Reklama

Reklama

Od devíti do pěti

  • USA Nine to Five (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Judy Bernly utekl manžel se svou sekretářkou. Judy je nyní sama sekretářkou ve velké korporaci. Violet Newstead, vedoucí kanceláře, ji zasvěcuje do chodu kanceláře - a do práce pro jejich sprostého, šovinistického šéfa Franklina Harta ml. Když Hart přeskočí Violet, jdou společně (ještě s další sekretářkou, Doralee Rhodes) utopit žal do místního baru a později do Doraleena domu. Tam sní o pomstě za všechny ústrky a ponížení. Když se díky zmatku začnou domnívat, že otrávili Hartovi kávu, začíná se roztáčet bláznivý kolotoč událostí - unesou šéfa, začnou měnit chod kanceláře. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Hollywoodština v nejlepším smyslu slova. Nenáročná crazy komedie o třech gráciích z kanceláře versus samolibý šéf... Zápletkou vtipné, kvalitně napsané, dobře obsazené, zručně natočené - dokonalý průměrný americký film, který vás pobaví i po čtvrstoletí někdy v noci na kterémkoli televizním kanálu... ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nejsem namachrovaný sexistický šéf ani jeho sekretář střežící si nedobytnost svého řitního otvoru, takže k tomuto snímku těžko hledám osobní vztah. Nicméně souhlasím s tím, že každý sebevědomě rozkazovačný manažér by se měl dostat do spárů Judy, Violet a Doralee, aby poznal, jaké to je udělat si volno zavěšený pod stropem. Já se u toho celkem bavil, ale několikrát jsem k tomu namyšlenému kreténovi pocítil jistou chlapskou solidaritu a to se určitě nemělo stát. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Hrozil jsem se opravdu moc, co si na mě přítelkyně přichystala. O to větší bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že se jedná o naivně roztomilou (jen občas trapnou) komedii, jejíž nevinný začátek se postupně pěkně zvrtne v napínavou podívanou. Několikrát jsem se dokonce i upřímně zasmál... jediné Jane Fonda to s tím šíleným oblečkem a účesem slušelo. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Pokud překousnete první docela nevtipnou a s trapností hraničící půlku, v té druhé už film boduje a kladkostroj si vás jistě získá stejně jako nečekané a výborné rozuzlení. Cílová skupina asi měla být spíše ve starších ročnících, já osobně bych totiž nasadil mladší zaměstnankyně (herečky). Viděno v dabingu z Kavčích hor 1992. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Od devíti do pěti má skvělou atmosféru nastupujících osmdesátek. Až jsem blaženě chrochtal. Zápletka stále aktuální, jak se zdá. Úvodní trojice je výborná, každá jiná, každá jinak zajímavá. Dolly Parton svou první filmovou roli zvládla skvěle. Co mi film trochu pokazilo byly dvě slabší části, v půlce filmu a na konci. Na druhou stranu je to film, který jistě neomrzí a udrží si stejnou laťku i při opakovaném zhlédnutí. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (10)

  • Budova, v ktorej Judy (Jane Fonda), Violet (Lily Tomlin) a Doralee (Dolly Parton) pracujú je v skutočnosti Pacific Financial Center a nachádza sa v Los Angeles. (m.a.t.o.)
  • Počas 80. rokov bolo plánované druhé pokračovanie. Tieto plány sa zrušili, keď 5. augusta 1988 zomrel režisér Colin Higgins. (dwdb)

Reklama

Reklama