somnar

Smysl to dává prachbídný, Wisemana tak zachraňuje akce... a ženy. Jessica Biel je herecky rozkošně tupoučká, hláškující terminátorka Kate Beckinsale se pak suveréně dělí s Marion Cotillard (TDKR) o pozici největší filmové bitch roku. I am his wife. 60% ()

Mertax

"Tak aspoň že ta Beckinsaleová měla na začátku hezký spoďáry", řekl (americký) divák, dosrkal kolu a odešel domů. /// Wiseman je lišák a půjčuje si leckde. Ve výsledku to není žádná tragedie, protože dokázal prvky z Minority Report, Blade Runnera a původního TR zručně zkombinovat, aniž by však vytvořil jakýkoliv zárodek kultovního filmu. Akce je velmi solidní (bitka v Recallu, honička na dálnici, změna gravitace v Zeměpádu), ale dechberoucí scény nečekejte. /// Charismatický Cranston na minimálním prostoru předvádí maximální výkon, Farrell je obstojný, ale s ženami je to už o dost horší - otravná domina Beckinsale, extrémně nevýrazná a mdlá Biel. A těch blbostí - časovač bomby (na konci), stejný čas v Austrálii i Anglii a vlastně i zápletka - dělníci by se dali zabít rychleji a úsporněji. /// 125milionový rozpočet je na filmu vidět - vizuální efekty jsou skutečně velmi zdařilé, ale stávají se jen kulisou nevzrušivého příběhu. Lehce otravná je hudba, zdá se totiž, jako kdyby Gregson-Williams znal snad jen kontrabasy nebo něžný klavírek. *Spoiler* No a na konci nám vyjde sluníčko, Hauser se rozpomene na svou lásku a dvojice se políbí. Kurňa, to je děsné klišé! Jenže co od scenáristů Ultraviolet nebo Útěk na Horu čarodějnic (ech) čekat. 65 %. [Kino] ()

TheDarKnig

Chybí tomu jenom taková maličká věc... ehm, jak se tomu říká... pochází to z Nizozemska, nezastaví se před jakoukoliv nekompromisností, cynismem, nadsázkou, černočerným humorem, dělá si prdel z Holywoodu a ustálených tradic a postupů... A má rudou planetu.. Verh... Verhoeven. Ano, to je ono. Vizuálně pecka, využívá to každý dostupný chechták v okolí, ale příběhově sterilnější než nemocniční náčiní. A ani postavy na tom nejsou o nic lépe. Průměr díky krásné terminátorce Kate, spolehlivému Colinovi, akci a tomu vizuálu teda. Potenciál být něčím lepším to ale mělo a hlavně v úvodu to na mě kouká ze všech stran. Škoda. ()

TeeAge

|| Scenár: Kurt Wimmer, Mark Bomback / Story by Ronald Shusett, Dan O'Bannon, Jon Povill / Based on "We Can Remember it for you Wholesale" by Philip K. Dick | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Neal H. Moritz, Toby Jaffe | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Original Film | Rozpočet: 125 miliónov $ | Tržby: 71,688,000 $ (k 16.8.2012) || Vizuálne úchvatný remake, dejovo už menej. Najviac prekvapia lacne / nedoladene vyzerajúce výbuchy na konci filmu, čo je dosť nepochopiteľné vzhľadom na to, že inak je celý film poctivo vyšperkovaný hi-end kulisami a rekvizitami. Bill Nighy sa objavý možno na minútu a pól, čo je dôsledkom neprehĺbených dejových štruktúr. Za takýto čas postavu nevykreslí žiaden herec, alebo naopak daná rola nemá obsah. Škoda, pretože herci mi prišli trafený do svojích tipov, akurát sa museli hrať na namáhajúcich sa udychčaných chudákov cez pólku metráže, lebo nič iné im nebolo pridelené. Veľa akcie, málo filozofie. Krádež nekrádež, pekných nápadov tam bolo dosť, nehľade na fyziku, samozrejme. ()

