Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

Shit

Perfektní romantická komedie s perfektním ústředním duem a navíc s úžasně svižným, dynamickým a pohodovým soundtrackem ()

flanker.27

Dobrý Hanks, Meg vyhodit. Jak tak nesympatická ženská může pořád hrát v romantikách? Jinak žánrová klasika, nic tu nechybí ani nepřebývá. ()

Sarkastic

Hurá! Konečně nějaký romantický film, který má hlavu a patu. Neubráním se porovnávání mezi tímto snímkem a Samotářem v Seattlu (ostatně hlavní herecká dvojice je stejná). Zatímco u Samotáře jsem se občas musel chytat z hlavu, co je to tam za přiblblé dialogy a navíc mě štval ten spratek; zde jsem se setkal s příjemným, lehkým, místy vtipným romantickým filmem, bez zbytečných amerických excesů a zkaženého konce. Samotná myšlenka mi přišla v celku originální, herecké dvojici Hanks-Ryanová jsem tentokrát jejich vztah vcelku věřil a fandil jim, samotný příběh mě také nenudil a navíc zde byla krásná hudba. 1 z těch lepších amerických romantických filmů, který nemůžu než doporučit. ()

Hal_Moore

Láska přes internet, Po čem ženy touží a Lepší už to nebude. Mé nejoblíbenější "romantické" filmy. Láska přes internet je přeci jen ten nejoblíbenější. Je to způsobeno přesvědčivým komediálním herectvím Toma Hankse? Nebo krásou Meg Ryanové? Nebo snad perfektnímu písničkovému soundtracku? Anebo vším tím dohromady? To já nevím. Vím jen, že se na You've Got Mail podívám vždy, když poběží v televizi. V poslední době se takové romantické komedie netočí. Proč? To netuším. Doufám, že se to změní. Uvidíme... ()

Aluska88

Jiskření mezi Meg Ryan a Tomem Hanksem je opravdu znatelné, ale jinak tento film spadá do jen lehkého nadprůměru a nebýt jich, tak by byla Láska přes internet jen dalším romantickým příběhem v řadě. ()

genetique

Nečudoval by som sa, keby Toma a Meg obsadili do štvrtej spolupráce, pretože tým dvom to naozaj iskrí, sekne a klape. Navyše má film nápad, ktorého prínos bol (priznajme si) v tej dobe pre nás zaostalejších (nie každý mal v '99tom net) niečím úplne novučkým. Z toho odohrávajúce sa vtipné scénky mali naozaj pestrý a svižný priebeh, až taký, že som si tú romantiku uvedomil až v závere. 80%. ()

Hakha

Film, u kterého se mě v závěru chvěje hrudník i po x-tém zhlédnutí. Dvojice Tom Hanks a Meg Ryan je jasné romantické eso, a když se romantika spojí s komediálními prvky, tak vzniká příjemný film, který snad nikoho nenechá chladného. Suveréní pětihvězdičkové hodnocení... ()

Ainy

Zamilovat se přes internet ... :-) no jo, vím přesně co to znamená ... být v háji s výhledem do absolutní bezvýchodnosti, protože o tomhle rozum nerozhoduje a i když bych stokrát chtěla jinak, mám smůlu .... Tihle dva měli ale štěstí, že se pohybovali ve stejném městě a měli k sobě vzdálenostně velmi blízko. Musela jsem téhle romantické komedii dát nejvyšší ocenění, protože se tohle opravdu děje, film mě niterně zasáhl kdysi a zasahuje mě zas ... ()

Arachneuss

Originální romance s typickým klišé koncem, ale zajímavým průběhem odehrávajícím se v době, kdy internet byl největší vymoženost civilizace. Tu čtvrtou hvězdičku dávám hlavně proto, aby mně pak Ifa neukřižovala za hanobení jejího oblíbeného dojáku. Jinak Pýchu a předsudek čtu také každý rok. ()

berg.12

Dokonalý průměr žánru romantická komedie. I když s americkým "It's business, not personal" může mít v tomhle případě někdo problém. ()

