Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

KoRner

Výborná a napínavá časť, ktorá by sa mala nazývať nie "bitka", ale "masaker" vo Winterfell, keďže tí živí nemali žiadnu taktiku boja. Nevadilo mi ani tak, že hrdinovia s plot-armourom sú pre scenáristov nedotknuteľní, ale to časopriestorové presúvanie je čiste neschopnosť tvorcov dať tomu nejakú rozumnú následnosť scén. ()

Fordzy

Obrovské zklamání. Jedna z nejočekávanějších bitev za posledních deset let a co jsme dostali? Tmavou, nepřehlednou, zběsile sestříhanou, předvídatelnou, nelogickou, bez jakékoliv pointy... jakože bitvu... Nevěřím, že už mne D&D dokáží něčím překvapit. Bylo to dobře vygradované, s dobrým soundtrackem a některé scény byly úžasné, ale co naplat, když to postrádá jakoukoliv logiku a ve většině scén jsem pouze odhadoval, jaká postava se zrovna hlásí o pozornost. Spoiler: Sakra, aspoň jedna z hlavních postav mohla zemřít. Věnovat se celý druhý díl rozloučení s postavami a následně zabít pouze tři minoritní a dvě vedlejší postavy je podvod na diváky(Shame on you D&D). Pointa okolo Night Kinga totálně zabitá(To mělo být zakončení linky, která se táhla už od začátku seriálu... Vážně??!). Teleportace postav, sebevražedný útok Dothraků a nelogické změny pozic a počtu Chodců, mezi střihy, jsou už jen třešinky na tomhle zatuchlém dortu. Doufám, že bitva o Královo Přístaviště, bude mnohem lepší a Bitva o Zimohrad, snad byla jen nedovařený předkrm. ()

Dallon

Tohle je vrchol, jak scénáristé a tvůrci mohou dopustit aby seriál jako je GAME OF THRONES mohl spadnou takhle do SRAČEK. Nechápu to, seriál je dle mého jeden z nejlepších seriálů vůbec, ale tohle!! Tohle je vážně neskutečné, tolik chyb, tolik stupidních věcí. Nerozumím tomu. Za mě NEJHORŠÍ DÍL VŮBEC!! Je mi zle. ()

LEATHERFAC

Původně jsem chtěl nechat bez komentáře, ale po druhém shlédnutí osmé série s ročním odstupem si to přeci jen neodpustím. Shrnuto v jedné větě: blbě napsáno, nicméně natočeno excelentně. Ano "obětování" dothraků je směšně hloupé, nicméně příjezd Rudé ženy a zapálení mečů, včetně postupného ztrácení světel v dáli, je emocionálně naprosto dechberoucí. Ano, mít k dispozici nedobytný hrad a dva draky a přitom se postavit nepřemožitelnému nepříteli s celou armádou před hradbami je tak neskutečně hloupé až to bolí, nevyužití možností obou draků je trestuhodné, stejně jako Jonův pokus ukřičet evil draka svým mocným hlasem, ale zapalování příkopu, let draků nad oblaky, nehořlavý Noční král a jeho konečná likvidace za zvuků geniálního hudebního motivu a odchod Rudé ženy ze scény jsou impozantní a nezapomenutelné. Po roce zvedám přeci jen na 4*  PS: a Bran vypadá trochu jako by byl syn Johna Lenona a Yoko Ono  :-)) ()

Krabak

Vzhledem k předchozím dvěma dílům, kdy se měla stavět napjatá atmosféra před megabitvou století, která měla zastínit Návrat Krále, tak tenhle díl nepůsobí zas až tak nudně. Bohužel první dva díly vytvořily spíše nudnou atmosféru, která v nejednom divákovi vyvolala spíš nudu, než mráz na zádech. V tomhle díle dostaneme tu slíbenou akci. Natož, že jsou tam přeživší největší bojové a strategické mozky GoTka, tak to dopadlo pěkným průserem. Jednak půlka dílu je ve tmě, kdy akci v podstatě díky temnotě nedokážete pořádně rozeznat a v druhé je sice osvětlená ohněm, ale ve vánici...Takže překvapivě tu akci máte mázlou a nedokážete rozeznat "dobro" od "zla". SPOILERY Abych se vrátil k tomu průseru...opravdu nikdo nedokázal...ani scénaristi... vymyslet něco lepšího, než zatraceně efektivní rozjezd jízdy do tmy, nadále obětování TOP jednotek před aspoň minimálně účinnou barikádou, z poza které se mohli aspoň trochu bránit? Zákaz střílení ohně trebuchetem...ani nevím proč? Sakra...v podstatě mě ten díl jen nas..nakrkl, než nadchl. Teďka si jdu do Fortuny vsadit na Cersie... "dobrá" strana má jen jednoho draka, druhý jde pomalu do salátu, jízdu ani kleštěnce nemaj...Co k tomu říct. Snad jen to, že si tenhle díl nezasloužil ani tak dlouhý komentář. --->45% ()

