Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

Cappuccino

To, že Rodriguez vie, čo znamená krvavá akcia nám už dokázal v jeho predošlých snímkoch (a že ich je nemálo). Možno práve z toho dôvodu som od Machete očakával až príliš. __ Ak sa zamierame konkrétne len na bojové scény - sú perfektné, perfektné a ešte raz perfektné! Sťaté hlavy, horká blood(y) mary, sexy telá a vyslovene "coolová" zvučka ala "Machete Deluxe". Mimo nich však neštatne vyčnieva nezáživná, dejová línia a dialógy, ktoré zaostávajú dokonca aj popri Spy Kids (okrem geniálnych hlášok). __ Netvrdím, že Robertovo najnovšie dielko je čírim sklamaním, ale ak by bolo potrebné voliť medzi "80kovými" návratmi tohto roku, určite vyhrávajú Expendables. ()

666teen

Pánové a dámy z Mountfieldu, kteří obsadili Dannyho do reklamy na svoje nedostižné sekačky, sekáčky a jiné zahradní zhůvěřilosti jsou bezpochyby banda vizionářů s jasným plánem. Vypadá to, že slevy z jejich Kola štěstí nerozdělené Bédou Trávníčkem posílali na konto rovnou panu Rodriguezovi, aby mohl roztočit svoje vlastní kolečka. Což Roberto umí, pokud zrovna nedělá radost svým ratolestem. A protože jsem ani na jednom sekáčku, mačetce, nůžtičkách, ba ani na bazénku(s vypálenou Lindsay Lohan nahoře bez) nezahlédl logo Hitlera našich zahrad, jedná se o nejrafinovanější product placement v dějinách filmu. No nic, půjdu je koupí křovinořezu podpořit, neboť díla Machete kill a Machete kill again se sama asi nezaplatí. ()

GilEstel

Předně chci pogratulovat Stevenu Seagalovi, že se konečně zbavil Caseyho Rybacka. Už mu asi dlouho nikdo neříkal „Rybecku, vy jste úžasnej. Škoda, že neděláte pro nás.“ Ryback byl sice ten nejlepší z nejlepších, purpurový srdce s hvězdou, ale všeho moc škodí. Trvalo mu 20 let a ještě dvakrát víc kil, než se pohnul z místa. Konečně našel roli, která mu sedí a dokonce není lidem pro smích. V závěrečném souboji navíc nechal znovuobjevenými pohyby vzpomenout na svou zašlou slávu. Tohle byl po dlouhé době akční film, který mě pobavil. Má to vtip a nadhled. Je to nevšední a dokáže překvapit. Místy sice Rodriguez balancuje na hranici nevkusu, ale v celkovém vyznění to lze odpustit. Charaktery postav nejsou propracované, fyzikální zákony jsou úspěšně obcházeny, dialogy jednoduché. Tohle je ale v prvé řadě vizuální podívaná. V rychlém tempu tu tak vidíme pěkný holky, drsný chlapíky, hodně zbraní a likvidaci nepřátel na mnoho způsobů, včetně užití nebojových předmětů, v čemž vyniká zejména hlavní hrdina Mačeta (Danny Trejo). Nevím, čím to je, ale ten chlap je tak hnusnej, až se mi líbí. Netradiční akční hrdina, který působí ve své roli „řezníka“ jistě věrohodněji než často užívaní hezouni. Herečky (modelky) jsou čistě dekorační záležitost. Jessica Alba je úspěšnou parodií na akční hvězdu. Její závěrečná přeměna z policistky v revolucionářku s plamenným proslovem z kapoty auta k hispánskému davu, mě velmi pobavila. Vše šlo v duchu filmu, který říká „Diváku, nic neřeš a hlavně nepřemýšlej. Jen se dobře bav.“ Senátor (Robert De Niro) je asi jediným skutečným hercem filmu, a ačkoli se nijak nesnaží, ostatní „herce“ s klidem přehrává. Ostatním jako by režisér říkal. Ty nehraj, stačí, že vypadáš tak, jak vypadáš, proto jsem si tě vybral. Jen řekni tohle a tohle a udělej tohle a tohle. Světe div se, ono to funguje. Závěrečná přestřelka, do které se zapojilo vše, co mělo ruce a nohy, už byla i na mě trochu moc. Příliš rachotu pro nic. Je třeba mít na zřeteli, že přestřelka v interiérech je vždy efektnější. Tohle byla dětská hra na dvorku. Bez emocí a dramatičnosti. Ani gatling`s minigun upevněný na řidítka motocyklu nevyužil svůj potenciál. Toho závěru je škoda. Sypat náboje a nechat lítat těla nestačí. To pak zavání Žhavými výstřely a tohle má být jiný film. Tak třeba příště. 62% ()