sniper18

Je to veľmi slabý akčný sci-fi film, ktorý je remakom kultovej Verhoevenovej klasiky. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v časoch budúcnosti, kedy je väčšina planéty kvôli vojnovému konfliktu neobývateľná a preto ľudia žijú na posledných dvoch obývateľných miestach a väčšina svojim stereotypným životom. Jedným z nich je aj obyčajný robotník, ktorý sa rozhodne vyskúšať služby Total Recall, ale kvôli tomu si uvedomí, že v skutočnosti je vládnym agentom, ktorý prešiel na stranu povstalcov a tak musí urobiť všetko preto, aby unikol množstvu prenasledovateľov na čele so svojou domnelou manželkou a pomohol povstalcom konečne k vytúženému víťazstvu. Spracovanie ale nestojí prakticky za nič, ešte úvodná dvadsaťminútovka, ktorý oboznamuje s týmto svetom a samozrejme aj s niekoľkými dôležitými postavami pôsobí dobrým dojmom a bol som milo prekvapený, že sa konečne pozerám na nejaký obstojný sci-fi blockbuster, ale po prvých akčných scénach mi došlo, že som sa zmýlil. Nemôžem tomu uprieť, že sa prakticky stále niečo deje, lenže čo z toho, keď to nestojí takmer za nič. Je to až príliš stereotypné, bez nejakej gradácie, takže už po chvíli ma to čoraz viac prestávalo baviť, celé to pôsobí tak nepríjemne sterilne, ani na jediný okamih to nedokáže strhnúť, navyše je to plné hlúpych prvkov a niekoľkých skutočne stupídnych situácií, ktoré prekročili hranice tolerovateľnosti aj pri úplne vypnutom mozgu a toto sa nezmenilo až do konca, práve naopak, je to len čím ďalej horšie. Kľudne sa to dá označiť za remake, samozrejme viacero výrazných prvkov z originálu už tu vypadlo, hlavne ten Mars, ale inak tie zásadné scény väčšinou zostali, len sa čiastočne zmenil spôsob, akým sa k nim prepracujú, lenže ani tu sa nejedná o nič originálne, len je to prevzaté z iných filmov. Ale toto platí o celom filme, všetko, čo aspoň trochu pôsobí zaujímavo je len prevzaté a tie nové nápady až na asi jednu výnimku pôsobia príliš hlúpo, napríklad ten telefón v dlani. Akcie je tu dosť, ale takmer vôbec ma nezaujala. Za pochvalu stojí aspoň jej prehľadnosť, žiadny rýchly strih, až na jednu situáciu, prvú výraznú akčnú scénu je všetko plnohodnotne prehľadné a kvôli rozpočtu samozrejme aj dostatočne veľkolepé, lenže v konečnom dôsledku na čo mi je prehľadná a veľkolepá akcia, keď obsahovo nestojí za nič. Je dosť rozmanitá, najlepšie dopadli asi súboje, lenže práve tie dlhšie sú nudné a aspoň trochu zaujmú len tie kratšie, lenže to sa vždy jedná len o niekoľkosekundové záležitosti, prestrelky trpia nízkym ratingom a pasivitou všetkých zúčastnených, jednoducho len hlavný hrdina stojí na mieste a postrieľa všetkých naokolo. Najviac je rôznych naháňačiek, ktoré sú nadmieru rozmanité, ale ani tie ma nebavili, stále len každý skáče a padá a po chvíli som si už prial koniec, automobilová je až na posledný moment slabá, všetky tie pešie sú nudné a tie, čo sa aspoň trochu tvária originálne zase až príliš detinské, všetko to skákanie po výťahoch je zábavné možno v počítačových hrách, ale nie v plnohodnotnom filme. Takže keď si to zhrniem, z celej akcie ma aspoň trochu zaujali asi dve, tri krátke situácie, ukončenie automobilovej naháňačky, prestrelka v stave beztiaže, ale aj to len tie prvé chvíle, svoj potenciál vôbec nevyužila a tých pár niekoľkosekundových súbojov a to dohromady tvorí asi polminútu. Herecké obsadenie nie je zlé, ale do tohto filmu absolútne nehodiace a zle využité. Colin Farrell nie je zlý herec, ale nemá na to utiahnuť takýto typ filmu, na to je až príliš nevýrazný, Kate Beckinsale tu predstavuje jednu z najhorších žánrových filmových postáv vôbec, toto bol asi len zlý vtip, tá jej neskutočná preakčnelosť, keď sa vždy bezhlavo pustila do akcie bez štipky logiky mi prišla až trápna, Beckinsale mám rád a takto strápniť si skutočne nezaslúžila, len aby uspokojila nejaké pubertálne predstavy, že je úplná divoška, Jessica Biel je zase jej umelo vytvorený protiklad, takže to pôsobí len samoúčelne, hlavný záporák je nevýrazný, prakticky len tých pár výraznejších vedľajších postáv pôsobí slušne. Réžia a technická stránka sú veľkým sklamaním, všetky klady súvisia len s veľkosťou rozpočtu, ale ani tie kvôli tomu, že boli len prevzaté z iných a kvalitnejších filmov moc za pochvalu nestoja, od tvorcu Smrtonosnej pasce 4 by som čakal viac. Je úplne jedno, či sa tento film berie ako remake, alebo ako samostatný film, v oboch prípadoch je to úplne zbytočný film bez snahy čo i len o štipku originality a rozumu a kvôli sterilnej a nudnej akcii aj s nulovou zábavnosťou, ktorý výraznejšie nezaujme ani po jednej stránke, už si to určite nikdy nepozriem. Keby sa to nevolalo Total Recall, tak by som to vypol ešte pred polovicou, takto som to dopozeral, len zo zvedavosti, čo všetko si prevzal. 37% () (méně) (více)

