Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

ARI50

Skvělý Jason ve výborném akčním příběhu a i když si na dně nikdy by si stebou neměli zahrávat protože neví co v tobě je. ()

matestlust

Další výborný kousek se skvělým Stathamem. Ruská mafie, versus čínské triády, do toho zkorumpovaná policie a mezi tím vším nekompromisní Jason coby zastánce té své ,,spravedlnosti´´ ( jak u něj bývá zvykem ). jedna parádní akce střídá druhou, hromada soubojů, hektolitry krve...Akčňák jak víno ! 4,5 * ()

JASON_X

Stathama fakt nemusím, lépe řečeno nevěřím mu ty jeho role drsňáků, když má tak dobrácký xicht, jako podomní prodavač biblí. Ale filmy, ve kterých hraje, bývají aspoň zábavné a dobře udělané, oddechová akční béčka. Tenhle však zábavný nebyl. Byl blbý. Hodně blbý. Myslím, že byl nadprůměrně blbý i pro průměrně blbé americké publikum, kterému jsou snímky tohoto typu primárně určeny. Scénáristovi bych rád naživo provedl pár prasáckých chvatů a hmatů, kterých je zde celkem dost (což je pozitivní). Ovšem scénáristické konstrukce v pauzách mezi akcí byly takřka nesnesitelné. Po zhlédnutí letěl Safe rovnou do koše, což nedělám často. ()

Morholt

No chvilku mi trvalo pochopit, o co jako vlastně jde. Hlavně těch podvratnejch živlů se tu motalo nějak moc a Jasonova role v tom všem bordelu byla poněkud nejasná. Ale nakonec všechno do sebe tak nějak zapadlo, protože Jason začal všem živlům rozkopávat držky, což byl jasnej signál k tomu, že se mam postavit na jeho stranu. A ten zbytek už byl tak nějak jedno, včetně naprosto zbytečnýho sejfu, nebo přívěsku v podobě přerostlýho tamagoči. 60% ()

Lacike

Po dlhsej dobe sme sa dockali kvalitnej tradicnej akcnej Stathamovky v ktorej mlati a vystriela protivnikov ako na beziacom pase. Je tu len jeden problem. A to scenar, ktory sa v celej prvej tretine filmu sustredi na co najdojemnejsie vykreslenie Stathamovej postavy a co najlogickejsie vysvetlenie toho, preco je to male dievcatko tak strasne dolezite. Sice ma aj tato cast filmu slusny spad, ale paradoxne vdaka skratkovitemu spôsobu akym nam reziser tieto informacie podava to prilis nefunguje. Keby sa na zaciatku objavil titulok. Toto je dievca po ktorom idu ruski mafiani, cinske triady a skorumpovani policajti a Statham ju ma chranit, tak by to malo rovnaku hlbku. Ale nevadi. Reziser sa na to po pol hodine z vysoka vyserie a film sa prakticky az do konca prepne do akcneho modu. No a v nom Statham exceluje ako vo svojich najlepsich filmoch. Je tu jedna slusna nahanacka, kopa prestreliek a hromadnych bitiek. Choreografia je len priemerne narocna, ale zato posobi efektivne, tvrdo a je bezchybne natocena. Vsetko je perfektne oldschoolovo prehladne. Ziadny zbesilý strih alebo roztrasena kamera. Jedna z banalnych veci, ktora mi urobila velku radost je prostredie v ktorom sa film odohrava. Stare dobre americke ulice. V poslednej dobe sa stale viac akcnych filmov toci v hnusnom Bulharsku (dokonca aj 100megovy Expendables2) a reziseri sa to snazia zamaskovat otravnymi filtrami, takze prostredie v tomto filme pôsobi velmi osviezujuco. Doslova navrat ku korenom 80s. :-). Takze vysledkom je film, ktory mi urobil velku radost a urcite si ho este niekolkokrat pozriem. Aj ked zbytocnu prvu tretinu uz pravdepodobne pretocim. 7/10. ()

