Payushka

První slovo, které mě při pohledu na Roberta napadlo, bylo wow! Jistě, je to velice pohledný mladý chlapec, ale především – on skutečně umí hrát! ()

Aknah

Síla, síla, síla... jak já jim věřila každý slovo, neni ani možný... totálně posranej život zobrazenej ve 2 liniích, který se spojí, nevim co je na tom těžko uvěřitelný, ale mě to přišlo příhodný se najít v sobě timhle způsobem. Neumim přesně popsat pocity z filmu, asi tak, jak bych chtěla, ale to že se to vrátilo tam, kde to je v pořádku a netrvalo dlouho a přišel ten naprosto nečekanej zvrat, kterej zase všechno obrátil vzhůru nohama doslova, byl děsivej a celej film mě zasáhl.. Srdcovka z toho nebude, ale teda totálně prožitej film, jojo... brečela jsem. ()

dr.horrible

Takže začnem Pattinsonom: nemám ho rád. Nemám rád jeho strnulé herectvo, nemám rád jeho smiech cez slzy a la Ben Affleck, nemám rád jeho obnažené kreácie a konečne: nemám rád Twilight. Toto ale nie je Twilight a aj keď DeNiro z neho nikdy nebude, dá sa povedať, že sa aspoň snažil. Jeho postava mu bola pravdepodobne písaná na telo a to sa odráža aj na výsledku. Pre tentokrát mi skrátka ani sekundu nevadil. Vedľajšie postavy sú možno trošku ploché, ale zato kvalitne zahraté. Zatiaľ čo Chris Cooper iba presvedčuje, že hrať zle ani nedokáže, taký Pierce Brosnan príjemne prekvapil slušným hereckým výkonom a aspoň pre mňa sa konečne vymaňuje zo škatulky herca jednej pózy typu James Bond. Emilie de Ravin je naopak absolútne tuctová blondínka a čo do kvality herectva ju do vačku strčí dokonca aj Pattinson, a to som nečakal, že niečo podobné niekedy poviem. Úvodná tragédia, podobne ako Pattisonov mŕtvy brat, na mňa spočiatku pôsobili trochu prvoplánovo, až kým časom začali dávať zmysel pre dokreslenie motivácií hlavných postáv (predovšetkým tej Pattisonovej), a všetka ta bolesť a Pattisonova trpiteľská postava nakoniec mali niečo do seba. Scenár nie je dokonalý a občas trošku smrdí televíznou produkciou, ale svoj žánrový účel spľňa do bodky. A ten záver... podľa tunajších komentárov som čakal niečo nečakané, ale toto ma vážne prekvapilo. 70% ()

gilmore_girl

Kdyz si vzpomenu, jak jsem se na tenhle film tesila, je mi nanic. Protoze tenhle film je cely nanic. Bezduche bloumani od niceho k nicemu a nakonec tam nacpou 11.zari, no to me teda podrz! Je to splacanina vseho a niceho (co tim chtel basnik rici??) a pokud jde o Pattinsona, predvedl snad svuj nejhorsi herecky vykon. Jedine, co me bavilo, byla jeho mala sestra v podani Ruby Jerins. Obrovske zklamani! Navic nudne az beda. ()

Webb

Romanticko dramatický a citově vyděračský snímek, ve kterém se v hlavní roli představil Robert Pattinson známý z brakovité série Twilight. Tady už se na jeho charakter dalo lépe dívat i když je málo prokreslený, ten Emilie de Ravin mi moc sympatický nepřišel, její psychologická nucenost vzhledem k nepěkné minulosti mi byla kladivem zatloukána do hlavy a to není zrovna od scénáristů férové. Režijní práce Coultera sice vysoko do nadprůměrných výšin neputuje, jeho práce mi ale až tolik nevadila a zvolená opatrná hudba nepřekáží v ději. 50% ()

