Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (Cinemart)

TeraBum

Vynikající zakončení vynikající trilogie. Pro mě nejlepší díl série, ještě vtipnější dialogy, ještě dramatičtější drama... ehm. Zkrátka a dobře, nemám co vytknout. I cornetto bylo. A stejně jako ostatní, díky, Fresh Film Fest 2013. ()

Milky.

Tady fakt není o čem uvažovat, takhle dobře a přitom přirozeně jsem se nepobavil hodně dlouho. Pegg, Frost, Wright...to je prostě banda magorů a tuhle trilogii zakončili naprosto dokonale. Jejich druh přirozeného a plynulého humoru bez nějakých rázných rozesmívaček, jak jsme zvyklí, prostě můžu. Člověk si připadá "ty vole dyť tam nic moc fest vtipného nebylo, proč se směju?" A o tom to je. Navíc prostě nikde nenajdete lepší hospodské rvačky než tady. Oproti těmhle akčním scénám je i Man of Steel hovno!!! :-) A fest se těším až si dám zase někdy dostaveníčko s Doktorem Inkem. ()

Mikino00

Z počátku se to jevilo jako volně plynoucí drinking komedie, pomalu jsem tak nad filmem lámal hůl, jenže od okamžiku, kdy se Frost napije, začíná velká jízda, nejen po hospodách, až do samého konce. On ten mimozemský zvrat příjde dost nečekaně, ale je to bod, od kterého musíte mít mozek vypnutý, pak si film užijete s celou hvězdnou hereckou sestavou. I přes jisté výkyvy v poutavosti filmu, se jedná o zaručenou zábavu na dlouhý večer nebo ještě lépe u piva. ()

mosnak

Strašně dlouho jsem se těšil na další dílo pánů Pegga, Frosta a Wrighta. Po luxusním Soumraku mrtvých, slabším dílku Hot Fuzz mě U konce světa nakonec nesrazila na kolena. Musím uznat,že jsem zaujatý,protože to jsou mojí oblíbenci. Takže jsem asi tento film poněkud nadcenil. I tak ho považuji za jeden z nejlepších snímku za rok 2013! - 85% ()

Ricky_CZ

Oproti pro mě přímému konkurentovi z Hollywoodu to prostě nebyla taková sranda... Simon Pegg mi tentokrát dokonce i vadil a prostě to ještě jednou zkusím v jiném rozpoložení (12 piv?) ()

Phorbo

Po posledním Peggově filmu je to rozhodně krok dál. Frost se drží scifi, a to není vůbec na škodu protože Attack the Block bylo dost slušná a jednoduchá scifárna. Tady je pár skvělých scének, ze kterých se mi nejvíce líbí Frost probíjející sklo rukou, když odchází z hospoedy. snad páté či šesté? Nevím a je to jedno. to s jakou grácií to rozbije je prostě skvělý. ()

Ukko

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost toť záruka kvality, tak kde se sakra stala chyba? Vypatlaný scénář a pointa vskutku dechberoucí. Sorry, ale do třetice velké zklamání. Škoda, no. ()

Zyne

z kornetové trilogie jasne nejslabsi kousek, presto v pohode koukatelny a stale si drzici uroven. lehce selhava komedialni prvek, pribeh je po jiste dobe uz jen repetitivni sled scenek mlaceni panaku v ruznych kulisach a zacne to byt trochu nuda. absolutorium si ale zaslouzi akcni sceny bitek - skvele natocene, kazdy uder a pohyb skvele navazuje a je to fakt radost pohledet. celkove uz je ale zrejme, ze nam trojice wright-pegg-frost nema vic co nabidnout... ()

H4ku11

Prvá polovica absolútne nič, v druhej sa to zlepšilo, ale pár vtipných momentov mi z toho komédiu nespraví. ()

Rufete

"Basile!" Komentář může obsahovat spoilery. Prostě se to zvrhlo jako každá chlastačka, když se sejdou staří známí. Spojení Wright + Pegg + Frost si vede dobře, sice tenhle film nebyl tak dobrý jako například Soumrak mrtvých, ale pořád to mělo ten britský říz a netuctovost. Postavy super, k tomu výhrad nemám, typický britský humor byl v tomto případě hercům vlastní. Líbí se mi ten nápad udělat mapu s vyznačenými hospodami a prostě je všechny postaru obrazit. Já bych sice tak u šesté odpadl, ale to nevadí. Ovšem upřímně, nečekal jsem, že se to tak katastroficky zvrtne, myslím, že zombíci a "počestní" občané z filmu Jednotka příliš rychlého nasazení byli ještě slabý odvar. Co se dělo tady bylo prostě šílené, možná to v sobě mělo nějaké kouzlo, ale mně zřejmě uniklo. Nicméně film měl hodně pěkných scén: záchodky; Basil; vždycky po pivu; Basil v klubu; marmeládový sendvič a jak Basil vykoukl zpoza těch modrých věcí. Nakonec to nebylo tak zlé, celkem slušně jsem se zabavil. ()

KM Phoenix

Jako kdybyste smíchali Hot Fuzz a Shaun of the Dead, ale úplně vám to nevyšlo. Ze začátku docela slibný rozjezd, který se ale následně zvrhne v poněkud nekonzistení mix pseudo zombie apokalypsy. S takovým hereckým obsazením (obzvláště mne bavil Mark Heap i mihnuvší se Reece Shearsmith) by člověk čekal mnohem víc. ()

martalini

Lepší zakončení si ani 10. FFF přát nemohl, po všech stránkách perfektní film, vyspělejší, komplexnější a údernější než všechny předchozí věci od Wrighta a Pegga, srovnávání se nevyhneme, že ano...v celým filmu snad kromě posledních dvou minut, vy víte, co myslim, nebyl slabší moment, dokonalý dialogy to do lidí sypou hlava nehlava, mix žánrů funguje dokonale a Rosamund Pike je snesitelná! což o mnohém svědčí....jeden z nejlepších filmů poslední doby... ()

Brejlil

Velice podivná směsice. Kdyby se pokračovalo tam, kde se začalo a vynechali se ufouni, šlo by o docela příjemný filmík. Nebo se mělo hned od začátku s ufouny přitvrdit a šlo by alespoň o bizarnost. Jenže Wright asi nevěděl, co chce a i přes značnou snahu všech zůčastněných nastoupila tetička nuda. A velmi vážně myšlený opravdu WTF konec v hospodě U Konce světa, ten jen tuto nudu podtrhl. ()

Illy

Částečné zklamání, které vychází hlavně z očekávání větší legrandy britského střihu. Trošku jako by se Hangover potkal s Fuňézzem (přesně jako napsal Verbal jsem vzpomenul Četník a mimozemšťané) a ačkoli se všichni snaží seč mohou (Pegg si připisuje u mě nejotravnější roli), kde není scénář, ani nepřízpusobivý nebere. Nejlepší je závěrečné "vzpomínání" a to je trochu málo. V porovnání s jinou produkcí stále nadprůměr. ()

bambusacek

Rossumovi univerzální roboti řekl Karel Čapek a skonal. Naštěstí jeho odkaz nezůstal zapomenut. Původně jsem chtěl chtěl toto dílo analyzovat pomocí různých psychologických metod, zahrnující Freuda, Adlera, Rorschacha i Junga, ale pak jsem si vzpomněl, že jsem stěží prolezl základku, tak jsem na to radši rychle vzdal. Pokusím se tedy vyjádřit v čem je jádro pudla mými vlastními slovy. Byl to pjeknej film, jeden hustej týpek tam má takovej cíl, že jo, jakože s dalšíma míň hustejma týpkama během jedný noci vobejdou všechny nalejvárny v nějakým zapadákově, kde se prej narodili a vyrostli. Jenže těch hospod je 12 že jo, a vono dát si 12 anglánskejch kapitalistickejch ležáků, prokládanejma nějakým tím panáčkem to jako není žádná sranda že jo. Jenže v ňáký pátý nebo šestý knajpě se to nějak zvrtne, vobjeví se tam ňáký divný puberťáci a já to úplně přestávám pobírat, začíná to na mě bejt ňáký hluboký. Skáknu si radši pro šestýho gambáče abych držel s klukama krok. No nechci tady spojlejovat, vím jak to nesnášíte že jo, takže to co se dělo dál tady rozebírat nebudu, ale bylo to dost kůl a husťácký, ani jsem nestíhal nosit lahváče, jaký to mělo grády. No a ten konec, to budete čumět, já si dokonce musel stlumit tu jasnost nebo jak se tomu řiká, já těmhle novejm těchnologijím moc nerozumím že jo, na tý obrazovce. No prostě hustááá podívaná, pro všechny drsný chlapy. 82% ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)