Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

KT_2011

Naprosto neuvěřitelné kvantum náhod, nelogičností a zdlouhavé nudy. Zajímalo by mne srovnání s knihou, ale tohle číst nebudu. Mj. je to tak "dobře" natočené, že v závěru, u dramatické scény, kde figuruje srnka, jsem se řechtal smíchy. Na úrovni "Odpadu", jednu * za sympatického hlavního goriláka Micke Spreitza. Jelikož nový režisér natočil i třetí díl, nemám velká očekávání. ()

lineker

Nadprůměrný krimi-thriller, který však oproti jedničce lehce stagnuje. Jde v podstatě o nový film se starými postavami. Netrpělivě očekávám jak si s pokračováním povede mistr Fincher. ()

Zikfryd

Děj navazuje na film Muži, kteří nenávidí ženy, takže to chce vidět popořadě. Ale právě ve srovnání s tím předchozím filmem je tento zklamáním. Ne, že by nepobavil a neposkytl vám trochu toho napětí, ale je to taková vata. Některé scény jsou trochu přitažené za vlasy, osobně mívám problémy s tím, kdy se oběť zakopaná zaživa sama odhrabe. ()

ferdafs_fs odpad!

No jsem naštvaný! Zase se ve stylu vyprávění příběhu počítá s tím, že všichni četli knihu! Protože kdybych ji nečetl, tak vím úplný rašle (rašle = hovno jak mašle) o co vlastně šlo. A Michael Nyqvist? I naše kočka má větší herecké nadání. ()

karelondatra

Oproti prvnímu dílu (Muži, kteří nenávidí ženy) šla o poznání kvalita dolů. Příběh je přímočařejší, sem tam zní některý dialog jako klišé, ale není to naštěstí často a film si tak drží úroveň. Určitě nadprůměrná krimi. ()

NIMis

Škoda, že pokračovanie je dejovo nevyvážené a občas aj nudné. Narozdiel od prvého dielu sú dôležité informácie vysvetlené naraz a zvyšok môže diváka nudiť. Ak by prvý diel neexistoval, tak druhý upadne do zabudnutia. ()

A_Shearer

Výměna režiséra z mého pohledu pomohla (je také pravda, že už nelze srovnávat s Fincherovou konkurencí).Taky na poďobanýho strejce si už člověk alespoň trochu zvykl a série začíná šlapat celkem dobrým směrem. ()

barny120

Hmm no kde zacat, trocha som ostal sklamany. Nebolo to ono, cakal som trocha viac. Mnoho nudnych pasazi a tiez celkom scifi - napriklad to ked sa Lisbeth sama vykopala z hrobu, ci nesmrtelny terminator. Jednotka bola super, toto nebolo ono. Som zvedavi na treti diel.. ()

Jirkacek

Film s názvem Dívka, která si hrála s ohněm z roku 2009 jsme si doma pustili, jelikož se jedná druhý díl slavné knižní trilogie spisovatele Stiega Larssona a měl jsem tu čest shlédnout ten první a to dokonce ve dvou verzích. Americké (4 hvězdy) a švédské (5 hvězd), takže jsem si logicky nechtěl ujít pokračování kriminálních případů z drsného švédského prostředí. Vzhledem k tomu, jak vynikající ode mne obě jedničky dostaly hodnocení, mé očekávání byla velká, bohužel je Dívka, která si hrála s ohněm tak úplně nenaplnila. Možná to bylo kvůli tomu, že zatímco jednička se točila kolem záhadného zmizení mladé dívky, k němuž došlo před 40 lety, druhý díl se odehrával výhradně v současnosti a více se soustředil Lisbeth Salanderovou (Noomi Rapace), poněkud zvláštní bisexuální hackerku s pohnutou minulostí. Mladá žena s tetováním a piercingem se zhruba rok a půl po událostech z jedničky vrátila z ciziny do Švédska a přestěhovala se do pěkného bytu ve švédském hlavním městě. Netrvalo dlouho a stala se podezřelou z vražd začínajícího novináře Daga Svenssona (Hans Christian Thulin), který byl na stopě organizovaného zločinu, jeho přítelkyně jménem Mia Bergmanová (Jennie Silfverhjelm) a svého zvrhlého poručníka Nilse Bjurmana (Peter Anderson). Na zbrani nalezené na místě činu, která patřila zmíněnému poručníkovi, se našly otisky Lisbeth a policie zahájila celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahovaly na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Pouze její bývalý milenec, novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) a několik málo přátel věřili tomu, že je Lisbeth nevinná a že na ni zločin někdo nastražil. A byla to pravda, protože se brzy ukázalo, že strůjcem zločinů byl muž s přezdívkou ZALA, z něhož se později vyklubal Lisbethin nenáviděný otec, bývalý elitní sovětský špion a současný kriminálník Zalaščenko (Georgi Stajkov), jemuž jako dvanáctiletá způsobila těžké popáleniny. Zločince chránil blonďatý nemluvný hromotluk Ronald Niedermann (Micke Spreitz), z něhož se na konci vyklubal člověk jenž necítil žádnou fyzickou bolest, o němž bych neřekl, že….Ale to už si nechám pro sebe. Ze stručně popsaného příběhu vyplývá, jak málo se tentokrát angažoval Mikael Blomkvist, který spíše chodil okolo horké kaše, než že by se výrazně podílel na formování příběhu. Jak už jsem naznačil, tak se mi druhý díl líbil o poznání méně, než ten první. Asi nejvíce za to mohla absence dávného tajemství z minulosti, nebo změna režiséra a scénáristy, nebo jinak situovaný příběh, kdo ví. Oba díly měly společné to, že se děj rozbíhal velmi zdlouhavě, ovšem tentokrát chybělo napětí a také humor, který dokázal vnést trochu slunce do ponurého příběhu z drsného prostředí. Pořád se však jednalo o slušnou detektivku, která obstála ve srovnání s jinými podobnými naprosto bez problémů, čemuž odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, švédská detektivka Dívka, která si hrála s ohněm ode mne obdržela tři ohnivé hvězdičky ***. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013