StarsFan

Zajímavý námět ("ukradený" z původního filmu) zabalený do temně vykresleného prostředí budoucnosti a nerealistických, nezajímavých akčních scén. Film, který se snaží působit na dvou rovinách: Jako post-apokalyptické drama i odlehčený akčňák (odlehčený potom čistě proto, že už předem víte, že ani jedna z tisíců kulek hlavní hrdiny nezraní, i to, že záporáci budou umírat vzestupně podle své důležitosti). A jako takový nefunguje ani na úrovni jedné. ()

Ainy

Kate je zde tak úžasná mrcha, tak skvělá záporačka, že naštvat ji by si nepřál žádný chlap! Jako černá mamba syčí a je připravena okamžitě uštknou a nedat sebemenší šanci. Občas jsem se divila, kde bere tolik síly a energie. Dokonce jsem ji chvílemi podezírala, jestli to v ní taky netiká, jako v těch chodících plechovkách. Kurnik a jak vždycky věděli, kde je hledat, když už ani jeden z hlavních klaďasů neměli po ruce svůj mobilní telefon! Byla jsem ztracena nejen v překladu, ale v tak obrovském městě plném oceli, šedi, lidí, technických hračiček a udělátek, létajících aut, výtahových kostek ... tam se musí ztratit přece každý! Samozřejmě, že jsem si tuto akční záležitost docela užila. Ta lítací atrakce kolem zemského jádra byla bomba! ()

Arachneuss

Blade Runner, Minority Report, Bourne či dokonce (co se do stylu humoru týče) Utopenec na útěku. Len Wiseman kradl kde se dalo a tak ani není divu, že jakákoliv snaha o nápaditost byla pohřbena pod tuctovou režií a opravdu silně průměrným scénářem, čímž vzniká slepenec "čehosi". Pár fajnových akčních sekvencí se zde sice najde, ale sejde z očí - sejde z mysli. A ani trojkozá prostitutka to nezachrání. Verhoeven může dál v klidu spát. ()

