Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

Mrkvič

Všem s hodnocením 2 a méně hvězdiček asi nezbývá než se do konce života dívat na seriálu typu Život na zámku (a to je ještě ten lepší případ). Holt ne každému se splní přání, aby jeho oblíbené postavě narostlo brko, nebo že si na trůn sedne další vyšinutá ženská, kterou ještě navíc zneužívali jako malou, takže by byla ještě větší tyrankou. Za mě v seriálu do sebe nakonec vše krásně a logicky zapadlo. Sice jsem musel překousnout podivné množení dotraků a neposkrvrněných (hlavně u bezpéráků je to velká záhada) a nebo umístění trůnního sálu někde ve spiči věže (musela být sranda tam chodit tisíc schodů a někdy i na koni), ale závěr tvůrci zvládli a odcházejí se štítem (ne na štítě jako Jaime). ()

Micro41CZ

Na to málo prostoru a nutnost ukončit seriál je to obstojný, některý osudy tíživě potemnělý a některý momenty vyloženě stupidní, zbytečný a někdy až trapný. I tak to ale vzhledem ke všem okolnostem vlastně není zklamání. Motivy se obloukem ukončují a happy end není zas tak radostný, jako spíš empaticky hořký. A tenhle pocit hezky rezonuje. Díky za celý seriál. ()

Wayne

Komentář patří k celé sérii, ale vkládám i sem, když vidím, jak tady někteří obviňují fanoušky, že by se jim nelíbil žádný závěr. Nicméně... Do poslední chvíle jsem doufal, že ještě něco vymyslí... ale ne. Takže... Jon byl Targaryen bezdůvodně. For real, jeden z největších twistů z Martinových knih je v seriálu naprosto k ničemu, protože kdyby byl Stark, tohle všechno by se odehrálo stejně. I tak by tam jen chodil a kecal o své queen. Seriously, jaká byla pointa to do toho seriálu dávat, když to neovlivnilo nic (kromě zničení dalších mozkových buněk Varyse). Série sledujeme, jak Bran putuje někam za zeď, pak dvě série vykládá, že nebude lord of Winterfell, protože je vrána, ale král bude... nic víc? Takže vrána chtěla být králem, ale o Chodce se vlastně nezajímala, jo? Okay. Že se teda namáhala to Branovi ukazovat tím pádem. Prince, who was promised... taky nic? Okay. Night King je jen rebel bez příčiny? V knize ani Night King není, to zlo je prostě jen entita, v seriálu jej ztělesnili, aby měl snad nějaký charakter, důvod, aspoň něco nám prokecl, ne? Ne. Stačí udělat pár kroků k prvnímu hradu a umřít - vypadá to, že vlastně fakt tak velká hrozba nebyl. Character development neexistuje nebo je šíleně uspěchaný, že nedává smysl. Postavy zapomněly na svoje vlastní příběhy a oběti (Jaime zabil krále a zachránil miliony, aby pak řekl, že mu na nich nezáleží?? WHAT?). Seriál měl logické chyby od páté série, ale dalo se to (podle mě) odpouštět. Teda minulé sérii už moc ne, ale tady má každá postava až brutální amnésii. Gendry dokonce nezná svoje vlastní jméno (nejmenoval se nikdy Rivers proboha, bastard je z místa, odkud pochází, tak když už, tak Waters. To si ti dva tupci neumí ani nastudovat prameny?). Poslední scéna je samozřejmě taky fajn - v největší zimě, u které měly podle pověstí všem umrzat teď koule i nejvíc na jihu, se stejně vrátíme za zeď... nehledě na to, že spousta z free folku chtěla žít na druhé straně zdi a ne se vracet. Celý příběh o sjednocení, o životě proti smrti samotné, o tom, že nezáleží, kdo sedí na trůně, abychom zjistili... že na tom vlastně záleží. A pak samozřejmě plno stupidní taktiky, plot armoru, naprosto nesmyslných rozhodnutí postav, která jim nesedí do jejich charakteru, transportování z místa na místo v rozmezí dní či hodin, co dřív byli dlouhé týdny a takhle by se dalo pokračovat. Dumb and Dumber obětovali příběh, logiku i postavy za cenu překvapit diváka. Nedivím se, že byli herci tak zklamaní v rozhovorech. Pokud se vám to stále líbí, tak vám to přeju, plno krásných efektů a kostýmů a hereckých výkonů, a to je super sledovat, protože si na tom plno lidí dalo práci. Ale z hlediska příběhu je tohle jedna z nejodfláknutějších sérií, co jsem kdy viděl. Ještěže to hodnocení na IMDB a podobných mluví za vše. Tak a teď se jdu připravit na zkoušku z poetiky a až se mě zeptá na anticlimax, řeknu mu o třetí epizodě... dopiš ty knihy, Martine, nebo mi z tohoto jebne. ()