Ruut

Ono ve filmu je všechno co slibuje trailer a je to v tom stylu, ale moc ukecané a zdlouhavé. Spíš se Rodriquez spokojil s tím, že tam má všechny ty kamarádíčky Cheech Mariny a Tomy Savigni a na pořádný vygradovaný děj kašlal. Největším utrpením jsou hala bala poskládané akční scény, které jsou jen slepencem cool záběrů - Machete na motorce, Michele Rodriguez v kožených bikinách ... ()

misterz

Neviem ako je možné, že som tento film tak dlho odkladal. Možno najskôr preto, že nie je veľa akčných filmov, čo by ma dokázali upútať. Ale to určite nie je prípad Mačety, to bol teda extra nárez. Niečo nečakané, ani vo sne ma nenapadlo, že dostanem takú porciu zábavy a originality. Rodriguez prekonal svoje režisérske hranice a opäť ich posunul o hodný kus ďalej. Vo filme sa nachádza množstvo akčných scénok s originálnymi nápadmi a pritom si film zachováva aj určitú dávku humoru s občasnými hláškami, ktoré stoja za to. Napr. ma pobavila situácia keď črevo poslúžilo ako lano, ale takýchto pikošiek je vo filme viac. Tiež stojí za zmienku, že Seagal sa prekonal a vo filme dokázal vystrúhať aspoň dva výrazy tváre namiesto obvykle jedného, čiže herecky sa aspoň v tomto snímku vrátil späť do doby spred minimálne desiatich rokov. Možno to je tým, že tu hrá iba úlohu štatistu a celkom netradične dostane na prdel (možno v jedinom filme vôbec), čo je celkom šok, keďže som ho v poslednej dobe považoval za Norrisovho najväčšieho konkurenta a za jedinú osobu na svete, ktorá by s ním mohla zviesť rovnocenný súboj. :) Film je jedna veľká zábava, určite každému odporúčam. ()

HAL

Machete je poněkud jiný žánr než letošní "80's" akční béčka Predators, A-Team a Expendables... ale je svým způsobem mnohem zábavnější než všechny tři dohromady. Mnohem víc než klasickým akčním filmem je rozkročený mezi grindově trashovou rubanici a parodii libující si v otevřených i skrytých popkulturních odkazech. K čertu ale s žánrovým škatulkováním, hlavní je že je to pořádná zábava, že střeva létají a že Jessica Alba, Lindsay Lohan i Michelle Rodriguez postupem času ztrácejí oblečení. O takovém filmu nepochybně snili za osamělých nocích bratři Lumiérové když vymýšleli svůj první kinematograf. (právě jsem zjistil že Alba je ve filmu nahá jen za pomocí digitálních triků. A takové klamání a moderní berličky se u takto (rádoby)oldschool filmu neodpouští - hvězda dolů) 7/10 ()

Vančura

Nemohu nesouhlasit s komentářem Isherwooda: “Mělo se zůstat u fake traileru“. V první řadě mám problém s Danny Trejem, který je asi takový herec jako náš Zdeněk Srstka – pokud by šlo o nějaký štěk, do kterého by ho obsadili kvůli tělesnému vzhledu, budiž. Pokud ale někdo chce z herce štěků udělat hlavní postavu celovečerního filmu, měl by k tomu mít dobrý důvod. A ten zde jaksi nevidím, pokud tedy oním důvodem nemělo být udělat radost jednomu 66 letému neherci (s předlouhou filmografií!). Celé mi to připomíná genezi vzniku Jak ukrást Dagmaru – J. Sypal si také jako Danny Trejo odbyl hlavní roli v celovečerním filmu v relativně pozdním věku, kdy mu J. Soukup po předchozích dobrých zkušenostech s trilogií Byl jednou jeden polda napsal na tělo roli super-agenta v nechvalně proslulé komedii Jak ukrást Dagmaru. Za druhé mi vadí film jako takový. V rámci žánru relativně funkční, ale náročnějším měřítkům neobstojí. Robert Rodriguez už asi nikdy nepřekročí stín svého geniálního filmu Od soumraku do úsvitu, a pro mě bude vždy jen tím slabším ze dvojice životních i uměleckých přátel Tarantino - Rodriguez. Nemohu si neodpustit závěrem otázku: kdo si asi na Machete vzpomene za 20 let? ()

