Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

Rocky88

Bitva, kterou předtím ještě nikdo neviděl. A neviděl ji ani tady, protože většina je zahalená v prachu a přehnané tmě. A to jsem koukal na originál na HBO. Úvod bitvy je napínavý, atmosférický, doplněný parádní hudbou. Pak ale začnou hlavní postavy přežívat i vlastní smrt, konec to vysloveně dojebal. Arya má očividně Ant-Manův oblek. ()

Cheeter

Bitva měla dobré provedení, dost jsem si ji užil. Od začátku do konce jsem ji sledoval se ztajeným dechem, zde tvůrci odvedli velmi dobrou práci. Ani tak nebylo potřeba mnoha monologů. Některé momenty člověk očekával. Jiné ne. A jak už je v této sérii zvyklý, stále čekal, kdy dojde ke zvratu. Ten byl nakonec nějak jednoduchý. Byť jsem to nečekal. Zároveň nemám úplně přehled, s kým jsme se rozloučili. O někom vím, ale u pár lidí si nejsem jistý. A navíc mi bude nějakou dobu trvat, než obsah vstřebám. ()

Lenka.Vilka

Všechno co jsi udělal, tě zavedlo až sem. Hmm, takže se postupně maže všechno špatný každý postavy, protože na konci si vybrala správnou stranu. Tu, která možná prohraje, ale je ta správná. Krásně natočeny díl, kterému dá korunu nádherný začátek průletu všech stanic bitvy. Stejně jako emotivní konec a nádherně použité slow motion, kde mě mrazilo. Ať už na zemi nebo ve vzduchu, nádhera. Četla jsem nějaké kraviny o tmě v dílu. Hele, když jsi stáhnete 500 mb, tak tam h@%$o uvidíte, i kdyby se to odehrávalo přes den. Bylo to jako bejt tam a cejtila jsem se skvěle! A shit, na konci nezůstane voko suchý. Jenom škoda, že na konci nebylo dalších pět vteřin. Vy víte na koho. Jak se jenom škodibě ušklíbne a je připravená. Potom se sice půjde vybrečet do rohu, ale v záběru kameru "vždy ready". ()

Martrix

To je tak rozporuplná epizoda!!! Drtivá většina výhrad ohledně nelogičnosti dění, je naprosto na místě. Obrovská přesila mrtvoňů v úvodu, kdy dostávají nemrtvoni ukrutně na frak, silně kontrastuje s následným vývojem a především pak s až nadlidskými výkony všech postav, které přežily. A že je jich požehnaně. Čekal bych podstatně větší ztráty. Rozuzlení celé bitvy mě nijak neirituje, někdo to ukončit musel...i když bych nečekal, že to bude tak snadné. I přes tyto nijak malé výhrady ale musím uznat, že na mě měla minimálně poslední třetina silný emocionální vliv. Ať už bylo mnoho věcí skryto ve tmě, nebo ne, tak sledujete velmi dramatické okamžiky, podtržené skvěle zvolenou hudbou a pokud nejste zaujatí, vnímáte jak tu beznaděj, tak to napětí, kdy už to všechno skončí... . Prostě je to jako s mnoha podobnými filmy. Pokud nebudete mít přehnaná očekávání a budete se chtít naladit...neměly by vám ty nedokonalosti nijak zvlášť vadit. Samozřejmě je škoda, že se nejede podle Martina, protože si stojím za tím, že současní tvůrci nemají bez pomoci originálu dostatek invence na to, aby si Hry udržely vysoký standard až do konce. A bohužel si myslím, že se o tom ještě přesvědčíme v nadcházejících epizodách. Za "Martinových časů" by to bylo teprve napětí...nikdo nevěděl, která postava to odskáče. V jeho podání si umím představit mnohem větší čistku. Hodnocení odráží můj stav na konci epizody...nikoliv průběžné rozčilování nad scénáristickými lapsy. ()

Matrinx

Jestli na to někdy v budoucnosti budu koukat znovu, asi určitě klidně vynechám přes polovinu epizody. Tohle chaotické nutné zlo vidět znovu nepotřebuji - tu brutální depresivní hardcore akci s kupou mrtvých, která prostě musela přijít, si stačilo odbýt jen jednou. Možná ale přišla brzo... Skvělá byla jenom ta závěrečná pasáž s hudebním doprovodem... Ta si "ty kráávoo" zasloužila. ()

