Přirovnávání ke Spider-Manovi je zcela na místě, základní kostra děje je skoro stejná. Černý blesk sem tam kopíruje i něco z Iron Mana a Transformers. Je vidět, že Rusové mají hollywoodské blockbustery dobře nakoukané; zejména ke konci je akce téměř srovnatelná. K tomu hraje slušná hudba (taky jako bych ji někde už ale slyšel), ruské písničky jsou ovšem hrozné. Kde má ale hlavně film co dohánět, je scénář. Nevadilo by, že je vykradený, ale všechno tu je prostě neuvěřitelně k smíchu. Díky tomu je to ale poměrně příjemná zábava. 50%(31.12.2010)

Starý, krásný GAZ 21 není ještě do šrotu, ale naopak si zahraje hlavní roli v tomto snímku. Retro Volha, kam se hrabe Fantomas. Pro vzlétnutí sešlápnout oba pedály současně. Je to takový zmixovaný, zjednodušený Ruský příběh, který už jsme mohli vidět ixkrát. Tento příběh se odehrává v Moskvě a hlavní hrdina sice není Superman, nýbrž obyčejný student, ale který vlastní neobyčejné létající auto z nanokatalizátorem ohromné síly. Trochu jednoduché trikové efekty, které však nebudí pohoršení. Je to zábava a já se bavil. Co myslíte, má Černý Blesk děvče ? ....ovšem že jo.... Tak co myslíte ? O čem to bude ? Podívejte se, ten film za to stojí.(7.11.2010)

Zábava, zábava, zábava. Zde tolikrát zmiňovaného Spidermana rád nemám, takže jsem ani moc neřešil, jestli a jak moc ho Černý blesk vykrádá nebo ne. Hlavní hrdina mi ale byl o dost sympatičtější. Nápad s létající Volhou je, myslím, bezkonkurenční a vypadá to, že si režisér a scénárista(é) jeho natočením splnili velký klukovský sen. Film je svižný, odsýpá a nenudí, triky mají vcelku dobrou úroveň, bombastická je hlavně hudba, která má na svědomí většinu té "velké" atmosféry. Pravda, kromě poletující prastaré káry není Blesk ničím objevný ani originální, ale nevadilo to. Ruský popkorn mi chutnal.(10.4.2011)

A oni by honili Číňany, že si okopírují nějaké ty hadříky.... K téhle moderní "frankenstein" rachotině se použily základní díly ze Spider-Mana, trocha opěrných bodů z Transformerů, velké množství materiálu z Irona Mana a nakonec se to nahodilo leskem z Wanted (dobře, tady to Rusům projde, protože je Timur Bekmambetov na palubě). Body za odvahu. Výsledek je plný klišé, a jeden žasne kolik "odkazů" ve filmu tvůrci zanechali. A ta místní "MaryJane" vypadá jako Emma z Glee, nemyslíte? :-) 50 %(21.8.2010)

V tomto případě jsou 3 hvězdičky spíše úspěchem. Čekal jsem větší průšvih, jako třeba u Noční hlídky. Efekty vypadají jak ty americké ale v 80 y letech což má své kouzlo. Rusko ale má potenciál točit kvalitní filmy. Rusko samo o sobě má dobrou atmosféru a rusové taky tak dobře megalomansky myslí, což u filmu není na škodu. Ještě chybí pár těch rublů v rozpočtu, a pak se může vrátit ruský film na výsluní. Tímto filmem to ale nebude.(7.2.2012)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)