SamVimes

Nádherné finále. Husí kůže se střídala a prolínala s dojetím. Všechny přeživší postavy skončily, když už ne tam kde chtěly, tak tam kde skončit měly, tam kam celou tu dobu směřovaly, i když o tom třeba nevěděly a i když to možná bylo právě místo odkud vyšly. Až mě překvapilo, jak smysluplného zakončení své cesty se skoro všichni dočkali. A celé je to naprosto famózně nasnímané, takovou kamerou se nemůže pochlubit ani většina filmů, ať už kde o Daenerys s křídly, draka ve sněhu, trůn v ohni nebo další ikonické záběry, jichž je epizoda plná. ()

Palvinie

SPOILER. Hvězdička za to, že se Jon chytil za koule. Jinak strašná blbost. Způsob, jakým si scenáristé vytřeli závěrečnou řadou zadek, nemá obdoby. A to vůbec nejsem skalní fanoušek seriálu. ()

Eleanor05

SPOILERY!!! Jako fakt? Jako fakt nejvelkolepější seriál všech dob osm let směřoval k tomuhle? Odosobněný a nelidský "Tříoká vrána" Bran jako král? Myslíte toho Brana, který se nezajímá o každodenní problémy a světské věci, vůbec se neorientuje v politice, ale nějak ho opravňuje být králem to, že zná minulost všech ostatních? Hrdina mnoha bitev, člověk, který pro ostatní nesčetněkrát nezištně nasazoval krk a nakonec zabil masovou vražedkyni, je za své zásluhy potrestán tím, že se zase stane členem Noční hlídky? Sansa jako respektovaná Královna Severu? Drogon si nekontrolovaně lítá po Západozemí a klidně může upalovat lidi zaživa? Při úděsnosti předposlední a poslední série jsme všichni tak nějak čekali, že poslední díl nebude žádná velká sláva, ale tenhle paskvil? I děcko ze základní školy by tomu napsalo lepší scénář. Tak hloupá, trapná a neskutečně odfláknutá nuda zapřičiněná naprostou tvůrčí bezradností, se jen tak nevidí. Velmi výstižný komentář: Chermy. ()

immortalis

Za mě spokojenost už na začátku série jsme s kamarádem tipovali jak to skončí a naše tipy se celkem sešli. Poslední sérii i tak hodnotím plným počtem. Stále si však myslím, že poslední dvě série měli mít po 10 dílech i s tou delší stopáží a byl by dostatek času na všechny postavy. BTW: 58% si to opravdu nezaslouží, ale je moderní remcat a škemrat o remake :DDD Naštěstí těch spokojených je více jen nejsou tolik slyšet, protože nepotřebují brečet v každé diskuzi, pod každým příspěvkem atd... Jsem opravdu rád, že jsem mohl být u takového fenoménu jako GOT jsou a budou. Trochu jsem doufal, že by nám mohli dát spinoff Aryi alá Colombus. Nebo Jona za zdí... Spring is coming! ()

stitch7

// Je pozdě v noci, a tak budu doufat, že se mi to jen zdálo. Nebo jsme z poslední epizody opravdu udělali komedii? "Why do you think I came all this way?" Vážně? Při návrhu Neposkvrněným se založením rodu jsem vyprskl smíchy. Stejně jako při dalším teleportu Aryi k Jonovi na začátku dílu. A taky při... A taky při... Mohl bych pokračovat, ale proč se obtěžovat, když se neobtěžovali ani Dé a Dé? ()

Jacob23

Na to jak byla poslední série v noha ohledech špatná tak se pro mě konec povedl nadmíru. Má tu správnou melancholickou atmosféru a jde z toho cítit,že všichni se loučí. Největší hvězdou pro mě stále zůstává Ramin Djawadi ()

psychoJoa

Největším problémem zakončení Her o trůny bylo jeho uspěchání. Myslím si, že kdyby natočili opět 10 nebo aspoň 8 epizod, tak by konec nepůsobil oproti rozjetosti z minulých sérií tak rychle, nedodělaně a hlavně odfláknutě... Mrzí mě, že plno věcí se nevyužilo, včetně Jonova původu (vůbec po smrti Nočního krále byl Jon "jen navíc"), legendy o slíbeném princi/princezně... je tam toho víc. O dost víc, na co jsme se většina těšili a byli jsme zklamáni. Tato epizoda byla přesto důstojným koncem. I když opět, srdceryvnou scénu hned vystřídá racionální debata o tom, kdo teda bude králem. To mě naštvalo. Nebyl tam žádný prostor pro to, aby se divák stihl rozloučit, vzpamatovat a už mu tam solili politiku. Takže ještě jednou, bylo to krkolomné, ale nakonec jsem spokojená, protože to určitě mohlo být horší. Navíc s respektem k hercům a hlavním představitelům, ano! Nechali jsme v tom srdíčka a jde to vidět. Především pak snaha Emilie Clarke, aby nám po Dany zůstaly jen ty hezké vzpomínky na ni. Prostě děkuju. Pozitivní na tomto konci je pak už jen to, že si teda knížky nakonec rozhodně přečtu! ()

KoRner

Ako zaver nepodarenych dvoch serii az prekvapivo fajn, ale ma to tolko skratiek a tolko odignorovanych pribehov, ze sa snad dozijem dokoncenia Martinovych knih a nejakeho poriadneho filmoveho remakeu a az potom budem spoko. ()

Milano33

A je to tu, všetkými dlho očakávaný koniec jednej veľkej dlhotrvajúcej epickej fantasy ságy. Boli to ozaj dobré časy. Rovnako ako vy, som sa aj ja, do fikčného sveta Západozemia neskutočne zažral a nemohol som sa dočkať tohto konca, tohto vytúženého vyvrcholenia seriálu, ktorý my tak strašne veľmi utkvel v pamäti. Ktorí z nás by si to niekedy pomyslel, že sa raz budeme musieť rozlúčiť so svetom, ktorý je odlišný od všetkého, čo sme doteraz poznali, ale aj napriek tomu, bol tento svet tomu nášmu, tak veľmi podobný. Svet, ktorý odráža realitu, takú aká je. Svet, ktorý si na nič nehraje. Tento seriál sa vyvaroval bežne daným pravidlám, vždy si išiel po svojom, vždy si našiel svoju vlastnú cestu, ako sa má odvyprávať príbeh. Nikdy sa neznížil na takú nízku úroveň, aby sa tu vyskytovali bežne zaužívané klišé, ktoré poznáme s iných filmov a seriálov. S týmto geniálne vymyslením svetom so sviežim nádychom fantasy sa budem musieť bohužiaľ rozlúčiť, so svetom plný tajomstiev a záhad, svet, ktorý sa uberá vlastným smerom, svet, ktorý dýcha realistickosťou. Ja osobne som nikdy nebol zástancom toho, aby seriál Game of Thrones, bol postavený na dobre vyzerajúcich bitkách, vždy som radšej preferoval kvalitne napísané dialógy, politikárčenie, intrigy, zrady, zvraty a nečakané úmrtia našich obľúbených postáv. Každodenný strach o hlavné postavy, bol silným ťahúnom tohoto seriálu a na svete je bohužiaľ veľmi málo podobných projektoch, ktoré sa oprávnene odvážia v tebe vzbudiť obavy a strach o hlavnú postavu alebo dokonca aj o celé skupiny hlavných postáv. Napätie a umenie zachádzať zo smrťou seriál Game of Thrones už bohužiaľ načisto stratil. Hra o Tróny nikdy nebola postavená na epickej zložke, ale na kvalite deja a príbehu, na kvalite postáv a na ich charakterom vývoji. A ten nami milovaný seriál v svojej originálnej podobe je žiaľ mrtvý :(. Čo seriál Game of Thrones nedokázal? A to byť rovnako konzistentný od začiatku až do konca, to tento seriál žiaľ nezvládol. Čo je naozaj veľká škoda, snáď to GRRM zvládne zo svojou knižnou sériou lepšie ;). Ale späť k tejto finálnej epizóde. Nie príliš uspokojivé a dôstojne ukončenie jednej veľkej a epickej fantasy ságy. Bohužiaľ, tento koniec neprekonal moje očakávania, ale to nevadí. Ako bolo dopredu avizované, horko-sladký koniec skutočne nastál. Musím uznať za pravdu to, že ako finále tejto tragickej série to nebolo dostačujúce. Je mi vopred jasné, že ukončenie tejto dlhotrvajúcej série nepoteší každého, čo je naozaj veľká škoda :(. Každopádne som rád, že sa s týmto svetom nelúčime navždy. Už sa moc teším na ďalšie príbehy zo Západozemia. Zatiaľ však nie je potvrdené, či spin-off seriály dostanú zelenú, a tak dúfajme, že všetko dobre dopadne, a my sa tak dočkáme ďalšieho podareného seriálu. Nateraz sa lúčim s týmto úžasne vymysleným a nádherne spraveným fantasy svetom. Niečo končí, niečo začína ;). ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019