Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

Shit

Ten strašnej masakr je trochu rozmělněnej v těch 100 minutách, podle mě by tomu klidně víc slušelo jen 80 minut, každopádně po Planetě teror je to od Roberta Rodrigueze další pocta starým násilným béčkům a opět geniální záležitost. Danny Trejo tam zejména na začátku každýho síleně porcuje a kdo si nezamiloval mačetu kvůli Jasonovi Voorheesovi, tak kvůli Mačeťákovi si jí jistojistě zamiluje, nikdy by mě nenapadlo, že se daj useknout 3 hlavy jednim švihem. Navíc Mačeta neni jenom o Trejovi a jeho soukromých jatkách, ale skvělý jsou i Robert de Niro jako hajzlovskej politik nebo tradičně vyžranej Steven Seagal v roli drogovýho krále a nebo Cheech Marin jako nejhustší Padre v historii filmu, plus samozřejmě v tykovým béčku nesmí chybět krásný holky, což tu nádherně splňujou Jessica Alba a Michelle Rodriguez. Jediný co mě mrzí je, že Danny neukáže ten plášť plnej mačet a že finální duel se Seagalem je trochu odfláklej, ale to už bych chtěl asi moc. ()

Djoker

Kdyby všichni vstupovali do důchodu ve formě jako Danny Trejo, tak by byly nákupy v Kauflandu příjemnější. Machete střídá zábavné pasáže, které nestačí vidět jednou, s hluchými místy, kde je míra demence už lehce překročena. Naštěstí se Alba i Rodriguez celou dobu předhání v soutěži o největší sexuální magnet. ()

gudaulin

Machete patří k tomu druhu akčních filmů, které mě neprovokují nebo neuráží, ale po pravdě řečeno mě ani nijak zvlášť nenadchnou. Za to první může nadsázka, která je sympatická a umožňuje odpustit tradiční plytkost scénáře akčního filmu, za to druhé může stereotyp, protože Rodriguez točí pořád totéž a přiznávám, že nejvíc sympatií u mě sklidil svou amatérskou prvotinou natočenou za pár stovek dolarů. Navíc obsadit takového Danny Treja do hlavní role je víc než odvážné, protože to je vyloženě typový herec, který sice ustojí malé role, ale tam, kde má ve velkém partu něco pořádného odvést, troskotá jako spousta jiných akčních herců. Taky scénář je tradičně nehluboký a prostě jenom využívá figurek zavedených akčních schémat, krásné holky, cyničtí zabijáci, neprůstřelný akční hrdina, to všechno tady už tisíckrát bylo. Celkový dojem: 50 %. ()

choze

Na vražednou celovečerní stopáž natáhnutá stará dobrá reklama na zahradní nářadí s Danny Trejem, kterému jsem sice hlavní roli přál, ale který ji bohužel vůbec nedává. Kolem a kolem klasický Rodriguez - kopec nápadů a fórků, kopec nudy. Minimum akce, ale leccos zachraňuje impozantní obsazení (velmi silná sestava padouchů a sexy bab), hra s klišé a dialogy. ()

Segrestor

V momentě, kdy Mr. Machete přinesl dvěma bodyguardům zahradnické náčiní, věděl jsem, že Danny Trejo je zpět a že už mu opět můžeme říkat Zahradník. Po takřka trapné roli v Predátorech, kde měl asi hrát nějakého strejdu z Tijuany, kterému kouká z kapsy burrito, se v Machete ukázal jako pěkný bastard, který nemá daleko ke kuchání střev nepřátel, ale i k dobré hlášce. Film je vlastně jen o něm, o comebacku Dannyho Treja. I když se nabízí myšlenka, že těch comebacků je tam poněkud víc. Pár sekanců v tempu příběhu však filmu uzmulo právo na pět hvězd. Update 19.9.13: V mezidobí, kdy lačně čekám na premiéru filmu Machete kills, jsem si na zahnání toho hladu pustil znovu tento snímek a drzostí sobě vlastní měním na pět hvězd své hodnocení. Ten film je koží. Srandy tři prdele, akce taky nechybí, příběh to má jak kráva, nechápu, proč jsem tomu zprvu tak křivdil a dal jen čtyři. Dám to alespoň ještě jednou, to je povinnost. ()