3DD!3

Obstojný remake, upravený pro dnešní uspěchanou dobu. Řemeslně perfektní, Wiseman na diváka pere akci za akcí a záběry na svou manželku (Kate Beckinsale) opečovává tak, že je radost jen se dívat. Taky je to hotová terminátor, ale s úsměvem, který si zamilujete, když budete vypouštět duši. Colin Farrell nemá chudák moc co hrát, ale statečně se snaží. Poteší i Bryan Cranston. Vizuální stránka filmu je parádní. Kombinuje BLADE RUNNERA, MINORITY REPORT a přidává i trochu STAR WARS. Přehání a může si to dovolit. Vždyť je to fantazie, nebo ne? ;) P.S: Měli jsme na ČSFD promítání tu čest pozdravit s máti část MovieZone.cz - Civala, MrHlada a KarlaR. Celebrity style. :D Pokud já nejsem já, tak kdo sakra jsem? ()

Kaka

Čekal jsem daleko větší průser. V mnohe aspektech se mi líbilo nové Total Recall více, než předchůdce. Nepočítám teď "inflační rozdíl" x let, tedy že dnes se dají za vysoké rozpočty pořídit daleko promakanější vizuální kejkle, než dříve. Celkově je snímek překvapivě koukatelný. Wiseman je v rámci akčních scén film od filmu lepší, nápaditější a více strhující. V Total Recall jsem chvílemi ani nedýchal a to už se mi dlouho nestalo. Výborně terminátoří Beckinsale, dobrý Farrell, fantastická výprava. Komentovat to jako vykradačku Minority Report a Blade Runner - ono neni moc dalších možností jak budoucnost natočit tak, aby byla reálná, či alespoň trochu uvěřitelná. Občasná inspirace dle mého názoru nezaškodí a kdyby diváctvo každou věc takto komentovalo, pak bude u filmu za chvíli průser, že nějak začíná, protože začátek filmu jsem ve filmu už viděl hodněkrát atd. Při pořádném ozvučení a dobrém obrazu se vyplatí film možná vidět i vícekrát - i ten lehce pošmodrchaný scénář k tomu přímo vybízí. Akorát mít ocelový tunel skrze zemské jádro - uf. To už prosím nikdy víc. ()

Spiker01

Než jsem viděl tento film, říkal jsem si, jaké to asi bude, když někdo udělá remake z roku 1990 s Arnoldem v hlavní roli, navíc v jeho vrcholné formě. O to víc mě zajímal Colin Farrell, který mě od filmu SWAT ničím dalším nepřekvapil. Ovšem po shlédnutí (mimochodem na projekci od čsfd) u mě převažovaly spíše pozitivní dojmy. Všichni herci byli výborní, obzvláště Jessica Biel (kterou jinak moc nemusim), která předvedla překvapivě nejlepší výkon. Tvůrci si dali hodně záležet s prostředím. Už ovšem neuvidíme lokace na Marsu, nýbrž jen z Kolonie (Austrálie) a z Britské federace. Což se mi líbilo víc než zmiňovaný film z roku 90. Sází se spíše na akci než sci-fi. Ovšem v určitých částech je film velice nudný, což je asi způsobeno nedostatkem nových nápadů. Celkově je film přímočarejší, jsou vypuštěny některé postavy a události ve filmu jsou vysvětleny více do hloubky. Kvůli občasné nudě a nedostatku nápadů ubírám jednu hvězdičku...70%...[16.08.2012_Cinestar_Černý Most] ()

