Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

Kubi21

Nejsem schopný sledovat seriál a tak jsem to zkusil s filmem. A vydržel jsem to. První poločas byl tragický a byl jsem zralý na bůra. Po poločase jsem už trošku proklouzl do hry a začal být aktivní a více ponořený do děje. Bohužel ke konci už to dodýchává a ty tři pousmání to nenapraví a nepomohlo ani dlouhé nastavení. Jo strašně mě sral soupeřovo kapitán v podání Ondřeje Vetchýho. Kloubouk dolů jak to zahrál, ale takhle nesympatický a na ránu pěstí snad nikdo v českém filmu nebyl. ()

nula87

Téměř dokonalá, neuvěřitelně vtipně natočená komedie. Ale rozhodně ne komedie prvoplánová, ale postavená na pořádném prokreslení charakterů, výborně vystavěných dialozích a výborně vypointovaných scénách. Seriál musí ve svých 20-ti minutových dílech do každého z nich nacpat co nejvíc hlášek a gagů, což film nedělá a je to jenom dobře. Nejlepší česká komedie za posledních několik dlouhých let. 90% ()

curfew77

Jiné než seriál, ovšem o nic méně zábavné. Jen prostě trochu jinak. Jsem sice stoprocentní a celoživotní slávista, ale pro Pepika těch 75 % najdu a dám rád. Vetchý, Novotný a Sobota samozřejmě opět excelentní, ale to už jsme taky věděli ze seriálu... Málo platné, Prušinovský prostě "zařízení" trefit umí. ()

worlik

Je fajn vidět, že si někteří naši tvůrci ještě pořád dokážou udělat srandu sami ze sebe. Vždyť co jsou Houslice? Vcelku realistický obtisk každé druhé české vesnice, městečka či města, kdy se každý víkend v sezoně sejdou chlapi na hřišti a chtějí porazit nekopy od vedle. Plynulost se maličko zasekne, vcelku logicky, akorát v momentě Hnátkových diagnóz a vyšetření, ale jinak to jde ráz na ráz a je to fajn. Jednoduchý a lehký gagy, žádná křečovitost...co by za to Troška dal... Vetchý skvěle, Krobot famózně ()

Doutas

Ačkoliv jsem ortodoxní antičutálista a každá fotbalová a jiná sportovní hysterie šla vždycky mimo mě, tak Pepa Hnátek mě vcelku mile překvapil. Jen škoda, že veškerá vtipnost stála a padala s Mirkem Krobotem. Pokusy o jakékoliv jiné vtipné situace, které by nevycházely z trenérovi umanutosti a tvrdohlavosti, skončily vždy dost nepovedeně až Troškovsky trapně. Celý seriál bych nejspíš nevydržel, ale těch 100 minut strávených s věčně napruzeným Krobotem mi utekly příjemně rychle. ()

Benjik

Řemeslně dokonalý, vtipný, hořkosladký film. A český, pozor na to. Nabitý neskutečnými hláškami ( kapitánská páska,doktorovy patálie, trenérská filozofie, fotbalové srdíčko... ), neskutečným Vetchým, neskutečným trenérem Krobotem, který raději hráče zastřelí, než aby se díval jak kašle na trénink. Víc k tomu nejde říct, chlámal jsem se od začátku do konce a viděl to snad čtyřikrát. Pro každého kdo má fotbal rád prostě povinnost, kam se hrabe nějaká zahraniční Mexická vlna/Gól. TOHLE je Fotbal. " Co bys udělal kdyby ti hráč nepřišel na tréning?!" " Bych ho zabil!" "No vidíš, já po něm jen vystřelil." ()

LukeKiller

Na to, že je to komédia, som sa vôbec nesmial. Ale výsledok filmu bol úplne iný, než som očakával, je to slušne natočené a herecké výkony sú solídne. ()

majky19

Filmové zpracování tématu "Okresního přeboru", které volně předchází seriálu. I sázka na tuto filmovou podobu se více než osvědčila, opět jsme svědky výborné podívané, kterou hlavní představitelé filmu předvádějí a kvalitativně je to určitě přímo srovnatelné se seriálem. Opět se sluší vyzdvihnout hlavní tahouny, kterými bezesporu jsou opět Ondřej Vetchý, Luděk Sobota, Leoš Noha (který má ve filmu daleko širší pole působnosti) a samozřejmě i Miroslav Krobot, který výborným způsobem ztvárnil roli nadšeného trenéra Pepika Hnátka. ()

Gamekeeper77

Chceš prcat?"..."Já nevim." Seriál jsem moc nesledoval, viděl jsem pár dilů, a i když rozhodně nepatřím mezi fandy tohohle přiblblýho sportu, film se mi celkem líbil. Bejt laděnej ještě o kapánek humornějc, byl bych spokojenější. Na čtveráka to ale i tak došáhne. 70%. ()

amyth

Rozdíl mezi seriálem a filmem je propastný. A téměř celý se koncentruje do jednoho muže - M. Krobota. Autoři se poučili a slabá místa v seriálu vyztužili "trenérem" a v podstatě z toho udělali šou jednoho muže. ()

subic

Seriál mě zase tak moc nebavil, to si řekněme na rovinu. Ale za to tenhle film je tak min. o 2 levely výš a Krobot s jeho typicky kamenným xichtem bez jakékoliv emoce je fenomenální. ()

ostravak30

Seriál byl výborný, ale film za mě osobně trochu selhává. Možná, kdyby nebyl tak dlouhý, ale o dvacet minut kratší, vypadal by přeci jen svižněji. Takhle v něm sice jsou dobré fórky, ale také plno omáčky, která po delším sledování trochu nudí. Zvláště, když za třičtvrtě hodiny přepínáte dvoje reklamní bloky. Výborné herecké výkony a výborná hudba. Skvělý Krobot, jako vždy. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý