Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film popisuje osudy krásné a talentované dívky Anne , která plna ideálů a snů vyletí z rodinného hnízda objevovat svět a v něm báječnou práci a úžasného muže. Její dobrodružství ji zavedou na Manhatten a později do Hollywoodu, kde potká dvě herečky, které touží po tom, aby je okolí chápalo jako lidské bytosti... Snímek volně vychází z novely spisovatelky Jacqueline Susann, která se v něm i krátce objeví, a také je jedním z posledních filmů okouzlující herečky Sharon Tate. John Williams byl za hudbu k tomuto snímku nominován na Oscara. (Morien)

(více)

Recenze (19)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Promarněná šance. Na adaptaci bestselleru Jacqueline Susann se čekalo jako na hit sezóny, ale výsledek nikoho neoslnil. Zatímco společenský román sledoval zajímavý časový oblouk let 1945-1965 a tehdejší proměny showbusinessu, film se omezil na nudné předvádění mladých tvářiček v ryze v současných kulisách. Film byl zklamáním mmj. i pro Sharon Tate a jejího agenta, který doufal, že už konečně prorazí. Žel, žádný ze šesti celovečerních filmů, které stihla za svého života natočit, se nestal přesvědčivým důkazem jejího údajného talentu, ve který tolik lidí věřilo. ()

Visáč 

všechny recenze uživatele

Neúmyselne campové melodrama, takže not campy enough. Ale má to svoje golden nuggets a jedna z vedľajších postáv, do ktorej sa všetci strefujú na margo jeho sexuálnej orientácie, sa volá Ted Casablanca. A je to aj studnica nekorektných hlášok typu "You know how bitchy fags can be!" a "That little whore makes me feel nine feet tall!", pri ktorých si s nostalgickou slzou v oku spomeniete na Showgirls od Verhoevena. ()

Reklama

mirkath1 

všechny recenze uživatele

Velká škoda,že se nepodařilo do filmu vtěsnat více poselství z knihy, kterou mám velmi ráda. Nelly nebyla zamýšlenou hlavní postavou spisovatelky. Byla jí Anna a její komplikovaný vztah s Leonem. Taky byl dán větší prostor Ellen Lawsonové a Tonymu. Nelíbilo se mi, že se vše točí hlavně kolem sebestředné Nelly. Jinak myslím, že kdo nečetl knihu bude spokojen-no já ji četla-takže slabých 50% ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Zfilmované melodrama podle úspěšné knihy od J. Sussan o stinných stránkách amerického showbusinessu které vyprávý životní osudy a to sice tří krásných ale hodně rozdílných žen které ve skrytu duše sní jakož to spoustu jiných mladých dívek tohoto věku o vábivé herecké kariéře. Sdílejí však osud včetných hvězdiček, kterým po velkých nadějích zbývá pouze deziluze. Hlavní roli zde hraje neuvěřitelně krásná a přitažlivá Sharon Tate v té době už manželka R. Polanskiho. Její role je tragická.. Dále z hlavních rolí Anna (Barbara Parkins) a poslední Nelly (Patty Duke) uspěje jako herečka, nezvládne však nástrahy této profese a propadne drogové závislosti. Průměrná film, na Sharon ale i ostatní dívky se moc krásně kouká.. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Kniha bola neodolateľný brak a filmová adaptácia je (s tými dialógmi) asi ešte naivnejšia. Kto by to povedal, že smiešne veci divnejšie znejú nahlas?! :D Casting presný, je to pekne natočené.  Dosť sa skracovalo. Mierna zmena charakteru Miriam (a celého diania okolo Tonyho) je logická, prerod Neely oproti knihe zobrazený uveriteľnejšie, ako tomu bolo v knihe. Vyškrtnutie Anne-nho milionárskeho nápadníka bolo tiež dobrým krokom, pre dej bol zbytočný.  Ale Anne je v úzadí. A bábiky tiež. Prostredná časť filmu je strašne urýchlená. Záver pokašlaný. Nemá to hĺbku, ale to snaď ani nikto nečakal. Guilty pleasure. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Richard Dreyfuss v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Knižní předloha Jacqueline Susann vyšla česky poprvé v roce 1993 a zatím se dočkala dalších tří vydání. (NinadeL)
  • Film bol uvedený v roku 1978 v knihe "Päťdesiat najhorších filmov všetkých čias" ("The Fifty Worst Films of All Time (and How They Got That Way)") od Harryho Medveda a Randy Dreyfussa. (Arsenal83)

Reklama

Reklama