SpaceOdyseus

Tak nevyhypovanejsi dil je pro zatim nejvetsi sklamani celeho serialu. Temne jak rytir. Je videt prd. Spousta charakteru nema vubec co napraci. Proc tam vlastne byli Brienne, Jamie, Pod? Kolik vlastne Danny zbylo draku? Co draci celou dobu delali? Ktery debil tvoril bitevni taktiku? Same otazky, zadne odpovedi. Nejzajimavejsi na tomto dile bylo 'Inside the episode', kde, svete div se, bylo vse toceno za normalni viditelnosti! ()

Sayko

Tak tohle patří společně s Pánem Prstenů do nejlepších bitev, které kdy mé filmové oko vidělo. Celou dobu jsem cítil stejné pocity, jako postavy. Strach, nadšení, úzkost, neustálé zadržování dechu a otevírání pusy v každičké scéně, jelikož každým momentem byla bitva pořád epičtější. Nedokážu pochopit, jak se Sapochnikovi podařilo dojmout člověka jako jsem já víc jak 4x za jednu podělanou seriálovou epizodu. Ta nádherná atmosféra, kterou dokázali vytvořit, o CGI efektech ani nemluvě a herecké výkony, při kterých absolutně zapomenete, že jde jen o herce, to je prostě neuvěřitelný. Pochybuju, že se podaří nastavit laťku v tomhle seriálu ještě výš, než je teď, ale každopádně nám zbývají ještě 3 díly, tak uvidíme, co si pro nás Cersei připravila.. ()

Frantisek.Fu

Otřesená epizoda. Bitva byla vlastně nebyla skvěle vidět. Naprosto tmaví, špatná kamera a když už je něco vidět, tak vlastně nevím co se děje protože předešlá část nebyla vidět. Bran co to mělo být tři čtvrtě epizody úplně mimo a John logic: Obrovský drak a nemám zbraň co mám dělat? Už to mám zařvu na něj a třeba umře. "ÁÁÁÁÁÁ" ty vole ono to vyšlo on fakt umřel, já jsem ta nejlepší postava na světě. Nejhorší díl a bojím se jak se to bude vyvíjet dál. 3/10 ()

Warle

Sapochnik nebo Snyder? To je jedno, stejně to je celé ad absurdum. Tenhle díl totiž obsahuje hromadu z neduhu dnešní kinematografie - tmavé rozmazané záběry, na kterých, ať se budete snažit jak chcete, uvidíte prd. Je to strašná škoda, protože to budování napětí v prvních minutách je bomba. Pak ale přijde tenhle digitální patos, který to napětí trochu kazí. Doufal jsem, že se děj bude odehrávat trochu jinak, ale tak co nadělám. Škoda toho závěru, to už je totiž opravdu komické vystoupení. Není nad natahovací scénáře, teleporty a happy endings :D Netuším, co si o tom bude myslet R. R. Martin, ale řekl bych, že z dosavadního vývoje série asi nadšený nebude. Ani já moc nejsem. Čekal jsem zatím prostě trochu víc. Nebýt konce, tak 80%, takhle spíš 70%. ()

mclenin

The Long Night - to o čom sa hovorilo od prvej série len v náznakoch hesla rodu Stark "winter is coming", to o čom sa v samotnom príbehu rozprávali strašidelné príbehy na dobrú noc, to k čomu sa viazala podstatná časť severskej mytológie opradenej záhadami a to čo tvorilo zásadnú zložku fantazijnej časti seriálu, prišlo ... ehm, alebo aj nie. Táto epizóda je vzorovým príkladom toho ako veľmi môže zbytočná premotivovanosť, "prehypovanosť", nedostatok "tvúrčí" fantázie pri absencii pôvodného literárneho podkladu a komerčný tlak prakticky podraziť kolená sľubne sa vyvíjajúcej látke. Bez zbytočných spoilerov môžem konštatovať, že po technickej stránke epizóde nie je čo vytknúť a vyčítať (snáď len tmavosť vizuálu), s hudbou a bojovou choreografiou sa tvorcovia vyhrali pekne avšak po príbehovej stránke je to pre mňa sklamanie. Žiaľ latka nastavená epizódami ako Hardhome, Battle of Bastards, The Winds of Winter alebo The Rains of Castamere zostáva nepokorená. Slabé 4* dávam za vizuál a niekoľko podarených scén. ()

