Zábava, zábava, zábava. Zde tolikrát zmiňovaného Spidermana rád nemám, takže jsem ani moc neřešil, jestli a jak moc ho Černý blesk vykrádá nebo ne. Hlavní hrdina mi ale byl o dost sympatičtější. Nápad s létající Volhou je, myslím, bezkonkurenční a vypadá to, že si režisér a scénárista(é) jeho natočením splnili velký klukovský sen. Film je svižný, odsýpá a nenudí, triky mají vcelku dobrou úroveň, bombastická je hlavně hudba, která má na svědomí většinu té "velké" atmosféry. Pravda, kromě poletující prastaré káry není Blesk ničím objevný ani originální, ale nevadilo to. Ruský popkorn mi chutnal.(10.4.2011)

Jako, je vykrádačka jako hovado. Scénář snad psal promítač, jenž má rád americké superhrdinské filmy vždy po skončení projekcí. V tom prostě vlastní nápad nenajdete a nad zápletkou raději nepřemýšlet. Ale! Do rukou se to dostalo velkému kouzelníkovi - Kiselevovi - a ten to přetvořil ve 100 minut skvělé zábavy. Má talent pro gag, nadsázku i pointu, nemá problém s akcí i snímáních triků (a to se to vařilo jen za 15 mil USD). Navíc pochopil, že s tímhle scénářem se dá udělat jen jedna věc, totálně ho promáchat v ruských stereotypech. Některé pochválit, některé zesměšnit a některé potrestat. Atmosféra Moskvy film hází do pestrých barev, aniž bychom museli následně k očnímu a osudová kráska si jedním úsměvem získá i plný kinosál gayů:-) Navíc se tu sešla skvělá herecká sestava, kterou film baví a Kiselev s nimi umí pracovat, navíc ještě občas dokáže lehce odkázat na jejich nejslavnější snímky. Prostě zatím nejlepší letošní popcornmovie pochází z Moskvy a nosí černou barvu! Auto nemá, peníze nemá, holku by chtěl, ale nevypadá to a pak mu táta koupí místo auta hotovou trosku, to by se na to jeden vys... jenže ta troska mu nakonec nadělí víc než kdy chtěl... 80%(31.5.2010)

a půl.Ano,je to jako Spiderman a to mi přišlo spíš jako doporučení než něco co by mě mělo odradit.Scénář je hrozně jednoduchý,ale celé je to takové milé a prostě fajn.I z té hudby (která je podobná té z Temného Rytíře asi jako zlatá cihla kravskému lejnu) sem byl v takové fajn sentimentální náladě (a fakt nemyslím ty ruské vypalovačky co tu semtam zazní;).Herci sou sympatičtí a hlavní hrdina si tu lítá ve staré Volze.Prostě pohoda;).No a hlavně mi stačilo vědět,že produkuje Timur Bekmambetov.Chci vidět všechno v čem má prsty,protože ten akci umí.(28.11.2010)

Jistě se mezi ruskými kráskami ještě najdou takové, které vyhledávají týpky v naleštěných Mercedesech, ale ty vychytralejší již jistě vyhlížejí na obloze nějakou tu létající Volhu, neboť superhrdinové jsou v Rusku stále ještě nedostatkovým zbožím. Přesto si myslím, že vlastník nadhledu, se schopností orientace mezi všemi těmi Viktory Alexandroviči a Olgami Andrejevnami, si tuhle ptákovinu, nestydatě kopírující emerické ptákoviny, může užít bez zásadních následků pro duševní zdraví.(27.2.2013)

Vím, že Černý blesk byla hrozná debilita. Že v něm je hromada naprosto příšerných chyb a tvůrci v příběhu kopírují snad každýho zfilmovanýho komiksovýho hrdinu z Ameriky. Jenže, i přes veškeré zhovadilosti, které film nabízí, jsem se u filmu celých 106 minut nenudil. Líbilo se mi, jak Rusáci chtěli zkusit něco svého, ale přesto zábavného a svým způsobem epického, jako točí právě Amík, když natočí třeba právě toho Spidermana nebo Iron Mana. Líbilo se mně, že i s tím málem, co měli, dokázali zahrát velkou muziku. Že herci byli neuvěřitelně fajnoví, že Jekatěrina Vilkova byla neuvěřitelně krásná. No prostě za málo peněz hodně muziky a i když to bylo chvílemi brutálně pitomé, mě to prostě celou dobu hrozně bavilo. A divil bych se, když by se Dmitrij Kiselev brzo neobjevil v Americe s větším rozpočtem a lepším příběhem.(17.7.2012)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)