Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

teutates

Když zrovna není nálada na pseudointelektuální sranec, Safe je boží volba mytí mozku. Nenáročná, svižná akce, kdy Statham jako obyčejně natrhne pár ruských prdeli a vymyje několik šikmookých bezvěrců. Proč? Chrání zákon (ehm) a taky chodící encyklopedii... příjemné, ničím nerušené akční (až mi zaběhlo) Bečko. 5/10 ()

swamp

Když si přečtu jméno Jason Statham a název snímku Safe, představím si určitý typ filmu. A taky ho dostanu.. O něco horší než Crank, ale přesto výborná odpočinková akční záležitost. ()

Geralt z Rivie

Čas od času přesně tento typ filmu hledám, kde můžu úplně vypnout a nemusím přemýšlet nad složitou zápletkou. Shrnuto: Jason přijde a všechny stylově vymlátí, no prostě krásná práce :D ()

mil@n.fanatik

Další z akčních našlapaných mlátiček, střelby a akcí v čele se skvělým Jasonem Statthamem, kterému je tato oblast více než vlastní a nikdy v nich nezklame. 65% ()

predators

Statham je můj oblíbenec a držím mu palce, aby pro něj někdo ušil podobnou roli, jakou je pro John McClaina role Bruce Willise. Ano, je tu Zastav a nepřežiješ, Kurýři, ale myslím a věřím, že nás čeká ještě něco víc kůůl. Režisér Boaz Yakin je bohužel v režisérských plenkách a s ohranou písničkou díru do světa neuděláte. Takže to v rámci možností zachraňuje Statham, jak jinak?! 50% ()

PetrPan

Boaz Yakin natočil akčňák, obsadil Stathama a bandu jeho sparring partnerů a měl hotovo. Kluci se pobili, na plátně či spíš na obrazovce to vypadá dobře a co, to přece stačí..nebo ne ? No pravda, přijít na kloub tomu, o co vlastně těm čínskejm a ruskejm hochům společně s tajnou službou či něčím podobným šlo, je trošku oříšek, ale vždyť je to úplně jedno, nakonec stejně všechny Statham nakope do prdele. ()

cukorek

Stathamova nezlomná, dobre fungujúca bitkárska povesť sa stala dobrým a tvrdím "orieškom", ktorý akoby spadol medzi dva mlynské kamene v podobe čínskej a ruskej mafie. Jednoducho a s prehľadom narušil ich plány, čím sa spustila očakávaná akčná diskusia. V porovnaní s kuriérom sa tu divák dočkal lepšieho spracovania, keď niektoré zábery kamery pôsobili výstižnejšie a aj dejove zauzlenie sa viac skomplikovalo. Škoda, že tvorcovia nepriniesli viac kreativity v toľko opakovanej tematike skorumpovaných policajtov a ich vzťahom s mafiou a tiež škoda príliš rýchleho tempa pri akčných momentoch. Prejavilo sa to napríklad pri tom ako Luke rýchlo "vyčistil" bar plný rusov, či rýchlym a nezáživným spôsobom ukončenia súboja medzi Lukom a Alexom. Z toho všetkého mám pocit, že tvorcovia si mysleli, že Stathamova prítomnosť ľudom postačí a že si nevšimnú chyby, ktorých sa dopustili. Určite lepší priemer, takže 70%. ()

nash.

Stačí najít záminku, aktivovat Jasona a může to jet. A taky že jede. Jason nehledí nalevo napravo a nadělá sekanou z každého, kdo se na jeho záminku křivě podívá. Přesně to jsem čekal a přesně to jsem dostal. Docela zábavnou akční sekanou bez vyšších aspirací, akční relax, který nenudil a občas dokonce i pobavil. ()

Claw

Paráda! Ruská mafie proti čínským triádám a mezi nimi si nesmlouvavě klestí cestu Statham přes hromady mrtvol! Špičkový akčňák ve stylu klasických 80. let (Seagal apod…), Statham je borec, nikdo proti němu nemá šanci, s nikým se vůbec nesere, nesmlouvá, nemrkne ani okem a rozstřílí auto plné mafiánů, osobní souboje jsou suprově koukatelné, i když dost sestříhané, tak opravdu dobré zákroky, prostě mazec, tohle se mi líbilo moc! /70%/ ()

klerik

Akčňáky s detskou témou boli vždy béčkové. Lenže máme tu super MUŽA V OHNI, znesiteľné MERCURY či STRELCA V OHROZENÍ. A Safe už nedokázal prísť s niečim novým. Nevadí. Pretože Boaz Yakin je šialenec. Scenár je plný neuveriteľných kecov, kde postavy divákovi vysvetľujú, o čo ide, lenže akcia je fakt dravá a divoká. Atmosféra a tempo sa menia bohovsky rýchlo, občas to zaváňa krimi v štýle KRÁLI ULICE vzápätí je z toho adrenalínový CRANK. S takýmto režisérskym prístupom sa dá aj v dnešnej dobe zabodovať béčkovou mlátičkou... ()

SeBig

Jedna za nasranýho Stathama. Jinak všichni ostatní včetně tý malý číny a nevýrazných záporáků si u ně sympatie nezískali. Zápletka nezáživná. ()

