Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

BuryGol

Britskej humor mam rád, ale tohle mi ne tak úplně sedlo. Místy to bylo na prd, místy geniální. Vrány s bombama, odpalování ovcí, retard...bylo toho dost. Ale i když to celý mělo bejt v hávu černýho humoru, já se do toho prostě nemoh ponořit. Jenou doufám, že to hodně muslimů naštvalo. Já bejt muslim, tak vzteky sežeru Korán. ()

Specs

Hlášky: Fessal: - "Odpalme Droxi. Prodávají kondomy, s kterýma chceš píchat bílý holky." & Barry: (na Hassana) - "Copak, píchat jí můžeš, ale zabít ne? Co je s tebou?" & (Porouchalo se auto.) Barry: - "Kurva, kurva, doprdele!" Omar: - "Spravovals to teda, Barry?" Barry: - "Jo, spravoval!" Omar: - "Jo?" Barry: - "To ty díly. Jsou žiďácký." Omar: - "Který díly jsou žiďácký?" Fessal: - "Svíčky?" Barry: - "Svíčky. Židi vynalezli svíčky aby ovládli dopravu." & Omar: - "Nezvládnou si ani zamíchat čaj, aniž by nerozbili okno." ()

Pecival

Skvělé nekorektní téma. Ale až na pár opravdu hutných, černohumorných scén jsem se zase tolik nebavil. Nicméně tvůrcům určitě patří poklona. ()

European

Skvělá komedie, která si nebere servítky. Skvělý anglický humor, které si na nic nehraje. V tomto filmu jsou blbci prostě úplně všichni. ()

rudess

Výborné! Kopec výmyslov, nezabudnuteľných scén a hlášok. Už dlho som sa tak dobre nezasmial... Veľmi rád si to pozriem znova a možno sa zvýši i moje hodnotenie..., samozrejme, za predpokladu, že dovtedy nezakopnem o ovcu a nevybuchnem :) ()

venca163

Smát, musíme se jim víc smát! "Prosimtě, ty svoji životní filosofii čerpáš z knížky Šla kočička do Mekky." (85%) ()

Soweek

Tohleto je jednoznačná pecka na poli nízkorozpočtových originálních komedií. Opět se potvrzuje, že pokud se Britům povede komedie, tak to stojí doopravdy za to. Tohleto je banda pěti nejsuprovějších teroristických atentátníků, kterou nikde jinde neuvidíte. Snímek si bere to nejlepší z černých komedií, arogance, satiry a demence a situuje to do života britských rádoby sebevražedníků. Jen tak dál, tenhle film mi krásně uzavřel den. ()

ZkuKol

Mudžahedýnská satira, jenž se nezastaví před ničím a zároveň dokáže nesklouznout k laciné řachandě. Morris se tématu věnoval pozorně, takže se nedočkáme žádných trapných lapsů. Gagů mohlo být víc, ale ty co jsou, stojí za to (vrána, ovce apod.). Problémem je trochu řídký děj, který se prostě jen na blbosti zúčastněných vézt nedá. Každopádně kostým Žvejkala na sebe nikdy nevezmu a na Lvího krále se od teď dívám zcela jinak. Byli čtyři, ne pět - ale to je vlastně jedno - a chtěli vést džihád, nebylo tak snadné, jak to ukazují v televizi, ale my se u toho můžem docela dobře bavit... 70% ()

NALBERTik

LOL ! Komedie jako žádná jiná :D Doporučuju ! P.S. Chudák Žvejkal :D... Zabili jsme správného muže. Nesprávný muž explodoval...:D :D ()

toffy

Aj ked som sa parkrat zasmial z toho, aki magori su ti styria, aj tak sorry bejbe, viac ako 3 hviezdy nedam. Pridavam o jednu viac iba za ten napad vyhodit do vzduchu drogeriu hehe ()

LuciusWlk

Nevěřil jsem, jak bravurně se dá smísit vážné téma a téměř parodická komediálnost. A navíc tak, aby se jedno s druhým navzájem nerozhodilo. Jedna hláška střídá druhou a když si myslíte, že absurdnější to už nemůže být, další scéna vás přesvědčí o opaku. Čtyři lvi mají tendence stát se velice výbušným snímkem. Smíchu na naší straně, hněvu na muslimské. Tak jako tak snímek poskytl spoustu užitečných rad, např. jak nedopřát dotěrným fotografům ostrý snímek a pod. :-D ()

OughJay

Chtělo by se říct, že ten film snad ani neměl vzniknout, je to fakt šílenost udělat z teroristů komedianty... :) Ne, že by mi to nějak vadilo, nevim jak to tehdy Hašek napsal, ale člověk, kterej se nedokáže nad něco povznýst, je blbec... Mě tenhle film spíš vůbec neoslovil. Párkrát jsem se sice zasmál, ale jinak byl ten humor fakt dementní a příběh prakticky o ničem. Mimo mojí místu... ()

laky158

ožehavé téma o teroristech v Británii zpracované ve stylu britského sitcomu. Na jednu stranu velice vtipné, ale ten politický podtext nás nutí k zamyšlení.. řekněme například kolik obyčejných lidí vlastně ví, co je to džihád nebo fatva? ()

slovan1

Pár světlých momentů a hlášek to mělo, ale jinak jsem docela zklamaný... Asi to bylo dabingem, který nebyl zrovna ideální. Scéna s bazukou v Pákistánu a s odstřelovači na střeše palec nahoru :-) ()

Cejny

Parodie na sebevražedné útočníky, tak to bychom měli..:D To jen dokazuje, že Britové přeci jen nejsou takoví suchaři, jak si o nich každý myslí. Natočit v dnešní době něco takového, to chce fakt mít koule. U filmu jsme se pobavili náramně. Já vím, šlo o důležité téma a ve filmu to bylo několikrát i připomenuto, ale vždycky vše vyznělo s takovým nadhledem, že sem se u toho nasmál tak, jako už dlouho ne. Škoda jen toho konce, ale dopadli tak, jak dopadli. 80 % ()

herr_carter

Pravdou je, že kdyby byl um všech teroristů světa konstantní těmhle masérům ,byl by všude na zemi klid a mír - originální snímek o skupince "teroristů", vlastnících IQ sedmdesát méně, kterým se dařilo pouze plánovat ( i když slovo plánovat je taky asi hodně přitažené za vlasy) teroristický počin, nikoliv ho však uskutečnit, přičemž se i pár jedincům podaří zabít předčasně tak akorát sama sebe. ................moje hodnocení = 7 z 10. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato