Reklama

Reklama

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)


Tanec draků (S05E09)

(epizoda)
  • USA The Dance of Dragons
USA / Velká Británie, 2015, 52 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Stannis učiní to nejtěžší rozhodnutí. Jon se vrací na Zeď. Mace navštíví Železnou banku. Arya potká někoho ze své minulosti. Dany neochotně přihlíží tradičním oslavám tělesné zdatnosti. (HBO Europe)

Recenze (22)

JohnMiller 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pán spisovateľ. Prečo sa už nezľutujete a neukončíte život takej postave ako Mr. Friendzone.. Na toho úbožiaka sa nedá ani len pozerať, hehe. Táto epizóda nejako extra nerozvinula dej ale boli v nej zaujímavé momenty ako napríklad..Návrat Jona a divokých, Stannis a obetovanie jeho postihnutej dcéry, či jazda na drakovi. ()

0verseer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pri poslednej epizóde som tvrdil, že šlo pravdepodobne o vrchol 5. sezóny a tajne som dúfal, že sa budem mýliť. Inu, mýlil som sa, táto bola rovnako vydarená. Budú sa tvorcovia riadiť zvykom dobrého hostiteľa a naservírujú to najlepšie na koniec, čím by si 5. sezóna aspoň trochu napravila svoje zo začiatku pošramotené renomé? Som zvedavý na finále... ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvorcovia sa ku koncu piatej sezóny poriadne rozbehli a ak jej prvá polovica bola asi najslabšou pasážou seriálu, tak posledné dva diely sú nabité dejom a ponúkajú aj kvalitné akčné sekvencie, ktoré môžeme bez preháňania nazvať monumentálnymi. Sekvencia v aréne má výborné tempo aj rytmus. Začína sa gladiátorským súbojom, pokračuje atakom vzbúrencov a končí zásahom draka. Vážne som zvedavý na finále, ale som rád, že posledné diely u mňa poriadne napravujú mdlý pocit z piatej série. ()

LEATHERFAC 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stanis, jeho pitomá fanatická žena i odporná rudá kněžka definitivně kolektivně zešílejí a měli by všichni shořet v nejhlubším pekle.  Daenerys přijde i o druhého manžela, respektive snoubence (uff výborně - toho slizkýho parchanta jsem fakt neměl rád) a dodělá si konečně řidičák na draka... Mimochodem Mormont jí podá během záchrany ruku - asi trochu chybička tvůrců - on přece ví, že se teď nesmí dotýkat nikoho - natož zrovna nakazit královnu - huch?!? Jinak ofšem závěr velmi epesní... ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdo četl knihy, nebo se alespoň víc zajímá o důvody a pohnutky hlavních hrdinů Západozemí a přilehlého Východu, ten ví. Zná charaktery postav. A po absenci Lady Stonehearth a smrti Selmyho se jedná o další obrovský výpadek a odchylku od knižní předlohy u režisérů. Stannis je vojevůdce, muž, který, i když se to nezdá, svou rodinu miluje. Páni režiséři udělali ze Stannise monstrum, a to je mi líto, protože to není k užitku. Mormont je prostě tvrdohlavej starej medvěd ve správný čas na správném místě a Arryina linka už vypadá trošku zajímavěji. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (2)

  • Maisie Williams (Arya Stark) se musela naučit otevírat ústřice. Rukavice, které nosí, jsou nezbytné, protože lastury ústřic mohou být velmi ostré. Ústřice, které jedla, navíc obsahovaly kousky kuřete. (mikki089)
  • Místo použité pro Daznakovu jámu bylo Plaza de Toros ve španělské Osuně, aktivně využívané pro býčí zápasy. (mikki089)

Reklama

Reklama