GeusX

Další klasická šablonovitá "stathamovka". Žádné složité filozofování, ale pár vydařených akčních scén a hlášek. Lepší průměr. (DVD 2x) ()

MoiJe

Pomalsi start a pozerat na Stathama dostavat na prdel neni vobec taka zabava ako ked je to naopak. To s manzelkou som nepochopila cely film. Kazdopadne ked sa TO raz zacne, prakticky to nekonci a bum sala prask bum... :) (Pacia sa mi to komentare ako "Jason Statham se stává tak trochu žánrem sám pro sebe" a "...ochránit chodící čínskou kalkulačku":)) ()

Dale

Rusi, Číňania, poliši, všetci sú tí zlí, len Jason je "the good one". Čas plynie rýchlo, mŕtvoly pribúdajú v desiatkách a vy netušíte dôvody jednotlivých bánd, o čo im vlastne ide. O malé šikovné dievčatko, no načo sa baviť s nejakými kódmi... Proste jedna veľká nakladačka bez logiky. ()

Johny_fork

Další Jasonova pocta 80. létům, kdy důležitá byla akce a ne nějaké dialogy. Když potřebuji relaxovat, je právě tohle snímek, po kterém sáhnu a budu se dobře bavit. Díky dynamické kameře a parádnímu zvuku střelby si v prostředí domácího kina Safe můžete hodně užít. ()

Terva

Prvních půl hodiny je to hodně útržkovité a malinko zmatené. Banda Rusáků, banda Číňanů a banda Amerických zkorumpovaných policistů se tu míhaj jako šílení, ale to vše pak dostane svůj řád. Jen jeden muž to totiž dokáže napravit. Se nedivte, je to americký akční snímek, své klišé ukazuje hned od začátku. Jenže toho muže hraje Jason Statham a tak přihmuřuji očko a sleduju, jak to vše dopadne. Není co řešit. CITÁT - Nikdy jsem "odpad" nesvážel, jen likvidoval........ Je to akční a v akčním filmu prostě sem tam někdo zemře. Tady však umírá, dle mého, až moc nevinných civilistů a popravy střelbou do hlavy jsou na denním pořádku. Jest-li to není moc přehnané. Ale tohle město je potřeba trochu vyčistit. DIALOG: LUKE - Nikdy nevím co v takový chvíli říci. RUS STOJÍCÍ U BARU - V jaký chvíli? LUKE - Než někoho zabiju............ Safe je o sejfech, prachách a úplatcích. Nutno napsat, že film je lepší sledovat v originálním znění, protože Jason Statham, zní v českém dabingu jak vykleštěnej. Film má strašně moc klišé scén, nepřehledné střihové sekvence a příšernou hudbu. Jediné dva klady jsou - Jason Statham v originále a povedená zvuková (neplést s hudbou) kulisa. Snímek je totiž naprosto profesionálně ozvučen. Tři hvězdy, ať nežeru. CITÁT - Příště mě nezastaví nic........ ()