pornogrind

Tak konečně jsem tenhle film viděl celej.Vždycky mě u něho něco vyrušilo a já ho musel přerušit.No co dodat.V dnešní době už tenhle kousek viděl snad každej koho podobná tvorba zajímá a v komentářích bylo vše řečeno.Za sebe jen dodám,že mě film královsky pobavil.Nechybí tady snad nic.Nabitý akcí,hláškama a humorem,se spoustou známých tváří,ale hlavně krásný holky.Mezi všema kraluje moje oblíbenkyně Míša Rodrigézová :) To je podle mě perfektní prototyp herečky hodící se do hororu či zběsilé akční jízdy.Ostrá jak žiletka,ale přitom nádherná.I s páskou přes oko jí to kurevsky sluší.Škoda jen že dostala tak málo prostoru.Naopak bych se obešel bez Lindsay Lohan a pašíka Seagala.To jsou jen dvě málé šmouhy na jinak bezchybné mačetózní jízdě.Navíc oceňuju,že to není právě jen bezhlavé zabijení,ale má to i zápletku.Tady si to Rodriguez ukočíroval na 5 hvězd.Za mě lepší než Planet teror. ()

mzss1

Přiznávám se, že jsem od tohoto filmu naprosto nic extra nečekal. Díval jsem se na něj jen kvůli Seagalovi. Hlavním hrdnou byl Danny Trejo. Byl to hotovej masakr, scény někdy dost přehnané, např vytržení střeva a hurá jako po lase dolů z patra budovy. Jinač mě zaujal i příběh a většina postav. Vše bylo dost dobře promyšlené. Skvělý konec. Seagal jako záporák byl dobrej ze začátku. Ke konci byla finální bitva s Trejem dost krátká a trochu trapná. Hudba přívětivá. Přesto má na mě film dobrej dojem. 86% = **** ()

kingik

Agresivní kravinka, která chce být sexy, ale není vůbec strhující. Ještě před úvodními působivými titulky, ve kterých se nám představí všichni hlavní aktéři, se Danny Trejo stihne pustit do křížku s padouchy vedenými Stevenem Seagalem. Jenže to nedopadne dobře. Vzduchem létají usekané hlavy a údy a vše je završeno stětím hlavy manželky přímo před zraky hlavního hrdiny. Nahota a brutalita nedělají Rodriguezovi a jeho kolegovi Maniqusovi vůbec žádné problémy a divák si podobných drastických scén užije opravdu hodně, ale co z toho, když děj není moc chytlavý a vše se točí kolem triviálního nepovedeného atentátu na zlodušského senátora Roberta De Nira, který měl za tučnou odměnu spáchat ultrakladný Danny Trejo. Trejo a Seagal však nemají charisma na to, aby slabší děj utáhli a Seagal se do záporné role zoufale nehodí. Proto se tohoto úkolu s vervou ujali herci ve vedlejších rolích, kteří jsou zajímavější. Pochvalu v tomto ohledu zaslouží Lohanová (a nejen proto, že se odhalila), Rodriguezová, Savini, Fahey, Marin nebo Alba. Z filmu cítím lehké zklamání. Příliš nepřekvapil, a pokud chcete vidět zlobivou hollywoodskou holčičku Lindsay Lohan v kostýmu abatyše kosící zástup padouchů, je tento film jasnou volbou. 60% ()

DJ Obelix

Je mi úúúúplně jedno, jestli se Rodriguezovi povedla či nepovedla pocta národnostní exploataci a je mi úúúúúplně jedno, jestli mu šlo o prvoplánové zkultovnění. Machete je jedním z nejdrsnějších a nejzábavnějších filmů desetiletí s přiměřeným použití gore efektů (výborně promyšlené, bez zbytečného zabíhání k nechutnostem), geniálního macho humoru a spoustou krásných dam (nikdy bych nečekal, že Michelle Rodriguez bude tak neuvěřitelně sexy, u Jessicy to byla "povinnost" :-). K tomu přidejte plejádu herců, z nichž většina patří mezi mé oblíbence a jejichž obsazení do rolí sedí jako pr*el na hrnec a máme tu snímek nebezpečně atakující mou osobní top 10 - nicméně jsem se rozhodl si to ještě rozležet v hlavě - Robert už si přeci jen ukořistil první dvě místa jinými kulty. Ale kdo ví, co budu říkat po dalších 10 shlédnutích... ()