LasT_Olt

Já jsem hrozně moc zklamaný. Mám GoT hrozně rád ale i jako největší fanboy musím uznat, že tahle bitva byla prostě nic moc.To že díl byl tmavý mi je u prdele, ale ty plot armory, a sestřihy jsou fakt špatný. Smrt Nighta je pro mě fakt hrozně velký zklamání...WW v knihách miluju a v seriálu je tak hrozně dojebali. A proč vlastně nezabili třeba Sansu nebo Tyriona? Já byl už emočně připraven a ne oni přežijí. Navíc s tou písní v minulém díle nás krásně připravili a teď houby. Kdysi jsem řekl, že ať už tvůrci natočí cokoliv vždy dám jen z povinnosti 5*. Scény tam byly i suprové, třeba ti draci ve svitu měsíce, no prostě nádhera. Ale celkově je to hrozně velký průšvih na kterém se ještě pracovalo 2 roky...takovou bitvu bastardů jsem si pustil třikrát za večer, ale díl The Long Night si nemám chuť podruhé pustit ani den po premiéře... ()

Šimpy

Nebolo to marné....jenže....SPOILERY!!! Absolutně mě vytáčelo nelogické-nestrategické chování postav. Nejprve nasadí jízdmarku, která je vykostěné během 2 minut...prosč rovnou nenasadili draky, nechápu. Pak zapálí příkop, za příkopem stojí tisíce mrtvých a Dany s Jonem a drakama lítaj bůhví kde....přito by stačilo pár zápalnejch koleček kolem příkopu a fertig. Navíc, když mrtví začnou zdolávat příkop, tak vidíme Jona, jak sedí na drakovi a čumí na to. :-D Draci jsou nejnebezpečnější na nebi, proto si s ním Dany sedne na zem a nehá ho zasypat zombíkama. A ledovej dráček krásně prská led a proti němu dva draci a ohýnek nikde. A už vůbec nechápu, jak se Arya dostala ven té místnosti, co byla zabarikádovaná s Houndem a Melissandrou. Ale abych jenom nehanil...nápad se zombíky v kryptě byl dobrej, furt jsem čekal až vyleze bezhlavej Ned Stark nebo jeho žena. :-D A závěr byl epickej, skvělej soundtrack, postupný umírání oblíbených postav (ani bych se nezlobil, kdyby umřeli všichni), napínavý do poslední chvíle, to bylo fajn. A skvělej Theon, škoda ho, kluka, já bych tam Brana nechal a utek. :-D ()

Sharlay

Komentář obsahuje metaforický SPOILER! Představte si seriál, který mapuje druhou světovou válku, ovšem s tím, že nevíte, jak to celé dopadne. Roky 1933 až 1938 budou pokryty sedmi řadami o celkovém počtu 67 dílů. Pak přijde poslední série, kdy v prvních dvou dílech budou Němci obsazovat Sudety, z čehož nic neuvidíte, a ve třetím díle dojde k jednodennímu útoku na Polsko, v jehož závěru na Hitlera někdo spáchá úspěšný atentát. ()

chelseaman22

Před samotným shlédnutím se na vás ze všech stran valí, že něco tak velkolepého bylo doposud k vidění pouze v LOTR, vol. 2. Předmětná velkolepost je ale k ničemu v případě, kdy více jak polovina filmu je kvůli tmě a rychlosti akce vlastně jedna rozmazaná šmouha. Tak když samotná bitva stojí za houby, tak alespoň doufáte, že milenecké duo na svých "ořích" něco předvede, ale ouha! Jon s Daenerys si letí asi do teplých krajin a armádě spojenců pomohou skutečně zanedbatelně. No a pak samozřejmě závěr. Osm sérií a divák dostane toto? Nikdo významný nezhyne a co dál? Osobně jsem doufal, že GoT budou zejména o bitvě mezi světlem a nocí, ale to jsem se asi šeredně spletl! 62 % ()

ing.Frosty odpad!

Největší zklamání za celá léta. Mizerně sestříhaná, příšerně zrežírovaná se snad nejhůř napsaná epizoda vůbec. Všechny postavy se chovají jako totální kreténi. Lepší strategii by vymyslela i moje agama. Celou dobu je vidět úplný hovno. Na tohle jsme vážně čekali 2 roky? Bitva možná byla nejdelší, co kdy byla natočena, ale taky je to nuda k posrání provázena jedním facepalmem za druhým. Srovnávat s Pánem prstenů je těžkej výsměch. ()

Aargh odpad!

Nelogičnosti bych ještě mohl tolerovat (a že jich je). Ale o to nejde. Jde o totální zhroucení celého narativu, kdy seriál popřel sám sebe, popřel to, k čemu se snažil dostat v předchozích sériích a v knihách. Impotentní scénáristé už cílí jen na efekt, bez ohledu na to, jestli to dává v rámci světa nebo předchozího děje smysl nebo ne. A ještě se tím chlubí. Tohle je plivnutí do obličeje všem poctivým fanouškům. Kdokoliv, kdo tuhle epizodu hodnotí víc jak třemi body, je naprostý ignorant. ()

