Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

HennessyVSOP

Libi se mi jedna vec a to fakt, ze na dejovem vyusteni hry o truny se pozna, kdo ma v hlave piliny. Presne k tomuto zaveru cely serial smeroval od prvni serie. Krasna adaptace valky ruzi a dejin Velke Britanie, coz se projevovalo nespocetnekrat od prvnich dilu. Finale velmi citlive a dustojne natoceno. To ze se na to divaji debilove bez zakladniho vzdelani je bohuzel smutny obraz vzdelanosti dnesni populace. ()

paddy35

Ty patetické kecy, co provází celou osmou sérii, mi v tomhle díle začínali docela lézt na nervy. Nebyly podpořené přesvědčivými výkony herců a hlavně unáhlenými rozhodnutími všech postav, které scénáristi svojí prací zabili prakticky taky. Kulisy se změnily v prázdné místa bez jakéhokoliv nápadu a živý svět se změnil v umělou frašku, která nedokáže zaujmout. Tohle bylo finále, které si seriál prostě nezasloužil, i když se z mého pohledu jednalo o díl, který byl z osmé řady ten nejlepší. I tak to bylo zoufale málo a navíc provedeno zoufale špatně. ()

Horác

Vždycky mě fascinuje, jak v nějakém flimu umírají tisíce lidí a tak nějak se nic neděje, ale pak zemře někdo z hlavních hrdinů - hudba se změní v tklivou, roní se slzy, nastává dlouhý žal. Tady typicky scéna "Tyrion v troskách nachází sourozence". Ale na druhé straně, v tomto finálním díle bylo toho žalu celkově na rozdávání - hlavně Jon se pořád tvářil jako nešťastný šafářův dvoreček. Proměna královny na celosvětovou vykonavatelku dobra formou pozabíjení všech vůkol byla docela působivá - včetně převleku z bílé do černé. A děvče bylo při tom dost sexy. Ale pozor - titul nejhezčí ženy získala u mě mocným finišem osoba, od které bych to na počátku vůbec nečekal. Sansa je úžasná! ()

MrEdDy

Tak já teda nevim, ale mě se poslední díl libil. Jak jinak uzavřít než takhle.. Nevim proč to každej druhej hejtuje a čekal něco epic, když masakr byly dva díly před tím :) ()

Tomko87

Finale GoT je proste zlé. Skoro vo všetkých smeroch. Po 8 rokoch som dostal .... Očakavanú bitku o zimohrad kde je tak tmavá že som si musel pridrbať na kontraste, okrem toho zle spravená a v niektorých momentoch až nechtene smiešna a hlúpa. Apsolutne nelogické chovanie postáv ktoré ešte k tomu popierajú udalosti predchádzajucich sérií. Svojho času mi z toho bolo tak zle, źe som chcel zabudbúť na celú ságu. Potom som si povedal nasrať, hádam mi nejde jedna séria pokaziť všetko ostatné. A dnes sa potichúčku teším na House of Dragon a dávam do seba kroniku Oheň a krv ()

