Když se císař František Josef I. seznámil s okouzlující Alžbětou Bavorskou, přezdívanou Sissi, byla to láska na první pohled. Jejich společné štěstí ale nemělo dlouhého trvání. Svobodomyslná Sissi se jen těžko podřizuje tuhému dvorskému protokolu a její chování ji vynese odpor na mnoha stranách. Ty nejtěžší okamžiky ji však teprve čekají... (oficiální text distributora)

zuzulend

Zajímavý a pěkně natočený seriál.Bylo příjemné se něco dozvědět o historii a o samotné císařovně Sisi. Jsem zase o něco chytřejší a mám opět v zásobě jeden moc pěkný ,,film".Určitě doporučuji shlédnou lidem,kteří mají rádi historii,protože je to opravdu obdivuhodné. ()

horskejvlk

Když dva dělají totéž není to totéž, koho by zajímal Titanic bez Cameronova uměleckého ztvárnění, se Sissi je to samé. Romantické pojetí takřka pohádkové zpracování režiséra Ernsta Marischky je to co chce divák vidět i po létech a malá skupina diváků které ocení zpracování od Xavera Schwarzenberga, nuda, šeď až dokumentárni ale jistě historicky korektní. Stejně nudně a “nekoukavě” jsou remaky Angeliky nebo Vinnetoua. ()