Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

Fiftis

Druhý Zombieland ide od začiatku na rovnakej vlne ako jednotka a aj keď nerád u filmov píšem, že ak sa vám prvý diel páčil, bude sa vám páčiť aj dvojka, tu to platí viac menej tak. Podobne ako posledne je Zombieland 2 skôr akčná komédia než skutočný horor, tentoraz však vyložene hororové prvky takmer chýbajú a ak sa nemýlim, vo filme dôjde na jednu jedinú ľakačku a to ešte úplne na začiatku. Druhý Zombieland má síce slabšie finále ako prvý diel, na druhú stranu sa tu dočkáme nielen hŕby nápaditých a veselých killov, ale aj jednej veľmi dobrej a veľmi dlhej bitky natočenej na jeden záber. Jednotka je ale vždy jednotka a chcelo by to nabudúce viac zabrať v hororovej stránke. ()

filmfanouch

Je pravda, že se první Zombieland stal už tak trochu kultovním filmem, já ho ovšem nikdy zas tak nemusel. Film z roku 2009 mi vlastně dal čtyři parádní hlavní herecké představitele, fajn režiséra, několik opravdu zábavných vtipů a gagů, fajnové cameo Billa Murrayho, zároveň jsem ale u prvního Zombielandu netlemil 24:7, jeho vizuál mě vlastně vůbec nebavil a především finále za mně vůbec nefungovalo ani jako velké vyvrcholení filmu ani jako kdovíjak povedená akční scéna. Přesto jsem byl na druhý díl zvědavý a jsem rád, že se sice ve finále hodně mých názorů na jedničku dá aplikovat u dvojky, zároveň jsem ale potěšen tím, že jsem se tentokrát opravdu smál 24:7, vyloženě mě to celé bavilo a především mám ve finále Zombieland 2 rád o ždibec víc než jedničku. I přesto, že jednička pro mně není klasika, kterou bych si pouštěl pořád dokola, návrat do Zombielandu jsem si chvilema vyloženě užíval. Především fakt, že ony čtyři parádní hlavní postavy z prvního filmu jsou zpátky a, že každá z nich dostává nějakou novou osobní zápletku a prožije si charakterový vývoj. Zombieland 2 za mně mnohem lépe pracuje s faktem, že se film odehrává v zombie světě. Především se začne nastinovat jak onen Zombieland vlastně funguje a scénáristé přitom používají geniálně využitý humor. Ze Zombielandu 2 si budu ve finále pamatovat 2x počet povedených vtipů a gagů oproti jedničce, především díky tomu, že se scénáristům nejenom chytře povedlo pohrát si se zombie světem ale zároveň zapojí sem tam i popkulturní odkazy nebo povedené bourání čtvrté zdi, které fungují. Nejvíc si stejně jako v Zombielandu 1 užívá svou roli Woody Harrelson jehož Tallahassee mě nepřestal za celou dobu obou filmů bavit a i tady je především on tahoun grupy. Neztratí se ale ani zbytek navrátivších hvězd a Jesee Eisenberg, Abigail Breslin a především Emma Stone jsou zase jednou super. Tohle byl správný krok už od prvního Zombielandu, zároveň ale potěší, že se v Zombielandu 2 objeví nové důležité postavy a ty fungují. I otravná hloupá blondýnka Madison (Zoey Deutsch zvládla postavu, kterou bych jí jen tak nevěřil), především ale je povedená postava Nevady v podání Rosario Dawson, která funguje jako skvělý Tallahassee v sukni. A potěší i dvojice Thomas Middleditch a Luke Wilson jejichž postavy sice těží především z toho, že jsou kopírkami Columba a Tallahasseeho, i oni ale fungujou. Především má za mně Zombieland 2 i povedenější akční pasáže, bohužel ani tentokrát na mně finální akční sekvence nefungovala a je jasnou nejhorší pasáží filmu, která bolí zvláště si když si člověk vzpomene na parádní úvodní akční sekvenci. I design zombíků je tentokrát trošku odfláklejší a ve finále film opravdu nemá žádné vyloženě horrorové pasáže, které měla aspoň jednička. Pořád se ale musí počítat s tím, že tohle nemá být zombie horror film ale film, který si ze zombie horror filmů dělá tak trochu prdel. A v týhle stránce to funguje. Ve finále zas chybí k dokonalosti daleko, přesto budu mít dvojku ve finále radši než první díl. Návrat do Zombielandu byl ve finále hodně fajn a pokud se za 10 let znovu všichni sejdou u Zombielandu 3, rád u toho budu. A příště snad už Woody tu motorovku využije! PS: Bill Murray se vrací a svým parádním štěkem v nejlepším zombie filmu roku si vykoupil svou účast v nejhorším zombie filmu roku- Mrtví neumírají! () (méně) (více)

