Doručovací služba čarodějky Kiki

• Česko Doručovací služba slečny Kiki (neoficiální název) (více)

Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou. Jedinečný film z produkce studia Ghibli, které celý svět okouzlilo tituly jako Můj soused Totoro či Cesta do fantazie, uhrane svou magickou atmosférou a hravým ztvárněním radostí i strastí dospívání. (Aerofilms)

Slarque

Příběh je sice jednodušší, ale stále jde o opravdu kouzelnou animovanou pohádku. Mijazaki je prostě kategorie sama pro sebe, takže je to pořád perfektní animované vyprávění, které udrží i pozornost dospělého diváka (90%). ()

eLeR

Džó Hisaiši zložil zase raz nádhernú hudbu, ktorá celý čas sprevádzala tento možno obyčajný, ale veľmi milý príbeh miss witch Kiki. Kúzelná záležitosť. ()

Chrustyn

Miyazaki mě po temné a pro mě slabé "Naushice" a příliš dětinském "Ponyo on the Cliff" opět velice potěšil krásnou a hlavně zábavnou pohádkou. Tentokrát vypráví příběh o malé čarodějce, která si v cizím městě otevře kurýrní službu. Režisér se tentokrát drží více při zemi a jediný fantasy prvek celého filmu je hlavní hrdinka se svou mluvící kočkou. Nečekají nás tedy žádné obvyklé fantasy zrůdy všeho druhu a hlavy různých velikostí a různým počtem očí. Vůbec to ale nevadí, protože snímek dokáže diváka okouzlit i tak a jeho optimistická, usměvavá nálada přimo čisí z obrazovky. Všemu samozřejmě dopomáhá nádherná animace, kouzelná hudba a sympatičtí hrdinové, které si okamžitě oblíbíte. Ale to už patří k Miyazakiho standardům. Jeden z jeho nejlepších filmů. ()

Ghoulman

Film o létání (v zářivé paletě barev). O pohodovém plachtění vzduchem, lehkých tazích modré a žluté, do kterých se občas přimísí tváře zbarvené do ruda (horkovzdušným proudem první lásky), či lehké turbulence otřásající dospívající identitou. Avšak i přes tyto občasné přeháňky (a jeden pořádný liják), je tohle skutečně (vlastně až neskutečně) kouzelná a povznášející záležitost. ()

Jirka_Šč

Člověku, který Miyazakiho nezná, bych toto doporučil jako první film. Vtipné ("až se ráno probudíš a uvidíš bílou kočku, to jsem já"), lehké, veeelmi pěkné. ()

Scalpelexis

Kiki je překrásná pohádka, která čiší optimismem, laskavostí a solidaritou. V dobách, kdy se na sebe lidi šklebí, jsou nepřejícní a obětavost jim nic neříká, je tato obrovská vlna pozitivna balzám na duši. K excelentnímu dílu není vždy potřeba hlubší myšlenky, rozmotat zapeklitý komplot nebo porazit stěžejní zlo. Po dokoukání jsem měl chuť si hned něco upéct. Pro děti ideální, pro dospělé fanoušky anime milý odpočinek. ()

Stanislaus

Miyazakiho celovečerní animované filmy oplývají zvláštním a nezapomenutelným kouzlem, které lze vidět jen u opravdu malé hrstky snímků podobného žánru. Doručovací služba slečny Kiki není vyjímkou. Vcelku jednoduchý příběh smíchaný s klasicky nádhernou animací, na což se ve výsledku pěkně kouká. Oproti svým jiným filmům zde Miyazaki drží celkem na uzdě svou fantazii a obsazení všelijakých bizarních postav, ikdyž kocour Jiji a jeho ironický tón mě dostal. Zkrátka opět velká spokojenost z mé strany, takže mohu jen doporučit. ()

MontyBrogan

Prechod z detského sveta do dospeláckeho. Osamostatnenie sa, prvá práca, prvá láska. Život v čarodejníckom rúchu je magickejší, ale vešia sa na rovnaký vešiak, ako keď si chcú ťažobu uplynulého dňa zložiť z ramien ostatní. ()

