Další pumelenice a zřejmě ještě výživnější. Tentokrát v Mereenu. Aréna Gladiátorů ala starověký Řím Ridleyho Scotta, ser Jorah z loosera nezdolným hrdinou (emocionální jiskření mezi ním a Dany propaluje plátno) a dračí finále. K tomu všemu Stannis totálně ztratil rozum a stává se z něj postava, která zkrátka musí zemřít. Ještě zbývá Winterfell.(5.6.2017)

Stannis byl daleko zajímavější a složitější postavou před tím, než zabil svoji dceru. Aryina linka nesmyslně natahováná. Co se děje s Branen stále nevíme. Škoda. Jaimeho příběhová linka se uzavřela. Ještěže tak :D. Daenerys je velkolepá, avšak trochu nedotažená. Smysluplnost u ní párkrát ustoupila před epičností. 8,5/10(12.9.2017)

Pri poslednej epizóde som tvrdil, že šlo pravdepodobne o vrchol 5. sezóny a tajne som dúfal, že sa budem mýliť. Inu, mýlil som sa, táto bola rovnako vydarená. Budú sa tvorcovia riadiť zvykom dobrého hostiteľa a naservírujú to najlepšie na koniec, čím by si 5. sezóna aspoň trochu napravila svoje zo začiatku pošramotené renomé? Som zvedavý na finále...(5.8.2016)

Po Tvrdodomově další dost dobrá epizoda. Zmínit musím hlavně dvě scény. Za prvé Stannisovo rozhodnutí ohledně Shireen, protože po této chvíli se u mě Stannis definitivně stal nenáviděnou postavou. Na druhou stranu doufám, že Stannis v knize toto neudělá, protože k jeho knižní podobě mi takové rozhodnutí prostě nesedí. Druhou skvělou scénou je závěr ve velké bojové jámě. Zde je hned několik skvělých momentů, numero uno je ale samozřejmě přílet Drogona. 90 %(5.4.2016)

Divoký sú na druhej strane ľadového múru , som zvedavý aké zverstvá napáchajú ,a možno sa mýlim a stanú sa z nich poslušný roľníci .Stannis nerobí takmer nič , okrem toho že stále potvrdzuje aký je to šialenec a podivín , tento krát zašiel naozaj do extrému. Finále v Meereen začína peknou ukážkou boja schopnosti Sira Joraha, pokračuje útokom nie až tak zaujímavého nepriateľa (Sons of Harpy) no zato luxusne natočeného .Celé to ukončí príchod Dragona vo veľkom štýle .Síce Daenerys stále rieši interné záležitosti no dej na východe začína mať šťavu to sa musí nechať !(26.10.2017)