Falko

Mal som taky citak, ze sa tento film oplati vidiet hlavne v kine, lebo ak by som si ho pozrel doma, hrozili by asi len 3 hviezdicky, pretoze by som si nedokazal vychutnat akcne scen tak, ako pri hlasnom sounde v kine. Divak si podobne, ako aj pri Verhoevenovom originali Total Recall kladol otazky, ze ci je to sen alebo tvrda realita a mnohe sceny mi ani tu neboli uplne jasne. Odkazy na original boli pri trojprsatej zene, alebo spomienke na planetu Mars, ktoru tuzil navstivit Colin Farrell a podobne, ako Sharon Stone z nicoho nic napadla Schwarzeneggera, tak tu sa na killermachine premenila pre zmenu Kate Beckinsale a slusilo jej to az bolo radost sa na nu divat. Potesila ma aj pritomnost sympatickej Jessicy Biel, ale aj krasne vizualne efekty a hlavne vdaka akcnym a bojovym scenam, pridavam aj tu stvrtu hviezdicku. Neocakaval som od scenara nic velkolepe, takze som bol celkom spokojny. Len Wiseman natocil zatial len prve dve casti UNDERWORLD (2003) a UNDERWORLD: EVOLUTION (2005) a neskor i akcnu pecku SMRTONOSNU PASCU 4.0 (2007). ___________ Colin Farrell - (Douglas Quaid / Hauser) +++ Kate Beckinsale - (Lori Quaid) +++ Jessica Biel - (Melina) +++ Bryan Cranston - (Cohaagen) +++ Bokeem Woodbine - (Harry) +++ Bill Nighy - (Matthias) +++ John Cho - (McClane) +++ Will Yun Lee - (Marek) +++ Výkonný producent: Len Wiseman +++ (Videl v kine 26.08.2012) +++ ()

castor

Len Wiseman má kliku. V režijním křesle zatím nešlápl vedle, akci umí jako (dnes) málokdo a doma má ještě takovou kost. Fantastická mrcha před plátnem je tak tím lepším, co nový Total Recall nabízí. Kromě Kate Beckinsale je to výprava, místy namakaný vizuál a už zmiňovaná úderná akce. Ta schovává tu veškerou blbost, která na plátno proklouzla prostřednictvím scénáře. Na druhou stranu jsem letos viděl už podstatně větší dějové průšvihy (třeba Bitevní loď), takže to necháme stranou. Velkým nepřítelem ale můžou být pro diváka vzpomínky na původní dílko plné úchvatných vizuálních efektů. Verhoeven tehdy příjemně překvapil hlavně v ironii, nadsázce a v nekorektních a hodně brutálních detailech, tady mi něco podobného trestuhodně chybělo. Jede se podle šablony „zalíbíme se všem“ a trpí tím i třeba poměrně propastná absence emocí. Len Wiseman naštěstí leccos lepí právě elánem a akcí, kterou má dostatečně nakoukanou, jeho výtvarníci a designéři představivostí a nápadem, takže to nakonec všichni dohromady utáhli na slušné 3 a ½ hvězdy!! ()

viperblade

Už jsem tohle přirovnání pro film jednou použil a nový Total Recall je film, kde jej, chtě nechtě, musím použít znovu. Tento film je jako Megan Fox. Člověk by se na ni vydržel dívat celé hodiny, exteriéry jsou to pěkné, ale uvnitř je to strašně prázdné. ______ Pamatuju si, že jsem na tento film chtěl jít i do kina, že jsem se na něj strašně těšil (ostatně, který chlap by se netěšil, když z traileru bylo jasné, že nás čeká super bitka Jessicy Biel proti Kate Beckinsale?) a že mi bylo celkem líto, že jsem to v kině nestihl i přes ty vcelku průměrné recenze. Nyní jsem ale rád, protože tento film nemá co nabídnout krom super vizuálu, což je ale v dnešní době už standard. Naštěstí to nenudí, ta bitka byla fajn a Colin Farell se sice Arniemu nevyrovná, nicméně taky nebyl nejhorší a toho chlápka, co neví, co je reálné a co ne, mu věříte. Abych to nějak zakončil, Total Recall rozhodně není film, který bych potřeboval vidět podruhé. 50 %. ()

ClintEastwood

Oproti původnímu filmu velice průměrné a bez nějakého silnějšího momentu. Colin Farrell je určitě nadprůměrný herec, ale tady ani neměl moc co hrát. Přehlídka někdy lepších, jindy horších triků a spousta poslepovaných scén, které mají být potěchou oka. Jaká škoda - jestliže u snímku se Schwarzeneggerem bych klidně přivítal i půl hodiny navíc, tak tento Recall bych o dost zkrátil. Paul Verhoeven a jeho klasika z roku 1990 vítězí úplně ve všech ohledech. ()