Anarvin

Mačeta je ptákovina. Nicméně ptákovina sebeuvědomělá a sympatická. Příběh je v rámci béček poměrně na úrovni, našlapané obsazení udělá radost a výbuchy a krví se pochopitelně nešetří. Prim totiž hraje over the top estetika, ze které vychází většina humoru, tak akorát patetických frází a v neposlední řadě poklona pokleslým žánrům. Zkrátka zhruba to samé, co Rodriguez předváděl v Planetě Teror. S tím rozdílem, že akce v Mačetovi je o něco slabší a celkově jde o zapomenutelnou jednohubku. Příjemných 7/10 na jedno použití. ()

Payushka

Těžká parodie s cákanci krve a nějakými těmi odhalenými bradavkami. A nebo nezvládnutý akční film? Vzhledem ke jménu Roberta Rodrigueze, jenž se v tomto žánru orientuje tak dobře, jako málokdo, ale můžeme počítat s akčňákem, který má možná tupý scénář, špatně napsané postavy a tuctové dialogy… Ale jako celek vás pobaví právě tím, jak je špatný. Jediná škoda výběru hlavního obsazení – Danny Trejo je možná drsňák se vším všudy, ale dokáže táhnout film tak půl hodiny. Na víc prostě nemá charisma (kde jsou doby Komanda s Arnoldem). Také je na něm vidět, jak bere Macheteho chvílemi smrtelně vážně. Je to přece jen jeho největší, zřejmě vrcholná role! Role, jíž se ale všichni smějí, jak je trapná. A to mu trošku nedochází. ()

Aknah

Tohle mě bavilo, krvavý, svižný, akční, samý sexy baby a do toho Trejo s jeho vraždivým pohledem. Sice mě nejvíc asi zaujalo to, že někdo tak ošklivý a zjizvený dostane každou prdelku, která projde kolem. A jako jít na někoho se strunovou sekačkou, to už chce koule! :D Ve filmu udělali z každého nástroje zbraň, netřeba komentovat, že Trejo si poradí s jakoukoli, jen jeho miláček je mačeta. A jako nezlobte se na mě, ale v 66 letech kolik mu je v tomhle filmu, umět takhle nakopat každýmu zadek a ještě mít tělo ne na umření, si už zaslouží obdiv! PS: Zapomněla bych na odporného neherce Segala, kterého nemůžu ani vystát :D ještě že tam byl tak málo, tlustý prase. ()

InJo

Zábavná přehlídka nejrůznějších cool nápadů a hereckých "osobností" (tolik fajn záporáků v jednom filmu se často nevidí). Žánrově se MACHETE těžko zařazuje (chvílemi je téměř parodií sebe sama), nejlepší označení tak asi vážně bude slovo "hříčka". Hříčka nabitá stylovou brutální akcí (byť občas trochu nelogickou a podivně komponovanou - hlavně závěrečná bitva působí místy rozpačitě) a se scénářem, který se někdy vytasí s momenty, které by vyznívaly dementně a směšně i v nějakém "déčku" (Trejova návštěva Faheyho vypečené rodinky) a u kterých si divák nemůže být jistý, jak k nim přistupovat (snaha vtlačit snad všechny záběry z fake traileru i do filmu možná nebyl nejšťastnější nápad). Naštěstí však skoro každý WTF nesmysl, který se ve filmu objeví, je následně více či méně sympaticky zužitkován. Od Rodrigueze mám nejradši asi DESPERADA a PLANETU TEROR, MACHETE je kvalitativně lehce pod úrovní OD SOUMRAKU DO ÚSVITU. 70 % ()

