Epizody(3)

Čtvrtá řada popisuje, jak Sherlock čeká na další tah Moriartyho, který má být mrtvý, a Watson s Mary se věnují nové životní náplni: rodičovství. (Netflix)

v.indruchova

První díl čtvrté serie je slabší než předcházející, snažící se nám dát spoustu zvratů a nečekaností, ale vlastně tím se to stalo teátrálnější a možná až předvídatelné. Hrádky z obrazem a zvukem jako vždy zajímavé a až umělecké, v každém detailu, ale proč mám pocit, že je toho někdy moc. Někdo se tu snaží až tak, že to kazí? ALe když ji miluješ, tak není co řešit (dokážeš lecos odpustit? A jak moc?) 2. díl 4. série je o poznání zajímavější a tlačí na city. A opět dopřeje zvraty, napětí. Některé z nás dožene k slzám a nebo také k úsměvu. Bingo! Pošťourá se v temnotě lidské mysli. Seriál se stává čím dál podivnějším, ponurejším, pro spoustu podivínů i normálních lidí, kteří skrývají ve svých zákoutích cosi nepublikovatelného, přinejmenší, suše řečeno. TAkže osloví vlastně skoro všechny z dobrým IQ. :) Užijívejte, dokud to jde. Po shlédnutí pár dílů vám zůstává, potutelné pousmání ve tváři. 3. díl. Je zamotaný, plný hádanek a sentimentu. Hlubší pointa nalezena :) Pro fanoušky si myslím, že seriál má pořád grády, protože jen ti pochopí, každou nianci v příběhu. JAko vždy, celý díl působí, jako příběh v něčí zajímavé (šílené) mysli.- Souhlasím s názorem, že postava Mary mě, také štvala. Nic není stoprocetní, no ne. Zajímavé:tron. ()

KukulienkaHO

Krátke zhrnutie 4. série: 1. epizóda bola príliš osobná a jej príbeh a zápletka boli nevýrazné. Plus tu máme Johnov mimomanželský románik, ktorý síce dokazuje, že aj on je iba človek, avšak k jeho charakteru sa mi to vôbec nehodilo. Navyše vzhľadom nato, aká bola jeho rodinná situácia. 2. epizóda bola o mnoho lepšia vo viacerých ohľadoch: 1. poriadny záporák, 2. o čosi menej osobnejšej časti príbehu, 3. parádne vybudovaná cesta k finále seriálu. Jej rozuzlenie však nedávalo moc zmysel. 3. epizóda bola parádne finále, ktorému ale chýbal dostatočne prepracovaný záver. 4. séria je zo všetkých sérií najchladnejšia. Teraz sa to hodilo, ale ak by bol takýto mrazivý celý seriál, asi by som si ho nepozrel. Najväčším problémom finálovej série je určite príliš osobná dejová linka, na ktorú záverečné diely seriálu aj doplatili. ()

Feacher

Po hodnocení sérii 5*-5*-5* přichází asi očekávaná čtyřka... Už to prostě není ono. Vyznamnost případů se snížila a do hry se dostávají emoce a vztahy postav, které byly v prvních sériích nikoli zcela upozaděny, ale v případě emocí a myšlenek geniálně zapuštěny do příběhu, a co se týče vztahu, tak velmi chytře pouze naznačovány... To tady přestalo a je z toho takový deduktivní maglajzík událostí a zvratů, které ztratily na tom původním kouzlu... ()

7Filip7

7,5/10. Jakože s finálem tak parádní ho detektivního seriálu mám problémy, ale jakože, já se furt bavil. Děly se tu šílené věci a bylo to místy přeplácané. Ale jak říkám, Sherlock se podle mě zakončil vcelku dost dobře, ale určitě tato série nedosahuje kvality prvních dvou. Škoda že si Sherlock neudržel kvalitu prvních dvou sérii až do konce, protože by to byl asi nejlepší detektivní seriál, který kdy vznikl. Nejlepší epizoda - The Lying Detective. ()

pirduch

Překombinované, pro mne občas i zmatené, což souvisí s tím, že mne to nepřinutilo hltat to celým mozkem... Proti prvím dvěma seriím slabota, uvidíme jak zbylé 2 epizody,ale pokud to půjde takhle dál, je dobrý nápad už skončit...Jen se bojím, že zlaté vejce přinese ještě další a další serie,třeba i horší... ()

mirka96

Podle mého názoru je to jedna z nejlepších epizod ... po dlouhé době co jsem nevěděla co říct po konci tohoto dílu. Podle mě je to dobré zfilmování originální povídky Umírající detektiv. Za mě 100% ()

les62

Moje nadšení z prvních dvou řad se postupně někam vytratilo (snad s přibývajícím věkem) a závěrečná? čtvrtá řada se pro mne stala spíše utrpením než čímkoliv jiným. Příliš kombinací už spíše škodí, sestru jsem přes určité výhrady nakonec spolknul (Sherlocka mám načteného - možná to nebylo ku prospěchu), ale naprosto psychodelický třetí díl pro mne nebyl tím pravým vyvrcholením seriálu, který tak skvěle začal. Škoda. Ale možná, až najdu sílu si čtvrtou řadu pustit ještě jednou, názor změním. ()

Keti

Po špatné jedničce je trojka pro mě jeden z těch lepších Sherlocků. Pro toho, pro koho má Sherlock zůstat cynickým a povýšeným sociopatem, bude odklon asi trochu zklamání. Pro mě byla částečná proměna uvěřitelná, zapadala do kontextu děje posledních dílů a navíc, asi jako ženě, mi je nějaká emoční zápletka milá. Pravda, ne všechny Sherlockovy reakce byly hodné zdravého cynického rozumu :-). ()

orangutan

První série byla pocta klasickým detektivkám mistra A.C. Doyla, mistrovské filmařské dílo jak staré příběhy odvyprávět dnes při zachování ducha i pointy klasické předlohy. Napětí, příběh, dedukce a skvělá nápaditá kamera za pět hvězd. Čtvrtá série slátanina na téma pevnost Boyard, únikových místnostní s filmařským řemeslem béčkových detektivek z VHS. Zápletka detektivky nepotřebuje nic a nikoho, stačí rodinna a démoni samotného detektiva. Ach jo! ()

Van_Stajpen

Nevím, už je to zbytečně přehnané... Tato 4. série je opravdu jen na "motivy" ... protože už tohle fakt není Sherlock. Nebýt prvního dílu (6 železných dam - jako 6 Napoleonů) - byla by to normální detektivka. Nepochopitelné navrácení mrtvých do děje, vymyšlená sestra, .... už je toho moc. Někdy méně je víc. Konec této série je navíc takový tuctový, nezajímavý, plno věcí nevysvětlitelných... Rozhodně nejhorší série jinak výborného televizního seriálu - že by už byl konec??? ()

Tobias18

Nevím jestli se smát, nebo brečet. Po Průzračné nevěstě jsem si říkal, že už to horší nebude. Po první epizodě čtvrté série jsem si říkal že už to horší nebude. Po druhé epizodě jsem si říkal že už to horší nebude. Ale to co přišlo potom, bylo skutečné peklo. Poslední epizoda seriálu Sherlock je pohřeb logiky a plivnutí divákům do obličeje. Je mi z toho opravdu špatně. Příšerné zakončení seriálu, jehož šestá epizoda je dle mého jedna z nejlepších v historii televize. Hrůza. Víc už prosím ne. 30%. ()