Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Hezké vstávání, to je nejen "skvěle jízlivá komedie", ale podle kritiky také "duchaplné, neotřelé, geniální, dojemné dílo".. Svižný film, s podařenou zápletkou řadím k velmi povedeným. 85 % ()

KubaST

Ač tématicky nic extra výjimečného, souhra McAdams, Keaton a Ford fungovala skvěle. Bavil jsem se dobře.... ()

kyzi

Nevím proč má tenhle film mimo jiné označení jako drama, podle mě úplně zbytečná věc. Je to sice ukázka dnešní klasické americké komedie, ale já se od srdce zasmála. Opravdu mě to bavilo. Herecké obsazení snad nemohlo být lepší a celkově na mě tenhle film půbil dobře. Oddechla jsem si od všedních činností aniž bych se musela dívat jak někdo někoho vraždí:-) ()

Linduna

Děj nebyl nic extra. Ke zhlédnutí mě nalákal můj oblíbenec Harrison Ford a sympatická Rachel McAdams. Takže i přesto, že skoro po celou dobu filmu byl Harrison neskutečně připomínající Šmoulu 'Bručouna', na něj se nejde zlobit. Krom toho, jako postava mi byl nesmírně sympatický. Hlavně proto, že je jedna z mála postav v dnešních filmech, kdo má smysl pro inteligentní humor. V podstatě obstaral zábavu celého filmu. Zbytek byl tak trochu šablonový. Ale jak říkám- Fordův výkon byl excelentní. Stojí za zhlédnutí. ()

ThorOdinson

Ako som pozoroval Rachel v tomto filme - pripominula mi jednu kamosku - tiez tak rozkosne cupitala na high hills, ale usmev mala prirodzenejsi. Ale mam sa cudovat, ved je to asi v scenari, ze sa maju tak prihlupo na siroku furt usmievat :-) Asi je to jeden z dovodom preco mi filmik pripadal, tak...taky pocit ked mate niekoho radi, ste rad v jej spolocnosti, rad sa s nou bavite... jedna z lepsich Ford-vych rol - komedialnych....Rachel dobra - ale v Sherlockovi lepsia :-) ()

lineker

Tak nevím, ale celé mně to přišlo jaksi připitomělé a až moc přetažené. Ford byl až moc nerudný, Ráchel až moc aktivní, Diane až moc přezrálá a to jako celkem způsobilo, že jsem byl až moc naštvaný, že jsem na to vůbec koukal. Za pár slušných hlášek dvě hvězdy. ()

kiwi204

Tento film je veselá, optimistická komedie o práci v ranní show, nabitá energií. Bavila jsem se od začátku a nízká hodnocení nechápu. Úžasní Rachel Adams a Harrison Ford, soundtrack nemá chybu. ()

mysinecka86

Obsazení perfektní, ale to je vše. Nebyla jsem z tohoto filmu nijak odvařená ani jsem se neměla čemu zasmát. 3* za herecké výkony. ()

Kat_u_lik

Pohodová, energetická komedie kterou doporučuji shlédnout večer po práci na odreagování. Nádherná Rachel, tady se jen potvrdilo, že ten talent má a proč patří mezi Top hvězdy téhle doby. Harrison Ford byl správně protivný. Film se táhne v v žánru romantické komedii a přitom netahá za vlasy jako jiné filmy. Skončí to happy endem a přitom nemusíte strkat hlavu pod peřinu a říkat si, co to zase vymysleli. Zkrátka: film mě prostě pobavil. Zajímavé komentáře: Matty ()

Miso1985

Aj keď je to film o tom ako niečo zachrániť (v tomto prípade TV program)je to pohodová záležitosť.Páči sa mi energická Rachel ale aj večne nasrdený Ford.Pekný pozitívny film o tom ako nič netreba dopredu vzdávať ale aj o tom ako sa každý môže aspoň trochu zmeniť. ()

IndyJones

Pohodová oddychovka až srdcovka. Tím, že mě prostředí "News" zajímá, tak po shlédnutí "Newsroom" od Aarona Sorkina, jsem si hned dal i Morning Glory a bavilo mě to. Je to komedie se vším všudy a celý film utekl jak voda. Je tam i spousta vtipným momentů, Harrison Ford i Rachel McAdams jsou prvotřídní, takže příjemné 4 hvězdy z 5 v kategorii pohodových komedií. ()

BStone

Komedie z prostředí zpravodajství, která má úchvatnou Rachel McAdams a skvělého Harrisona Forda, kteří to tam za vydatné podpory svých hereckých kolegů neskutečně roztáčejí. Nechybí ani trocha té romantiky a hlavně tam je pár scén, kdy jsem se fakt řezal. 80% ()

Channach

V porovnání s The Morning Show působí trochu schmutzig (ano, svou roli tam hraje taky 9letý "věkový" rozdíl), ale jinak moc fajn podívání, nadšení McAdams bylo možná až moc vyhrocené a romantická dějová linka mohla být taky trochu složitější... Možná bych si tam dokázala představit víc Goldbluma a silnější napětí mezi Fordem a Keaton (ne, opravdu mi nestačí sáhnutí na zadek). ()