Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Tento western je příběhem tří silných mužů, které hrají tři herecké legendy. John Wayne představuje místního lídra Toma Doniphona, James Stewart je neohrožený právník Ransom Stoddard a také je zde k nepoznání divoký Lee Marvin jako padouch Liberty Valance. V jednom z nejlepších filmů Johna Forda vytvářejí jejich vzájemné střety dech beroucí drama z časů přerodu Divokého západu na právní stát. "When the legend becomes fact, print the legend." Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=EVXuo2WiU_I(20.7.2011)

Pravděpodobně lepší film než na tři hvězdičky, jenže ten zmršený novácký dabing mi ho úplně zkazil. Něco tak otřesného jsem už dlouho neslyšel. Snad si časem seženu DVD a na Muže, který zastřelil Liberty Valance se podívám s titulky, vychutnám si herectví pánů Wayna, Stewarta a Marvina (který nebude mít trapný hlas), možná dokonce zaslechnu hudbu a snad se také zasměju vtipům, jež dabing proměnil v neskonale trapnou záležitost. Televizní ostuda, třikrát fuj.(18.1.2014)

Western černobílý jak smrtky poslední případ. Ze začátku hodně naivní, později ale zlo vystrčí drápky a rozjede se poctivá napínáková soustava. Film je zajímavý třeba i tím, že místo koltů se tady snaží hlásit o slovo politika, což mě příliš neoslnilo. Nicméně co naplat, právě možná díky tomu na něj jen tak nezapomenu. Pochybuju, že takových westernů někdo natočil víc.(1.11.2014)

Jimmy Stewart v roli naivního, ale cílevědomého právníka z Východu, jenž nemálo připomíná Caprova Mr. Smithe či Destryho. John Wayne tak, jak ho moc dobře známe - jako klasický, staromódní drsňák ze Západu, který pod hrubou skořápkou skrývá dobrosrdečnost. Lee Marvin v jedné z první větších rolí a ač záporák, jakoby právě Liberty Valance předurčil, co bude v budoucnu Lee hrát. Western, ve kterém se slučují prvky klasických romancí z Divokého Západu a realistických dramat z východního pobřeží. Klasika.(19.7.2009)

• nascendi

Na tento film som sa takmer pred päťdesiatimi rokmi vybral do filmového klubu. Dôvodov bolo niekoľko: John Ford, John Wayne a napríklad aj úspešný rovnomenný song Gene Pitneyho. Z kina som odchádzal sklamaný, a to nielen preto, že zmienený song tam vôbec nezaznel. Preto som po rokoch uvítal možnosť pozrieť si tento film opakovane, aby som verifikoval svoj dojem a konfrontoval ho s pomerne vysokým hodnotením. Môj dojem bol ešte horší, ako pred rokmi. Považujem film za úplne mizerný, s naivnými až trápnymi hereckými výkonmi (na čele s Jamesom Stewartom), ktorý ma ničím nezaujal a prekvapil ma snáď iba tým, že som tam videl Lee Van Cleefa, ktorého som si predtým nevšimol. Naozaj by som rád vedel, čím môže byť tento westernový paškvil zaujímavý pre dnešných divákov.(24.11.2012)

• - Roku 2007 byl tento western zařazen do Národního filmového registru USA mezi hodnotné filmy, které je třeba zvlášť uchovávat. (Mariin)

• - V scéne, kedy Liberty Valance opúšťa jedáleň, hrá v pozadí pieseň "Little Brown Jug" od Glenna Millera (posledná skladba, ktorú zložil). James Steward pred tým hral v biografii Príbeh Glena Millera. (Gor'seye)

• - Film je natočen černobíle zejména proto, aby byl zamaskován fakt, že jak Stewart tak Wayne hráli postavy o 30 let mladší, než ve skutečnosti byli. (Kulmon)