Připravte se na vzrušující jízdu vašeho života! Dosavadní osud mladého studenta se převrací úplně naruby, když zjistí, že staré otlučené auto, které dostal od svého otce, dokáže létat … Příležitosti, která se mu naskytla, využije se vším všudy. Z nuly se stává hrdina a bojovník proti zločinu zvaný “Černý blesk”. Vůbec ale nemá tušení, že síly zla jsou v pohotovosti, touží po jeho zázračném automobilu a v honu za ním se nezastaví před ničím, i kdyby to mělo stát lidské životy a zkázu města. Dobrodružstvím nabitý akční film vznikl v produkci Timura Bekmambetova (režisér Wanted), na speciálních efektech se podílel tým z filmu Wanted a kaskadéři z filmů Agent bez minulosti a Quantum of Solace. (oficiální text distributora)

Mikecat

Dej filmu sa pomaly odvíja, naberá na obrátkach, pri forsáži čiernej volgy som zbystril pozornosť vyzeralo to nádejne. Čo nasledovalo potom bolo sklamaním - ruská kópia spidermana ale s autom. Príbeh sa ďalej rozvíja, zamotáva, celkovo pôsobí oddychovo a zaujímavo, akčné scény trochu slabšie auto pôsobí umelo, vidieť že je na trenažéri. Film má však silného ducha a donúti nás zamyslieť sa nad sebou a svojim správaním, veľmi vhodne volené dialógy a slová. Určite sa oplatí pozrieť znova. Jeden citát na záver, otec hovorí synovi: "vše nejlepší, buď chlap, nebuď srab!"ws ()

blazma

Někdy mě filmy tak překvapí, že si říkám páni tohle bylo super... a za půl hodiny si říkám co vlastně na tom bylo tak dobrý?... Takové to chvilkové opojení mám poměrně často a musím pak trochu s odstupem film hodnotit, než unáhleně naflákat všude pět hvězd. Přesně takto by dopadl tento film. Velmi zajímavý a nečekal jsem, že se mi tak moc bude líbit... Jenže nakonec si říkám, hmm látající auto.. Cápek co bojuje o babu, do toho boháč, který chce ještě víc zbohatnout, nějakým kutánním v Moskvě... Z mladíka co pod ruku létající auto dostane, je najednou superhrdina... a jak je možný, že ho nikdo neviděl? :D Vždyť to je trochu na palici, ale budiž.. Ani supermana nikdo nepoznal, když si nasadí brýle, takže se to dá pochopit. Prostě má tento film spoustu vad a nebo klišé scén, že nemohu hodnotit více. I přesto poměrně zajímavé koukání. ()

kacer4

Taká zmes amerických superhrdinou, ktorý mi aj tak najviac pripomínal Spider-mana. Ale tak vcelku pozerateľné. ()

Mezonito

Green Hornet, Navrat do budoucnosti, Hvezdne valky...vse smichane dohromady? Tocene v Rusku? Letajici Carevna? Proc ne! Bavil sem se :-) ()

brasek

Očakával som, že sa aspoň nebudem nudiť... žiaľ po necelých 40. minútach som nevidel ani zmysel toho čo pozerám. Pre mňa nestráviteľný filmový zážitok zaváňajúci okopírovaním iných snímkov. ()

Sedmilhář

Chtěl jsem dát odpad, ale protože takovou ptákovinu jsem už dlouho nedokoukal tak nakonec hvězdu dám. Jen moc nevím za co. Z heců byl příjemný asi jen hlavní záporák. Triky asi celkem šly. Ale dohromady.... Jedná se víceméně o plagiát Spidermana se vším všudy. Čili se nemusíte bát, že by se stalo něco dramatického anebo nečekaného. Konec se dal čekat asi po třech minutách filmu. ()

zeromen

Jde vydět že když se chce jde všechno i udělat kvalitní film, stejný jak hollywoodské hity. Konečně i rusáci umí udělat film ale trvalo to. Poslední počiny skončily velkým fiaskem, připomenu Noční a Denní hlídka. Tak že jen tak dál. ()

Epco

Rusi sa opäť vytiahli. Vo filme je sice väčšina vecí ukradnutá z Americkej tvorby, ale dohromady to drží vďaka Ruskému lepidlu. A to filmu dáva gule aby si ho človek s trochou nadhľadu vedel krásne užiť. ()

Ailly

Taká zvláštna ruská hra na súčasné americké komerčné blockbustery. Nebolo to zlé, vôbec nie, ale všetko bolo také čudne chaotické, od réžie cez strih až po hudbu. Či je to vinou malého rozpočtu alebo nedostatku skúseností alebo oboch, v rámci žánru si zatiaľ popcorn v ruke ponesiem na niečo pravé americké. ()

