Představte si ruský film o obyčejném studentovi, který dostane k narozeninám černou Volhu z roku 1968, která ale není obyčejnou starou krksnou, jak by se mohlo zdát, ale je v ní nanokatalyzátor, tudíž může létat, čehož student využije nejprve k vydělávání peněz a posléze je z něj superhrdina bojující proti zlu. Dá se na to koukat? Kupodivu ano, ale musí být člověk hodně nad věcí a se závěrečnými titulky si oddychne, že už je tomu konec.(7.11.2011)

No kupodivu mě to bavilo. Není to žádný veledílo, ale to co nabízí, nabízí velice slušně řemeslně odvedené. Scénář, s podzápletkou o diamantech pod základy města (která je jak z kreslené grotesky), je sice tuctovej, ale ani to nevadí. Herci jsou sympatičtí, triky i akční scény solidní, záporák slizkej... Nenudil jsem se a o to šlo především.(3.2.2013)

Tak to vypadá, že i rusové chtěli mít svého komiksového hrdinu a tak se taky stalo. Do režisérské židle posadili režijního "panice" a k němu na hlídání Timura Bekmambetova, který své matičce vlasti přinesl trháky "Noční hlídka" a "Denní hlídka" a do širšího podvědomí všech "neruských" diváků se dostal adaptací brutálního komiksu "Wanted". "Černý blesk" je ve své podstatě typický komiksový film, který ze všeho nejvíce připomíná první dobrodružství filmového "Spider-Mana". Je zde mladík z průměrné rodiny, zamiluje se do dívky, kterou by v životě nemohl získat a samozřejmě nechybí padouch, který chce zničit celé Rusko. Avšak v tomto případě není superhrdina onen mladík ale jeho nové -staré- auto, které má skrytý zlepšovák ve formě překonávání ucpaných ruských ulic vzduchem. Ano, nápad s létajícím autem je hloupý, tvůrci to samozřejmě věděli a v rámci zábavy na to musí přistoupit i divák. Pokud se tak stane mohl by se u této báchorky slušně pobavit a zamrzí ho jen nízký rozpočet, který tvůrcům nedovolil aby se pořádně rozmáchli a připravili nám nějakou nezapomenutelnou nebo alespoň extrémně výbušnou scénu.(4.8.2010)

Přirovnávání ke Spider-Manovi je zcela na místě, základní kostra děje je skoro stejná. Černý blesk sem tam kopíruje i něco z Iron Mana a Transformers. Je vidět, že Rusové mají hollywoodské blockbustery dobře nakoukané; zejména ke konci je akce téměř srovnatelná. K tomu hraje slušná hudba (taky jako bych ji někde už ale slyšel), ruské písničky jsou ovšem hrozné. Kde má ale hlavně film co dohánět, je scénář. Nevadilo by, že je vykradený, ale všechno tu je prostě neuvěřitelně k smíchu. Díky tomu je to ale poměrně příjemná zábava. 50%(31.12.2010)

Da sa povedat ze pribeh je uz znami do predu a dost kopiruje prvy diel Spidermana , no v kazdom pripade sa jedna o velmi mile prekvapenie , ktore sa urcite oplati vidiet a neda sa pri nom nudit . Jedna sa o velmi slusnu zabavu a z dalsim zhliadnutim urcite nebudem mat v buducnosti problem . Hodnotenie - 75%(27.7.2010)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)