Lupiči těl

• USA Body Snatchers (více)

Ze své normální existence je rodina Maloneových vržena do hrozného snu - do světa, kde jsou životy lidí vysávány, aby byly nahrazeny bezduchými a bezcitnými vetřelci. Kdysi normální lidé se všemi lidskými emocemi se nyní stali mlčenlivými automaty s prázdnýma očima. Ti, kteří se nezměnili, jsou pohlcováni strachem a zoufale popírají chování svých drahých. Nakonec popírají své vlastní životy. (Warner Home Video CZ)

bobstock

Vsadím ošoupané boty, že jsem tuto variantu na mimozemskou invazi uvnitř nás viděl jako jeden z prvních scifátek na tehdy nově začínající TV Nově s mistrem Železným u oběda. Snímek spíše nežli úchvatné vizuální triky sází na atmosféru, která se tady dá krájet. 65% ()

Heroine

Ráda vidím, že se alespoň někdo ještě snaží. Horor s alespoň mírně logicky promyšlenou zápletkou se hned tak nevidí, takže k zahození to nebylo. ()

GOREGASM

Hororové scifi Body Snatchers nenadchne, ale ani vyloženě nezklame. Je to další zástupce z řady filmů, které mají vynikající předlohu, ale převod na celuloid postrádá její kvality. Atmosféra místy (hlavně úplně na konci dobrá), zbytek působí hodně nedovařeným dojmem a resumé zní - natočit znovu a pořádně. 35% ()

Barak

Ajaj, tady to někdo přehnal s filtrama.... Poté, co hlavní hrdinku vystraší nějaký týpek na hajzlu, nastupuje celkem poklidný děj. Film si snaží vybudovat nějakou tu atmosféru, ale nijak zvlášť se mu to nedaří. Naznačuje, poukazuje na nové skutečnosti, jde pomalu kupředu, ale nic z toho. A jak moc je to klidné, tak se to pak ke konci změní v úplnou apokalypsu - v rámci té vojenské základy samozřejmě -, kde tam všichni ti kloni chodí a snaží se dostat zbývající lidi tak, že jim říkají, aby usnuli - a vypadají přitom strašně nebezpečně, jak vždycky ukážou tu ruku a zavřískají.. no brr :) Scénář je naprosto jednoduchý, bez snahy udělat z toho něco víc.. a má taky svoje slabší chvilky. Postavy se někdy chovají naprosto stupidně a jsou taky občas jaksi neinteligentní, protože ty blbosti co předvádí.... Co se týče efektů, tak tam toho moc nebylo, a když už se přecejen nějaký "drátek" z toho aliena objevil, tak to vypadalo docela dobře. No a jak už jsem zmíňil v úvodu, tak to někdo hodně přehnal s filtrama. Ta nekončící pole oranžové barvy, dyť to je nesnesitelné - ti lidi vypadají, jak by po sobě házeli pomeranče, předtím, než se dostali na plac.. a nějaká ta šťáva zůstala nepochybně i na kameře, no zkrátka je to přehnané. Taky jsem si dával pozor, až zahlédnu Foresta Whitakera - a nepřehlídl jsem ho. A vy ho taky rozhodně nepřehlídnete, protože už tenkrát na tom byl dosti dobře. A o dabingu radši ani mluvit nebudu, protože rozhodně nepatří k těm lepším.... ()

vikino1

Takových filmů jsem viděl už hodně, dokonce i zajímavej seriál (INVAZE). Lupiče těl jsem viděl v roce 2012 a ač mě tohle téma baví tak horůrek z roku 1993 prostě líp hodnotit nemůžu.... Už kvůli napětí, trikům nelogičnostem atd... ()

Daginka

Mno tak tohle se mi moc nelíbilo.Podruhé už bych se na to asi nepodívala.Děj byl značně ,,zmatený'', divný a nechutný.Jen doufám, že se nechystá pokračování.25% ()

ali-n

Rovno priznávam, že som nemal možnosť zhliadnuť aj nejakú inú verziu.Táto nemá šancu vstúpiť hlbšie do povedomia, má ale parádnu a nie veľmi často videnú atmosféru, vcelku príjemné obsadenie a i z toho mála, čo ponúka, dokáže dosť veľa vyťažiť. Udržal ma pri živote aj v neskorej nočnej hodine. Nech mi už nikto nehovorí, že ponocovanie nezachraňuje životy :-) Slabšie 4* MOJE NAJ - By človek neveril, čo sa počas invázie narobí smetia! ()

Muso

Ja bych to zase až tak špatne nevidel. Oproti prvému remaku z 1978 s Donaldom Sutherlandom je to síce menej mrazivé a sú tu zmenené určité detaily v deji, ktoré su ale neni až tak podstatné pre samotný film. Faktom ale zostáva, že tvorcom sa nepodarilo zachytiť tú znepokojujúce atmosféru ako v spomínanej predošlej Invázii Lupičov Tiel. 50% ()

tXtX

No nič moc teda. Nebolo to síce najhoršie, ale chýbali tomu lepšie scény. Až na tú v dome, kde sme videli konečne prvú premenu, si na nič "silnejšie" nespomínam, a to som práve teraz dopozeral. Navyše to má hrozne dlhý začiatok a naopak, rýchly koniec. Proste nemastné/neslané, bez výraznejšej hudby a celkovej atmosféry. Jednoznačne najslabšia adaptácia "lupičov tiel". 40% ()