Von Ryanův Expres

• slovenský

Von Ryanov Expres

Válečný / Drama / Dobrodružný

USA, 1965, 112 min

Náhodou jsem narazila na tuhle filmovou lahůdku v odpoledním programu Primy a nemohla si to samozřejmě nechat ujít. Čím dál víc totiž Franka Sinatru obdivuju nejen jako zpěváka, ale i jako herce, a v tomhle filmu je prostě skvělej. Dalo by se říct, že řadu scén nese na svých bedrech, a i když u mě pravděpodobně navždy bude o něco lepším zpěvákem, než hercem, nedá se mu upřít, že má, narozdíl od řady svých dalších kolegů fušujících do filmového řemesla, talent. A ta závěrečná scéna vás naprosto přiková k zemi, protože... něco takového se moc často nevidí. Prostě jeden z těch výborných válečných filmů, který je dnes už bohužel celkem zapomenut. Jednoznačně neprávem.(22.9.2007)

Taková malá milá povinnost pro všechny, kteří mají rádi filmy o útěcích ze zajateckých táborů. Začátek trochu připomíná Most přes řeku Kwai, ovšem po půl hodině zjistíme, že gró bude trochu jinde. Ve vlaku, který je plný válečných zajatců, jež by se rádi dostali z okupované Itálie. Frank Sinatra boduje, ovšem, že byl skvělý herec vím minimálně z filmu Odtud až na věčnost (1953). K dokonalosti sice chybí nějaký význačný bod, ke kterému by se divák mohl upnout a ve vzpomínkách se k němu vracet, ale i tak klasika. A dobrá!(15.9.2009)

Tento typ vojnového filmu mam osobne celkom rád. Zachrániť sa pred nacistami a utiecť do neutrálneho švajčiarska, takých filmov už bolo, no tento je výborný hlavne svojím prostredím. Škoda, že bol úvod filmu v zajateckom tábore taký dlhý. Tam by som to trošku skrátil. Keď už naskočíme na vlak tak už začína práva akčná jazda, prestrelky, prezliekanie kabátov, vymýšľanie plánov a zároveň aj nádherná výprava hor, vrchov, talianska, v ktorých sa v závere strhne výborne finále. Frank Sinatra výborne zapasoval a jasne ťahal cely film v pred. 75% - 4*(19.10.2018)

Miluji válečné filmy jež jež vypadají nějak takhle a mají jemný nádech nadsázky. Stejně tak miluji filmy o útěku z vězení stejně jako The Great Escape. Asi jsem sentimentální, ale přesto, že na staré filmy moc nekoukám, tak staré válečné filmy u mě před novou tvorbou jednoznačně vítězí. Tohle je jenom další ukázka toho, že se výborné emotivní, dobrodružné a dramatické filmy točily i bez různých digitálních efektů. Na závěr snad jenom dodám, že pokus se vám líbily filmy jako již zmiňovaný velký útěk, nebo Oddíl 10 z Navarone bude se vám líbit i Von Ryanův Expres(29.11.2010)

Důvod puštění: Film se odehrává ve vlaku; útěk. Nedosahuje kvalit válečných Kellyho hrdinů nebo Velkého útěku, o Tuctu špinavců nemluvě, ale je to nadprůměrný snímek kterému chybí trochu víc napětí a doprovodné hudby. 3* málo 4 moc. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 7 | hudba 0/7 | humor 1 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(30.7.2012)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Davida Westheimera. (Hans.)

• - Průměrná délka jednoho záběru není ani 5.5 sekundy. (džanik)

• - Trevor Howard byl teprve druhou volbou pro roli majora Finchama. (džanik)