Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

• Francie Astérix et Obélix au service de sa majesté (více)

Římské vojsko v čele s Juliem Césarem se chystá podmanit si Británii. Už se mu podařilo rozdrtit ¾ armády a královna začíná mít obavy o osud země. Povolá si na poradu Jaxitaxe, jenž jí pověděl o Galech, kteří Césara porazili pomocí kouzelného lektvaru. Kouzelná moc lektvaru spočívá v tom, že kdo ho vypije, získá neuvěřitelnou sílu. Královna zpočátku nechce Galy požádat, ale situace se stále zhoršuje, proto nakonec souhlasí. Jaxitax se tedy vydá na cestu. Galové Asterix a Obelix jsou přátelé a od náčelníka dostali za úkol udělat z jeho synovce Zničehonixe pravého muže. Zdá se, že je to velmi nesnadný úkol. Do toho přichází Jaxitax se svou prosbou o pomoc. Galové připraví celý sud kouzelného nápoje a rozhodnou se jej osobně dopravit královně. Na cestu se vydávají ve čtyřech – Asterix, Obelix, Jaxitax a vezmou s sebou i Zničehonixe, aby získal zkušenosti. Na lodi pak ještě objeví Škrabopise, který se z Indie vypravil do Británie s malým keříkem čaje a doufá, že zbohatne… Mezitím mají Římané v Británii dost práce. Britanové, jak si říkají, se nehodlají jen tak vzdát, proto se Římané rozhodnou najmout si žoldáky Normany, aby za ně udělali špinavou práci. Normané souhlasí jedině pod podmínkou, že se dozvědí, co je to strach… Pětice se dostane do Británie a Jaxitax vezme nové přátele ke své snoubence Ofélii. Jako správný džentlmen se jí už roky dvoří, ale nedovolí si k ní žádnou důvěrnost. To Zničehonix žádné obavy z porušení bontonu nemá, a protože je Ofélie pěkná dívka, políbí ji – a Ofélii se to očividně líbí. Její společnice a vychovatelka slečna Macintoshová dbá na přísné dodržování společenských pravidel, a i když není zrovna kráska, Obelixovi padne do oka. Je však velmi neohrabaný a u slečny Macintoshové nemá šanci. Římané se dozvěděli o sudu plném kouzelného nápoje a hledají ho. Parta přátel se rozhodla ho ukrýt v hospodě, aby nebyl nápadný, ale Římany to napadne také. Rozhodnou se zabavit všechny sudy a ochutnávat do té doby, až najdou ten pravý… (TV Prima)

kaylin

Pecka to rozhodně není a vlastně celá hraná série mi přijde zbytečná, ale tady mě naprosto dostalo, jak Britové mluví francouzsky s britským přízvukem. Funguje to, ale rozhodně to není prvek, který by táhnul celý film. Ten postupně nudí a nudí, mimo jiné i proto, že se prostě hraje na to, na co se hrálo v předchozích filmech. V komiksu to nevadí, ale ve filmu je to víc znát. ()

suicide

Jako celek hodně slabé, děravé až to bolí. Ale spousta vtipů, která potěšila a rozesmála. I když mám Angličany velice rád, proč by nemohli být zdrojem vtipů? Jejich zdrženlivost nebo horká voda o páté. Zvýrazněním vlastností i stereotypů jednotlivých národů jinak nudnému filmu dost scénáristé pomohli. Stejně tak jako pár dalšími vtípky na téma budoucího vývoje oněch národů – jako stoletá válka. Ale celkem vzato – asi pro další případné filmové pokusy bych radši divákům doporušil komiks, i kdyby ze sebe nejslavnější ruský Francouz Depardieu vydal to nejlepší, čeho jeho široké ruské srdce bude schopno. ()

katuska138

Ten dabing pokoušející se o britský přízvuk byl fakt tragickej. Olympijské hry byly možné prostodušší, ale bylo v nich hlášek, že by vystačily do další zimy, tady je tak jedna až dvě a hromada nudy. ()

Helo

Ou můj bouže. Skourou dvě houdyny bezoustyšnéoue nudy. Jářku, taktou znesvětit jeden z nejuepších animáučů ou Asterixoui, tou chtěo houdně oudvauhy, neníliž prauda? Za ceoué dvě houdyny ausi tak dva pouvedené šprýmy. A prouč ty dvě hvězdičky? Za scénky s Nourmany (BTW: WTF??? Normani z dalekého severu? scénáristi viděli učebnici dějepisu asi jen v učebnicích o školních pomůckách - jasně je to komedie, ale aby byla zábavná, tak musí stavět na něčem reálném). Druhou hvězdičku za těch někoulik scuén, kteuré se snaužily reinscenovat scénky z animáče (ačkoli většinou ne příliš povedeně, ale oceňuji alespoň snahu). A dějouvá linie králouvny naprousto zbyteučná a králouvna sama na přes držku. Z paroudických scén stoují za zmínku pouze (tady to "ou" má skutečně být) paroudování "třístovky" v závěuru filmu. ()

higuain

Animovaný film na motivy Asterixova dobrodružství v Británii je mým nejoblíbenějším Asterixem vůbec, a tak mám velké problémy nebrat si tohle prznění osobně. V pořadí čtvrtý díl hraného Asterixe v mnoha ohledech doslova opisuje legendární scény z Asterixe v Británii, avšak dělá to s obrovskou mírou křečovitosti, topornosti, bez citu a bez invence. Vtipných narážek je na těch přepálených 110 minut minimum a uměle našroubovaná a naprosto zbytečná vedlejší dějová linka s Vikingy tomu plusové body taky nepřidá. Suma sumárum, Asterix jde film od filmu do prdele. ()

