Reklama

Reklama

Lupiči těl

  • USA Body Snatchers (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ze své normální existence je rodina Maloneových vržena do hrozného snu - do světa, kde jsou životy lidí vysávány, aby byly nahrazeny bezduchými a bezcitnými vetřelci. Kdysi normální lidé se všemi lidskými emocemi se nyní stali mlčenlivými automaty s prázdnýma očima. Ti, kteří se nezměnili, jsou pohlcováni strachem a zoufale popírají chování svých drahých. Nakonec popírají své vlastní životy. (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Je to úplne iné, ale stále to isté. Čiže Ferrara to podľa mňa urobil presne tak, ako sa robí x-tá adaptácia knihy. Máme tu Kuvajt, dospievanie, rodinné problémy, takže si môžeme vybrať, ako známu látku chápať v novom podaní. Ferrara sa nebabre ani s explicitou a ukáže, čo je možné, niekedy až cronenbergovským spôsobom. Že sú hlavnými postavami teenageri patrí do doby a osobne som túto inováciu privítal. Áno, je to divné, nemalo to intenciu stať sa nesmrteľným kultom, má to však zovretú atmosféru, i keď tak trochu na úkor tej starej známej paranoje z predchádzajúcich verzií, ale aj tej najnovšej. Koniec potešil. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Původně jsem klasifikoval film jedinou hvězdičkou, když jsem si ho srovnal s vynikající Invazí zlodějů těl z roku 1978. Pak jsem si řekl, že to není úplně fér a přidal ještě jednu, byť nerad. Lupiči těl totiž na plné čáře neprohrávají jen s literární předlohou, což se koneckonců dá pochopit, neprohrávají jen se svým výše uvedeným předchůdcem, který patří do zlatého fondu filmů žánru sci fi. Na body totiž jednoznačně vítězí i původní filmová verze Invaze lupičů těl z poloviny 50. let, což bylo mimochodem béčko jako vyšité - nicméně sympatické béčko, které dokázalo atmosféru studené války úspěšně převést na filmové plátno. Právě atmosféra Lupičům těl zoufale schází, a přitom v ní spočívá přitažlivost tohoto příběhu. Problém je jednak ve scénáři, který situuje děj na vojenskou základnu, kde se ale vojáci už z podstaty tváří pořád stejně, a tím znemožňují divákovi vychutnat si tu proměnu po napadení a transformaci. Druhým průšvihem je rutinní řemeslník Ferrara, který má na svém kontě řadu průměrných snímků a Lupiči těl z nich nijak nevybočují. Režijně je to nenápadité a unylé. Celkový dojem: 45 %. ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 3/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +posledních 30 minut bylo celkem v pohodě, ještěže to nemá delší stopáž, Gabrielle Anwar a pár slušných záběrů -strašně pomalej rozjezd, hlavně ze začátku působí jak film s nizkým rozpočtem, dlouho trvá než příjdete na to která bije, navíc musím říct že námět měl mnohem větší potenciál/// Tenhle film je mixem nového seriálu Invaze a filmu Noční můra. Což je určitě zajímavé, ale bohužel je to špatně zpracované. Navíc je to hodně nudné a být to fakt delší tak to hraničí s únostností. Takže spíše ruce pryč, snad jen že by vás zaujala mladičká Gabrielle./// Celkem 43%/// ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

V pořadí již druhý remake Siegelovy klasiky nenabízí kromě změny prostředí nic moc nového. Ta televizní a místy až dokumentární kamera se mi moc nelíbila. Film působí tak trochu tuctově, což si dle mého názoru tahle látka nezaslouží. Pomohl by mu i rychlejší rozjezd, ze začátku jsem se trochu nudil. Ve finále jsou Lupiči těl stále ještě koukatelný snímek, který na každého jistě bude působit jinak. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Sakra, sakra, to je ale divný film. Opravdu nevím jak jej objektivně zhodnotit. Můžu jej zatratit za jeho přihlouplý děj, ba co více zkritizovat za jeho naprostou prázdnotu a přímočarost, ale proč to dělat, když celkově to tak hrozné nebylo. Kritizovat je docela snadná věc a Lupičích těl se nabízí přímo obrovské množství věcí, které se k tomu nabízejí, ale u podobného projektu nemá žádný smysl zkoumat maličkosti. Problém tu však je, opravdu nevím co mám chválit Samotný příběh je banální a ubírá se od bodu A k bodu B. Autoři nezakládají děj na zbytečných oklikách a jdou prostě rovnou na věc. Po seznámení s hlavními hrdiny a pár symbolickými odkazy - které se snaží tvářit záhadně, ale v dnešní době již nemají šanci překvapit - máme konečně možnost nahlédnou pod samotnou pokličku tohoto temného hororu. Mladý chlapec – velice nesympatická postava – je totiž svědkem podivného jevu, jeho matka zemře a ze skříně se zrodí nová. Je jasné, že dítěti nikdo neuvěří, ale horší je fakt, že ona v tom není sama, ba právě naopak, tajemné mimozemské organismy napadají celou vojenskou centrálu a její okolí. Na rozdíl od svého předchůdce si tento remake na nic nehraje, tvůrci se nezabývají tvořením atmosféry ani změnami charakterů samotných hrdinů – ti zlý jsou prostě ploché osoby bez emotivního jednání, které běhají jen když je to nutné. Snímku schází jakýkoli náboj či moment překvapení, vše nám ale vrací formou zajímavých efektů, které jsou sice laciné, ale rozhodně neuráží. Celkově je tento horor naprosto čistým průměrem, neboť poměr kladů a záporů zůstává na mrtvém bodě. 50% ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Tento film byl natočen během dvou měsíců roku 1992 na bývalé základně pro výcvik pilotů amerického letectva Craig Air Force Base nedaleko alabamského města Selma. Základna byla uzavřena a dnes slouží jako civilní letiště s názvem Craig Field Airport. (Trajektt)

Reklama

Reklama