Reklama

Reklama

Od devíti do pěti

  • USA Nine to Five (více)
Trailer

Obsahy(1)

Judy Bernly utekl manžel se svou sekretářkou. Judy je nyní sama sekretářkou ve velké korporaci. Violet Newstead, vedoucí kanceláře, ji zasvěcuje do chodu kanceláře - a do práce pro jejich sprostého, šovinistického šéfa Franklina Harta ml. Když Hart přeskočí Violet, jdou společně (ještě s další sekretářkou, Doralee Rhodes) utopit žal do místního baru a později do Doraleena domu. Tam sní o pomstě za všechny ústrky a ponížení. Když se díky zmatku začnou domnívat, že otrávili Hartovi kávu, začíná se roztáčet bláznivý kolotoč událostí - unesou šéfa, začnou měnit chod kanceláře. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Cortesz 

všechny recenze uživatele

Slušná spíše dámská záležitost, která ničím nepřekvapí, prostě si jen tak plyne, vypouští průměrné hlášky a najednou skončí a skončí sice přesně tak jak jsem čekal po americku, ale pobavilo mě to. Výhodou jsou slušné herecké výkony hlavních představitelek a jejich šéfa. Docela to ušlo a zaplnilo to místo v neděli odpoledne, ale na více jak 2* to není. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film jsem narazila omylem ve chvíli, kdy v jednom filmu padl dotaz, zdali viděl film Od devíti do pěti a o čem to bylo :) A odpověď zněla, že je to o ženský s velkýma kozama :D Tak jsem na to byla zvědavá :) Trojice žen, která v té době slavila obrovský úspěch každá na své scéně - to je bravurní kombinace. Je to sice šílené, hodně emancipované a sem tam úsměvné. Jane Fonda s účesem ke stropu, Dolly Parton se svým typickým úsměvem a Lily Tomlin s chladnou hlavou jako vždy :) Je to úsměvný snímek se zajímavým plánem, kde všechno pluje pozvolna, jak si hlavní hrdinky přejí. Co se mi líbilo, že jejich snové vize o tom, jak vyřídit svého šéfa nebyli jen na pár sekund, ale na několik minut a klidně se tam zkouřili a přecpali vším možným u sebe v obýváku :) 35 let starý film, všechny jsou ještě s námi na světě a dá se na to koukat :) S určitým nadhledem :) ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Od devíti do pěti, nebo taky od osmi do čtyř, to je totiž pracovní doba, kterou musí trávit sekretářky v práci se svými šéfy. Jeden z nich je opravdu vypečený. Tři ženy se takovému šefovi postavily a vznikla z toho velmi příjemná komedie. Ke které jedna z hlavních představitelek nazpívala i úvodní píseň. Mám na mysli country zpěvačku Dolly Parton. Film mě vždycky zaručeně pobaví. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Hollywoodština v nejlepším smyslu slova. Nenáročná crazy komedie o třech gráciích z kanceláře versus samolibý šéf... Zápletkou vtipné, kvalitně napsané, dobře obsazené, zručně natočené - dokonalý průměrný americký film, který vás pobaví i po čtvrstoletí někdy v noci na kterémkoli televizním kanálu... ()

jezurka42 

všechny recenze uživatele

I'm no fool. I've killed the boss, you think they're not gonna fire me for a thing like that? Mám takový pocit, že s se již tolik nenosí, aby film byl vtipný a poučný zároveň. Ještě méně vídávám, aby se tvůrci odhodlali k risku a obsadili herce proti svému typickému charakteru, ve svých hereckých stylech nesourodé. Máme tady poněkud ztracenou Jane Fondu, v problémech single matky utopenou Lily Tomlin a ve své vůbec první herecké roli vystupující Dolly Parton. Pokud hledáte ikonické trio, můžete s tím přestat, právě jste ho našli. Ono nebýt těchto tří skvostných hereček (a samozřejmě nesmím opominout ani skvělého Dabneyho Colemana jako sexistického, egoistického, prolhaného, pokryteckého bigota), kterým jdou jak komické momenty, tak i ty tragické, film by nejspíše vyšuměl a byl by zapomenut. Jenže my je máme a tak film nejenže nepostrádá potřebné grády, ale je zachována i hlavní myšlenka - tedy ukázat nerovnost muže a ženy v každodenním životě. Bohudík i bohužel, film ani po více jak čtyřiceti letech od své premiéry neztratil ani jedno, ani druhé. I'm no girl. I'm a woman, do you hear me? I'm not your wife - thank God - or your mother...or even your mistress. I am your employee and, as such, I expect to be treated equally, with a little dignity and a little respect! ()

Galerie (49)

Zajímavosti (14)

  • Dolly Parton odkúpila skoro všetky kostýmy, ktoré mala počas filmu oblečené. Momentálne sú vystavené v múzeum v jej zábavnom parku Dollywood. (dwdb)
  • Policista na motocyklu zastaví Violet (Lily Tomlin), protože jedno její světlo nesvítí a druhé problikává. Když se pak znovu rozjede, obě světla fungují bezchybně. (ČSFD)

Reklama

Reklama