Ninja Faktor

(pořad)
  • Japonsko Sasuke (více)
Soutěžní / Sportovní
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiální text distributora)

Cappuccino

Pri zápase Chelsea : Arsenal by som pravdepodobne zaspal. Ale šport, kde je žiaduca nadmerná (nielen fyzická) výdrž, dôvtip, určité gymnastické schopnosti a veľmi, veľmi dobrá kondička? To už považujem za zaujímavejšiu partiu. Uvidíme čo predvedú "ninjovia" ďalej.. ()

Allien.9

Nemůžu si pomoct, ale tenhle typ soutěží mě neskutečně baví a strašně ráda bych si všechny překážky vyzkoušela na vlastní kůži (až na U-rampu, tu vzdávám předem). Ale sama, beze svědků, protože jinak bych se asi propadla hanbou... ()

Rominator

Od roku 1997 soutěž dokončili pouze 3 lidé, a to ve 4. klání 16. října 1999 lovec krabů Kazuhiko Akiyama (číslo 86), v 17. klání 11. října 2006 rybář Makoto Nagano (číslo 99) a ve 24. klání 1. ledna 2010 prodavač bot Yuuji Urushihara (číslo 93). ()

DJ Obelix

Obdivuji soutěžící, kteří projdou i přes jediné kolo, ale bez vtipného komentáře (ála Wipeout) nebo správně praštěných soutěží (ála Takeshi's Castle) se soutěž hrozně rychle okouká. ()

Kothy

Japonský soutěžní pořad. Lidé se musí dostat přes sérii určitých překážek a většinou skončí ve vodě. ()

AllShallFall

Z mého hlediska se jedná o velice vydařený pořad. Japonsko tak ukazuje svoje ambice. Japonci mají vetší přednosti než například drogy, kšefty a podobně. Zdokonalují se a zocelují se. A to zcela dobrovolně. Líbí se mi jejich odhodlání a jejich temperament. Jen si například porovnejte jejich mentalitu s tou naší. Naše mládež je závislá na drogách, propadá nevzdělanosti a zevlováním na ulici. Závislosti na sociálních sítích typu Facebook. Japonsko má ve 30 letech fyzicky zdatné občany a celkově je to vidět na jejich inteligenci, sociální přizpůsobivosti, kulturní a národní čistotě. Japonsko je mým velkým vzorem toho největšího a nejčistšího vlastenctví v dnešním zkaženém světě. ()

oje

Sasuke, v japonsku těžká národní posedlost, se může zdát jako jiné soutěže, přecijen má ale něco navíc. Vedle máchaní ksichtu v blátě a sakra těžké opičí dráhy jsou to totiž soutěžící, kteří nejsou jen bezejmennými střídajícími se figurkami. S původně obyčejnými japončíky se na jejich cestě lehko sžijeme a překonávání tří úseků se stává dramatem. Skoro slepý Yamada, nejsilnější rybář Nagano nebo hasičský hrdina Takeda. Nelze jim nefandit, když kvůli soutěži opustili zaměstnání a denně hopsaj na zahradní replice prohnuté zdi. . Alternativa: Takeshi´s Castle, Fear Factor, Fort Boyard, Sur la piste de Xapatan. ()

Okara

Zajímavá a legrační podívaná v podobě neustále vybíhajících bláznivých Japončíků (nyní i Evropanů a Američanů) v nejrůznějších kostýmech sem tam i s hláškami na jednu z nejtěžších tratí světa. Je úžasné, jak "Elita Ninja faktoru" zasvětila tomuto pořadu život - postavili si kopie dráhy doma a den co den trénují, tento pořad se stal jejich životním stylem a také je to na nich vidět. Přejít všechny čtyři úseky pravděpodobně znamená v Japonsku obrovskou prestiž. A určitě doporučuji se dívat na originál, ten komentátor je naprosto dokonalej. 80% ()

Zodd

Stupidní český název asi částečně přebrali z Faktoru strachu (neboli originálním názvem Fear Factoru), protože oboje vysílali ze studia televize Prima, na Primě Cool. Ale teď něco málo k pořadu. Lidi se tomu smějí, ale nemají ponětí, jak hodně musí být těžké dostat se přes jednu jedinou překážku a kolik tréninku a fyzických sil to vyžaduje. Já vlastně taky ne, ale spíš jsem soutěžícím fandil než se jim smál. Ale jo, k smíchu to občas bylo taky, Japonci ovšem podle médií vypadají jako docela škodolibý národ (vzhledem k těm všem uchýlným televizním soutěžím), ale taky si kladou vysoké nároky nejen v televizi nebo anime příbězích, ale i v reálném životě, i když trochu jinak, než je to vykreslováno tam. :) ()

Chrustyn

Ne, tak zábavné jako "Tekešiho hrad" nebo "Pevnost Boyard" ale přesto docela povedený soutěžní pořad založený na fyzických předpokladech všech zúčastněných. ()

ainny

První kolo je přehlídkou těch snad nejbizarnějších lidí, kteří chodili a chodí po japonských ostrovech. Úlety na kvadrát, které bezkonkurenčně pobaví. Od druhého kola už je to o chlapech, kteří soutěži mnohdy zasvětili celý svůj život a je na co se koukat. Hrozně to vždycky prožívám. Nadskakuju v křesle, lekám se, když se to někomu nepovede a ve třetím kole už držím palce všem bez rozdílu. Jsem schopná se na Sasuke koukat pořád dokola. P.S. Na podzim 2011 byli démoni na hoře Midoriyama opět poraženi. ;^) ()

heyda

Vítejte na hoře Midoriyama!!! V dnešním díle Ninja faktoru uvidíte například bláznivého kuchaře Okazavu Suzuki nebo mistra republiky v gymnastice Yušuki Nagata či dokonce usměvavou číšnici Yasimu Tamagochiovou. ... Jo, tenhle pořad mě baví a japonci jsou opravdu blázni :-D - sympatičtí blázni. ()

JASON_X

Když jsem ještě kdysi občas sledoval televizní vysílání, tuhle japonskou lahůdku jsem se snažil nikdy nevynechat. Kombinace obdivuhodných fyzických dovedností a úžasného východoasijského humoru. Tahle soutěž definitivně zpečetila mou platonickou lásku k lehce vyšinuté japonské popkultuře. ()