ktorej sa dá vypozorovať do akých končín sa uberá tento druh nekorektných (s nemalým nadhľadom braných) čistiek. Je to anarchistická oblasť kde sa nekladie dôraz na rozumové rozpravy/syžetové konzistencie, ale na rozhodnú intuíciu, ktorá tu má tie najbenevolentnejšie privilégia, bez nej tu len málokto nájde uplatnenie. R.R. je v tejto necudnej putyke už známy štangast a salvy sarkastických striel akými neotáľa rozpútať horlivé (ba až inscenačné) divadlo sú určené výhradne k frivoľnému pôžitkárstvu. Nevychutnaj si strhaného no regrets mstiteľa (Danny Trejo), hárem nasraných hot chicks (Michelle Rodriguez, Jessica Alba, Lindsay Lohan), trojicu lukratívnych naničhodníkov (Jeff Fahey, Steven Seagal, Rober De Niro) v triumfálnej vzbure pri ktorej za Juh zdvihneš tú ruku aj ty. I keď ma mrzia menšie technické a faktografické rezervy, ktoré si zasluhujú byť dotiahnuté v časti druhej, s čistým štítom oznamujem: „This is a Rodriguez´s revenge with Machete and you really FUCKED WITH THE WRONG MEXICAN!“_______Priam lahôdková napodobenina mexploitation...samozrejme po rodriguezovsku. ()

Xmilden

Nečekal jsem že tohle slovo vypustím z pusy v souvislosti s touhle řezničinou, ale je to relativně SLABOTA. Na to že tohle točil Rodriguez a že se jedná o režiséra, kterému béčková zábava rozhodně může říkat PANE, tak jsem čekal výsledek mnohem lepší. Rodriguez natočil rozhodně lepší filmy : Desperado, Od soumraku do úsvitu anebo Planetu Teror. Machete nebyl špatnej nápad a dokonce i trailery vypadaly skvěle a zábavně, ovšem výsledek prostě není ono. Vše podstatné totiž právě bylo řečeno již v upoutávkách a divák tedy zjistí že vše na co se těšil vlastně viděl. Herci jinak veskrze dobří, hlavně ti na americké straně hranice (De Niro a Fahey). Nevím nevím jak by to dopadlo bez jejich neúčasti. 50% PS: Celkově herecká sestava Machety (Danny Trejo není a nebude nikdy hercem) kulhá za hvězdnými Expendables. Kde každou postavu hraje prostě lepší herec. ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)