Colonist

Není to žádný zázrak, ale pořád je to o třídu lepší než Asterix a Olympijské hry. To byl neskutečný průser. Tenhle film má alespoň lepšího Asterixe a v té záplavě trapných fórů se občas objeví nějaký dobrý. Každopádně nechápu, proč je tak těžké udělat dobrou hranou adaptaci Asterixe. Opravdu povedená je jen jednička. ()

kajas

Není divu, že od roku 2012 nevzniklo žádné další hrané dobrodružství těch nejslavnějších Galů. Tady už se totiž opravdu vařilo z vody, bez špetky humoru a dobrých nápadů. V českém dabingu navíc ta parodie na britský přízvuk vyzněla dost hloupě. ()

Fíla

Vše je tu splácané dohromady. Asterix v Británii, Asterix a Vikingové a pak další nesmysly. Kromě britského přízvuku film nemá žádný vlastní nápad. Nejedná se o Asterixe a Obelixe, nýbrž o parodii na jejich předchozí díly. Mám Asterixe až moc rád, než abych třeba přilepšil, to se nestane. Dostane, co si zaslouží. ()

Diamant

NAČRTNUTIE OBSAHU: Rímske légie na čele s Júliusom Cézarom napadli Britániu. Kráľovnej prichádzajú na pomoc Asterix a Obelix! KOMENTÁR: Film je mimoriadne pestrofarebný, čo je výborná pastva pre oči! Zďaleka v ňom nejde len o boj. Na svoje si prídu aj milovníci romantiky, konverzačného humoru či krásnych scenérií! Pochváliť treba aj slovenský dabing, ktorý na rozdiel od českého dabingu nepridáva Britom akýsi anglický prízvuk, ktorý namiesto vylepšenia skôr spôsobuje dojem rečovej vady. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov. ()

M.i.k.e

ta tam je komiksová poetika,která provázela minimálně ještě první dva filmy.Edouard Baer je pro Asterixe sice lepší volba než Clovis Cornillac (na Claviera to však stále nestačí),ale jinak jako celek působí poslední Asterix hodně toporně a vzhledem ke stopáži místy až smrtelně rozvlekle.Co víc,veškerý humor je pryč a to co má být považováno za legraci (anglický přízvuk atd.) jako by vypadlo z filmů Zděnka Trošky.Snad už jen ten fekální humor a víc kopání do rozkroku tady chybí.Už toho mršení Asterixe bylo opravdu dost...20% ()

cariada

No dalo mě to zabrat než jsem na podruhý dokoukal. Nějak začíná bát celá tahle série dost vyčpělá. Ani vtipem to moc nesrší. Přesto jako pohodovka na odpoledne to ujde. ()

kvasiva

Copak to proboha udělali s klasikou jakou Asterix a Obelix bezesporu jsou ? Tohle byl výsměch a raději to nebudu dál komentovat.... Hrůza. ()

pufina

Anglická "mluva" mě slušně pobavila, některé postavy jsou vtipné a hezky zahrané, stejně jako určité chvíle. Film rozhodně neurazí a navíc zkrátí dlouhou chvilku. Za mě skvělej průměr. ()

KajusaK

Doufám, že to byl jen fór a další díl se vrátí zpět do starých kolejí. Musím říct, že to byla bída a utrpení celé skoro dvě hodiny..Ani jednou jsem se nezasmála (což je hrůza), herci byly ujetí, neschopní. Příběh vycucaný z prstu - a dost blbě. Katastrofa. Přemýšlela jsem jen o jedné * .. ()

animaxis

Už to není to,co to bývalo.Nový představitel Asterixe je naprosto nesympatický,komixu se to už vůbec nedrží(mám ho rád)a humor tu byl pro děti,ale očividně je určen i dospělým nebo lidem mého věku,protože malé dětičky asi nepoznají místní parodii na film 300.Do kina na Asterixe už v životě nejdu,ne proto,že je to už opruz a nebaví mě to,ale protože v sále bylo tolik malých dětí a ještě ke všemu jsem tam byl s kamarády přibližně stejného IQ jako mají oni,že ten film jsem tam chápal dokonale snad jen já a to Asterix není zrovna Atlas Mraků. ()

Hans.

Držet se více předlohy (jedna scéna s piráty je fakt málo), vynechat zbytečnou postavu Zničehonixe, dále úplně zbytečné Normanďany, odpustit si všechny ty rádoby vtipné teenagerovské vsuvky, které se měli zalíbili mladému publiku a tím pádem zkrátit stopáž, tak by to nebylo zase tak špatný. Pro zlepšení nálady si budu muset pustit kresleného Asterixe v Británii to je totiž úplně jiná liga. ()

mortak

Po mizerné trojce docela slušné překvapení. Návrat k poetice komiksu, a i když ten převod gagů z kresby na plátno moc dobře nefunguje (protože každý jednoduchý vtip film rozehrává do několika minut a tím jakéhokoliv dospělejšího diváka odradí), herci se snaží, jak můžou, a pořád je to starý dobrý Asterix a Obelix. ()