Za vším hledej nakrknutou ženu. Odlehčený pohled na boj za ženskou rovnoprávnost s vynikající Sally Hawkinsovou v hlavní roli. Vyrobeno v Dagenhamu je svěží britská retro komedie zachycující skutečné události z roku 1968, kdy se v továrně společnosti Ford v britském Dagenhamu vzbouřilo 187 šiček proti pracovním podmínkám. Jejich požadavkem byly rovné platy pro všechny a konec diskriminace žen. Přes vážnost tématu se režiséru Nigelu Coleovi, známému komediemi Bílá vdova nebo Holky z kalendáře, podařilo zachytit tehdejší události zábavnou formou, aniž by sklouzával k lacinému humoru. Film se tak dá zařadit po bok britských sociálních komedií, jako je divácky velmi úspěšný titul Do naha! s Robertem Carlylem v hlavní roli.
Celý film doslova táhne svým živelným projevem Sally Hawkinsová v roli Rity O'Gradyové, která se postavila do čela tehdejších protestů. I v dalších rolích se objevují známí herci, mimo jiné Bob Hoskins, Miranda Richardsonová, Andrea Riseboroughová, Daniel Mays či Rupert Graves. (Česká televize)

cherita

Jeden z těch filmů, u nichž přesně dopředu víte, jak budou vypadat. Nemusí to být nutně na škodu, někdy ani člověk nemá na žádná překvapení náladu. Když ale u závěrečných titulků došlo na autentické záběry těch skutečných šiček z Dagenhamu, uvědomila jsem si, že spíš než neškodnou retro komedii bych o nich mnohem radši viděla nějaký dokument. ()

FOCKE_WULF

Skvělý film o boji za ženskou rovnoprávnost. Líbil se mi ten svérázný ženský kolektiv, nesmírně sympatická hlavní představitelka a vlastně i to, že přestože se jednalo o docela vážné téma, tak to bylo pojato s nadhledem a humorem. Holky dobře jste si to vybojovaly, respekt! http://www.youtube.com/watch?v=DZ509hHkHO8 ()

Lucas87

U nás probíhá rok 1968 hekticky, pocit uvolňování končí vpádem bratrských vojsk, lidé umírají v bratrské střelbě a v Anglii ženské záčnou stávku, v které se dožadují platové rovnoprávnosti. Kde jaký obyvatel Prahy a jiných měst by chtělo mít jejich starosti. Zajímavý námět z historie Fordu, ale není to nic slavného pro mě. ()

xKatiex

Now, there was a time when they used to say that behind ev'ry great man, there had to be a great woman. But oh, in these times of change, you know that it's no longer true. So we're comin' out of the kitchen, 'cause there's something we forgot to say to you. We say, Sisters are doin' it for themselves, standin' on their own two feet and ringin' on their own bells. Eurythmics/Aretha Franklin - Sisters are doing it for themselves Veľmi dobrý film so skrytým posolstvom o tom, ako veľmi je dôležitá pozícia žien v spoločnosti. Veci, ktoré sa diali v tých rokoch sa dejú aj dnes, žiaľbohu. ()

sanikope

Film ktorý nič nerieši, nikoho neurazí. Rozdelil som si ho na štyri 25minutové časti. Odporúčam trebárs tým čo pozerajú TV a nemajú radi reklamy. To to je presne ten druh filmu ktorý sa dá nazvať VATA. V momente ako začne reklama si pustite Made in Dagenham a myslím že tým nič nepokazíte. Keď reklama skonči pauznuť a zasa niekedy nabudúce si odohrať ďalšiu epizódku z Dagenhamu. I tak je to natočené spôsobom že človek len ťažko može nepredpokladať čo bude ďalej.... Ako oddychovka super, ako film s posolstvom- veď už sám neviem o čo išlo. Aha equal pay fight, ale vo filme bolo viac fun ako fight... ()

miki68cz

Až na drobné deja vu z minulého režimu (vystoupení hlavní hrdinky před sborem odborářů) se jedná o sympatický snímek z jiného prostředí, než většina mainstreamových kousků. Velice dobré herecké výkony a sympatická atmosféra celého filmu. Prosím všimněte si postavy manžela hlavní hrdinky, jehož herecký výkon bych i přesto, že není z největších navrhl na Oskara (geniální Daniel Mays) Tento film DOPORUČUJI nejen ženám ()