Gilmour93

Stominutová reklama na různé zahradnické potřeby, v ní vložená jedna kratší na mobilního operátora nabízejícího volání levnější než SMS a jedno více než podprahové sdělení o útlaku hispánských přistěhovalců. Holt, slibem v podobě traileru nikoho neurazíš, viď Roberte.. Po krátké návnadě před Grindhousem jsem asi neočekával nic jiného, ale s výjimkou pána jménem Fahey a Ave Maria akce v kostele stejně cítím zklamání. I na Rodrigueze se totiž rozhostilo nezvyklé dialogové pusto, k tomu si přidejte docela slaboučký drive jinak potenciálně kulervoucího námětu a máme tu zas až ne tak překvapivé zjištění, že z El Mariachiho pouzdra na kytaru se už delší dobu line jen jedna a tatáž obehraná písnička. Spoiler: Těžko ho zabít, pana Seagala, jen co je pravda. Než Macheteho mačeta prošla tím podkožním tukem ne nepodobnému tomu, kterým se honosí plejtvák myšok, nějakou dobu to trvalo.. ()

Psema

"Expendables my ass," křičí El Roberto a já křičím opatrně s ním. Rodriguez si - na rozdíl od často ubuleného a rádoby seriózního Stallona - na nic nehraje a přesně ví, kde postávají žánrové mantinely. Stopáž je sice přepálená, slovní vata občas nekonečná, ale pokaždé, když Machete vytáhne náčiní (od mačety přes strunovou sekačku a křovinořez až po otvírák na víno), anebo je v obraze (stačí i hlava) nadsázkou prošpikovaný Stevie, zábava nebere konce, neboť Rodriguez má trash v malíku a s materiálem se doslova mazlí, uctívá ho a zároveň si z něj i utahuje. Když už nic jiného, Machete je důkaz, že Planeta Teror nebyla náhoda, Bobby De Niro není žádný páprda a Lindsay patří do bordelu. A Cheech Marin je... Ježíš! Tak se nechte zbavit hříchů a táhněte do kina. ()

robbiee

[imdb: 7.4/10] | me: Toto je otázka jedinečného vkusu,... Je to film premakaný do detailov, má svoje nezameniteľné črty, výborné obsadenie a hlavne špecifický charakter. Samozrejme, že sa na tento kus nedá pozerať ako na film ako taký, pretože to (ako) taký film nie je ;). Toto je film, ktorý v sebe kĺbi výnimočnosť (ako hereckú, tak aj dejovú) filmov typu From Dusk Till Dawn, Desperado, Planet Terror, Death Proof, atd. Takých tu nemáme veľa, ale keď už príde, tak stojí za to. ...Machete will return in Machete Kills and Machete Kills Again. I absolve you of all your sins. Now get the fuck out. ()

TeeAge

|| Scenár: Robert Rodriguez, Álvaro Rodriguez | Hudba: Chingon, Carl Thiel, John Debney | Produkcia: Robert Rodriguez, Elizabeth Avellan, Rick Schwartz | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Overnight Films, Troublemaker Studios | Rozpočet: 10,5 miliónov $ | Tržby: 44,083,657 $ || ()

sniper18

Je to podpriemerný film od Roberta Rodrigueza. Má celkom dobrý príbeh o bývalom mexickom policajtovi, ktorý žije nelegálne v USA a prijme ponuku zabiť senátora. Je ale zradený a tak sa rozhodne pomstiť všetkým, čo za to môžu a zároveň pomôcť všetkým ilegálnym prisťahovalcom. Na moje prekvapenie je aj celkom dosť prepracovaný, očakával som podstatne jednoduchší priebeh, ale filmu to skôr uškodilo, vôbec ma toto spracovanie nezaujalo a tak som sa väčšinu času nudil. Tešil som sa na další Grindhouse film na spôsob Planéty teror, ktorá sa ako pocta určitému tupu filmu veľmi vydarila a zároveň to bol mimoriadne zábavný a nápaditý film, ale to som vôbec nedostal. Väčšina tohto filmu na mňa pôsobí úplne normálne, ako bežný film a to sa teda určite stať nemalo. Aj toho humoru, na ktorý som sa tak tešil je tu veľmi málo. Akcie tu je dosť, ale veľmi ma sklamala. Páčil sa mi iba úvod, akcia v nemocnici a v kostole a zvyšok ma skôr nudil. A súboj Treja so Seagalom dopadol presne podľa mojich očakávaní. Moc nezaujme, ale kvôli typu súboja už o moc lepšie ani dopadnúť nemohol. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Trejo je presne taký, aký má byť, Seagal odviedol svoj štandard, ale mnohokrát zahral aj lepšie, Cheech Marin ako farár bol výborný, ale nemal moc priestoru a zo ženského obsadenia ma potešili hlavne Jessica Alba a Michelle Rodriguez. Zvyšok obsadenia už nie je moc výrazní. Réžia ma tu mierne sklamala, ale technická stránka sa vydarila. Ani dialógy nie sú zlé. Som veľmi sklamaný, film dopadol úplne inak, ako som čakal a chcel. 47% ()

StarsFan

Prvních pět minut jsem si říkala, co mě vlastně donutilo na tenhle film zajít, a teprve stylové úvodní titulky a jméno mého oblíbence Boba De Nira mi prozradily, proč mě v jakémsi slabém okamžiku mé existence napadlo, že tohle je přesně ten film, který musím vidět v kině. Škoda, že se ale tohle procitnutí znovu vytratilo už o několik minut později. Rodriguezově orgasmu nad usekanými částmi lidského těla nerozumím, tedy rozuměla bych mu mnohem více, kdyby Machete měla styl jako Sin City, působila více jako černá komedie nebo aspoň využila svého označení "přístupné od 18 let" i v jiných oblastech než jen v prezentaci délky lidských střev. Nepopírám, že si Machete najde své příznivce (ČSFD je toho důkazem), ale nějak tipuji, že se budou nacházet především v pánské populaci, jelikož šestadevadesáti procentní ženy pravděpodobně nebudou slintat nad Jessicou Albou a Lindsay Lohan a už vůbec ne nad Dannym Trejem. Podobně jako Grindhouse, i Machete pro mě zkrátka zůstane filmem, který možná úplně nezapomenu, ale při jeho sledování si se užírám nudou a říkám si, co v tom kině sakra vůbec dělám. ()

Hakha

Když Robert Rodriguez nenatáčí filmy pro své děťátka, tak podívaná stojí opravdu zato... Naservíroval nám přehnanou kulervoucí akční bažinu, která má mnoho úžasných mininápadů a je velká škoda, že si to neudrželo konstantní tempo (hlavně střed zakolísal). Herecké obsazení je parádní a překvapivě každá vedlejší postava dostala mnoho prostoru… žádný z herců zde nebyl navíc. Tento film má vše co správný akčňák potřebuje, mé hodnocení 4 hvězdičky… ()

LihO

Film postavený na obsadení a absurdných bojových scénach, na ktorých sa nedá nesmiať. Scenár prostý a rovnako absurdný ako film samotný, no napriek tomu dobrý. Trejo hovoriaci o sebe v tretej osobe ako tarzan... dokonca sa tam v jednej scéne aj húpe na liane ^^ Pre mňa výborná komédia... od žánrov krimi a thriller to má však ďaleko :D ()

zelvopyr

"we did not cross the border, the border has crossed us" .... megalol film, dokonalá žánrovka. PS. líbil se mi nedávno v městečku Hilo v Ken's house of pancakes portrét s věnováním, který jim tam visel na stěně -- hezky stylizovaně a rozevlátě, jako v horní části plakátu :) ()

Ainy

Příběh Mačety je jedna velká nadsázka a humor! Zahradník je sympaťák i ve svém věku, to je bez debat. Vidět ale vrásčitého drsňáka líbat se s dvacítkou, bylo fakt nechutné ;-) ()

3DD!3

Danny Trejo! Rodriguez plní očekávání do nejmenšího puntíku. Krev, střeva, Jessica Alba ve sprše, hlášky, Lindsay Lohan v bazénu, mačety... A Seagal snad ještě nebyl tak cool. ()

Le_Chuck

Vyčítať Machete tuposť je ako brblať, že Trejo má jazvy. Ja len, že by som od Rodrigueza očakával istejšie režisérke komandy a prehľadnejšiu akciu (tá záverečná Redneck Rampage rubačka mi pripomenula prečo bolo Once Upon a Time in Mexico také jalové). 70% ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)