Rogue

Vše, co se nepovedlo Tronovi - jedna z nejlepších vykrádačko-kopírek, co jsem kdy viděla. Wiseman překvapil, Wimmer bohužel ne. Vlna hejtu každopádně naprosto nesmyslná a nemístná. ()

MM_Ramone

Nedávno som si v telke pozrel film "Total Recall" z roku 1990, kde hlavnú úlohu stvárnil Arnold Schwarzenegger. Videl som to už asi desať krát. Je to sci-fi do ktorého sa už poriadne zakusol zub času. Preto som bol zvedavý na to ako je na tom "Total Recall" z roku 2012. Zohnal som si ho a keď som mal volnú chvíľu tak som si ho pustil. Bol som celkom spokojný. Pôvodný film je prestarnutá, ale kultová nostalgia, no a táto nová verzia je nablískaný progresívny popcornový remake. *** ()

D.Moore

Čekal jsem novou verzi Dickovy povídky, dostal jsem nesnesitelně nudnou coververzi jednoho skvělého filmu. Pominu-li povedené vizuální efekty a nápad s oprášením "starého dobrého" vysídlování nepohodlných obyvatel Velké Británie do Austrálie, nezaujalo mě v novém Total Recallu vůbec nic. Nejapný příběh plný pitomostí a klišé, který se nezmůže na nic nápaditějšího než na citace z originálu, se Verhoevenově krvavé sci-fi anekdotě nemůže rovnat ani v nejmenším. Colin Farrel je trapný, Bill Nighy nevyužitý, ženské postavy zbytečné. Stejně jako celý tenhle snímek. Zafungovalo snad jediné - při jeho sledování jsem dostal chuť podívat se znovu na všechny ty mnohem lepší filmy, které vykradl. ()

kulyk

Zatímco se australští máčové, paka a nefachčenka řítí liftem durch jádro naší těžce zkoušené planety, brumlám si své veselé ,,cotokurvazasejezapíčárnu" a patlám tento koment. A v okamžiku, kdy se stav beztíže v samotném epicentru země, zevrubně zachycený netvůrčím kolektivem, promění během pikosekundy v tíži absolutní, mám jasno. Nejen, že ti zhovadilci pojebali krásnou předlohu, pyšnící se klasickými, ostře řezanými rysy, ale rozhodli se nacákat do xichtu i madame Fyzice. Kladné stránky díla: Beckinsale je ultimátní mrdna! I Bílová v její záři tmavne. Méně zdařilé aspekty: zbytek ansámblu je k pláči. Nesourodé figurky se potloukají nelogickým světem, blábolí si své repliky a pookřejí pouze tehdy, kdy jejich ukoptěná ústa opouští otrocky přepsaná hláška z původního totálu (či knihy). Což jsou zároveň chvilky, které mě nejvíce bolí. Pokud někdo starší film neviděl, nechť na tom klidně nechá bulvy spočinout. Spatří zbastlené, jednoduché béčko se snesitelnými akčními pasážemi. Pro zbyvší, a jak doufám, naprostou většinu - serte na to jako Dežo na antikoncepci! ()

Niktorius

Ne že by se mi nelíbil design prostředí, nebo bych měl něco proti těm filmařsky poctivým - byť nikterak omračujícím - akčním scénám, ale je těžké mít opravdu rád remake, u jehož syžetu znamená každá odchylka oproti originálu skluz o několik kvalitativních pater dolů. Taky je třeba poznamenat, že zatímco Verhoeven přišel s několika originálními (a dnes již kultovními) nápady, Wiseman do svého filmu nacpal jen to, co mohl okatě odkoukat z jiných blockbusterů nebo počítačových her. Vyloženě směšná je pak předkládaná vize světa budoucnosti (zejména co se týče politicko-ekonomických vztahů mezi post-apokalyptickou Británií a [čínskou?] "Kolonií"), v níž je více nedomyšleností, než kolik nábojů stihnou aktéři filmu v jeho průběhu vystřelit. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011