jafuska

Film tentokrát z ženské perspektivy, kdy se rozhodnou ženy stávkovat aby měli lepší podmínky v práci, ačkoliv se celý film odehrává v 60 letech ano docela aktuální téma i v dnešní době, kdyby zaměstananci nebojovali za svá práva, firmy by si dovolily všechno a s lidma by se zacházelo dost ponižujícím způsobem, když se ženy nenechaly zahnat do kouta, jak se očekávalo, ano to se mě líbilo, zahání to až začínajícím fenimismem, tento směr mám ráda, , přesto vše do sebe celkem dobře zapadalo,pro mě spokojenost ()

nula87

Silný sociální film, který ze začátku působí docela odlehčeně, ale s přibývajícím časem je z něj čím dál větší drama. Tady je krásně vidět, jak ty důležité věci mohou vzniknout z poměrně malých konfliktů. 70% ()

Ruud36

Dobře natočený film o skupině šiček z továrny americké automobily Ford v anglickém Dagenhamu (předměstí Londýna), které se vzbouří proti pracovním podmínkám, jenž ženy oproti mužům značně znevýhodňují. Skvělý příběh inspirovaný skutečnými událostmi ukazuje cestu, která v Británii v roce 1970 vedla až ke schválení Equal Pay Act a ukončila tak mzdovou diskriminaci žen. Film je doplněn o pár dobových záběrů. Určitě stojí za zhlédnutí. ()

burton-ka

V roce 1968 v anglickém Dagenhamu začala stávka v čele s ženou, která moc dobře věděla za co bojuje. Položila si otázku cti, postavila se a začla bojovat za prává. Nejen svá a svých kolegyň ale všech žen, tehdejší Anglie. Nejde o peníze jde o princip! Ony byly "pouhé" to šičky z továrny americké automobilky Ford v anglickém Dagenhamu, které se doma staraly o rodinu a dělaly manželům "pouze" doprovod.Bylo jedno co žena vystudovala, či jak moc dobrá byla ve sportu či svém hobby. Tehdejší společnosti měla jasnou definici na téma žena a její práva! Rita pojala myšlenku,že pokud se auto jako celek skládá z 320 dílů,každý ten díl má přeci stejnou váhu a stejnou cenu - bez jednoho dílu to nebude nikdy celek! O to se tu bojovalo a díky Ritě a tehdejší ministryni vzniklo v Anglii pracovní právo žen, kdy ženy jsou stejně finančně ohodnoceny na stejné pracovní pozici jako muži... Na tomhle filmu je krásně ukázáno kam až sahá moc a politika či otázka cti a práv! ()

czema

Film se mi moc líbí.Ukazuje tu že i ženy jsou lidé né jen muži a tudíž by měli mít stejná práva,ovšem kdyby se po nich chtělo stejného pracovního nasazení ženy by asi neobstály,ale to po nich nikdo nechce.Jsou to nežná pohlaví ,ale když si postaví na hlavu nikdo s nimi nehne. Komedie- určitě,drama- taktéž ano, ()

kolodej1

emancipační film z doby, kdy teprve ženy musely bojovat o svá práva, která jsou dnes už samozřejmostí, alespoň v civilizovaném světě, Bylo hezky vidět, že hlavní hrdinka původně žádnou revolucionářkou nebyla, spíš to byla shoda okolností. Ale jako bojovnice za ženská práva se našla a byla v té roli velmi úspěšná. Dobrá příležitost pro Sally Hawkins, potěšila i Miranda Richardson.70% ()

RoyBatty444

Svieži film o vážnej téme nechá nahliadnuť do histórie odvážnych žien bojujúcich za svoje práva. Herecky som nebol nadšený ale nakoniec nemám čo vyčítať lebo celkový dojem je uspokojujúci. Téma má veľký pozitívny náboj a to sa podarilo filmárom preniesť na divákov. Z ľahkého sklamania z happy go lucky ma Sally Hawkins presvedčila o svojich kvalitách. V niektorých scénach ide film pod kožu. ()

Sao Saoi

Skvelý film o tom, ako by to malo vyzerať aj keď je smutné, že to nie je samozrejmé všetkým... Nečudujem sa toľkým nomináciam a ocenneiam tohto filmu. Sally Hawkins zahrala úplne inú postavičku ako napráklad v Happy go lucky a opäť bravúrne. Andrea Riseborough je ako chameleón. Skvelý výber hudby, trochu romantickejšie ako to v skutočnosti bolo, le výsledok stojí za to. A kto má rád film z ostrovov, tak tento by mu inuknúť nemal. Celkové skóre: 82% ()