Ninja Faktor

(pořad)
  • Japonsko Sasuke (více)
Soutěžní / Sportovní
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiální text distributora)

T-pack

Opičích drah tu už bylo více. Ta velmi pamětihodná (kterou se asi v televizi rozhodli už nikdy nezrekapitulovat a mě to štve, protože sem byl v době jejího vysílání děcko) také pocházela z Japonska, ale byla vyloženě o té čistokrevné držkopádové zábavě, kterou má vyspělá civilizace tak ráda. Ale tahle soutěž se bere vážně, nejméně půlka soutěžících se bere vážně a vážně překvapivě to funguje. Takže jsem rád, že si na začátku prohlédnu pár cvoků co si přišli rozbít hubu a že pak uvidím i pár opravdovejch borců. Když máte komu fandit, je tam i dobré napětí. A dráha se mění, což je hodně dobrý prvek, show zůstane svěží. A tak to jediné, co mě na pořadu vadí, jsou nesmyslné prostřihy a neustálé opakování pro západního fanouška, který tam má 147 reklam a vidí to jednou za tejden. ()

BoncheR

Nič v zlom ale pri pozeraní tohto seriálu si pripadám ako by som počúval nejakú poéziu . napríklad: "Nagano ako drak prelieta ponad pavučinu a dostáva sa do cieľa!! Nagano to dokázal!! " . Inak je to celkom zaujímavé.. fyzické výkony... /70%/ . ()

sskrblik

Některý věci by si každej z nás vyzkoušel sám no ne? Skákat někde přes překážky je sranda, to se vám tak často nepoštěstí. Soutěžící mívají dobrý držkopády a pořadatelé naopak zajímavé nápady. ()

morena.jea

Na rozdiel od podobných komerčných relácií, Sasuke je tvrdá a seriózna hra kde sa naozaj bojuje. Nejde tu o zábavu. Prekážky sú každou novou sezónou ťažšie. Naozajstní chlapi, dokonalé telá, krásne vyrysované svaly, skrátka potešenie pre oči. Japonci do toho dávajú všetko, klobúk dole pred každým kto tú trať zvládne. ()

Ravi

Japka nemusim, jejich humor je pro našince trochu moc mělký a smysl pro zábavu "divný", ale Ninja Faktor je výborná zábava s obdivuhodnými výkony lidí, kteří dělají nevimco aby překonali neskutečně těžké překážky. Jen ten komentář mě vyloženě s.re. Kam se hrabe Fear Factor nebo jiné podobné hry (krom Her bez hranic a Pevnosti Boyard). Za zábavnost i skromnou sympatičnost soutěžících 80% = 4/5 ()

Guzo

U některých pádů se člověk zasměje, ale není to něco, na co by se člověk těšil a sledoval to pravidelně. ()

Evandulik

Idem cez izbu, v telke svalnatí Japonci skáčuci po všeliakých prekážkach. Idem inokedy cez izbu a zase Japonci(iní) skáču po prekážkach(iných). Z Ninja Warrioru som videla párkrát celú časť, ale nikdy ma nebavil. Zapnem si ho akurát, keď budem chcieť vidieť svalnaté telá z ďalekého východu a to nebude veľmi často ()

ABCD Marta

Tento pořad je něco, co v našem českém vidlákově chybí, neboť homo czechicus dává přednost demenci v pěveckých soutěžích, se zalíbením sleduje partu hovad zavřených kdesi v domě a nebo jen bez náznaku myšlení prohlíží fotky svých echt kámošů na Fuckbooku. ()

ssfan

Zábavný, oddychový pořad, který je plný zajímavých překážek. Ti co to celé dokončí jsou fakt borci. ()

giovanni3

Já se bavil pomalu každý díl.. první kola byla sranda a další kola člověk přál svým favoritům (Nagano je Nagano :) ) a sledoval nové překážky a velkou snahu soutěžících.. škoda, že překážky byly vyloženě dělané pro asiaty.. Mnohokrát velký silný Američan nemohl vyhrát, protože byl sice velmi silný, ale jeho kila byla moc jen na konečky prstů, ale to asi nešlo dělat jinak... 3z5 ()

Trapper33

Asi moje nejoblíbenější soutěž s překážkami. Překážky jsou opravdu super, relativně se i mění a japonci si ze sebe s radostí dělaj srandu, když spadnou jako trdla, což je super. Velké plus jsou také skvělé výkony některých soutěžících. ()

Marty89

Neskutečně zajímavý sportovně zábavný pořad, který je vážně typicky japonský. Asi nejvíc se mi na něm líbí ta chuť většiny soutěžících (většiny, protože někteří si tam jedou jenom vyloženě udělat reklamu) ukázat, co v nich je a při troše (velké troše) štěstí i celou trať překonat. Nejde o to vyhrát nějaké peníze, ale jenom se seberealizovat a navíc vyhrát může klidně i všech 100 účastníků, takže vládne pohodová atmosféra, kde jeden druhého podporuje. Nechápu komentáře některých uživatelů, kteří říkají, že se to po čase okouká - jsou miliardy lidí, kteří budou donekonečna zírat na zelený trávník a na něm pobíhajících 22 týpků, to se teprve okouká, v Sasuke aspoň mění překážky, ale u fotbalu (nebo jakéhokoli jiného sportu) je to pořád dokola to samé. Dávám 4* a dal bych asi i 5, ale ženské závody mi přijdou nudné. Edit: Nakonec po minulém dílu (2. pokus Nagana v prvním úseku dráhy) musím přidat i pátou hvězdičku. ()

Reanimated

Makoto, Shingo, Toshihiro, Naoki, Katsumi, Daisuke a Kinnikun - jó, to jsou borci. Člověka prostě jejich vůle dokáže inspirovat... ()