Reklama

Reklama

VOD (1)

Připravte se na vzrušující jízdu vašeho života! Dosavadní osud mladého studenta se převrací úplně naruby, když zjistí, že staré otlučené auto, které dostal od svého otce, dokáže létat … Příležitosti, která se mu naskytla, využije se vším všudy. Z nuly se stává hrdina a bojovník proti zločinu zvaný “Černý blesk”. Vůbec ale nemá tušení, že síly zla jsou v pohotovosti, touží po jeho zázračném automobilu a v honu za ním se nezastaví před ničím, i kdyby to mělo stát lidské životy a zkázu města. Dobrodružstvím nabitý akční film vznikl v produkci Timura Bekmambetova (režisér Wanted), na speciálních efektech se podílel tým z filmu Wanted a kaskadéři z filmů Agent bez minulosti a Quantum of Solace. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (178)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $15miliónovTržby Celosvetovo $22,070,000║ Príbehová kopia Spider-mana, plus niečo z Iron Mana, či Supermana, hudba zas ako z Temného Rytiera, ale dobre Rusi sa snažia a robia čo môžu, hlavne že nenudia čo je asi najväčšou výhodou filmu, obsadenie ujde, trikovo slabší priemer ale tie horšie animácie rýchlo zahládzajú rýchlim strihom čo sa aspoň cení v konečnom výsledku stráviteľnosti filmu. /55%/ ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Nejspíš tu třetí hvězdu přidávám za to, že jsem konečně zase jednou viděla ruský film. Nemá cenu, abych opakovala, co už tu v komentářích zaznívá - šílené logické chyby a nápadná podoba s příběhem Pavoučího muže. Film navíc nedokáže udržet tempo a mnohé postavy a motivy opouští na příliš dolouhou dobu, aby to nepůsobilo jako chyba. ___ Co mě ale na ruském filmu ještě zaujalo, je větší důraz na mezilidské vztahy a hrdost na dědictví SSSR. Ta se projevuje opakovaným záběrem na rudou hvězdu a v příběhové rovině začátkem v minulosti, kdy sovětší vědci dokázali vyrobit létající auto. Až legračně je to pak zobrazené v souboji Volhy kladného hrdiny a Mercedesu, který řídí záporák. I když je sovětské auto staré desítky let, je asi zbytečné prozrazovat, která mašina nakonec vyhraje a která skončí jako totální šrot. V tomhle případě dokonce šrot vesmírný. Z toho mrazí: Rusové jsou na svou sovětskou historii pyšní! ____Na druhou stranu ale - na rozdíl od západních vzorů - film neháže do šrotu důchodce a neodsuzuje je do škatulky obětí nebo bezmocného zázemí hlavního hrdiny. Vysloužilí vědci dokonce v některých momentech působí jako hrdinové, kteří to ještě mají v hlavně v pořádku a dokážou se vzepřít hlavnímu záporákovi. /3. 2. 13./ ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele

Trochu podobné americkému filmu Zelený sršeň, ale více pitomé a o trochu více nelogické i nepřehledné v akčních scénách. Přesto nelituji času stráveného nad tímto snímkem. Žánrové klišé je sice značné, ale funguje, což je to podstatné. Přesto ale na čtyři hvězdičky je to stále málo. I kvůli záporáku, který mě prostě nenadchl a vlastně docela i nudil. 65% ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Chernaya Molniya (Чёрная молния / Black Lightning) Zajímavý nápad a pěkná realizace, ke které stačila pouhá Volha a nanokatalizátor. Hudební i efektová složka filmu byly zpracovány velmi dobře a k filmu se hodí. Ve filmu si zahrál záporáka Kuptsova pan Viktor Verzhbitskiy, který hrál již záporáka Zavulona v Noční Hlídce a u ní se film nejspíše nechal i jemně inspirovat jak kamerou tak i hudbou a efekty. Velice sympatický ruský popcorn, který se může směle poměřit i z Hollywoodským Iron Manem 2. 75 % ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Přetavené americké blockbustery pro teenagery pa rússkomu. Tvůrci důkladně nastudovali, jak se vyrábí popkornová jízda pro nenáročné a docela se jim povedlo udělat z toho obstojný kus ve stejné kategorii. Zamrzí vskutku debilní motivace a cíl jinak velmi dobrého arcipadoucha (jak známo, hrdina je tak silný, jak silný je padouch). Dále pokud srovnám konkrétně s Transformery -- věková skupina cílového diváka je stejná, tedy poměrně nízká. To ovšem s kombinací tou, že hrdina je vysokoškolák a nikoli středoškolák (ono v Rusku řidičák dostanete nejdřív v 18ti) působí poněkud retardovaně. Nejvíce sympaticky na mě působili staříci - vědci. Ostatně jak je ukázáno třeba zde, klidně bych jim vývoj takové mašinky věřil. ()

Galerie (191)

Zajímavosti (2)

  • Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)

Reklama

Reklama