Lupiči těl

Scénografie:

Peter Jamison

Kostýmy:

Margaret Mohr

"Dostanu vás v spánku, ale nespať nevydržíte dlho." Videl som to asi pred 10 rokmi, a pamätal som si ztoho všetko, čo sa tam dialo. Po 10 rokou, som si to zohnal, a zážitok, ktorý som mal počas filmu a na aký nikdy nezabudnem, na atmosféru ktorá nestratila svoje kúzlo v tejto dobe. Pomerne dobre sa to drží svojho predchodcu, Ferrara nezabudol, včom bol dobrý originál, a prispel niektorými scénkami až po základňu, po ľudí s ktorými není niečo v poriadku, a ktorý si berú v noci telá svojich hostiteľou, a rodia sa znovu a znovu až pokým ich niesú státisíce, možno tisíce. Záhrala si tu aj Christine Elise, ktorá hrala aj v Childs Play 2, a všetko to uzatvára výborná hudba uprostred a na konci filmu, nemám čo vytknúť, mne sa to páčilo. Po Invázii zlodejov tiel, je to pomerne dobrý nástupca, ktorý vás vtiahne hneď zo začiatku, kdežto u originálu sme si museli polhodinku počkať 80 percent.(13.2.2008)

Po názvu tohoto horroru, který jsem viděla cca. v pěti letech, pátrám už několik let. A nyní jsem (úplnou náhodou) konečně zjistila, čemu vděčím za své - nyní již zcela vyléčené - dětské trauma. Díky tomuto filmu jsem se totiž bála podívat na maminku pokaždé, když spala. Ostatně... Co kdybych ji náhodou viděla "splasknout" a zároveň vejít z vedlejšího pokoje?XD(8.5.2010)

• Goldbeater

V pořadí již druhý remake Siegelovy klasiky nenabízí kromě změny prostředí nic moc nového. Ta televizní a místy až dokumentární kamera se mi moc nelíbila. Film působí tak trochu tuctově, což si dle mého názoru tahle látka nezaslouží. Pomohl by mu i rychlejší rozjezd, ze začátku jsem se trochu nudil. Ve finále jsou Lupiči těl stále ještě koukatelný snímek, který na každého jistě bude působit jinak.(19.7.2011)

• tron

Je to matné. Má to niečo z hororu, sci-fi, trileru i psychologickej drámy. Nakoniec to ale ani poriadne nevystraší, sci-fi prvky sa obmedzili na dve naivné vety a pokusy o psychológiu postáv radšej ani komentovať nebudem (spravidla sa obmedzila na „dvaja krásni mladí ľudia opačného pohlavia po sebe hádžu dlhé, detailné a mlčanlivé zaľúbené pohľady"). Zopár v dobrom nechutných scén, pomerne originálne zasadenie tuctového deja do netuctovej vojenskej základne, traja štyria dobrí herci (bohužiaľ v podporných rolách) a stopové stopy po zlovestnej, napínavej atmosfére ohrozenia. Iné spriaznené kúsky ma bavili oveľa viac (Vec, Invázia lupičov tiel s Donaldom Suterhaldnom, Fakulta). Dokonca aj matní Vládcovia bábok (tiež so Sutherladom).(12.8.2017)

Před pár dny jsem koukal na Invazi a tohle je vlastně jeho předchůdce. Tyhle fimy mám rád, kdy nás napadne jiná forma života a musíme se s tím vypořádat. Jsou tu výtečné triky , kdy ve spánku hadičkama vysávají lidi a dělají z nich jejich přesné repliky a originály umírají. Tohle mělo sice pomalejší rozjezd, ale pak to nabralo na tempu a nezastavilo se to až do titulků. Spoiler-Skvělý byl konec, kdy to nedopadlo tak jak by se dalo očekávat teda částečně. Myslím tím ,že otec ani malý bárcha nepřežili. Hlavní hrdinka je pěkná holčina a dobře se na ní dívá. Atmosféra je krásně mrazivá, ale hlavně si nedávejte šlofíka,nebo už se neproberete ve své kůži.(9.10.2012)