zurivymlok

POZOR, VELKÉ SPOILERY: Tak to holt nějak skončilo. Bez fanfár, s něčím, co se dá nazvat happy endem, nebo příslibem lepších zítřků. Kdo čeká nějakou gradaci děje, bude zklamán. Kdo čeká nějaká překvapení a zvraty, bude zklamán též. Jediným překvapením, které autoři vytáhli z rukávu, byla volba nového krále – opravdu jsem nečekal, že se jím stane Bran. Finále je nakonec takové, že všichni přeživší ze Starků (počítám tam ji Johna) jsou přesně tam, kde mají být. Jakkoliv se osud Johna Sněha může zdát smutný, tak se vrátil tam, kde možná nakonec bude nejšťastnější. John strávil na Severu a pak na zdi celý život. Ze Sansy se stala fakt osobnost – mrzí mě, že v osmé sérii nedostala více prostoru, a to ani v tomto díle, jak jsem doufal – a její volba královnou Severu je logická. Arya jakožto cestovatelka je vzhledem k vývoji této postavy taky logická. Vlastně od popravy svého otce byla jen na cestách a takový člověk se jen tak neusadí. A Bran s pobočníkem Tyrionem může vést zem opět k lepším zítřkům. // Pokud to vezmu v globálu, když vím, jaký je celý příběh, tak se pořád nemohu zbavit jisté pachuti. Bez ohledu na Tyrionovu připomínku, že již dříve než vkročila do Západozemí má ze sebou mnoho velmi krutých činů, pořád mi příjde, že její postava nedostala dost prostoru pro tuto přeměnu. Chápu, že k tomu spěla, ale problém, který v tom vidím je, že tvůrci si až na scénu upálením Tarlyů nechali celou přeměnu prakticky až na osmou sérii – a vlastně zlom nastal až v dílech čtyři a pět. Upřímně už v sedmé sérii mě trochu zklamal vývoj děje, protože po šesté sérii jsem se hrozně těšil, že proti sobě budou stát dvě postavy - John a Daenerys – kteří byly vykreslováni jako postavy pozitivní a bylo by zajímavé sledovat takový vývoj. Nicméně abych se vrátil k tomu, jak to skutečně bylo – ano, proměna Danerys je za mě v pohodě, je logická, ale v seriálu moc uspěchaná. Otázkou, která mi po posledním díle vrtá hlavou je především to, zda v Johna skutečně tak věřila. Opravdu ho milovala? Nevím. Přijde mi, že ani téma této lásky tvůrci pořádně nerozvinuli a tak mám poněkud problém uvěřit. Jinak samozřejmě tentokrát je zase dračí oheň slabší – jen tak na okraj. /// Celá sedmá a osmá série ve mně zanechala takovou divnou pachuť. Nemám problém až tak v logice vývoje postav, ale spíše v jejich zkratkovitost a uspěchanost. Spíše mě vadí kupa nelogičností ve strategiích, bojích, a v tom všem, co bylo kritizování hlavně ve třetím a pátém díle. Všechny hrozby, které nás strašily po sedm předchozích sérií se vlastně rozpadly během chvilky. Night king přišel, viděl a prohrál – navíc zemřel jako idiot. Ostatní chodci se tam jednou prošli a vůbec do ničeho nezasáhli. Cercei dvě série stráví posilováním moci, aby to vše spálil během půl hodiny jeden jediný drak. Daenerys získá železný trůn, aby se naivně nechala zabít. Osobně si myslím, že aby se toto odstranilo, stačily dvě změny: 1) Nezkracovat série, ale naopak je nechat tak jak byly dříve a prodloužit stěžejní díly (to by vyřešilo i problém s tím, že mnoho zajímavých postav jako Cercei či Sansa nedostali skoro žádný prostor). 2) Pojmout bitvy méně bombasticky (míněn díl tři a pět), aby zbyl rozpočet na to, aby ukázaly i důležité věci jako přesuny armád, počty, atp., aby si vše drželo logiku a kontinuitu. Proti konci takovému jaký byl více méně nic nemám. Možná se někomu bude zdát divné, že se Neposkvrnění či Dothrakové nepomstili za smrt své královny. Ale Dothrakové ukázali, že jim je u prdele, kdo je vede, dokud je silný. Neposkvrnění zase neuměli rozhodovat, jen plnily rozkazy. Takže i to je uvěřitelné. /// Dám tomu čas a jednou se na to znovu podívám. Uvidím jaký na to budu mít názor ve chvíli, kdy se na to podívám s odstupem. Nyní je vše hodně čerstvé. Ale pravdou je, že na Daenerys se málokdo bude dívat jako dříve. /// Jen na okraj – sranda je, že Starkové, ze začátku největší otloukánci – nakonec opanovali vše. Bran – král nyní šesti království. Sansa – královna Severu. John (já vím, že není Stark) opanuje skutečný sever. Arya bude „dobyvatelka“ moří a neznámých krajin. /// No nic, je načase to ukončit. S tímto seriálem většina z nás žila spoustu let. Od první klapky uplynulo neskutečných osm let. Přes všechny výtky to byl skvělý seriál. Bohužel si trochu neudržel kvalitu, ale to už tak bývá. Na vině je hodně i autor předlohy, který bohužel nedodal další materiál už kupu let a orientovat se v cizím příběhu není zrovna snadné. Nyní nezbývá než se se seriálem rozloučit a pro čtenáři knih se těšit na knihy. Osobně doufám, že se vyvarují seriálových lapsů a že přinesou nejedno překvapení. () (méně) (více)

Sashmen13 odpad!

Jeden z největších problémů téhle show je, že zapomněla, ve kterém čase se odehrává. Tohle je středověk, sice trochu jiný, ale pořád, středověk + -. Takže, když píšeme charaktery v té době, musíme počítat s tím, že přemýšlejí ve v trochu jiných mantinelech, než my dnes. To bylo dříve, nyní již ne. Přiznám se, netuším, co bych měl cítít. Smutek? Radost? Necítím nic, protože na ničem už nezáleží. Jak můžou lidi bez jakýkoliv nároků rodových zaujmout postavení jaké zaujmuli? Jak? Nikdo nic nenamíta, nikdo nic neřeší, vše jede na autopilota. Tak to ne, díky, ale když už něco začnete v určitém stylu, tak to prosím také dokončete. Sorry jako. Myslím, že pánům scénaristům ušla jedna důležitá věc, když rozehrajete theme, že na ničem nezáleží, proroctví, charakter arcs, určité činy, strategie, prostá logika atd. Když rozjedete nyhilismus v takové míře, tak ano, mě opravdu už na GoT nezáleží. Jakej smysl mělo R+L= J? Teda, kromě toho, že chudák big D měla další důvod jít mad, protože je to ve scénáři. Naprosto smutně neuvyužitý potenciál jedné z největších bomb v televizní historii. Bran je králem, ačkoliv vlastně není jasné jestli je pořád ještě člověk (o tom, že nemá ani špetku nároku se nebavíme, to je příliš chytré asi). Sever se osamostatní, když už ani není proč a všichni jsou s tím ok... Jsem smutnej pro Johna, tohle nebylo fér ani zasloužené, více méně s ním všichni vymrdali a poslali ho do háje, ať na něj už nemusí myslet. No nic, na tohle by se dala napsat celá kniha, třeba song of ice and fire? hehe proč to jméno, když ice a fire vlastně skoro nic neudělali, chabý. Pozitiva? Zapsání Jamieho záznamů do knihy, aspoň tohle přání se tomu chudákovi splnilo, Ghost dostal své poleskání, good boy a aspoň chudák Drogon snad dožije dračí důchod v klidu. A to je vše, tím skončil jeden z nejnadějněších seriálů ever, výborní herci, úžasná výprava, nádherná hudba a vizuál, ale k čemu to je, když příběh, který vypraví, je nuda. ()