Spiker01

Hned ze začátku na mě dýchl ten wibe devadesátek, který už dnes pohledáte. Nicméně celkově to úplně ta top kvalita není a mírně mi to přišlo zdlouhavé a prvoplánově naivní. Hlavní dvojka ale perfektní, i když bych je k sobě nespojil. ()

Eddard

Léty bude tenhle film stárnout... Jeho určité kouzlo spočívá v jistém okouzlení emailovou poštou a chatem, které byly ještě v roce 98 (u nás určitě) něčím nezvyklým, už dnes se ale jen ušklíbáme nad nadšením Hankse ("ten pocit, když otevřete schránku a ta vám oznámí: Máte zprávu") a Ryanové, kteří s tímhle médiem pracují. Nebýt tohoto motivu, není na filmu NIC originálního, je z něj dobrá romantická komedie s průměrnými hereckými výkony obou představitelů a kýčovitým koncem ( do něj navíc hraje "Over the rainbow"). Rozhodně jsem dalek po tomhle snímku nějak plivat, bavil jsem se dobře... 60% ()

castor

Jak tohle asi dopadne? Samozřejmě přesně tak, jak se na romantickou komedii sluší a patří. On má doma hysterickou neurotičku, ona zase narcistu. Oba tak nějak čekají, až se budou moci vrhnout k počítači a napsat pár řádků jí/jemu. Aniž by tušili, že bydlí pár bloků od sebe a že je osud svede dohromady ještě trochu jinak. Ona je totiž majitelkou malebného knihkupectví s dětskými čtenářskými poklady, on je člen dravé podnikatelské rodiny, která otvírá obří prodejny knih. A zřejmě sežere i její krámek. Přes anonymní počítač jsou však stále těmi hrdličkami, které si rozumí, které o sobě sní a zdá se, že se zkusí poprvé potkat i osobně. Jenže nejprve se setkají coby dva závodní koně, kteří se drží své dráhy. Za staromódní romancí stojí Nora Ephron, nabízí sled vtipných a nápaditých scének, v případě prohlubování vztahu (i s mnohými překážkami) nicméně sledujeme spíš situační komedií než nějakou romantickou peckou. Vděčit za velký kus úspěchu může osvědčenému duu Hanks-Ryan. Zejména ona je ve své roli velmi příjemná, ač nikdy nebyla mou hereckou favoritkou. Za občasné jednání postav bych ale scénáristické sesterské duo vytahal za uši. Sympatický kus, který si za nějakých deset let zase docela rád zopakuju. 70% ()

Niktorius

Nejhorším prvek tohoto filmu je pravděpodobně název. Jinak překvpaivě dobrá a zábavná romantická komedie. Jedna z mála, kterou můžu. ()

Mahalik

Nejlepší romantickej film, jakej jsem kdy viděl. Tom Hanks a Meg Ryan se k sobě děsně hoděj a vzájemně se doplňujou. "Miluješ taky podzimní New York?" Ano po tomhle filmu určitě. Konečně poznávám toto město z hezčího úhlu pohledu. Díky Noro, že si mi ukázala, že i New York může být nádherný. ()

Xmilden

Nora Ephron by se zfleku dala označit za specialistku na romanťárny. Po 5 letech si vzala k ruce otřískanou Meg Ryan, kterou už podobně jako Anistonku, balil na plátně snad úplně každej. Takže máme Režisérku, Ryanovou a kdo nám chybí v sestavě. Ano správně Tom Hanks. Lásce přes internet jsem se ve své době vyhýbal, pak jsem na ni zapomněl a nyní jsem rest splnil. Žádná zázračná záležitost, ale minimálně pár slušných okamžiků se s ní zažít dá. 60% ()

cheyene

Čistokrevná romantická komedie, která se může pyšnit (na dobu vzniku) netradičním tématem, skvělými herci a milou hudbou. Tom Hanks podává tradičně dobrý výkon a Meg Ryan se mi tu líbila rozhodně víc než ve snímku Piková trojka. Na oddech je Láska přes internet jako stvořená. Dávám pěkné 4*. ()