Lachtaan

Ty kecy o tom, že po 16 letech od Návratu krále uvidíme konkurenta největší filmové bitvy v dějinách, jsou pro mě tím nejnechutnějším hoaxem, který si ať sami tvůrci či internet obecně kdy dovolil. Epizoda je napěchovaná srdceryvnými momenty a každý SPRÁVNÝ fanda GOT prožije její následky. Ale ono přítmí ve scénách, kdy bychom rádi něco vůbec viděli, nedostatek bojových scén v poli (které byly slibovány jako hlavní náplň dílu) a opravdu nečekaný zvrat na konci mi přivodily smíšené pocity. Ty vaše údajně zbytečné první dva kousky osmé série jsou paradoxně v jistých ohledech intenzivnější než The Long Night. Ale i tak mé srdce dostalo pár úctyhodných ran. RIP. ()

BROKEN_

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY: 2 roky diváci čekaly než bude finální série GOT, já jsem mezi něma nebyl, protože jsem seriál viděl ani ne rok zpátky. Takže mé čekání bylo kratší. První epizoda byla zklamání, scenáristicky špatný, no prostě děs, věřil jsem že to bude lepší v dalších dílech. Druhá epizoda byla lepší, silná, skvělé momenty, a velmi dobrá příprava na velkou bitvu, o které tvůrci tvrdily, že to bude ta největší bitva na obrazovkách, větší než Pán prstenů a zároveň lepší. Režisérem téhle bitvy byl oznámen Sapochnik, který je za mě nejlepší v seriálu. Natočil perfektní díly, ať už je to Bitva Bastardů, Tvrdodomov nebo Vichry zimy. Mé očekávání tak byla velká. No, a jak se tahle třetí epizoda povedla? Je to obří zklamání! Úvodní scéna kdy se všichni na Zimohradu chystají k boji, můžeme sledovat Sama a Tyriona, s perfektní kamerou, bez žádného střihu. Za doprovodu výborné hudby. Palec na horu. Pak přijede před celou armádou Melisandra, která zažehne naději všem, kdy zapálí zbraně všem Dothrakům. Atmosféra na začátku a vlastně v celém dílu perfektní. Bohužel teď přichází první absolutní blbost, u které jsem hleděl a říkal si " jako vážně?" Všichni Dothrakové společně s Jorahem a Duchem se rozjedou do tmy, kde nic není vidět. Bože to je taková nelogická blbost. Sapochnik s kameramanem Wagnerem výborně natočily tenhle nájezd, skvělé záběry na koně a nad něma letící hořící koule ( nevím jak bych to nazval). Jenže se stalo to co se dalo čekat. Narazily na mrtvé a ty, je během třiceti sekund pozabíjely. Sice ne všechny, někteří utekly, ale i tak je rozdupaly. V téhle scéně bych pochválil jen jedno, a to, jak vidíme v dálce zhasínat všechny ohně Dothraků. Ty vole, tvůrci se jich zbaví během chvilky, ostuda. Tak a teď přichází nájezd mrtvých na Zimohrad. Nepřehledný, tma,nejde nic vidět. Mrtví tam kosí všechny, až na hlavní postavy. Na Brienne se vrhnou tři mrtví, Jaime ji zachrání, a ona nemá žádný škrábanec, prostě nic se jí nestalo. Hlavně že tam všechny ostatní kosí hezký po jednom a po Brienne se vrhnou tři a ono nic. BOŽE!! Pak následně přiletí Deanarys a Jon s draky, a začnou chrlit oheň na mrtvé. Může mi někdo vysvětlit, proč to neudělali na začátku? Nechápu. Těchto blbostí je tam více. Ale abych jen nekritizoval, tak je tu scéna s Aryou, kdy se schovává v knihovně před mrtvýma. To bylo atmosféricky super. Dále, kdy Night king přežije dracarys a s úsměvem se podívá na Dany. To bylo kurva dobrý! Jste v prdeli, úplně v tom úsměvu je to krásné vidět. Bomba. Dále, Night king si jde pro Brana. Ta hudba a ty záběry, ÚŽASNÝ! Musel jsem si to pustit znova. Bohužel to je k plusům všechno. Teď opět negativa. Sam bojuje vleže. To není za mě negativní, spíš vtipný moment. Protože Sam zabil více mrtvých než Dothrakové :-D. Opět tu máme Brienne a Jaimiho, tentokrát jsou obklíčení mrtvými, není jak utéct, vlastně ani nemají prostor máchnout mečem. Střih a jsme někde jinde. Pak se tam vrátíme a zjistíme, že to přežily. Jenže to není všechno, je tady za mě mnohem horší moment se střihem. Night king kdy oživí mrtvé, se ho snaží dohnat Jon, ten to nestihne, a je obklopen nejméně padesáti mrtvými, jsou u něho tak 2 metry. Střih a o chvíli později vidíme jak Jon utíká a jejich míň, během chvíli tam přiletí drak a zachráního. Wtf, to je tak trapný. Kvůli tomuhle všemu se na to prostě nedalo dívat. Máme tady ještě scénu, kdy se Jon schovává před mrtvým drakem od Night kinga. Jon se před ním schovává v zákopu, a po chvíli se Jon odhodlá, vyleze ven, a zařve na toho draka a já říkám " aha, sbohem Jone". Samozřejmě ono nic, protože následuje tahle scéna. Tak a teď na scénu, která šokovala 100% všechny. Night king chce zabít Brana, jenže na něj ze zadu vyskočí Arya, která se nějakou náhodou k němu dostala. A já se ptám, jak kurva?! Všude byly mrtvý, nešlo se k němu dostat. Jediný mrtvý který zareagoval trochu byl bílý chodec, který se jen podíval do prava. Buď Arya skočila ze stromu, to nejspíš ne, protože by musela skočit z vrchu. A nebo což je za mě asi nejpravděpodobnější, Bran jak ovládal vrány, nařídil jim aby tam dostaly Aryu, protože celou dobu vidíme jenom jak Bran se někam dívá, a nevíme nic. Night king drží Aryu, má reakce byla, " sakra to ne, Aryu ne!". Ale, Arya si chytře hodí kudlu do druhé hrudi a zabije Night kinga, díky tomu všechno mrtvý umře, včetně draka. Moje reakce na tohle byla, asi pět minut jsem čuměl do předu, a nevěděl co si o tom mám myslet. Night king od první série, respektive bílý chodci od první série, jsou tu s námi, a všichni z nich měly strach, a jak přišel na scénu Night king, považoval jsem je za jedny z nejlepších záporáků co jsem kdy viděl. A oni to ukončí takhle. Ostuda! Ať si jdou tvůrci políbit prdel, já už nemám po tomhle chuť sledovat tenhle seriál do konce. Winter is coming. Winter is here. Winter is dead. Mám zlomené srdce :( . Měl bych si pustit Bitvu Bastardů, to mi určitě zpravý náladu. :) Jinak poslední věc, soundtrack Ramina Djawadiho ( https://youtu.be/k1frgt0D_f4 ) je boží. Do své sbírky si ho rád přidám. Vidíte něco pochválit umím : D. () (méně) (více)

