Připomíná to hodně marvelovský komiksový film, tedy jeden z těch starších (myslím, že opravdu toho Spidermana), ale nemá žádnou komiksovou předlohu. Ale vykrádačkou bych to nenazýval, prostě se Rusové pokusili natočit něco po americku. A podle mě se to docela povedlo, i když se to místy hrozně táhne a herci nejsou nejlepší. Takže palec nahoru, ale jen těsně.(14.9.2016)

Přirovnávání ke Spider-Manovi je zcela na místě, základní kostra děje je skoro stejná. Černý blesk sem tam kopíruje i něco z Iron Mana a Transformers. Je vidět, že Rusové mají hollywoodské blockbustery dobře nakoukané; zejména ke konci je akce téměř srovnatelná. K tomu hraje slušná hudba (taky jako bych ji někde už ale slyšel), ruské písničky jsou ovšem hrozné. Kde má ale hlavně film co dohánět, je scénář. Nevadilo by, že je vykradený, ale všechno tu je prostě neuvěřitelně k smíchu. Díky tomu je to ale poměrně příjemná zábava. 50%(31.12.2010)

• Kratoc

Původně jsem byl nakloněn dát filmu poměrně štědré hodnocení, protože jsem byl příjemně překvapen tím, že Rusové dokázali natočit film, který vypadá koukatelně i v mezinárodním měřítku, ale pak mi ta ruská nota začala vadit. Ženský se v Rusku zásadně balí jenom na mercedesy a když máte v ruce iPhone, tak v podstatě držíte v rukou klíč k ženským kalhotkám. Na to ještě kopie spiderman (motiv studenta, role otce) a ironmana (auto). Celý film přes prvotní pozlátko postrádá to, co by takový film měl mít - jenom to, že se ve filmu skloňuje slovo nano asi na padesát možných způsobů, mi k dobrému hodnocení nestačí.(6.10.2010)

Nečekaná filmová pecka z producentské dílny Timura Bekmambetova, která je variací na ty nejklasičtější americké komiksy typu Batmana nebo Spidermana. Nic vyjímečného jsem si od toho nesliboval, ale o to větší bylo nadšení u záverečných titulků. Zdá se, že moderní ruská kinematografie má také co nabídnout rozmlsanému divákovi amerických mainstreamových dobrodružných spektáklů. A v tomto případě i některé z nich strčí pohodlně do kapsy. 90%(22.10.2010)

Mix Spidermana, Batmana, Pátého elementu a Hvězdných válek je příjemnou oddechovou podívanou, kde snadno uhádnete, co přijde, včetně povinného a očekávaného šťastného konce. Jen místy upovídanější a utahanější, vše ovšem vyváží efektní závěrečná honička. Výprava, kamera i triky jsou na vysoké úrovni, bohužel prostinký příběh pro malé školáky to nevyváží. Snad jen zapíchnutí tatíka bylo až příliš spidermanovsky okaté.... Jo a minus si zaslouží naprosto otřesná ruská popmusic. Když už to pouští do světa, mohli vybrat něco onačejšího.(2.9.2013)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)