Lupiči těl

Scénografie:

Peter Jamison

Kostýmy:

Margaret Mohr

Izolovanosť a stiesnenosť. Čím viac sa nákaza rozširuje, tým viac máte pocit, že pre hlavné postavy nakoniec nebude východiska (čo ešte utužuje nervózna hudba). Film má pomerne krátku stopáž a tak pekne ubehne až k záverečnej polhodinke, kde beznádej ešte stúpa, aby to nakoniec všetko zle dopadlo. Výborné béčko. Super spravené nechutnosti, hustá atmosféra, anjelsky krásna Gabrielle Anwar. 85%(17.3.2012)

Sakra, sakra, to je ale divný film. Opravdu nevím jak jej objektivně zhodnotit. Můžu jej zatratit za jeho přihlouplý děj, ba co více zkritizovat za jeho naprostou prázdnotu a přímočarost, ale proč to dělat, když celkově to tak hrozné nebylo. Kritizovat je docela snadná věc a Lupičích těl se nabízí přímo obrovské množství věcí, které se k tomu nabízejí, ale u podobného projektu nemá žádný smysl zkoumat maličkosti. Problém tu však je, opravdu nevím co mám chválit Samotný příběh je banální a ubírá se od bodu A k bodu B. Autoři nezakládají děj na zbytečných oklikách a jdou prostě rovnou na věc. Po seznámení s hlavními hrdiny a pár symbolickými odkazy - které se snaží tvářit záhadně, ale v dnešní době již nemají šanci překvapit - máme konečně možnost nahlédnou pod samotnou pokličku tohoto temného hororu. Mladý chlapec – velice nesympatická postava – je totiž svědkem podivného jevu, jeho matka zemře a ze skříně se zrodí nová. Je jasné, že dítěti nikdo neuvěří, ale horší je fakt, že ona v tom není sama, ba právě naopak, tajemné mimozemské organismy napadají celou vojenskou centrálu a její okolí. Na rozdíl od svého předchůdce si tento remake na nic nehraje, tvůrci se nezabývají tvořením atmosféry ani změnami charakterů samotných hrdinů – ti zlý jsou prostě ploché osoby bez emotivního jednání, které běhají jen když je to nutné. Snímku schází jakýkoli náboj či moment překvapení, vše nám ale vrací formou zajímavých efektů, které jsou sice laciné, ale rozhodně neuráží. Celkově je tento horor naprosto čistým průměrem, neboť poměr kladů a záporů zůstává na mrtvém bodě. 50%(4.6.2006)

• kosta73

Ferrarovu verzi brilantního dílka INVASION OF BODY SNATCHERS jsem toužil shlédnout ze dvou důvodů. Tím prvním je skutečnost, že děj se odehrává v uzavřeném prostředí vojenské základny a potenciální střet vetřelců s po zuby ozbrojenými vojáky zní lákavě. Tím druhým je pak Ferrarova kontroverzní pověst a moje zvědavost, jak s touto geniální látkou naloží. No...výsledek je rozpačitý. Akční orgie se nekonají a pokud nepočítáme závěrečnou silně samoúčelnou likvidaci základny, tak výstřel takřka nepadne. Děj rozhodně nic inovativního nepřináší, přijde mi roztěkaný, prostě nemastný neslaný. Docela zajímavé jsou samotné proměny a pár slibných náznaků, jako třeba noční sběr vetřelčích vajíček, nebo nehoda ve skladu s chemikáliemi, které ale rychle vyšumí tak nějak do ztracena. Což se v podstatě dá říci o celém Ferrarově filmu.(29.12.2007)

• tron

Je to matné. Má to niečo z hororu, sci-fi, trileru i psychologickej drámy. Nakoniec to ale ani poriadne nevystraší, sci-fi prvky sa obmedzili na dve naivné vety a pokusy o psychológiu postáv radšej ani komentovať nebudem (spravidla sa obmedzila na „dvaja krásni mladí ľudia opačného pohlavia po sebe hádžu dlhé, detailné a mlčanlivé zaľúbené pohľady"). Zopár v dobrom nechutných scén, pomerne originálne zasadenie tuctového deja do netuctovej vojenskej základne, traja štyria dobrí herci (bohužiaľ v podporných rolách) a stopové stopy po zlovestnej, napínavej atmosfére ohrozenia. Iné spriaznené kúsky ma bavili oveľa viac (Vec, Invázia lupičov tiel s Donaldom Suterhaldnom, Fakulta). Dokonca aj matní Vládcovia bábok (tiež so Sutherladom).(12.8.2017)

• Goldbeater

V pořadí již druhý remake Siegelovy klasiky nenabízí kromě změny prostředí nic moc nového. Ta televizní a místy až dokumentární kamera se mi moc nelíbila. Film působí tak trochu tuctově, což si dle mého názoru tahle látka nezaslouží. Pomohl by mu i rychlejší rozjezd, ze začátku jsem se trochu nudil. Ve finále jsou Lupiči těl stále ještě koukatelný snímek, který na každého jistě bude působit jinak.(19.7.2011)

• - Tento film byl natočen během dvou měsíců roku 1992 na bývalé základně pro výcvik pilotů amerického letectva Craig Air Force Base nedaleko alabamského města Selma. Základna byla uzavřena a dnes slouží jako civilní letiště s názvem Craig Field Airport. (Trajektt)