Filmmaniak

Po obsahové stránce vyloženě špatný film, jehož schematický, slaboučký a lajdácky smotaný příběh o cestě postav z bodu A do bodu B slouží pouze jako nutné pojítko pro sérii komediálních skečů a akčních scén se zombies s kolísavou úrovní kvality. Pochopitelně přitom opisuje od prvního Zombielandu, akorát je to tentokrát všechno mnohem jednodušší, přímočařejší, předvídatelnější a zkrátka ve všech směrech o něco horší. Hlavní hrdinové navíc po deseti letech degradovali do otravných jednorozměrných karikatur, jejichž nesnesitelnost si film navíc plně uvědomuje, ale než aby s tím něco dělal, tak ji využívá jako zdroj humoru (a buduje kolem nich panoptikum záměrně protivných a zveličeně dementních vedlejších postav ve formě personalizovaných stereotypů, aby se vedle nich hlavní hrdinové jevili sympatičtěji). Částečně to zachraňuje akorát celkem zábavná komediální rovina a místy i herci, kteří si natáčení zjevně užívali a je to na nich vidět. Vydařený je sice jen každý třetí až čtvrtý vtip, ale při té obrovské kadenci gagů to moc nevadí. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Akce 6/10/// PLUS: stejné herecké obsazení po deseti letech, ovšem moc to na nich není znát, občas stále vtipné a potěší snaha sebeparodie a parodie zombie žánru, opět nejlepší byl Bill Murray MÍNUS: sorry jako, ale prasil to český dabing, dialogy už nemají takovou šťávu, nebo jsem jen o 11 let starší od prvního dílu a je to tedy spíš pro mladší, taky tady za tu dobu vyrostla konkurence (seriál Živí, mrtvi), i proto to už nepůsobí tak originálně a svěže/// Shrnutí: Spíš velká očekávání mohou za to, že to pro mě nebyla až taková rána jistoty. Přesto bylo zajímavé sledovat postavy z prvního dílu, jak vyrostli a kam se posunuli, a uznávám, že několikrát jsem se pořádně zasmál. Vidět to v původním znění dal bych 10% navrch, ten dabing je jeden z nejméně povedených a kazí celkový dojem ze sledování./// Celkem 62%/// ()

Stanislaus

(SPOILER ALERT!) Zombieland nabízí velmi slušné intro, už při zobrazení filmového loga se člověk neubrání smíchu, poté to pomalu, ale jistě směřuje k drsňáckému finále, které je zakončeno neuvěřitelně humornou poctou "nejmenovanému krotiteli duchů". Dvojka má možná nějaká slabší místa, v nichž se moc mluví, poučuje, huláká či plká, ale to vše bohatě vynahradí velké množství akčních a kulervoucích scén. Cenu za nejvtipnější postavu vyhrává roztomile pitomá "blondýna z mrazáku", vedle toho mě rovněž velmi pobavila sekvence s "dvojníky". Ve výsledku to jsou sice slabší čtyři hvězdičky, avšak nemohu říct, že bych se v kině nudil, a to je u komedie nejdůležitější. ()

• Pomalý a neinteligentní zombies jsou nazýváni pojmenováním Homer, což je jednoznačný odkaz k seriálu Simpsonovi (od r. 1989) a postavě Homera Simpsona. (NiWi)
  • Bionafta má bod vznícení kolem 130°C (běžná nafta cca 52°C), což znamená, že by tak lehce nezapálili vyteklou naftu. (LaserJet)
  • Předtím, než se Columbus (Jesse Eisenberg) setká s Madison (Zoey Deutch), můžeme zahlédnout v nákupním centru plakát k filmu „Garfield 3“. (NiWi)

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)