Sobis87

Zatímco takoví Predators revidovali západní kinematografii 80. let, Machete nenapodobuje a neodkazuje na konkrétní období, nýbrž pracuje s žánrem exploatace jako takovým bez zjevného časového omezení. Rodriguez, který s Tarantinem spolupracoval na brakovém projektu Grindhouse (Planet Terror a Death Proof), tak rozvíjí do celovečerní podoby fiktivní trailer na neexistující film, který byl součástí právě onoho projektu. Na celovečerní „Mačetě“ je nejvíce fascinující, jak se Rodriguezovi podařilo určit ten správný poměr mezi vznešenou poctou exploataci a zjevnou parodií. Kdyby byl tento film o trochu více sebeparodický, už by sklouzl do křeče, a kdyby se bral o něco více vážně, už by působil trapně. Jestliže byla Planeta Terror pastišem zombie-survivalu a Death Proof kombinací carsploitation se slasher-chick flickem, pak Machete napodobuje především jednu z vývojových větví blaxploitation (černošské filmy – např. Jackie Brown) a tou je mexploitation (exploatace s Mexičany). Rodriguez jakožto hrdý Mexičan má s tímto druhem exploatace bohaté zkušenosti a všechny filmy s El Mariachim (El Mariachi, Desperado, Tenkrát v Mexiku) spolu s brakovým Od soumraku do úsvitu vykazují typické znaky pro tento druh pokleslé podívané. Machete tak představuje logický krok v Rodriguezově filmografii (za slepou větev však považuji všechny ty dětské srágory jako Spy Kids a Prckové…) a pro zasvěceného diváka funguje jakožto monument hromadící v sobě všechny důvěrné známé prvky. ______ Rodriguezův věrný maskot Danny Trejo se konečně dočkal hlavní role (a dokonce si oblékne i stejnou vestu s vrhacími noži, jakou měl i v Desperadovi…), nechybí ani jeho další oblíbený Mexikán Cheech Marin (díky za každou roli pro něho!), některé momenty přímo citují předešlé filmy (viz Trejův útok na limuzínu) a pokud se jedná o zápletku, tak v ní se kombinuje motiv pomstychtivého tažení z Desperada s intrikářstvím známého z Tenkrát v Mexiku. Osobně mě kvalita příběhu celkem příjemně překvapila, ačkoliv jsou v něm do puntíku naplňována všechna žánrová klišé...opět tedy v sympaticky ironickém duchu. Čekal jsem zábavnou řezničinu, kde by děj představoval záminku pro akci, avšak ono to celé mělo hlavu a patu a vývoj událostí mě opravdu zajímal. V seriózním filmu by takový příběh samozřejmě neuspěl, avšak na exploatační film o nasraném Mexičanovi se zálibou v kuchání lidí všemožnými sečnými a bodnými zbraněmi jsou jeho kvality více než dostačující. Síla Machety tkví samozřejmě v něčem jiném, konkrétně v akčních scénách a v již zmiňované sebeironii prostupující jednotlivé mordy i dialogy. Ona akce je dokonale přehledná a nabízí množství neotřelých nápadů (vběhnutí vojáka pod kolo skákajícího lowridera, střeva čerstvě vyrvaná z břicha suplující lano, atd.), přičemž velký důraz je kladen na brutální výjevy, které jsou pro svou nadnesenost velmi zábavné a rozhodně se jimi nešetří. Nechybějí zde ani úderné hlášky. _____ Vedle šťavnatých jatek si Rodriguez pro diváky připravil ještě jedno velké lákadlo – do vedlejších rolí obsadil herce se ztraceně zvučnými jmény, přičemž nejvíce pozornosti nepochybně vyvolá účast Stevena Seagala v záporné roli drogového barona s řádně ostrou katanou. Vedle Stalloneho Postradatelných by nejen kvůli pokročilému stádiu obezity možná lehce ztrácel dech, ale zde si jakožto jediný zástupce klasiků akčního žánru může užít svých (zhruba) patnáct minut slávy a opět díky značně sebeironickému tónu mu snad ani nemůžeme mít za zlé, že je nepoměrně lepším zpěvákem než hercem, a že od dob Přepadení v Pacifiku žral možná až moc burritos, což se výrazně projevilo na jeho bojových schopnostech (jeho duel s Trejem je lehkým zklamáním). Další zápornou roli si s grácií sobě vlastní střihl Robert De Niro, který je jakožto senátor-páprda takříkajíc přímo k sežrání a svůj part si skrze uvědoměle úsměvné přehrávání ztraceně užívá. Legendární policista z původního Miami Vice Don Johnson se však moc nepředřel a celou svou roli postavil jen na stylovém klobouku, prošedivělých kotletách a buranských zrcadlovkách. Něžnější pohlaví zde zastupuje Jessica Alba, Michelle Rodriguez a Lindsay Lohan a právě Lindsay zaujímá stejnou pozici jako Sezval – v médiích se jí posmívají a její star-power je na bodu mrazu. Z této pozice se jí dostalo snad nejlepší nabídky, neboť ve své roli si přímo utahuje ze svého mediálního já a pro seznámeného diváka tak i její scény mohou být velmi zábavné. Pro Machetu obecně platí, čím více toho divák ví (o minulosti herců, o starších Rodriguezových filmech, o fenoménu exploatace celkově,…), tím více si tu podívanou užije. Já osobně jsem se jakožto milovník exploatace bavil královsky a Rodrigueze obdivuji za to, jak elegantně si poradil s tak problematickou látkou. Jen škoda, že některé akční scény pod nánosem brutalit postrádají výraznější vnitřní řád (prostě se na sebe kupí jednotlivé výjevy bez větší spojitosti - především pak v závěrečném infernu) a samotný Machete nedisponuje takovým charismatem jako např. Banderasův El Mariachi, načež si rozhodně nezíská tolik diváckých sympatií - pro mě osobně představoval jen samozvaného rozsévače smrti a jeho tažení za pomstou zaniklo pod nánosem krve úplně. Jinak ale velká spokojenost. P.S.: Nechybí ani Tom Savini a jako vždy je cool. () (méně) (více)

IQ Tiqe

Nadsázka jak hrom! Rodriguez ukecal pěkných pár hvězd, a ne na jen tak ledajaké role - pro někoho tradiční (Michelle Rodriguez, Danny Trejo), pro někoho už méně (Robert de Niro, Lindsay Lohan) a v tom tkví síla tohoto snímku. Žádný um, nebo super děj, ale umění překvapit diváka. Překvapit tím, jaké role se leckdo zhostil a pak malými detaily, které do děje jakoby vůnbec nepatří a působí hodně vtipně. 4* jsou moc, je to max. za 70 % a to hodně přidávám, ale pro mě to je nejlepší Rodriguezův film a když ho člověk bere s nadhledem, užije si ho. Když o tom přemýšlím, tak v rukou jiného režiséra by to mohlo být o úroveň lepší krimi, ale to by přišel humor vniveč. ()

Jordan

Ajaj. Prvé slovo, ktoré mi napadá - volovina. Filmy Roberta Rodrigueza v poslednej dobe trpia jednou veľkou chybou - je to iba napodobovanie, nadšenecké kopírovanie a akási ničím nepovýšená pocta žánru v robení toho žánru tak, ako bol, bez posunu, ktorý je nutný. kvalita filmu potom závisí od toho, ako silno a "inak" je poňatý celý vizuál, štylizácia a koľko nápadov, efektov a rôznych dekadentných komixových barokizačných nuáns tam autor napchá. preto Sin City - O.k.+, Planet Terror - O.k., no Machete - Fail; pôvodný "fiktívny" trajler na Machete ako súčasť projektu Grindhouse bola naozaj sranda. Rozrobenie trajleru na film - iba natiahnutý trajler a nuda. Keby tam nebolo pár nahých ženských tiel, pekné Jessica Alba a Michelle Rodriguez a záporák Seagal, dal by som asi iba jednu hviezdičku, ktorá by od ODPADU toto nepodarené dielo delila len voľba obsadiť Dannyho Treja do role zvodcu žien a najsprávnejšieho legendárneho správňaka. Inak ale dlhotrvajjúca nuda s nepochopiteľne komplikovanou zápletkou, ktorá vlastne bola úplne zbytočná, s nasilu tlačenými gestami, hláškami a situáciamia a veľmi slabým záverom. toto je krok mimo, pán rodriguez. stárnete, alebo vám dochádzajú sily, alebo sa na vás podpísali početné odbočky k Spy Kids . . . neviem. Ale Mačeta bola sklamaním . . . ()

HoneyBunny

Přehrávající dobří herci, průměrně hrající pruměrní herci, předimenzované násilí, béčková zápletka. A styl jako vzaný přes kopírák z Rodriguezovy Planety Teror, která ale byla zábavnější, krvavější, fatálnější a ujetější. Na jedno použití... proč ne, ale kultovka z Machety rozhodně nebude. Nemá to režisérské zapálení, nemá tu zábavnou úchylnost, nemá holku, co má místo nohy kulomet a Tarantina s jeho zombie kolíkem. ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)