Černý blesk by se dal snadno odstřelit jako kopírka Spidermana, pouze s létající volhou místo superschopností. Ano, je to ptákovina a příběh si ze Spidyho bere víc než přiměřené množství, na druhou stranu jde o ruskou snahu o tradiční americký blockbuster a s přihlédnutím k tomuto se to docela i daří. Film nenudí, triky se dají akceptovat, hudba slušná a i ty postavy jsou snesitelné.(4.2.2013)

Zvláštní ... jakoby se přítomnost na chvilku zastavila - a dovolila minulosti, aby ji dostihla. Jakoby se z jejich setkání zrodil příběh, který nese znaky obou. Je poskládaný z prvků, které opsal z různých zdrojů, přesto je dostatečně přitažlivý, aby dokázal zaujmout. Ruského původu ve spojení s bezelstnou neobratností i osobitou lyrikou dokonale využívá ve svůj prospěch, neboť právě originální mix jeho vlastností ho staví do odlišného světla - a umožňuje mu vyniknout. Budiž mu přáno, navzdory všem svým nedostatkům má srdce na správném místě, mládí na své straně - a budoucnost před sebou.(4.2.2013)

Zatial co prva polovica bola ruskou variaciou na Transformers, ta druha zase na lubovolny americky hrdinsky film- Superman, Spiderman, Iron Man...co vam len napadne.....znie to nepredstavitelne? Vysledok je vsak prekvapivo pozeratelny. Samozrejme treba ratat s nedokonalymi trikmi, roztrasenou kamerou a obcas neprehladnym strihom (najma v akcnych pasazach citit rezervy) no pribehova linia plni ucel dokonale takze film relativne bavi a nenudi. Slusny pokus o maly rusky popcornak.(5.7.2010)

Rusáci vzali predlohu z amerických hrdinných filmov z naprirodzenou podstatou a poskladali z toho moskovského superhrdinu. Ruský Peter Parker sa volá Dimitri, študuje podobne ako Peter, je zamilovaný do holky, ktorá sa nevie rozhodnúť medzi ním a jeho kamošom a po škole pracuje. Dokonca aj osud majú podobný len ruský Parker má kompletnú rodinu. Osud sa mu prevráti na ruby, keď dostane od fotríka Volgu. Táto Volga má v sebe zázračný katalyzátor a pomocou neho lieta a Dimitri môže začať nastavovať poriadok v Moskve. Lenže každý kladný hrdina má svojho nepriateľa a Dimitri nie je výnimka. Život mu sužuje Putinov bratranec, ktorý túži po diamantoch a neváha zničiť matičku Moskvu. Skoro som sa posral, keď v súboji s besným Putinovým bratrancom sa im na lietajúcich autách skrížia znaky. Jeleň vs. emlém Mercedesu.(1.12.2013)

• sedm.1

Po opravdu parádní Noční a Denní hlídce přišla z Ruska hodně studená sprcha.Tohle snad nikdo nemohl myslet ani na chvíli vážně.Nechci zde tedy nějak moc kritizovat zápletku filmu,ikdyž i ta je hloupá a nevýrazná,ale celé provedení Černého blesku je buď jedna velká parodie,a nebo pokud mělo jít o seriózní komiksový pokus,tak zatímco Bekmambetov udělal Hlídkami velký krok dopředu,tak Černým bleskem se vrátil pěkným skokem zpět.V Hlídkách se totiž podařilo potlačit všechny typické ruské znaky,charaktery,atributy a celkově se prostě odprostit od vážně zvláštní a pro mě i těžko kousatelné mentality a výrazu této mocnosti,v Černém blesku se vše objevuje v plné "kráse",prostě jsem se okamžitě ocitl v Rusku se vším všudy a v tom jsem si vážně nedokázal hovět.Navíc spojení klasického Ruska a klasického komiksu jednoduše nejde ani náhodou dohromady a přišlo mi to celé fakt jen k smíchu.Když k tomu pak připočtu opravdu minimum efektů,které navíc byly i nevídaně slaboučké,nemělo mě na tomto snímku pak už absolutně co bavit.Triumfem je pak samozřejmě létající Volha,naprosto originální záležitost,ovšem zároveň lze tento nápad označit i za nefalšovaný průser a trapnost superhrdinských velkopodívaných.K plusu tak mohu snad jen přiřadit sympatického hlavního hrdinu,ale jinak je Černý blesk skutečně jen výsměch filmovému komiksu.(17.3.2011)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)