Terfle

Bravo! První ruský akčňák, který jsem kdy viděla, a hned to byla trefa do černého. Jednoduchý příběh se sympatickými herci, kteří tomu dávají potřebnou atmosféru. Ponuré sídliště, noční Moskva, otřískaná Volha a krásná Nastěnka... Navíc ruské prostředí je mi svou autentičností příjemnější než to americké, takže také proto dávám Černému blesku víc hvězdiček než třeba Spidermanovi. I když, ruku na srdce, příběh se velmi nápadně podobá... ()

chaosteory

Mám rád auta, mám rád komiksové hrdiny, naopak nemusím Spidermana. Co z toho vyplívá? Že jako prvoplánový útok na americkou produkci docela povedené. Rusové teď mají asi pocit, že mezitím co Hollywood posledních 30 let luxuje světu šedou kůru mozkou, oni mezitím honili po Sibiři medvědy a dělali pořád ty stejně "boží" káry. Doba pokročila, Rusko by prakticky mohlo koupit celou Californii i se studii, a tak využili nově nabité KNOW HOW, přidali Volhu a rázem je hned na co koukat. Děj si na nic nehraje. Být chudý je na nic, dokonce i u soudruhů a koukat jak si vaši kamarádi kupují stále nové Iphony a Mercedesy je na zabití. Řešení? Vyžebrat auto a začít vydělávat. Dostanete ruský tank takřka v původním stavu a sranda může začít. Film má to co čekáte, hrdinou počínaje a padouchem konče, se zdařilými efekty, podezřele povědomou hudbu, rychlý spád, vygradovaný konec a semtam pár vtípků. Východ se konečně probudil a doufejme, že zase neusne. ()

Anatar

Nějak nedokážu hodnotit ruský filmy. Občas geniální záběr, který je hned nato rozdupán naprosto debilním dialogem. Jako na houpačce. Efekty nejsou špatný a rozhodně to není odpad. Na deštivé nedělní odpoledne v pohodě. ()

sebinho

Na rusky film az prekvapivo dobry, lepsi ako americky green hornet. Oni su tam pod moskvou diamanty a zabranit jej zniceniu moze len cierna Volga. Naozaj sa to da pozerat. ()

Pythonator

Tak ujetý a zároveň zábavný film vidíte málokdy. Přestože jsem měl pocit, že sleduju naprostou sračku, nemohl jsem se přestat dívat a dokonce si musím přiznat, že jsem se fakt bavil. Rusáci přidali do Spidermana prvky z Kick-Ass a kdo ví čeho všeho ještě a namíchali tak docela chutný guláš. Při sledování tohoto filmu jsem se nemohl ubránit myšlenkám, proč se třeba čeští filmaři nezmůžou na natočení podobného filmu, kde létá stará Škoda 1000MB nad Prahou??? Jednoduše protože na to prostě nemají. U nás se ještě hodně dlouho žádného Hollywoodu nedočkáme, ale v Rusku už vlastní Hollywood dávno mají. A toto je jeden z dalších filmů, který to potvrzuje. ()

pepca72

Zábavná, velice dobře natočená akční komedie. Inspirace Spidermanem je evidentní, ale to vůbec filmu neubližuje. Herci příjemní, kamera výborná, hudba bez chyb, film ubíhá v příjemném tempu, akce je také na velmi dobré úrovni. Celkově nemám co vytknout, a na ruský film, je to fakt nadprůměr, připadalo mi to jak Hollywoodská produkce. Je vidět, že i na východě, lze skvěle natočit zábavný film, z čehož by se měli poučit naši tvůrci, kteří umí produkovat jen stále blběší komedie s provařeného období komunismu. Ta vsuvka s alkoholikem, který začne běhat a cvičit byla nápaditá. Bravo, smekám klobouk. ()

dudel3333

vykradlo sa všetko čo sa dalo potom sa to všetko zmiešalo,už len fantasticku postavičku najsť.....a vyhralo to auto(v Rusku asi žiadných Jackmanov,Hamsworthov,Raynoldsov ani Evansov nemaju ) k tomu nejaku žensku (neviem či ta "mumia"bola herečkou,ale tie 2 ksichty čo striedala bolo žalostne malo) ,ešte zopar super trikov . A MAME HOTOVO..............len škoda že jedine čo vyšlo boli tie triky ()

Gyl

Na to, že jde o ruský film to nebylo úplně blbé..Teda jako bylo, ale ne zas tak moc. Celkem dobré triky, a vtipné narážky (třeba: "Přesně takovou má Putin."). Šlo to. ()

Firefly88

O inspiraci Spidermanem se nemusí diskutovat. Obyčejný chudý mladík touží po hezké dívce a aby si ho všimla, "musí" si pořídit automobil. Ten dostane od otce, ovšem auto nepatří mezi nejnovější modely a ke všemu není tak staré a nepotřebné, jak se zpočátku zdá...film je pro mne příjemným překvapením, hvězda navíc, že se jedná o ruský snímek (kdyby ve filmu nebyla použita azbuka, ruská jména a Moskva, člověk by klidně mohl uvěřit, že se jedná o americký film). Všem, kteří mají rádi Spidermana, Supermana a jemu podobné hrdiny, doporučuju! ()