Ouwen

Monumentální akční řezničina, takhle nějak bych mohl shrnout Safe. Ale rozhodně to není JENOM tupej, akční výplach. Scénář a zejména dialogy jsou dostatečně funkční na to, aby to celé dění až na pár drobných momentů, působilo racionálně a dospěle. Máme zde několik partiček, kde každá chce mít svůj kousek dortu pro sebe. Rusáky, Asiaty, zkorumpovanou policejní jednotku a v tom kontrastu tam kosí všechny ty pěšáky, Jason Statham. Líbilo se mi, že zatímco první půlhodina filmu působí syrově, chladně a až depresivně, zbylá hodina se přepne do stylového, špinavého a dravého, akčního módu se solidníma hláškama. Jestliže je něco co musim jednoznačně vychválit, tak dvě věci; audiovizuální stránku filmu. Kamera působí civilně, normálně a autenticky zachytává ten organický život v té betonové džungli NY. Co se týče zvuku samotného, tak ty vole - nazvučení bouchaček, zvuk padajících nábojnic, každej úder, no prostě slast pro uši. Během střelby jsem poskakoval na mé židli a cítil to olovo na svém těle. Ten zvuk v tomhle filmu je fyzickej a perfektně izolovanej. Mno a pak tu je akce. Tady jako nemám co vytknout: jedna automobilová honička s výbornou bouračkou, mnoho monumentálních přestřelek, kde existuje něco jakože zpětný ráz a váha ze střelby, kouří se ze zbraní, nemaj zaslepenou hlaveň, mění se zásobníky, apod. prostě lahoda a pak samozřejmě souboje. Ty jsou výbušné, dravé a myslím si, že tohle je právě vrchol Stathama. V Kurýrovi souboje nepůsobí až moc uvěřitelně a lehce uměle, což nedokážu říct o tomhle filmu. Statham mixuje Krav Maga s MMA a využívá okamžité, eliminační chvaty - všechny ty kopy, háky, zvedáky a útoky dlaní...ty vole, chrochtal jsem blahem. TAKHLE si představuju pořádný, tvrdý a kontaktní souboje. I prostej talíř, se v rukou Stathama, stane smrtící zbraní. Upřímně, nedokážu vybrat nejlepší akční scénu. Rozhodně souboj v metru, souboj mixnutý se střelbou v hotelu, krátká přestřelka, která zakončí tu honičku s autama, vystřílení toho klubu.. je zde skutečně plno špičkové akce. A Statham hlavně během střelby a soubojů, využívá okolí, protivníky apod. jako štíty a logicky, racionálně improvizuje. Pak tu jsou takové blbiny, jako poběhování po vlaku (které mi přišlo jako jediné, laciné), výskok z okna a dopad na tělo pěšáka (wow, to bylo super!) a pak ten body slam, co Statham předvedl o ten stůl v tom Ruským baru, to jsem se rozesmál nahlas. Líbil se mi i ten kontrast, kde ze začátku hlavní hrdina působí rozervaně a též mě i překvapily detaily, jakožto že se pozvrací po první velké akci, že schytá párkrát nějakej tvrdej úder, apod. - celkově, ten kontrast je fakt zajímavej a akční scény jsou tím pádem i víc náročné, fyzické a "skutečné", protože dávají Stathamovi zabrat. Protože Statham sice působí jako demoliční mašina, ale otevřeně přizná, že má strach, a je to vlastně SMRTELNÝ hrdina, na druhou stranu tam chodí v luxusním obleku druhou polovinu filmu a neustále hláškuje "joo, máš koule na to, sem přijít - pravda, se divím že vůbec můžu chodit" a též se mi líbilo, jak to celé uhrál se všema magorama tam ;-) ze záporáků pak jde respekt a kosej i civilisty, a ta malá holčička působí charismaticky a né otravně, hlavně vybočuje z těch ohraných klišé a spolupracuje s hlavní postavou. Režie je výborná, místy jen zamrzí pár nevhodných střihů a občas nevhodný úhel kamery, ale jinak se mi právě zamlouvala ta kombinace dravého střihu a kinetické kamery - akční scény jsou PLNĚ přehledné, jen na to aby si to člověk vychutnal do sytosti, si je musí pustit aspoň párkrát. Bavil jsem se královsky, špičková akce, super scénář, prostředí, režie, nepůsobí to ani nějak extra stupidně, ale správně chlapsky jo - vytkl bych max slabší soundtrack a též mě mrzí, že se utnula bitka na konci, ta toho slibovala hodně. Jinak si myslím, že Safe patří mezi to nejlepší, co Jason Statham vůbec kdy vyprodukoval. () (méně) (více)

ConanVJ

Pěkný akční film s J. Stathamem, ve kterém je spousta přestřelek, ale i dobrých soubojů bezezbraně. Za mě 75% :) ()

