Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) původně pracoval u losangeleské policie, ale po jedné zpackané akci skončil jako šerif ospalého městečka u mexických hranic, Sommerton Junction. Šéfovat bandě neschopných policistů v poklidné zašívárně, kde je nejvážnějším zločinem šťourání se v nose, není žádné umění. Dny plné nudy utne až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Při převozu z Las Vegas do mexické věznice totiž uprchnul nebezpečný boss mexické mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega). Během transportu ho vysvobodili členové jeho drogového kartelu a on se snaží prchnout do své domoviny. S pomocí kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojmím prchá Cortéz v našlapané Corvetě ZR 1 rychlostí 250 mil/hod k hranicím. Poslední překážkou na cestě ke svobodě je právě šerifovo městečko. Jenže zdejší strážci zákona a pořádku se moc netváří na to, že by se měli postavit do cesty muži, na nějž je celá FBI krátká. Jejich šéf ale nechce znovu pošpinit svou pověst, a tak nakonec provětrají své zbrojnice a vytáhnou z nich pušky, kulomety a meče a vydají se vstříc nelítostné řežbě s cílem zastavit zdánlivě nepřemožitelného gangstera a jeho pohůnky. Bude městečko Sommerton Junction díky šerifovi Owensovi Cortézova konečná? (Magic Box)

Foox

Nostalgické zavzpomíná na jednoho z největších akčních hrdinů. Plno hlášek směřovaných přímo na Arnieho, bez kterého by nic nefungovalo. Rozjezd mohl být ještě o něco víc dementnější a nadsazenej, ale dá se ve zdraví přežít, když si pak šerif začne dělat ve svym městě pořádek. 70% ()

S.Quentin QUALE

Bez ohledu na to, že tam místo Arnieho mohl být kdokoliv jiný, jde o jeden z nejlepších akčních mimomainsreamových filmů, který jsem za poslední roky viděl. Divoká, brutalitkou říznutá, drsňácká jízda vyváženě mixuje profláknutá témata, čímž s přehledem strčí do kapsy ohrané a za vlasy přitažené blafy. Zdá se, že pan Ji-un Kim bude bez debat stát za pozornost i v budoucnu, protože tímto svým hollywoodským debutem dokazuje, že má koule a nebojí se jít si za svým. Spokojenost veliká. 85% ()

Rominator

Arnold Schwarzenegger je šerifem v malém městečku Sommerton Junction. Jeho víkendové volno přeruší telefonát o nálezu těla zavražděného farmáře, ale tím vše teprve začíná, protože k městu se blíží mexický kartelový boss Gabriel Cortez (Eduardo Noriega), který byl vysvobozen během transportu a chce projet přes Sommerton do Mexika za svobodou. Šerif Ray Owens a jeho zástupci jsou poslední ozbrojenou silou zákona, která mu v tom může zabránit... Za tu dekádu strávenou v politice Arnie posbíral nějaké ty vrásky, ale je zpátky a do starého železa ještě nepatří. S bouchačkou v ruce vypadá stále cool a ve filmu má několik úderných hlášek. Zajímavosti: Ve filmu Arnold Schwarzenegger (šerif Ray Owens) pronese větu "I'll be right back". Stejnou frázi vyslovil i ve filmu Špinavá dohoda (1986). Jedná se o narážku na frázi "I'll be back", tedy "Já se vrátím" ze snímku Terminátor (1984). Různé variace fráze obsahující slovo back již postavy, které hrál Arnold Schwarzenegger, pronesly celkem ve třinácti filmech: Terminátor (1984), Komando (1985), Špinavá dohoda (1986), Běžící muž (1987), Dvojčata (1988), Policajt ze školky (1990), Terminátor 2: Den zúčtování (1991), Poslední akční hrdina (1993), Rolničky, kam se podíváš (1996), 6. den (2000), Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003), Expendables: Postradatelní 2 (2012) a Konečná (2013). Aktuální stav tržeb z kin zde. HODNOCENÍ 70% ()

