Tanec draků (S05E09) (epizoda)

The Dance of Dragons

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2015, 52 min

Stannis byl daleko zajímavější a složitější postavou před tím, než zabil svoji dceru. Aryina linka nesmyslně natahováná. Co se děje s Branen stále nevíme. Škoda. Jaimeho příběhová linka se uzavřela. Ještěže tak :D. Daenerys je velkolepá, avšak trochu nedotažená. Smysluplnost u ní párkrát ustoupila před epičností. 7/10(12.9.2017)

Scénáristé morálně likvidují Stannise, no dobře. Vizuální orgie si po vší té bídě páté serie divák zaslouží, aby u seriálu zůstal a gladiátorské scény s Mormontem a Syny Harpie stála opravdu za to. Možná by bylo lepší, kdyby se poslední tři epizody prostě přidaly jako bonus ke knize nebo někdo prostě přečetl přehled děje. I když, pravda, děje by do sebe jako puzzle nezaklaply.(11.5.2020)

Vše graduje do EXTRÉMU... Stannis a upálení jeho dcery...hrůza a podle mě zbytečné odklonění od předlohy...tohle bylo prostě moc drsné a zbytečné... Závěr z Dany jeden z nejlepších.akce, akce, akce, napětí, akce, napětí, napětí, Harpyje, Ser Jorah, a Dany první let! Opravdový tanec z draky........senzace.(12.4.2016)

No, nevím, jestli si to tvůrci dobře promysleli, vykašlali se na celou sezónu a kvalitu nacpali jen do dvou ( nebo snad tří? uvidíme) epizod. Minulý díl jsem pochválil a tento se mi také líbil. Stannis stále prožívá svůj Stalingrad, dokonce mě začalo bavit i Aryino dobrodružství v Braavosu a k zajímavému zvratu došlo v Meereenu, kde se ukázalo, že každý druhý obyvatel města patří k Synům Harpyje, soudě podle jejich počtu.(15.12.2017)

Tvorcovia sa ku koncu piatej sezóny poriadne rozbehli a ak jej prvá polovica bola asi najslabšou pasážou seriálu, tak posledné dva diely sú nabité dejom a ponúkajú aj kvalitné akčné sekvencie, ktoré môžeme bez preháňania nazvať monumentálnymi. Sekvencia v aréne má výborné tempo aj rytmus. Začína sa gladiátorským súbojom, pokračuje atakom vzbúrencov a končí zásahom draka. Vážne som zvedavý na finále, ale som rád, že posledné diely u mňa poriadne napravujú mdlý pocit z piatej série.(8.9.2020)