Landauer

Mno jo... po prvotním nadšení nastává úpadek a je COOL a IN to pak hejtit. Já se na týhle mainstreamový vlně nesvezu, protože pořád je GoT super seriál, je mnohem lepší než většina produkce v kinech. Tenhle díl jsem si velmi užil a i když tu nebylo tolik úžasných momentů jako třeba v bitvě bastardů, není to epizoda, co by si objektivně zasloužila hejt (Odpad! může dát člověk opravdu jenom jako módní výraz svého předstíraného rebelství.. a nebo celkově nenávidějící film... ale proč by se pak registroval na čsfd, že). Po poněkud uspěchané předchozí sérii je to určitě návrat do formy. ()

Esgalnor

Hodina a půl konstatní husí kůže, hlubokého dýchání a neuvěřitelného napětí, které postupně vyraduje až do strhující závěrečné desetiminutovky. Spousta plot twistů, jedna z nejvíc strhujících bitev, co jsem kdy viděl. Sapochnik je génius a zas to dokázal, už teď se těším na jeho pátý díl. Vynikající. I přestože se díl odehrává ve tmě, všechno zásadní je krásně vidět, za což zvedám palec nahoru. A ta hudba byla dokonalá! Zpětně o hvězdu míň - ač režijně vynikající, co se scénáře týče špatné a dost slabé. ()

cesky_hrac

Tohle bylo něco! Bál jsem se že bitva dlouhá skoro 70 minut bude příliš nudná. Nebyla. nenudil jsem se ani chviličku. Při celé bitvě se mi zatajoval dech! Parádní díl jeden z nejlepších v seriálu. Dávám upřímných 100%! ()

Klajnik

Nejen, že neměli absolutně žádnou šanci ho porazit (100% ne s tou jejich strategií, která byla labilní hned na několika úrovních. Postavy bojujou z posledních sil proti přesile ještě 20 minut poté, co by už měly být pod drnem. Night Kinga tvůrci úplně odbyli. Týpek se na nic nezmohl, nic moc nepředvedl a pak se mu za zády teleportovala holka a bylo. O tom mluvil i George R. R. Martin v rozhovoru, že to bylo špatné rozhodnutí. Všichni očekávali, že ho v souboji zabije Jon a někteří autoři chtějí za každou cenu šokovat a tak couvnou a udělají nesmysl. Sama ta herečka Maisie řekla, ze když se to dozvěděla, tak byla překvapena, ale měla obavy, protože si uvědomovala, že to nikdo vidět nechce. Proč vesměs nikdo neumřel si vysvětluju tak, že autoři chtěli postavy využit do posledních dvou epizod a proto je nezabili zde. Přitom Night King byl největší hrozba toho světa. Velké prozření a ztráta iluzí o tom, že to dokončí nějak úctyhodně. GoTko šlo do hajzlu a stalo se odporně trapnou mainstreamovou záležitostí, která vytratila vše dobré, jenž nás k tomu seriálu původně přitáhlo. Nepředvídatelnost, komplexnost, dobrý writting, intriky, věrohodnost a postavy platily za svá rozhodnutí. Teď z toho jde cítit papír. Pokles kvality je obrovský. Tohle uspokojí jenom pochcaný normies, kteří nemají žádný ponětí o kvalitách a funguje na ně fan servis. Osobně bych byl rád, kdyby vyhrál Night King, ovládl Brana, ten pak ovládl zbývající dva draky a pak vyrazil do Královo Přístaviště. Královně by se doneslo, že města padají jedno po druhém a nikdo nemá šanci, takže by se Cersei dala na útěk. Není to vládce, kterej by padl se svym královstvím (bych řekl). Pravděpodobně by odplula s Grayjoyem na nějakej ostrov, kterej neni zamořenej mrtvými. To by byl velký fuck off. Svět by zanikl, protože se lidi neuměli spojit. Temné, zlé a solidní myšlenka. To by se mi líbilo mnohem víc. Navíc by si to zachovalo důstojnost. ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019