Allien.9

Já tyhle akční pohádky nějak nemusím. Ať se (jim) děje, co se (jim) děje, hrdinové zkrátka neumírají, stejně tak hlavní záporák (musí být přece potrestán, jak se patří, tj. podle zákona) a jediní, kdo to mají hned od začátku jisté, jsou bezvýznamní poskoci a ti jsou všem volní. Karikaturní postavy mě iritují (týpek se zbraněmi), akce byla tuctová, ne-li ještě slabší. Jediným opravdovým plusem byl Arnie, protože pohled na starou gardu je - i v jejich šedesáti - lepší, než pohled na ty trotly, co je mají v budoucnu nahradit... ()

HAL

Podivný nesoulad mezi seriozně se beroucím akčňákem a sebeparodickým shazováním tu poněkud przní snahu o to vyprávět příběh jednoho velkého comebacku s vážnou tváří, v prvních Expendables tenhle přístup fungoval o několik tříd líp. Ale tam zase Arnie nehrál hlavní roli, nezabíjel svým nezaměnitelně geniálním přízvukem, a neroztáčel Bezbolestnou na plné obrátky. Bez nostalgie ani ránu, pro Arnieho nefanoušky by film dost dobře nefungoval ani před dvaceti lety, natož pak teď - debutující scénárista je tu jasně nejpostiženější článek řetězu a ani zmatený režisér, ani zvesela přehrávající herci tak tuhle káru moc daleko nedotáhnou. TOHLE měl točit Simon West, ne Expendables dvojku - ta na něj měla moc velký záběr a moc šedivé kulisy, Last Stand zato jako by Con Air ze zadnice vypadlo. Nebo alespoň ten potenciál tu byl. 7/10 ()

misterz

Ja som celkom milo prekvapený. Nech si hovorí kto čo chce, Arny je filmová ikona už niekoľko desiatok rokov, natočil horšie ale aj veľmi dobré filmy a pre mnohých, vrátane mňa, sa stal idolom našich mladých čias. Mnohí na ňom vyrástli a pre mňa 80. roky sa filmovo jednoznačne spájajú s ním. Návrat sa mu podaril viac ako dobre, film ma zabavil a nenudil. Dejovo to bolo síce horšie, ale bolo sa na čo pozerať, nechýbala akcia a bolo aj trocha humoru. Jasné 4 hviezdy. ()

liskam

Bylo to velice jednoduché a předvídatelné, ale i přez to mě tenhle film bavil. Příjemně jsem si u něj odpočinou. Za mě 75% ()