andriy

Já bych to tak černě neviděl. Ano, je tam spousta nelogičností, mohlo zemřít více známých postav atd., ale u mě to nemohlo přebít jinak parádní, napínavý a silný zážitek z celého dílu. Srovnávání s Pánem prstenů moc nechápu - jasně, třeba na takovou bitvu o Helmův žleb to nemá, na druhou stranu na GoT je super, že bitvy a válku se snaží představovat reálněji než ve fantasy pohádce. Je to prostě chaotická a brutální řežba. Ostatně Bitva Bastardů nebyla o moc jinačí, jen se prostě odehrávala ve dne. Navíc už tam se ukázalo, že Jon není moc velký válečný taktik, když už je potřeba v epizodě hledat minely ve vojenské strategii. Oceňuju, že to mělo atmosféru, napětí a gradovalo to až k velkému finále, které mě osobně neurazilo. Nejvíce mi tak vadí postava Brana, která je (kromě odhalení pravého původu Jona) v seriálu už drahnou dobu v podstatě zbytečná. Ale třeba nás ještě tvůrci v tomhle směru překvapí. ()

Samuel7

Nádherná práce se světlem a stíny, hlavně ta úžasná Melisandřina kouzla, a naprosto ubíjející pocit beznaděje. Opravdu hutná atmosféra. A líbilo se mi i jak se vyplnilo proroctví Melisandry o Arye (a jestli to tak tvůrci zamýšleli, nebo nezamýšleli od začátku, mi je jedno, funguje to), či dojemné rozloučení s Theonem, který kdyby se choval jinak, tak tam nebude stát a vše by mohlo dopadnout jinak. A o dojemné a hlavně vypjaté chvíle tam nebyla nouze. Opravdu intenzivní zážitek, na který jsem čekal přes 10 let. ()

Akira777

Tady všichni píší, sahodlouhé příspěvky, ale já se zeptám takhle.... ono tam bylo něco vidět? Já viděl tmu a pokud jen přece jen něco bylo vidět, tak kamaraman byl velmi blízko. Jo po tomhle si člověk pustil bitvu o Helmův žleb, abych vůbec bitvu viděl. Tak za co jedna hvězda za prvé to co přišlo po tomhle bylo ještě horší a za druhé aspoň za ty herce. Nemám moc co k tomuhle napsat, bylo to nudné, bez napětí a byla vidět většinou jen tma, navíc hlavní postavy při tomhle měli takový plot armor, že to nebylo pěkný.Stačí si pustit tohle https://www.youtube.com/watch?v=SirDcru-oG0 ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019