Lupiči těl

• USA Body Snatchers (více)

Ze své normální existence je rodina Maloneových vržena do hrozného snu - do světa, kde jsou životy lidí vysávány, aby byly nahrazeny bezduchými a bezcitnými vetřelci. Kdysi normální lidé se všemi lidskými emocemi se nyní stali mlčenlivými automaty s prázdnýma očima. Ti, kteří se nezměnili, jsou pohlcováni strachem a zoufale popírají chování svých drahých. Nakonec popírají své vlastní životy. (Warner Home Video CZ)

jonyyy

Ze všech 4 verzí je tato ta nejslabší, ale přesto stále velmi zábavná. Opět stejný příběh a zákonitosti, tentokrát v novém prostředí. 70% ()

ancientone

Ferrara v úlohe remeselného tvorcu (na jeho pomery) trochu zbytočného remaku, do ktorého dokázal predsalen prepašovať niekoľko atmosféricky pôsobivých sekvencií.  Na Lupičov tiel z 50. a 70. rokov sa to nechytá, no napriek tomu je to výborná voľba  napríklad na dušičkovú/halloweensku projekciu. ()

5150

Foresta Whitakera pojídání prášků proti usnutí evidentně chytlo, jinak nic extra.. V následujícím roce vznikly další žánrově podobné záležitosti o mimozemských formách, které atakují lidi - VLÁDCI LOUTEK a TAJEMNÉ ZLO 2. ()

corpsy

Tento film má chovanie toporného béčka, ale výzor áčkovej produkcie. Už úvodné titulky sú naozaj originálne ( názov filmu putujúci vesmírom, ako nejaká kozmická loď ), pričom zvyšok filmu je štýlovo a vizuálne pôsobivo nasnímaný. Ide o v poradí tretiu adaptáciu knižnej predlohy a opäť inak podanú, ako formálne, tak aj príbehom. ()

fcreading

"Dostanu vás v spánku, ale nespať nevydržíte dlho." Videl som to asi pred 10 rokmi, a pamätal som si ztoho všetko, čo sa tam dialo. Po 10 rokou, som si to zohnal, a zážitok, ktorý som mal počas filmu a na aký nikdy nezabudnem, na atmosféru ktorá nestratila svoje kúzlo v tejto dobe. Pomerne dobre sa to drží svojho predchodcu, Ferrara nezabudol, včom bol dobrý originál, a prispel niektorými scénkami až po základňu, po ľudí s ktorými není niečo v poriadku, a ktorý si berú v noci telá svojich hostiteľou, a rodia sa znovu a znovu až pokým ich niesú státisíce, možno tisíce. Záhrala si tu aj Christine Elise, ktorá hrala aj v Childs Play 2, a všetko to uzatvára výborná hudba uprostred a na konci filmu, nemám čo vytknúť, mne sa to páčilo. Po Invázii zlodejov tiel, je to pomerne dobrý nástupca, ktorý vás vtiahne hneď zo začiatku, kdežto u originálu sme si museli polhodinku počkať 80 percent. ()

K.I.N.G.

Zprvu jsem nevěděl co bude zlo a ke konci vlastně také přesně ne. Chvíli to je zábavné, občas to ztrácí souvislosti, někdy je to jakési pomatené. Už na druhý den si z toho moc nepamatuju. 50% ()

honajz2

Tak ono by to nemuselo být tak špatné, sice dlouho trvá, než se to rozjede, ale pár atmosférických scén to pak nabídne. Mnohem horší je pak ten odbytý scénář. Fakt nevím, co si Ferrara myslel, ale zrovna z tohohle námětu se snažit co nejvíc odstranit sci-fi prvky, to je asi tak dobrý nápad, jako zbavit filmy od Marvelu veškeré akce (ačkoli, stejně by na to ti fanoušci chodili...). Prostě to nejde a jedna chabá větička vysvětlující, co jsou zač, je víc než nedostatečná. Navíc oba starší filmy s tím i nějak pracují, ale tady se to snaží tu mimozemskou invazi ignorovat co to jde. Navíc ty potencionálně nezajímavější scény stejně neuvidíme, jak třeba SPOILER dostali toho doktora a jeho syna KONEC SPOILERU neuvidíme, jen se to pak "překvapivě" dozvíme. A práce s některými vedlejšími postavami taky za moc nestojí. On vůbec celý ten film je strašně předvídatelný a když člověk viděl předchozí verze, nemá mu moc co nabídnout - kromě teenagerky v hlavní roli a prostředí. Filmařsky to není špatné, ale svých chyb to má tak jako tak dost, takže víc jak 2* nedám. ()