PauloZ

Ruská mafie, čínská mafie, zkorumpovaní fízli a ... Jason Statham! Nekompromisní Stathamovův zákusek, jak se patří! Jason je stále v kondici a je to znát :). Jason nevyjednává, ale bije, střílí a hláškuje, proto ho mám rád. On je jediný, kdo dnes umí čistý akční žánr a oprašuje 90. léta. Na akčních scénách jsem si opravdu pošmákl, navíc jsou přikrášleny neotřelými a nápaditými prvky (např. pohledy z auta či ze zpětného zrcátka). Co ale podkopává célé téhle podívané nohy, je ta velmi kostrbatá dějová rovina. Děj je dost obsáhlý, přitom všechny detaily a maličkosti, které celé dění postupně objasnují, tu zcela chybí. Velmi těžko jsem se od poloviny filmu orientoval a i po skončení nemám ve všem jasno. Povrchově je to vymyšleno fakt dobře, ale to podání v několika místech opravdu zaostává (chybí vysvětlení kopy věcí) a Lukův postup jsem chvílema nedával. Z náhodného zachránění malé holky až po sejf s 30 mega a mafiánské bose? Kde vycucal celé to heslo k sejfu? atd. Být přímočařejší a jednoduší, ale zato jasná zápletka, tak hodnotím výš. ()

Marsik

Statham - velká herecká ikona akčních filmů a jeden z mých nej nej herců. Jeho filmy maximálně vyhledávám a průběžně sleduji, jestli nevyšel nějaký nový. Na Safe jsem se dlouho těšil a když byl film k mání, šetřil jsem si ho na vhodnou chvíili, protože podle traileru a anotace hodně navnadil. Navíc filmy o mafiích mě hodně baví, takže když tam navíc hraje Jason, tak to musí být pecka. Bohužel nebyla a já jsem nedostal to, co jsem očekával. První půl hodina docela nudná, samé kecy. 2/3 se už rozjíždí, akce sem tam. Poslední půl hodina sice nabídla akcí habaděj, ale díky tomu už to byla taková bláznovina, kdy Statham rozseká vše, co mu stojí v cestě. Malinko to dělalo překombinovaný dojem. Samozřejmě jsem u filmu vydržel až do konce, ale v konečném zúčtování jsem byl trochu zklamaný. Možná by byl můj názor jiný, kdybych film viděl v kině, ale to bohužel nebylo možné. Čili řadím tento Stathamův film mezi ty slabší, ale to asi díky tomu, že Jason nasadil předchozími filmy laťku hodně vysoko. Prozatím udílím Safe 66%. ()

Kryton

Po pul hodině se film dostane přesně tam, kde má být. Statham kope rusáky, číňany a špatný poldy a nebojí se je kosit stejným tempem jako Arnold v Komandu! Akce střídá akci a nebude se vůbec moc dýchat. Statham je Sly/Arnie/JVCD v jednom a jeho forma má fazonu. Za čas se na to bude koukat až se skoro kultovníma brýlema. Mimochodem Statham nemá rád opencard! ()

SaNcHeZ_cz

Tak tohle ne. Statham jakoby se jediný snažil. Bohužel kromě něj a jeho projevu mám problém hledat pozitiva na tomto snímku. Nudné zpracování, místy hodně špatná kamera, břečkovitý příběh, příšerné obsazení a až iritující soundtrack. Je škoda, že herec takového charismatu a svalového základu, musí svoji obživu hledat v tak mizerných vodách. Už aby tu byli druzí Expendables. Howgh. [35%] ()

MartinezZ

Standardní Stathamovka. Akce, akce a akce, hodný Statham pomáhá, ačkoliv jako o hodném by o něm asi mluvil málokdo, a na pozadí je příběh, který na pozadí neposadí a ani není nosný, ale přeci jen nějaký být musí. Jde ale HLAVNĚ o Stathama a akci. Snad jen v akci roztřesená kamera je škoda. Co je taky zvláštní je, že film jde rovnou na DVD, přestože mnohem větší ptákoviny jdou do kin. Asi by to sice nebyl žádný hit, oproti mnoha dalším (i českým) filmům se na to ale dá alespoň dívat. ()