mzss1

Shlédnuto v kině. Počet lidí v kině včetně mě: 11. No, je to teda slabota ta účast, ale aspoň, že se hrálo. No a nyní k filmu. Arnold Schwarzenegger se VRACÍ PO 10 LETECH DO HLAVNÍ ROLE. Dlouho jsem na tenhle film čekal, dlouho jsem se na něj těšil. Výsledek ? Není to taková bomba jak jsem čekal, takže zklamání je malé, ale přesto je. Ale na návrat je to hodně slušný film. Příběh. No, nevidím žádnou velkou slabinu, příběh zde moc velkou roli nehraje, je to takový obyčejný, jednoduchý příběh, který má pár dost dobrých nápadů. Záporácí nejsou špatní, i ten hlavní dokáže dostatečně zajmout. Jinač herecké obsazení je bez jakéhokoliv problému. Arnold je skvělý, nevím jak si někdo může myslet, že už na to nemá. Jejich názor teda. Vypadá už staře docela, ale je to normální ? Jasně, že je, na to kolik mu je vypadá dost dobře. Takže Arnold baví, má dobré hlášky, dobré grimasy a jeho nezapomenutelný, tvrdý výraz. Johnny Knoxville mě opravdu bavil. Bál jsem se, že bude trpaný, ale naopak. Byl to teda šílenec, ale takový jak má být. Krom něho je herecké obsazení v pořádku. A i krom jeho srandiček a vtipných momentů byla většina filmů proložena s humornou stránkou, dost intenzivní, že byl film tak nějak jaksi pojat lehkovážně, což mi vadilo jen trochu. Přeci měly být některé scény brány vážněji a trochu situaci zdramatizovat, ale nevadí. OAkce zde mohlo být taky víc, ale i tak se dalo furt na co dívat. Útěk vězne kartelu byl zajímavý. Hlavní záporák uhánějící v autě téměř po celý čas filmu - to se povedlo. Akce zde byla, hlavně poslední půlhodinka, kde jí bylo nejvíc. Musím uznat, že byla výborně natočena. I Arnoldovo pronásledování autem. Závěrečná bitka Arnolda s hlavním záporákem na mostě byla perfektní, nemyslím ti velkolepá, ale dalo se na co koukat. Takže jsem vlastně spokojen. Zajímavá zápletka, hudba slušná, dobré dialogy, vtipné scény, které byly někdy trochu přehnané, třeba zapojení jedné babky do akce a tak. Škoda, že zde nebylo více bitek. Takže vše takové odlehčené. Ale i slabší první polovina filmu, kde krom útěku záporáka se nic akčního skoro nedělo se dalo na co koukat neustále. Napětní, atmosféra odlehčená, nepředvídatelnost a jednoduchost filmu - to nemohlo nic pokazit. Takže ve výsledku hodně dobrý film, vysoký nadprůměr. Kult to není, ale zklamán jsem minimálně, takže se těším na DVD. Dne 2.7.2013 zvysuji o 7% takze pridavam patou hvezdu. Mé celkové hodnocení je zasloužených 90% = ***** ()

kingik

I´ll be back. A jak Arnold v legendární větě kdysi řekl, tak udělal. A vrátil se. Pro svůj velkolepý comeback v roli neúplatného šerifa kdesi v zapadákově si však měl vybrat méně tuctovější scénář prostý seriálových parametrů. Tohle mně připadalo jako by si scénář vypůjčil od svých kolegů Seagala a Norrise. A tak hlavně zůstaly dobré akční scény a akční veterán, který má ještě pořád docela páru. Doufám jen, že tenhle slabší akční opus nebude pro něj konečnou. Klady: Schwarzenegger opět na scéně, precizní akční scény, dokonalý závěrečný souboj muže proti muži na mostě, korejský režisér se prezentoval jako zdatný akční talent, Peter Stormare jako noshled a Forest Whitaker jako zarputilý agent jsou nejlepšími herci ve filmu, neokoukaný Rodrigo Santoro jako kartelový boss, ženské osazenstvo, originální vztahy mezi jednotlivými postavami, děj odehrávající se v reálném čase. Zápory: tuctový a nepříliš originalitou překypující scénář v mnohém připomínající epizodu z nějakého akčního seriálu, ohraný a stokrát viděný útěk při eskortování ultra nebezpečného zločince, snadná předvídatelnost v ději, plané hlášky, nehodící se implantování vtipů, a stejně tak Johnny Knoxville ve své trapné kreaci na zažitého reprezentanta vidlákova, Schwarzenegger se do první akce vřítí cca ve 20. minutě s remingtonkou, převážná část první hodiny se odehrává ve tmě (cca 45 min.), málo napínavé. Mé hodnocení: 60% ()