Sobis87

Snímek Nezapomeň na mě mi nachystal dvě milá překvapení. Tím prvním je samotný výkon snad největší hvězdy soudobé teenagerské generace Roberta Pattinsona, který se, světe div se, ukázal být poměrně solidním dramatickým hercem. Tentokrát ho neshazuje pitomý scénář, dutý charakter, diamantová kůže (ehm…), přehnané líčení a ani více než prapodivná představa tvůrců o podobě vznešené krásy a romantického souznění. Jestliže ve filmech série Twilight byly moje sympatie k němu na bodě mrazu (a nezřídka budil posměch), musím přiznat že v tomto snímku Pattinson zvládl ztvárnit poměrně sympatický charakter bez větších problémů a ani komické polohy mu v tomto případě nejsou cizí. Druhým překvapením je fakt, že se i v dnešní době dokáže v mainstreamovém proudu objevit romantický film, které určitým prvkem nadměrně upoutá divákovu pozornost, vytrhne ho z té hollywoodské šedi a možná rozpoutá i nějakou diskuzi. Tímto ozvláštňujícím prvkem je závěr celého filmu, který někteří zatracují a jiní označují za emocionální vrchol celé podívané. Já se stavím mezi tyto dvě skupiny, jsem si vědom scenáristického kalkulu a zjevné vykonstruovanosti, ale zároveň musím přiznat, že navzdory té lehké křeči celý závěr splnil svou funkci a emocionálně zapůsobil. Tento způsob zakončení rozhodně vítám více než další variaci na v romantickém žánru již stokrát viděné a nebýt ho, označil bych snímek Nezapomeň na mě „pouze“ za řemeslně dobře zvládnutou (oplývající vskutku nadstandardním vizuálem) klišovitou romanci, kterou po většinu času táhnou především skvělí herci (Chris Cooper, Pierce Brosnan a božská Emilie de Ravin). Celkem příjemná podívaná. 70% ()

Sonnery odpad!

Milý filme, chceš-li, abych na tebe nezapomněl, tak by jsi neměl nabízet tak necharismatického hlavního hrdinu s charakterem Aničky Di(l)do ze Superstar, který si ani neumí holit pejzy. K tomu přidáš jeho desetiletou sestřičku, která je chytřejší, moudřejší a menší než mistr Yoda + jeho roztolmilou milenku, jež představuje tvé největší plus - ale jen do té doby, než se z ní stane ta největší bezpáteřní svině, co kdy sviňila na obrazovce. Na závěr mého dopisu tě filme srdečně zdravím ()

Tsuki

Neviděla jsem to vůbec jako klasický romantický film, protože tenhle žánr to zdaleka nebyl, neviděla jsem to ale ani jako obyčejné drama, protože do toho to taky mělo daleko. Viděla jsem to pouze jako vzkaz, vzkaz zasazený do příběhu. Člověk může dělat v životě co chce, jakkoliv se chránit nebo se o něco snažit, ale nikdy nemůže tušit, co mu život připraví. Každý den, každou hodinu, minutu, sekundu, se vše může změnit, vše může být pryč. Jaký má pak všechna snaha smysl? .... Nebyl to žádný trhák, ale právě naopak docela jednoduše podaný film. A přesně to se mi na něm líbilo. Určitě se mnou hodně lidí nesouhlasí, ale mně přišel tenhle snímek tak obyčejný, že nesdílím pocity některých, kteří si myslí, že Remember Me tlačí na city. Já byla na konci pouze trochu zaskočena a film mě donutil přemýšlet. A tak by to mělo být. ~(4,1)~ ()

Anderton

Taká pohodovka pre večer v televízii, poprípade pre Pattinsonove fanúšičky v kinách. Ono by to malo byť viac, ako iba pohoda, malo by to chytiť za srdce a vyvolať silné emócie. Toto sa filmu bohužiaľ nedarí, asi preto, že hlavná bohémska Pattinsonova postava mnohým ľuďom nebude príliš blízka a je zameraná na tie fanúšičky. Zvyšok predstavenstva fajn, záver fajn, ale chýba mu tá pravá katarzia. ()

Frajer42

Docela dlouho jsem zhlédnutí tohoto snímku odkládal. Docela zbytečně. Čekal jsem naprostou nudnou sračku, ale zase tak špatné to nebylo. Mile mě překvapil Robert Pattinson, protože až do zhlédnutí tohoto snímku jsem si ho neuměl představit v jiné roli než je role toho homoupíra z filmu, o kterém už jste jistě slyšeli. Ostatní výkony překvapivé nebyly. Akorát byl docela nemalý fail, že Pierce Brosnan hral Pattinsonova taťuldu. To jsem nemohl rozdýchat a každý záběr vypadal dost komicky. Ale celkově je to v rámci mého neoblíbeného žánru slušný nadprůměr. A především...Film končí krásným happyendem!! 2* ()

AppleCore

O tenhle film jsem nejevil žádnej zájem a bylo mi úplně jedno, co se za tim schovává. Nechápal jsem zdejší vysoký hodnocení a pitomě si říkal, že když tam hraje upír ze Stmívání, tak to nebude žádnej kotel. Čekal jsem zkrátka normální romanci kloubící lidský vztahy v jedno začarovaný klubíčko. Teď si jenom tupě řikam, proč už to dávno neznam. Tedy, neni to nic zázračnýho a v rámci žánru ani nic objevnýho, ale film je to od začátku poměrně zajímavej a po režijní stránce dost možná bezchybnej. Hereckej výkon tý krvelačný bestie je kupodivu v pohodě a možná se časem i podívam na další novej film, kde si zahraje (pokud nepůjde o emo upíry). Emilie de Ravin už není zdaleka tak ztracená, jak byla a vysloužilec Bond, byť ho zas tak nemusim, podává vcelku přesvědčivej výkon. Do toho hraje pěknej hudební doprovod, jenž doprovází až do truchu šokujícího konce (já bohužel věděl všechno předem, takže pokus o vzbuzení velkejch emocí se u mě nedostavil). Film je to prostě pěknej a možná si ho za pár let pustim znova. ()

