Ruský trhák v hollywoodským stylu! Nebýt to rusky, tak bych ani neřekl, že je to ruský film. Produkce Timura Bekmambetova byla samozřejmě hned poznat. Film o ruským superhrdinovi, pár scén připomínající spider-mana, ale i přes to zpracováno originálně a kvalitně. Nechyběli ani perfektní efekty, který celý film dokonale zkrášlily. Nejlepší ruský film od doby Noční a Denní hlídky Timura Bekmambetova.(31.1.2010)

A oni by honili Číňany, že si okopírují nějaké ty hadříky.... K téhle moderní "frankenstein" rachotině se použily základní díly ze Spider-Mana, trocha opěrných bodů z Transformerů, velké množství materiálu z Irona Mana a nakonec se to nahodilo leskem z Wanted (dobře, tady to Rusům projde, protože je Timur Bekmambetov na palubě). Body za odvahu. Výsledek je plný klišé, a jeden žasne kolik "odkazů" ve filmu tvůrci zanechali. A ta místní "MaryJane" vypadá jako Emma z Glee, nemyslíte? :-) 50 %(21.8.2010)

Zábava, zábava, zábava. Zde tolikrát zmiňovaného Spidermana rád nemám, takže jsem ani moc neřešil, jestli a jak moc ho Černý blesk vykrádá nebo ne. Hlavní hrdina mi ale byl o dost sympatičtější. Nápad s létající Volhou je, myslím, bezkonkurenční a vypadá to, že si režisér a scénárista(é) jeho natočením splnili velký klukovský sen. Film je svižný, odsýpá a nenudí, triky mají vcelku dobrou úroveň, bombastická je hlavně hudba, která má na svědomí většinu té "velké" atmosféry. Pravda, kromě poletující prastaré káry není Blesk ničím objevný ani originální, ale nevadilo to. Ruský popkorn mi chutnal.(10.4.2011)

• Hapretor

Jak píši ve svém profilu: Pohrdám remaky! To, že remaky jsou doména hlavně tupých, omezených "Amíků", na to jsem si už zvykl. Ale že "remake", a to se všemi typickými U.S.A rádoby dojemnými, akčními a vtipnými scénami, natočí i Rusové, to by mě ani ve snu nenapadlo. Tento film je taková zhovadilost a zvrhlost - ruská režie po americkém vzoru, že nemá, podle mě, obdoby. Film je totální vykradení mnohem povedenějšího "amerického kolegy (soudruha)" - "Černý přízrak", (The Wraith), 1986 s Charlie Sheenem v hlavní roli. Jsem tolerantní člověk, ale tohle je na mě moc. Jako filmový fanatik mám chuť Timura Bekmambetova zabít. Být prezident U.S.A mám chuť kvůli této "krádeži" rozpoutat další "studenou válku". Pane Bekmambetove, že jste vzal tento projekt pod svá "křídla", tímto se u mě stáváte jen "DURAKEM".(7.8.2010)

• Angelino

Takmer do polovice to vyzeralo na síce lajtový, ale stále ešte pozerateľný film. Stále nebolo jasné kde bude pointa, ale možností bolo dosť. Chlapec z priemernej moskovskej rodiny, kde panuje láska a porozumenie v kontraste s bohatými rovesníkmi študuje na univerzite. Prichádza nové dievča, ktoré je stredobodom záujmu. A zrazu očakávanie boja medzi chudobou a bohatsvtom, zásadami či sobectvom, láskou či blahobytom. Jeho otec je zásadový, pomáha ľuďom a háji spravodlivosť, aký bude jeho syn... A potom sa z toho zrazu otvorí boboniéra plná vyberaných kúskov z najväčších klišé podpriemerných komixov a ponúka sa na ochutnanie jeden za druhým... a úprimne, koľko z Vás aj keby malo chuť na sladké dokáže na jeden šup dať celú bonbošku?(25.3.2012)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)