Černý blesk

Čierny Blesk

Black Lightning

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2009, 106 min

Chernaya Molniya (Чёрная молния / Black Lightning) Zajímavý nápad a pěkná realizace, ke které stačila pouhá Volha a nanokatalizátor. Hudební i efektová složka filmu byly zpracovány velmi dobře a k filmu se hodí. Ve filmu si zahrál záporáka Kuptsova pan Viktor Verzhbitskiy, který hrál již záporáka Zavulona v Noční Hlídce a u ní se film nejspíše nechal i jemně inspirovat jak kamerou tak i hudbou a efekty. Velice sympatický ruský popcorn, který se může směle poměřit i z Hollywoodským Iron Manem 2. 75 %(23.6.2010)

Nečekaná filmová pecka z producentské dílny Timura Bekmambetova, která je variací na ty nejklasičtější americké komiksy typu Batmana nebo Spidermana. Nic vyjímečného jsem si od toho nesliboval, ale o to větší bylo nadšení u záverečných titulků. Zdá se, že moderní ruská kinematografie má také co nabídnout rozmlsanému divákovi amerických mainstreamových dobrodružných spektáklů. A v tomto případě i některé z nich strčí pohodlně do kapsy. 90%(22.10.2010)

• Gilmour93

„Děkuji Ti, Volhamane!“, aneb svět se v prdel obrací. Jistě, od dob filmů s Vaskou Trubačovem udělala ruská kinematografie mílový krok ke globální konkurenceschopnosti, ale prosím, ne za cenu toho, že se originalita stane sprostým slovem a loupež ctností. Zdejší poměrné vysoké hodnocení je mi záhadou - jen o něco menší, než skutečnost, že si Moskvané docela dlouho nevšímali UFV (Unidentified Flying Vehikl) nad svými hlavami. Chce se mi věřit, že obě "pozorovací anomálie" způsobila jen nadměrná spotřeba vodky.. Fantomasi, kde jsi? Chci, aby tvůj Citröen DS sejmul ten létající symbol nanokokotiny z nebe..(4.2.2013)

Tak kopie pavoukomuže jak vyšitá, ale protože jsem na Raimiho mutantí filmy koukal spíš s hubou nakřivo, jsem u Černého bleska nakonec spokojenější. Prvních 30-45 minut se sice táhlo neúměrně dlouho a financí na to Ivani asi taky moc nevyčlenili, jenže jak se stařičká Volha začala prohánět vzdušnym prostorem Moskvy a přilehlých oblastí, bavil jsem se vskutku královsky. Jen to podprahový poselství si mohli Rusové odpustit. Mercedes bych za Volhu fakt nevyměnil. :D 60%(2.11.2013)

Ruský Peter Parker se nad Moskvou prohání v létající Volze a na paty mu šlape diamantový magnát. Parádní superhrdinský biják šmrncnutý poetikou československých seriálů pro děti a mládež. Chci pokračování, ve kterém nakoukneme do minulosti, titulek na poslední straně hlásá: ”Co se to děje za železnou oponou? V totalitou zalité Moskvě pracuje na přísně utajovaném projektu trio nejlepších sovětských vědců. USA se snaží nakouknout pod pokličku a vysílají do Moskvy jednoho ze svých nejlepších agentů (samozřejmě superpadouch se superschopnostmi). Konspirace, špionáž, láska a jedna černá Volha. Již příští měsíc v dalším čísle Černého blesku!”(14.2.2011)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)