dr.horrible

Tak pár výčitiek by sa určite našlo. Whitaker dostal málo priestoru, jeho postava je plochá až hrôza (ako vlastne všetky) a tých pár minút zaňho mohol odohrať vlastne hocikto a vyšlo by to narovnako. Noriega detto. Na bossa drogového kartelu je navyše - povedzme - málo drsný a Stormare ako jeho pravá ruka vlastne iba tuctový zabiják. Od Genesis Rodriguez pre zmenu uveriteľný herecký výkon nikto ani nečakal, ale obsadiť herečku jej "proporcií" a nedať jej jedinú vyzliekaciu scénu, to je hriech (ak zároveň berieme v úvahu aj povahu jej postavy). Guzmán a Knoxville ako komické postavy sú až prekvapivo málo trápni (nič proti nim, ale takú dostali úlohu) a miestami dokonca celkom vtipní (Guzmán s mečom?What the fuck?!). A Arnie... je starý. Asi moc na akčný film, ale so schopným režisérom a podobne zábavným scenárom to predsa nemôže byť problém. Po Expendables je oldschool v móde a tomu je podriadený on, aj zvyšok filmu. Čo viac, sám scenár je koncipovaný ako pocta žánru a béčková zábavka (s áčkovým obsadením, aj vizuálom, samozrejme), pričom dôraz je kladený predovšetkým na klasickú ohranú akčnú schému: Smrť kladnej postavy, túžba po pomste, príprava a finále, ktoré trvá vlastne celú záverečnú tretinu. No a potom na citácie a humor - uťahovanie si sám zo seba, zžánru, atď. A práve v tom je sila tohto filmu: Je to nereálne a stokrát videné, a zároveň zábavné, ako to len šlo. Sklamaním môže byť The Last Stand asi len pre fanúšikov Ji-un Kima (priznávam, že som od neho videl iba diametrálne odlišné "I Saw the Devil"), prípadne pre ľudí, čo od filmu vyžadujú niečo viac, ako len popcornovú akčnú zábavu. Len neviem, načo potom išli do kina na film so Schwarzeneggerom. "Who the hell are you??"...výstrel..."I'm the sheriff!" :D ()

Aknah

Tohle je přesně to, co jsem potřebovala! Akčňák jak se patří... bez nějak víc promyšlený zápletky, svižně ubíhající řežba a honička se starým pardálem v čele! Jednoduchý, ale pořád to zabírá. Ať už k tomu bylo potřeba štítu, lampy nebo babči, furt dobrá práce! :D ()

Legas

Poctivá popcornová zábava pro chlapy se sebereflexním dědou Arnoldem. Kvalitní řemeslo. Vlastně až překvapivě dynamický film, kde snad není žádná scéna navíc. ()

Sobis87

Příběh je tradiční předvídatelná zívačka, ale v jeho rámci potěšil návrat k většímu důrazu na různé rekvizity (superfáro, školní autobus, Knoxvillova sbírka bouchaček, Stormareho "kvér"), stejně tak mě potěšil celý ten westernový koncept a od toho se odvíjející styl snímání některých scén (příprava na "nájezd" záporáků nebo závěrečný duel na mostě). Čistě konverzační části doplácejí na šablonovitý scénář, ale více než solidní herecké obsazení, v kterém samotný Arnie stále působí spíše jako další z rekvizit, je po celou dobu drží nad vodou a sem tam diváka probere nějaký podařený vtípek. Když konečně dojde na akci (které zase není až tak málo), stává se z The Last Stand ta správná pecka. Kim je vynikající režisér, a když se během akce konečně utrhne ze řetězu, všechny ty komiksárny se sterilní digitální akci se vedle něho jen krčí v koutě. Po dlouhé době mě v akčním filmu zase bavily přestřelky - tolik režijní nápaditosti a svěžesti, co se jednotlivých mordů týče, se jen tak nevidí - výrazně tomu napomáhá i R-kový rating (přestřelení člověka kulometem vejpůl, vystřelení mozku ve volném pádu, exploze po zásahu světlicí...), přičemž brutalita tu je podaná s nadsázkou podobně jako v Tarantinových filmech. Ve výsledku velká spokojenost, ale není to Arnie, kdo celý film táhne, nýbrž Ji-un Kim, který sice natočil zatím svůj nejslabší film, ale i solidní béčko v precizním áčkovém provedení lze považovat za výhru. ()