boshke

Film v podstatě o ničem, navíc s "tvajlajťáckým" Pattinsonem v čele, i přesto však hoden čtyř hvězd... Pattinson mi kupodivu nevadil, hraje zde sympatického rebelantského hejska, který klofne dceru policajta, jež mu rozmlátil ciferník. Ta mu má ze začátku posloužit pouze jako nástroj k pomstě, ale pak se do sebe, jak jinak, zamilují. Děje Remember me moc nepobralo, leč působilo na mne pocitově, svou atmosférou. Film balancující mezi třemi a čtyřmi hvězdami naprosto zabíjí stupidní konec; přišlo mi to, jako se jim ten "příběh" nechtěl vymýšlet dál, tak Tylera poslali do věže, aby to už měli z krku. Škoda toho... 70% ()

teutates

No jasne... aký úžasný koniec, aj napriek tomu koncu 6/10... Snímok sa tiahne skôr priemernejším tempom, kedy sa "vôbec" netlačí na pilu... Remember Me nie je obzvlášť ničím výnimočny a celé je to postavené skôr na hereckých výkonoch... aj keď samozrejme Pattinson nevie hrať, ALE aj napriek "jednému ksichtu", ktorý prezentuje neustále s Bellou, tuna ich bolo o čosi viac. Inak skvelý Brosnan, aj keď len v menšej úlohe "despotu". ()

swamp

Pattinson dokázal, že je výborný herec (a ne pouze nabělená loutka z Twilightu). K tomu si připište velice inteligentní scénář a dialogy, duševně rozervanou atmosféru a překvapivý mrazivý závěr. Obrovské překvapení. "Gandhi said that whatever you do in life will be insignificant. But it's very important that you do it. I tend to agree with the first part." ()

Ant

Film, kde je tolik klišé, jako by scénárista projel přes kopirák pět známých filmů a uplácal tohle. Kluk s utrápenou duší a rozbitou rodinou, kde otec kašle na děti, si začne románek s holkou jen proto, aby naštval jejího otce. Výsledek filmu si dokáže představit i ten, co snad v životě neviděl jediný romantický film. Proto scénárista přišel s úžasně vypočítavým závěrem. Sice fungujícím, ale průhledným jedna radost. Robert Pattinson není úplné dřevo, i když zatím zvládá asi jen dvě výrazové polohy. Nicméně s výsledným dojmem je na tom pořád líp, než celý jeho film. ()

nascendi

Moje prvé stretnutie s údajným hercom Robertom Pattinsonom a až príliš častý prípad, keď si o všeobecne obľúbenom filme myslím, že nemal byť vôbec nakrútený. Je pre mňa úplne nepochopiteľné, z akých dôvodov je tento film považovaný za romantický a psychologický. To, že je zaradený aj medzi drámy, tomu rozumiem, pretože dočkať sa záverečných titulkov bola poriadna dráma. Celkom ma zaujíma, či časom bude viac takýchto prázdnych a v podstate hlúpych filmov. Potom si buď nájdem iného koníčka alebo sa obmedzím na filmy z minulého storočia. Inak aj tie dve hviezdičky sú nezaslúžené a sú asi výrazom rezídua stádového syndrómu. ()

Tomco

Ach Pattinson. Človek si ťa zaškatuľkuje v roli debilného upíra a potom takmer prepásne film, ktorý nie je vôbec taký zlý, ako očakáva. Twilight som nikdy nevidel a dúfam, že ani nikdy neuvidím, ale musím povedať, že tento cukroš vie celkom slušne hrať. Po dlhom čase mám zase ten pocit, že som išiel do nejakého filmu skoro nasilu a s nechuťou a na konci som spokojný ako blcha. Aj slza na konci padla. No a? 80% ()

Slarque

Podle mne to jako romantické drama docela dobře funguje. Robert Pattinson mi tu nevadil, Emilie de Ravin je obrovsky sympatické děvče a scénář také nebyl špatný. Problémem je pointa, která mohla překvapit tak maximálně pět diváků a ostatní ji znají dříve, než se k nim film dostane. A pak to samozřejmě sledují trochu jinak. A dobře k tomu seděla ta minimalistická hudba. ()