Forty

Po druhom zhliadnuti a neriesenia minulých časti je prvá polovica dosť odflaknuta a spoiler-necakana smrť Dany je hrozne umelá bez emócií a vôbec sa to tam nehodilo... Po jej odchode, ale boli lepšie chvíľky a par smiešnych a dojemnych chvíľ. Hodnotiť to podľa logiky sa neoplatí. Ako celok časť, ktorá sa dala pozerať a očakávam ďalšie príbehy zo Zapadozeme. Napr. Divoký a Aegon alebo Capt. Arya. Sklamanie citeľne, ale tento seriál mi dal veľa wow chvíľ a prežívania s postavami. Až na túto sériu. Veľa vecí sa dalo inakšie ukončiť, ale petícia nepomôže takže si to uzavriem ako seriál čo som miloval. Ps:Daenerys mi vadila od začiatku a jej putovanie mi bolo ukradnuté a vybrať si stranu tak by som padol ako Lannister. ()

funkyman

dam pat, aj kebyze idem proti sebe..akoze neidem vobec nemam problem so vsetkymi nazormi tu..uz len to poukazuje na fenomen tohoto veldiela..nikdy sa neda ucarovat kazdemu..aj ked odpad a hadam aj vsetko pod tri hviezdicky povazujem za chorobu ducha a vkusu..ale kazdy sme neaky.. absolutne dno bol pre mna predchadzajuci diel..a stale uplne v pohode tri hviezdy.. ku poslednej casti..tretina top, potom pomaly navrat ku uz ocakavanym rozluckam a spomalenie deja, a na konci s prelinanim na minulost nadherne.. mozno chybala este neaka "sialena" temna stredoveka perlicka... ale celkovo , najlepsie slovo asi - dostojnost.... pohlad na postavy-najtragickejsia postava nakoniec vyzera Jon, ale nebude mu tam naozaj najlepsie ? ta doba pravdovravnym a vernym romantikom ako vladcom velmi nepriala..vitazom asi Tyrion a Sansa ...v podstate im vsetko vyslo nad ocakavanie aj samozrejme za obrovskych osobnych bolesti.. lutujem Daenerys..mal som ju rad a aj ako herecka mi zahrala na strunu /bohuzial zatial nikde inde/.. najvacsi problem mam s Ariou ..mojou srdcovkou..tam najmenej verim tu nahlu zmenu temperamentu a "nasratosti"... ten obluk z ponizeneho, trpiaceho a zradzovaneho rodu Starkou na vitazny a dominujuci je tiez super.. celkovo absolutny vrchol tv produkcie..s malymi zavahaniami /asi najviac -skratkovitost/ v poslednej serii.. porovnavania s inymi serilami su pre mna uplne smiesne... ()

Pilgrim6

Skvělý konec neskvělé řady skvělé show. Primární problém celé téhle řady a obecně konce show je, že je prostě uspěchaná. Kdo za to může, jestli to bylo fakt nutné atd. je asi na jinou debatu, ale pokud chce člověk hodnotit tuhle řadu, potažmo epizodu jako samotnou alespoň nějak odděleně, tak je to nutné vzít v potaz. Samotná závěrečná epizoda byla ale skvělá, hodně emoční, ale v zásadě se arcy všech postav uzavřely logicky, výborná hudba R. Djawandiho jako vždy. Konec hořkosladký. Není to pohádka a není to dystopie, což je přesně ve stylu aSoIaFu. Je vidět, že hodně postavám by prospělo pokud by měly vic screentimu, ale ten prostě nebyl. Srovnávat závěr s Breaking Bad je úplně mimo. BB měl násobně méně postav, míň linek a od začátku do konce připravený scénář. ()

M6rXis

Pokud se někdy v budoucnu podívám znovu na tento serial, tak pouze po 7. serii. Upřímně nechápu, hodnocení těch, kteří dali 5 hvězdiček, mam podezření, že se divali na uplně jiný seriál. ()

Tom_17

No, vážně mysleli, že takhle ztvárněná poslední série bude mít úspěch u diváků? Nebejt dlouhých záběrů na Tyriona jak rovná židle a Brienne jak píše knihu, tak mě to ani nebavilo. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019