Kudly4

Za to, že to není obyčejnej akční film, ale za to, že to je pěknej akční krvák. Za to, že to není pouze blázen Johnny, ale Johnny v tričku od LRG .... pálím rovnou plnej počet ! Neskutečně jsem se bavil. ()

Jordan

toto priemerné kórejsko-mexicko-taliansko-hollywoodske béčko svoju pozornosť získalo iba vďaka obsadeniu na čele so starým guvernérom-šerifom arniem, inak je to miestami nezáživné, miestami postrádajúce logiku (presne ako od akčného béčka očakávate), no miestami potešiteľne krvavé, ale i napriek tomu veľmi neuspokojivé; ()

Carol Pifková

Čakala som niečo viac ale nakoniec sa z Last stand vykľul obyčajný akčňák so starým Arnoldom. Občas tá vtipná hláška zaznela a dáka tá akcia. Naháňačky na autách otravné a nudné. A strašne nadupaná kára ZR 1 mi išla na nervy. Veď tá tam dostala viac príležitostí blysnúť sa pred kamerou ako Schwarzenegger. Absolútne ma nezaujímal zvuk toho auta, a ani neustále zábery na riadiacu páku či pedále. Neznášam takéto somariny vo filmoch. Sklamanie, tešila som sa na film s Arnoldom ale zbytočne. Slabé ale sakra slabé 3* ()

Anderton

Nechápem, prečo sa film takéhoto razenia dostal vôbec do kín. No môže zato jednoznačne Arnoldova účasť, pretože inak sa jedná o čisté nízkorozpočtové béčko sotva Stathamovho charakteru. Je však otázne, koho chceli tvorcovia nalákať do kín, pretože súčasná mládež takýto typ nostalgického filmu neprijme a Arnoldovi skalní očakávajú od svojej hviezdy poriadnu akciu a nekompromisné opretie sa ich hrdinu do vzniknutej situácie, čo v tomto prípade tak úplne nenastalo. Neoddiskutovateľná blbosť, ktorá sa môže pre niekoho stať príjemným guilty pleasure. ()

Frajer42

Posaďte kokota z Jižní Koreje na režisérskou židli a hned máte na světě další zbytečnou sračku. Arnold už je starý kokot a je to na něm náležitě vidět. Málem během filmu zdechl. Celou dobu se o mě pokoušelo spaní, neboť v této sračce se téměř nic neděje. Na plakátu je Arnold s rotačákem, tak jsem čekal nějaký vtipný akční nářez. Dostalo se mi debilní nudné sračky, kde se během stopáže jeden a půlkrát střílí a asi pět minut se předhánějí dva Chevrolety. Zbytek filmu uvládly debilní kecy v čele s negrem, kterej skoro nevidí na jedno oko. Abych nebyl za vyloženého kokota, tak musím uznat, že se ve filmu vyskytly i dva k pousmání vhodné momenty. Postaral se o ně Johnny Knoxville, který do filmu vtáhl něco ze svých Jackass. Filmové scénáře jsou film od filmu debilnější. Za koho nás scénáristé mají? Nepopsatelné zklamání. Vyhněte se filmu velkým obloukem. Slabá 1*. ()

Kothy

Arnold Schwarzenegger dokazuje, že ještě pořád nepatří do starého železa a má co nabídnout. I když má nejlepší léta za sebou, pořád je to tvrďák. Nad dějem nemá moc cenu přemýšlet, prostě je to akčňák. Johnny Knoxville tam má pár srandovních výstupů. Společnost jim dělá půvabná Jaimie Alexander. :) Samozřejmě nechybí nějaké hlášky. A honička v kukuřičném poli mi přišla hodně originální. "Žádnou vysílačku nemáme. Za to máme nunčaky." :D ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (více)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (více)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (více)