Když unikne jen jediný, bude to vítězství. Frank Sinatra jako strůjce troufalého útěku za hranice fašistické Itálie... Na sklonku fašistické diktatury Benita Mussoliniho se plukovník letectva americké armády Joseph Ryan ocitá v italském zajateckém táboře. Jako zajatec s nejvyšší hodností se stává vůdcem spojeneckých vojáků, kteří plánují útěk z tábora řízeného italským tyranem Battagliou. Po kapitulaci Itálie se podaří vězňům dostat na svobodu, záhy se ovšem ocitnou v rukou německé jednotky, která jim vystaví jednosměrnou jízdenku do Říše. Plukovník Ryan ale vymyslí plán, jak se zmocnit celé vlakové soupravy pod přísným dohledem vrchního nacistického vedení. Stačí využít vhodné příležitosti k převzetí německého expresu. Začíná zběsilá vlaková jízda za nepřátelskou linii v režii neohroženého Ryana, jehož ztvárnil hvězdný Frank Sinatra. Když se podaří dostat za hranice Itálie alespoň jednomu, bude to představovat vítězství. (Česká televize)

Hulk Hogan

"Jednou jsem vám řekl Ryane, že když unikne jen jediný, je to vítězství." Nádhera. Fakt parádní válečnej film se skvělým Sinatrou v hlavní roli, o kterém jsem si původně bláhově myslel, že bude film kazit. ()

tranquill

"Když unikne jen jediný, je to vítězství!" Parádní vlakové exteriéry, jen se mi to zdálo poněkud dlouhé. "Nacisti, bože můj!" ()

Petulka88

Jeden z těch opravdu dobrých starých válečných filmů. Sice nedosahuje kvalit Velkého útěku, ale celý film má spád a hlavně první polovině nechybí napětí i určitá atmosféra. Bohužel, čím víc se blíží konec, tím víc se objevují klasické šablony válečných filmů starší výroby, jako např. stupidní skopčáci v podstatě dobrovolně skáčou před hlaveň samopalu. Samotné finále s Messerschmitty je hloupoučké až na půdu, ale má to aspoň grády. Ty 4* jsou sice trošku slabší, ale i tak zasloužené. ()

karlee

Když se přihmouří oči nad některými nelogičtnostmi, tak to skvělá poslední půlhodinka v Alpách vytáhne na ty čtyři. ()

Amonasr

Zpočátku podivná selanka v italském zajateckém táboře, ale postupně se to rozbíhá do docela poutavé podívané, i když válka má pořád spíš punc jakési počítačové hry, v níž mrtví jako by ani nebyli skuteční. Dobrým tahem se ale ukázal vlak, který hraje hlavní roli ve filmu rovnocenně se Sinatrou. Ten nakonec zachraňuje celý film před pádem do většinové nudy. ()

magu

Áno, ten film má svoje chybičky. Ako železničný fanúšik by som mu vedel vyčítať veľa nezrovnalisti a chýb. Ale nechám to tak. Pretože sa mi to cele veľmi páčilo. Ani chvíľu som sa nenudil. ()

Karda

Výbornej film na toto téma . Tomu nějaký Great Escape nesahá svojí naivitou ani po kotníky. A hudbou taktéž ! ()

G3orgig

Poprvé jsem tento snímek viděl od půlky asi před deseti lety a dočista jsem na něj zapomněl. Z nějakého záhadného důvodu jsem si na něj jen tak z čista jasna dnes vzpomněl a rozhodl se jej zhlédnout. Film jsem si skvěle vychnutal a nemohu hodnotit jinak, než 5*. Jeden z nejlepších filmů, který se odehrává v období WWII. ()

Pitryx

Ten úvod mohl být kapánek kratší, myslím tím dění v lágru. Ale celkově se mi to líbilo, mělo to švih a místy i napětí. Občas mi unikal počet vagónů, jednou tolik a v dalším záběru o asi čtyři méně, pak zase více…201310060/0 ()

ostravak30

Nad hodnocením tohoto snímku jsem hodně přemýšlel. Ale pouze nad tím, zda dám maximální hodnocení či o kousek nižší. Nakonec jsem se rozhodl pro maximálku neboť jsem tam nenalezl žádnou chybu a opravdu mě to bavilo. Od první minuty až po tu poslední. Staré klasické válečné snímky jsou vůbec ty nejlepší filmy o válce. Dneska se ani zdaleka nepřibližují tehdejší kvalitě. Myslím, že se ani nemusím rozepisovat. Vynikající herecké výkony, skvělá hudba, zajímavý scénář a děj tak napínavý, že každý normální člověk musí ještě dneska být v napětí, aby náckové nevyhráli. A s trochou nadsázky ještě dneska ukápne slza, když Frank Sinatra v podobě Ryana na závěr umírá. Víc asi není třeba dodávat. Snímky tohoto typu mě vždycky baví a zatím mě nezklamali. A tak si na závěr jen povzdychnu, že škoda, že dneska se už takové filmy netočí. ()

pafka

Klasika, ktera bavi celou tu dobu, co na ni koukate. Krome obcasnych kulis v pozadi, ktere vam trosku zacukaji ocima je docela obtizne tomu cokoliv vytknout. Je to dobrodruzstvi chlapu z druhe svetove valky. A dobrodruzne filmy jsou od pradavna skvele, kdyz je tvurci nezcubi, coz o tomhle se skutecne rict neda. ()

jack_scott

Není to válečný film, ale film o válce. To mne příjemně překvapilo. Film se musí chápat v dobových souvislostech, a jako takový je opravdu výborný! Frank Sinatra nebyl vůbec špatný, byl to opravdu formát a osobnost s velkym O! Jako herec byl zkušený dost, a projevilo se to. Snímek je jinak hlavně pro fandy historické železnice a klasického válečného / dobrodružného filmu. Nenudí, ale není to nic extra...75%. ()

blezg

Jeden z mála nezapomenutelných a nezaměnitelných strhujících (pseudo)válečných filmů. Válka je jen cítit a nikoli vidět, a to je dobře, protože, co se smrtí a válkou a beznadějí. Naděje a život vpřed. ()