• MrKlobouk

Tak po tomhle věřím na mzáky, protože si nedovedu jinak vysvětlit, jak mohlo vzniknout něco takového. Když se na film díváte, tak máte pocit, jako by to všechno byla jen náhrada z jiného světa. Vše se zdá, aspoň vizuálně v pořádku (pokud pominete, že jste většinu akce uřž někde viděli (nejen u Spidermana)), ale jakmile kdokoliv promluví, tak se nestačíte divit. Nejvíc to pocítíte na humorové úrovni, kdy říct, že to nefunguje, je slabé slovo. Jediný, kdo se tak může radovat ze vzniku něčeho takového jsou snad manažeři u Mentos a několik dalších společností, jejichž produkty mají ve filmu tolik prostoru, že by jim ho mohly závidět i leckteré výrobky v reklamě. Tohle se musí vidět.(16.1.2011)

• MartinezZ

4.8.2010 ~ Timure, ty blbče, cos' to vynes' na světlo? ~ Timur Bekmambetov, Rus, který se přes zvláštně zajímavé Noční a Denní hlídky dostal do hledáčku Hollywoodu, kde upachtil nijak zvlášť zajímavý Wanted, vyprodukoval v Rusku tohle hollywoodsky vypadající akčně-dobrodružné sci-fi. Popsat děj Černého blesku jako béčkový by ale mohlo udělat šrám na duši béčkovým filmům. Je to jeden velký efekt obalený nijak zajímavou příběhovou vatou a odehrávající se mezi bytovkami a paneláky. Zážitek to není žádný a možná se tak s tím časem setkáme v noci na ČT2 v některém z Filmových klubů. ~ Mladý ruský a nikterak průbojný student se ve škole zakouká do asi nové studentky, jeho průbojnější kamarád se ale šancí snaží chopit dříve. Mladý ruský student tak jen zpovzdálí zírá. Vrstevníci jsou cool, on out a ani auto nemá. Postupně se ale tohle všechno začne měnit, když od svého otce dostane hodně starou ruskou černou Volhu a začne si přivydělávat jako rozvážka květin. Volha je to hnusná a stará, ovšem skrývá tajemství. Byla po mnoho let zakopána kdesi v tajné podzemní zapomenuté laboratoři, kde se kdysi vědci snažili vynalézt superpalivo, které pohánělo nanokatalyzátor, superúčinný zdroj energie. Samozřejmě ho dali asi kam, co? A tak po jedné tragické události získá Moskva svého ničitele bezpráví v létající černé Volze, studentík si najde pomalu cestičku ke krásné přítelkyni a všechno by to bylo éňo ňůňo žůžo, kdyby nebyl v Moskvě zloun, prahnoucí po diamantech, které lze získat jen zničením Moskvy a pozabíjením všech nevinných lidiček v tomhle městečku. A k tomu potřebuje nanokatalyzátor. Sežene si tak staré vědce, nechá si stvořit další superauto a spolu s mladým studentem si půjdou po krku. A to je vše. ~ Pokud od toho budete čekat něco inovátorského, nedočkáte se ničeho jiného než létajícího vraku a jednoho klišé vedle druhého. Timur se asi musel zbláznit, že s něčím takovým spojuje svoje jméno, byť jen jako producent. Tohle je totiž ta nejšablonovitější pitomost za poslední dobu.(25.3.2013)

• Gilmour93

„Děkuji Ti, Volhamane!“, aneb svět se v prdel obrací. Jistě, od dob filmů s Vaskou Trubačovem udělala ruská kinematografie mílový krok ke globální konkurenceschopnosti, ale prosím, ne za cenu toho, že se originalita stane sprostým slovem a loupež ctností. Zdejší poměrné vysoké hodnocení je mi záhadou - jen o něco menší, než skutečnost, že si Moskvané docela dlouho nevšímali UFV (Unidentified Flying Vehikl) nad svými hlavami. Chce se mi věřit, že obě "pozorovací anomálie" způsobila jen nadměrná spotřeba vodky.. Fantomasi, kde jsi? Chci, aby tvůj Citröen DS sejmul ten létající symbol nanokokotiny z nebe..(4.2.2013)

• Thomm

Více ruských "cool" filmů.... FFFUUUUUUUCCCCKKKK!!!! Bekmambetov by se měl propadnout do druhé úrovně temnoty, kde jsou komáři, protože to říkal Boris Ivanovič, tam by ho mohl vysát ten ruskej upír a kdyby ani to nestačilo, snad by na něj spadl z výšky Černý Blesk, protože by mu došel nanokatalyzátor.(14.8.2011)

Nastěnka je tu podruhé! Né, nebojte se. Nejedná se o žádné pokračování Mrazíka, nýbrž o jednu představitelku z Černého blesku. Ono trochu chování všech a řekněme i celý příběh vyznívají hodně podobně pavoučímu hrdinovi. Takže narovinu, všichni jsou dost stupidní, mají své problémy a řídí se svými názory, které jsou jedině ty pravé. Nuž, i tak jde místy o dobrou zábavu s ucházejícími triky, kterých ovšem není mnoho. Mno...a taky jsem nepřišel na chuť té ruštině... 45%(26.7.2010)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)