Bližní na tapetě: Šprýmař (TV film)

Komedie

Československo, 1970, 40 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

Žádné výjimečné dílo, v porovnání s Nactiutrhačem ze stejného cyklu opravdu slabší. Ale aspoň jsem se konečně dozvěděl, odkud si pamatuji vtip se zázračným přípravkem Jeanol a dokonale vyžehlenými džínami.(8.1.2012)

Další z Menšíkových krasojízd. Ale nic moc navíc.65%(26.12.2010)

Nactiutrhač byl lepší :-((21.1.2011)

Inu taková moralitka, ale nebýt páně Menšíkova vkladu, sranda by to byla jen poloviční.(20.1.2011)

Menšíkovo herecké mistrovství nepopiratelné. Ale fakt nic moc navíc.(5.1.2017)

Průměrná televizní mikrokomedie. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Asi tak by se dal ve stručnosti shrnout děj. Jo..tenkrát byl v práci čas na to dělat si srandu ...a opravovat kdekomu cokoliv..(28.6.2013)

Humorný příběh se skvělými herci (Menšík, Kovařík ad.). Určitě stojí za zhlédnutí, jak na něj vyzráli a tak. Hodnocení: 65 %(19.12.2010)

Šprýmař Menšík tráví dny na pracovišti vymýšlením různých žertíků nejen na své kolegy, ale takřka na každého, kdo jde kolem. Ochotně zaučuje mladšího kolegu Jiřího Hrzána. Fantazie mu nechybí, takže mu nedělá problém vymyslet takové ptákoviny, jako je přípravek na perfektní puky na džínách anebo urychlovač fádních programů na televizi. Druhým jmenovaným vypečeným vynálezem napálí i důvěřivého staříka Františka Kováříka, ale to už kolegům dojde trpělivost, a tak šprýmař bude za svůj čin potrestán. Tyhle černobílé televizní jednoaktovky mám rád. Filmovým materiálem se tehdy šetřilo, a tak sítem výběru prošla jen díla, která stála za to natočit. A co si budeme povídat, už jenom přítomnost Kováříka s Menšíkem pozvedne každé dílo k výšinám.(27.10.2012)