Xeelee

Majo no takkyûbin je prakticky dokonalý rodinný film. Nemá smysl vypisovat všechny dokonalé scény, to bych tu byl totiž do večera. Trošku mě ale zklamal na mě moc rychlý a moralizující závěr, víc zaměřený na děti než mi bylo libo. Prostě už to nebyla ta pohodička, která se musí líbit snad úplně všem. ()

Othello

Ne, že bych se ani tentokrát nebyl schopný zbavit své rezervovanosti vůči mijazakovské huňatosti všeho a podezřele sektářských podtónů idylického světa dospělých, ale tentokrát více než kdy jindy jsem propadl do té členité středomořské krajiny s kaskádovitými městy mezi kterými si to spokojeně šinou lokomotivy, parníky i všelijaké létací stroje. Mijazaki tady vytváří vysněný paralelní svět Evropy 50. let, která ale neprodělala žádnou válku a přesto se nějak dalo vzniknout baby-boomers poválečné generaci, která měla chuť a odvahu pustit se do světa na vlastních nohách a s nadšením tak zakládala firmy a vymýšlela různé inovace. Čarodějka Kiki tak našla způsob své realizace v malé doručovací firmičce, kde může využít svých schopností, zatímco kamaráda Tomba se nikdo nesnaží zastavit ve výrobě Tleskačova létajícího kola. Je léto světa, tráva je měkká, stromy zelené a nikdo by neměl být jen tak doma. Shikatte morau wa, my darling! Shikatte morau wa, my darling! ()

ScarPoul

Tento Miyazakiho film má rozhodne v jeho filmografií veľmi zvláštne miesto. V prvom rade témy, ktorých sa v mnohých dielach dotýka sa tu nenachádzajú. Nemáme tu žiadny vymyslený svet, žiadne veľké dobrodružstvo, ktoré by nás mohlo uchvátiť a prinútiť nás zasnívať sa, aké by to bolo fajn, keby sme žili v takom svete. Kiki je čarodejnica a jej príbeh sa sústreďuje len a len na to ako dospieva a ako sa snaží byť samostatná. Toto je vlastne celá téma filmu. Mohlo to byť úplne o niečom inom, ale nie je. Miyazakiho kúzlo je povestné a je obsiahnuté aj tu. Film je roztomilou rozprávkou, s peknými postavičkami – čo je u režiséra celkom nezvyk – pretože si hovie vo vytváraní rôznorodých ľudí, s prehnanými proporciami, a celkom jednoduchou zápletkou, ktorá je ale podaná hravou formou a preto je film zaujímavým a nenudí. Od Miyazakiho aj napriek atmosfére som čakal trochu viac, ale film ma nesklamal a užil som si ho. A to je hlavné. ()

M.Macho

Roztomilý příběh malé čarodějky odehrávající se jak jinak než v městě nenápadně podobném jihofrancouzskému přímořskému městečku. Napětí, nejedno zamyšlení a hlavně mnou neustále opěvované rozmanité jho Hayových fantaskních světů... ()

Bubble74

Šarm, vtip, krásná animace a jednoduchý rozkošný příběh. Roztomilá, malá čarodějka Kiki roznáší se svým chlupatým kámošem Jijim na svém košťátku nejen balíčky, ale hlavně kouzelnou pohodu a jednoznačně přičaruje úsměv na tváři každého z nás. Můj nejoblíbenější Miyazaki. ()

Cubinho

Toto jest jeden z těch Miyazakiho filmů, který je spíše určený těm mladším, čili kdybych byl dítě, zaručeně bych byl nadšený. Pohádka moc hezká, dokonce s nečekaně vtipně-nevhodnými dialogy typu: Kiki:" Chce mě namalovat." Jiji: "Nahou?" :-) Totora jsem si užíval i já. Kiki už tak ne. 7/10 ()

Hem.m odpad!

Já si prostě nemohu pomoc, postavy mi přišli naprosto protivné, jednoduše jsem k nim neměl žádný vztah. Příběh, hudba, všechno se mi to nelíbilo. Přibližně v půlce jsem si začal dokolečka opakovat, že tomu nesmím dát odpad, že to přece není zas tak špatné, ale prostě já už jsem se smál, jak moc špatné to bylo. Jednoduše nemohu jinak, dle mého cítění musím dát odpad. ()

depony

Téma mladé čarodějky mi přišlo působivé. A můj favorit je její kocour. Už nechci psa, ale tuhle číču :))) ()