Martin741 odpad!

Ked uz Invaze Zlodeju tel, tak jednoznacne verzia Dona Siegla, Abel Ferrara na toto tema proste nemal a nestacil  : 0 % ()

cariada

Před pár dny jsem koukal na Invazi a tohle je vlastně jeho předchůdce. Tyhle fimy mám rád, kdy nás napadne jiná forma života a musíme se s tím vypořádat. Jsou tu výtečné triky , kdy ve spánku hadičkama vysávají lidi a dělají z nich jejich přesné repliky a originály umírají. Tohle mělo sice pomalejší rozjezd, ale pak to nabralo na tempu a nezastavilo se to až do titulků. Spoiler-Skvělý byl konec, kdy to nedopadlo tak jak by se dalo očekávat teda částečně. Myslím tím ,že otec ani malý bárcha nepřežili. Hlavní hrdinka je pěkná holčina a dobře se na ní dívá. Atmosféra je krásně mrazivá, ale hlavně si nedávejte šlofíka,nebo už se neproberete ve své kůži. ()

Juto

Vzrušujúci thriller, ktorý sa z časti dá porovnávať s klasickým originálom Dona Siegela z roku 1956. 6/10 ()

SeanLSD

Ani neviem čo povedať. Slabé, nepresvedčivé, odfláknuté. V tom filme nebolo dotiahnuté absolútne nič. Netrúfol by som si tvrdiť, že je Gordon dobrý scenárista, ale tento príbeh by vyplodilo aj malé dieťa v polospánku a nie trojica dospelých chlapov, navyše v prípade, že ide o remakovaný remake. Avšak predchádzajúce filmy sú o poznanie kvalitnejšie, ba dokonca o hodne poznaní. Ferrara na režisérskej stoličke akoby tiež pospával. Nie že by mi až tak vadilo, že neviem, kto sú votrelci a prečo a ako robia to čo robia, ani mi toľko neprekáža ten neurčitý záver, ktorý sa nedá nazvať ani len otvoreným, ale keď absolútne zlyháva všetka logika, napätie a desivosť, tak čo s takým filmom ? Zopár pekne nasvetlených scén a slušne vťahujúca hudba to proste nezachránia. LUPIČI TIEL sa snažili byť chvíľami apokalyptickí, filozofickí či desiví, ale celí boli ako zlepenec z kúskov dialógov v iných filmoch. Možno práve o to šlo a nikto sa ani o nič viac nesnažil, inak si totiž neviem vysvetliť opätovné sfilmovanie diela Jacka Finneyho ani nie po desiatich rokoch . . ()

kosta73

Ferrarovu verzi brilantního dílka INVASION OF BODY SNATCHERS jsem toužil shlédnout ze dvou důvodů. Tím prvním je skutečnost, že děj se odehrává v uzavřeném prostředí vojenské základny a potenciální střet vetřelců s po zuby ozbrojenými vojáky zní lákavě. Tím druhým je pak Ferrarova kontroverzní pověst a moje zvědavost, jak s touto geniální látkou naloží. No...výsledek je rozpačitý. Akční orgie se nekonají a pokud nepočítáme závěrečnou silně samoúčelnou likvidaci základny, tak výstřel takřka nepadne. Děj rozhodně nic inovativního nepřináší, přijde mi roztěkaný, prostě nemastný neslaný. Docela zajímavé jsou samotné proměny a pár slibných náznaků, jako třeba noční sběr vetřelčích vajíček, nebo nehoda ve skladu s chemikáliemi, které ale rychle vyšumí tak nějak do ztracena. Což se v podstatě dá říci o celém Ferrarově filmu. ()

hans500

Řemeslně je film zvládnutý velmi dobře a herci jsou také dobří (Whitaker tradičně nezklamal), ale bohuželm, už kvůli předchozím dvěma filmovým verzím pouze za 3*. ()

