Skvělá půlepizodní bitva jinak by to zapadlo mezi další díly v této sérii. Někdo zde píše o nelogičnosti, mě se zdá, že těch bílých zmrdů je miminum, takže jejich armáda sestává z kostlivců a zombie a po bitvě stejně doplní stavy. Sansa se dovídá pravdu o svých mladých bratrech, Arya se stává někým jiným. Cersei ač ji nemám rád, tak je pro seriál důležitá, takže ani uvěznění nebude její konec.(22.8.2018)

Scénář je nedomyšlený. Zase. Divokých bylo sto tisíc. V bitvě o Zeď jich padlo pár tisíc. Po Stannisově útoku jich opět padlo pár tisíc. Nyní jich je nejméně 80 000. Nepochopím proč se tohle gigantické vojsko není schopno postavit armádě zombie, kterých (Soudě podle jim věnovaným záběrům.) není ani polovina. Bílí chodci jsou epičtí, ale opět naprosto nelogičtí. Oni jsou přízraky, proti nimž prakticky neexistuje zbraň. Přesto se takřka nezapojují do bitvy a plýtvají svým vojskem. 7,5/10 Protože zbytek je opravdu působivý a smysluplný. Což se naneštěstí nestává v tomto seriálu tak často, jak by mělo. PS: Srovnávat toto s Pánem prstenů? To jako vážně?(10.9.2017)

Nebyť tej vsuvky fanatických veriacich v Kingslanding (bože ako ich neznášam) Dal by som aj plní počet *. Pre mňa ide zatiaľ o najlepšiu epizódu celého seriálu. Jon Snow vstúpil na územie divokých, no trvalo príliš dlho než ich presvedčil, že jediná možnosť ich prežitia bude ísť s ním na juh. Divoký otáľali a tak keď sa už rozhodli a začala sa preprava na lode, napadla ich horda bielych chodcov. Boje boli prekrásne natočené, išlo o momenty kedy nešetrili rozpočtom. a už sa nám aj ukázal kráľ Bielych chodcov ktorý mení mŕtvoly na zombie.(2.10.2016)

Tak tohle je prostě D.O.K.O.N.A.L.Ý. Ani nevím, kde mám začít, nejlepší epizoda 5. série a jedna z nejlepších v celém seriálu... Všechny scény, dialogy, herecké výkony, i třeba jen pohledy samotných postav a emocí v jejich očích je dokonalé... Všechny souboje jsou propracované do nejmenšího detailu. Bílí chodci vypadají úchvatně... Scéna, ve které Jon bojuje s Bílým chodcem nemá chybu... Lépe by to snad ani nešlo natočit. Perfektní... :)(14.12.2016)

"Mí předkové by na mě plivali, kdybych se dělil s vránami o chleba." "I mí, ale seru na ně, jsou mrtví." Katastroficky poňatá epizóda, ktorá mi veľmi pripomínala World War Z. Rád by som sa mýlil, ale pravdepodobne pôjde o vrchol 5. sezóny.(5.8.2016)

• - Vladimír Furdík dostal od tvůrců seriálu nabídku ztvárnit postavu Nočního krále po natáčení bojové scény s Kitem Haringtonem, kde působil jako kaskadér. (Geralt z Rivie)

• - Ve scéně na konci filmu, kdy Bílý chodec vzkřísí mrtvé, odplouvá John Snow (Kit Harington) od břehu. Tato scéna trvá několik desítek sekund, ale na jejím konci je člun blíže břehu, než na jejím začátku. (Franta)