Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Arya dělá při tréninku pokroky. Sansa konfrontuje starého přítele. Cersei bojuje. Jon se vydává na cestu. (HBO Europe)

Recenze (34)

0verseer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Mí předkové by na mě plivali, kdybych se dělil s vránami o chleba." "I mí, ale seru na ně, jsou mrtví." Katastroficky poňatá epizóda, ktorá mi veľmi pripomínala World War Z. Rád by som sa mýlil, ale pravdepodobne pôjde o vrchol 5. sezóny. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Piata sezóna sa konečne rozbehla. A to v ôsmej epizóde. Prvá polovica je opäť klasická vykecávačka, i keď dialógy sú viac menej k veci a nemáte dojem, že sa iba naťahuje stopáž. A to najmä preto, že sa konečne tvárou v tvár zoznamujú Tyrion a Danereys, k tomuto stretnutiu raz muselo dôjsť. Druhá polovica pripraví jednu z troch doterajších najväčších bitiek seriálu a je skutočne na čo sa pozerať, už to tu komentovali viacerí, tak to netreba zbytočne rozmazávať. ()

Reklama

JohnMiller 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nebyť tej vsuvky fanatických veriacich v Kingslanding (bože ako ich neznášam) Dal by som aj plní počet *. Pre mňa ide zatiaľ o najlepšiu epizódu celého seriálu. Jon Snow vstúpil na územie divokých, no trvalo príliš dlho než ich presvedčil, že jediná možnosť ich prežitia bude ísť s ním na juh. Divoký otáľali a tak keď sa už rozhodli a začala sa preprava na lode, napadla ich horda bielych chodcov. Boje boli prekrásne natočené, išlo o momenty kedy nešetrili rozpočtom. a už sa nám aj ukázal kráľ Bielych chodcov ktorý mení mŕtvoly na zombie. ()

Tumbik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle je prostě D.O.K.O.N.A.L.Ý. Ani nevím, kde mám začít, nejlepší epizoda 5. série a jedna z nejlepších v celém seriálu... Všechny scény, dialogy, herecké výkony, i třeba jen pohledy samotných postav a emocí v jejich očích je dokonalé... Všechny souboje jsou propracované do nejmenšího detailu. Bílí chodci vypadají úchvatně... Scéna, ve které Jon bojuje s Bílým chodcem nemá chybu... Lépe by to snad ani nešlo natočit. Perfektní... :) ()

Luk Skywalker 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělá půlepizodní bitva jinak by to zapadlo mezi další díly v této sérii. Někdo zde píše o nelogičnosti, mě se zdá, že těch bílých zmrdů je miminum, takže jejich armáda sestává z kostlivců a zombie a po bitvě stejně doplní stavy. Sansa se dovídá pravdu o svých mladých bratrech, Arya se stává někým jiným. Cersei ač ji nemám rád, tak je pro seriál důležitá, takže ani uvěznění nebude její konec. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (4)

  • Ve scéně na konci filmu, kdy Bílý chodec vzkřísí mrtvé, odplouvá Jon Sníh (Kit Harington) od břehu. Tato scéna trvá několik desítek sekund, ale na jejím konci je člun blíže břehu, než na jejím začátku. (Franta)
  • Ve 43. minutě se armáda bílých chodců dobývá skrz bránu do opevněného tábora. V této scéně je vidět, že opevnění a brána jsou postaveny z kůlů, které byly opracovány moderními technologiemi. Zářezy ve dřevě jsou typické pro dnešní dřevozpracující stroje. (kubixix)

Reklama

Reklama