Doudis19

Lupiči těl tu už byli mnohokrát a víceméně daleko kvalitněji. Film naprosto postrádá jakoukoliv změnu tempa a i byť jen trochu zapomatovatelnou scénu. O atraktivním prostředí nemluvě. Bohužel navíc i navzdory 13-ti milionovému rozpočtu ze snímku přímo čiší lacinost a nezachrání to ani mihnušivší E. Lee Ermey s Forestem Whitakerem. ()

lennyd

Ekolog Steve Malone (Terry Kinney) i se svojí rodinou přijíždí na vojenskou základnu, aby zde dohlídl na správnost se zacházením s nebezpečnými chemikáliemi. Dospívající Marti (Gabrielle Anwar) se zprvu obává, že se s rodiči a zelenými mozky bude jen nudit, ale nakonec na základně nachází i docela fajn kamarádku, spoustu mladých a hezkých vojáků a hlavně hejno krvežíznivých vetřelců, kteří se dokáží - díky absenci jakýchkoliv emocí - v tělech nebohých vojáků docela dobře skrývat, a spřádat plány na ovládnutí celého světa... Tento film absolutně nijak nevybočuje z řady stovek podobně laděných filmů, a být to jako epizoda Krajních mezí či Akt X, tak by se taky prd stalo. Takhle je film zbytečně dlouhý, a přitom dost nudný - kromě závěrečné čtvrthodinky (která je zase až dost akční) se nic moc neděje, a jediným zajímavým momentem je možná jen scénka ve školce, kdy všechny děti namalují hezký (stejný) obrázek, a jedině poslední skutečný kluk si dovolí povolit emoce a namalovat něco jiného. ()

Han22

Hrubě podhodnocený film. Téma plíživé mimozemské invaze (tedy nikoliv Den nezávislosti) znám a miluju v modernější podobě především ve filmech filmů "Jsou mezi námi" a "Vládci loutek". A Lupiči těl se k nim můžou hrdě přidat. Sice se rozjíždí pomaleji než parní válec a první půlhodina je nuda k uzoufání, ale jakmile dojde k první "výměně" na obrazovce, rozjede se pravý nefalšovaný horor, u kterého mi místy tuhla krev v žilách. Whitakerova zoufalá scéna, nemocnice a úklid "po sobě", prázdné tváře a pohledy dalších a dalších hrdinů a především hrůzostrašný jekot, při kterém člověku vstávají všechny chlupy na těle - to jsou věci, které se jen tak nezapomínají. Finální apokalypsa byla pro mě malým zadostiučiněním a vůbec nepřemýšlím nad tím, že by tam nepatřila. Možná změním hodnocení, až zhlednu verzi ze 70. let, ale prozatím 4* ()

iXtr3m3

Sedemdesiate roky boli jednoducho lepšie. Ale pochmúrna atmosféra sa podarila. Nechcel by som bývať na takej základni. ()

Paldiny

Pričuchnutie Ferraru ku komercii nevyšlo. Na filme cítiť prísny dohľad štúdia aký nezávislému režisérovi zväzuje ruky, čoho výsledkom je nevyrovnaný horor s pár napínavými okamžikmi. Celkové budovanie atmosféry zráža do kolien naivný a najmä zbytočne akčný záver pôsobiaci dojmom "zostalo pár dolárov, nakúpte nálože“. Neúspech projektu mal význam aspoň pre experimentujúceho režiséra, ktorý sa uistil, že doma je doma a hneď s nasledujúcim projektom sa tam vrátil. ()