Chrustyn

Nijak výrazný, ničím objevný, nikterak originální ale přesto koukatelný akčňák, ve kterém se uzavřený "bouchač" Jason Statham, zaplete do velké hry, když zachrání malou asiatku. ()

korbitch22

Boaz Yakim má u mě velké plus, jelikož je to evidentně brutální pesimista.Všichni jsou zlý, zkorumpovaný, město je prolezlý až do morku kostí.Čistokrevná pocta akčním peckám jako Těžko ho Zabít, či Nemilosrdná Spravedlnost.Serte na scénář, který je místy tak mongoloidní až byste srali hřebíky, ale Yakim se nesnaží navrtat do akčňáku žádné trapné poselství ani art, Yakim oslavuje morbidní sílu zabijáka s xichtem charismatického Stathama, který likviduje všechno a všechny se šarmem sobě vlastním.Naprosto ucházející akční řežba, která oslavuje svůj žánr a skládá mu poctu.Yakim nám dívákům dal to co chceme na jasonovi vidět, nářezové bitky, které nejsou imbecilně sestříhané ( hello Kurýr 3 ) děj je jednoduchý, ale ne čurácky debilní ( hello Mechanik Zabiják ) a ani nenechává Jasona jen mluvit,mluvit a zase mluvit ( hello Blitz ).Chutná jednohubka, která se dá časem klidně pustit znova a s radostí. 75%. ()

Nettrass

,,Vítá Vás vesnice New York. Počet obyvytel 104.,, Takhle to nejspíš s New Yorkem dopadlo, po řádění Jasona Stathama. ()

honajz

Jak napsal verbal - chodící čínská kalkulačka, která má ale charisma zmraženého filé. Jak zachránila život drsoně Luka, mi zůstává jednou ze záhad vesmíru. Navíc z holčičky by byl drsný gangster - před jejíma očima vražděj Číňany jak na běžícím pásu, a s ní to ani nehne. Ale potřebuje ochranu, tedy přítele, kterému by mohla věřit, A tu je zde Luke - kombinace kurýra, Cranka a Mercury Rising. Hodně akcí je příjemně natočeno na jeden záběr, muselo dát makačku je zkomponovat, ale časem někdo objevil střih a různé úhly kamery, a akce je zas nepřehledná. Avšak střílí se tu hodně, to jo. Dokonce to časem přestaně dávat smysl a logické díry jsou tak velké, že by se i Van Damme se Seagalem divili. Pár akcí je tedy slušných, i když přetočte rovnou na 28. minutu, do té doby se nic moc nestane, avšak celkově to nemá kupodivu koule a spíš mě ten film štve. ()

Roman.Ticka

Stathamovka nepostrádala potřebnou akci, chvílema doslova řežbu, takže moje očekávání bylo naplněno do puntíku. Víc jsem ani od něj nečekala, o správném načasování před důležitou stresovou událostí ani nemluvě... ;-) ()

TheEvilTwin

Úplně klasická Stathamovka, ze které průměrnost doslova tryská. Akce nenadchne, příběh podle šablony, záporáci přiblblí a zbytek jede stejně zajetý, jak ve všech ostatních Statham řežbách. Kdo tyhle filmy nemá rád, tak bude remcat, kdo je na ně zvyklý a i přes průměrnost si je rád pustí, tak stráví jednoduše "oukej" večer s filmem, který aspoň na daný moment zabaví. Spíše film ale i tak patří k jeho slabším kouskům. ()

SOLOM.

Od podobných filmů toho člověk nesmí moc čekat. Klasické akční béčko, které stojí na přemrštěném scénáři, plném akčních scén, co největším počtu mrtvých a vystřílených nábojů. Pokud divák nemá velká očekávání a naivní představu o originální zápletce, dočká se klasického výkonu Jasona Stathama, který se zase pasoval do ochránce „lidské zásilky/důležité osoby“, jenž si nechá nejprve namlátit a potom rozpoutá krvavá jatka napříč celým městem. Natrhne prdel Rusákům, Číňanům i zkorumpovaným poldům, zdemoluje třetinu města, spotřebuje slušnou porci munice, ale hlavně ochraňuje malou šikmoočku, a kdo se na ní jen špatně podívá, nebo jí zkřiví vlásek na hlavě, ten skončí v márnici. Žádný zázrak, ale pohodová kulisa při papání večeře. ()

Karamanlis

Jason Statham si tvrdošijne ide svoje a udržuje si status sympatického ultradrsňáka, pričom ho evidentne príliš netrápi, že jeho filmy vyzerajú, ako keby boli všetky nalinajkované podľa rovnakej jednoduchej šablóny. Tipujem, že za nejakých 10 rokov bude publikum Stathamom dokonale presýtené a bude mať voči jeho akčákom averziu, akú väčšina ľudí oprávnene prechováva voči súčasnej tvorbe niekdajších hviezd strieborného plátna ako Steven Seagal či J.C. Van Damme... ja osobne som sa však Stathamom zatiaľ nepresýtil a stále mu to "žeriem". ()