Originální komedie o kaskadérovi Mikovi (J.-P. Belmondo), jenž se dostane do tíživé finanční situace. Navíc se jeho snoubenka (R. Welch) právě urazila a hodná se naschvál raději provdat za postaršího hraběte. A aby toho nebylo málo, musí se Mike vypořádat ještě se zženštilým hercem Bruno Ferrarim (J.-P. Belmondo), kterého má zastupovat. Jean Paul Belmondo září ve fenomenální dvojroli a celé řadě nezapomenutelných scén! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

StanislachKo

S touto zápletkou sme sa hádam už 100x stretli. Myslím, že tvorcovia si s ňou tiež nedali prílišnú námahu. Vlastne celý tento film mám dojem, že sa točil celkom pohodlne. Raquel sa nepretrhne, ale jej prekypujúca ženskosť a Belmondov trochu preafektovaný samoľúby entuziazmus tiež nepodliehal asi veľkému snaženiu. Ale práve vďaka tomuto "lenivému" prístupu z filmu srší proste pohoda! A takto nejak sa dá film (najlepšie bez sústredenia) stráviť takmer bezozbytku. ()

AdaMM

Já fakt nevím - ale proti tomuhle je Kameňák vlastně hlubokomyslný film! Je tam fakt všechno: dementní dialogy, nic moc akce, product placement na těstoviny, přehrávání u všech postav, pitvoření až po úroveň naprostého dementa. Docela by mě zajímalo, jak by to hodnotili všichn iti, co dávají 4 či 5 hvězdiček, kdyby se udělal remake 1:1 jen v dnešní době. Podle mě by většina dala rovnou "odpad". Vy se u toho fakt nějak víc smějete? Čas očividně funguje jako nějaké kouzlo, takže díváme-li se na starou demenci, je to klasika. Nebo jsem mimo já. (A ano, viděl jsem to i jako děcko, ale hodnotím to z pohledu toho, že jsem se díval včera a vlastně nevím, proč jsem to nepřepnul a dotrpěl až do konce.) Jedna hvězdička za to, že díky tomuto filmu vystupuje Sámir Hauser jako Bruno Ferrari. ()

Radiq

Chch, Bruno Ferrari. Jedna z nejlepších Belmondovejch rolí a nejlepších dvojrolí v historii filmu. Tohle mě dycky dostane a pobaví. ()

otík

Příjemná, milá, zábavná a hlavně naprosto pohodová komedie s Belmondem v té době v naprosto parádní formě a krásnou a neodolatelnou Raquel Welch. Film baví od začátku do konce a je zárukou kvality. Krampol namluvil Belmonda s chutí a parádně. ()

andrii

V revíru revuálních kaskád víří, řve... "Tarzan a jeho Jane. "To se vám to improvizuje po italsku, za francouzský peníze." Kaskadérské finesy i nafintěné móresy zvládá levou zadní. Bezva nenapravitelný rošťák. S mužně ocelovým pohledem, i v obleku, sametově mandlovém. ()

Decker

Genialni film s genialnim Belmondem. Tolik hlasek, scenek, grimas a pohledu se jentak nevidi. Pro me temer kultovni zalezitost a jednoznacne jeden z mych nejoblibenejsich filmu s Belmondem. ()

matezzz

JEdna z nejlepších komedií s Jean-Paul Belmondem. Takové už se dnes bohužel netočí a asi už ani nikdo nic podobného nenatočí. Svěží a hlavně vtipný humor a scénář, který neobsahuje žádné trapnosti, vulgárnosti... A přitom je to sranda k popukání! ()

LeoH

Vyprávění se nikam nežene a s gagy se šetří, ale některé jsou z rodu těch, co zůstanou zaseknuté v paměti na celý život. A nejenom gagy, ale též třeba krásně pitomá muzika, výjevy typu maskovaní „samurajové“ se samopaly na kašírované dřevěné konstrukci a samozřejmě půvab Raquel Welch: to je kurňa baba! Poslední z plnokrevných filmových dam vyzařujících erotické dusno i bez levně pornografických berliček. A Belmondo: Vždycky jsem jeho postavám záviděl tu schopnost zdánlivě ničím neomezeného pohybu, fyzického (dneska se tomu říká parkour) i psychického, jestli víte, co tím myslím. Závěrečné titulky: Hrdina s hrdinkou sviští na špagátě ze sedmdesátých let do osmdesátých, tak na mě zpětně působí hudba a blikající fialové srdce. Pět se mi nechce dávat hlavně kvůli slabším momentům, kdy je humor lehýnce za hranou laciného pitvoření, ale za to možná může dabing – příště, až tu nebudeme mít návštěvu, co nerada čte titulky, budu vědět víc. ()

wafc

''Fuj, sarkblé, šenská.'' Belmondijé je snad jedinej, koho si dávam zásadně v češtině. Pan Hnízdo to tady nadaboval par excellence et je dois dire c'est le film spectaculaire. ()

filmmovier

Řekl jsem si, s Belmondem jsem ještě nic neviděl, tak zkusím ty jeho komedie, vždyť to jsou komedie, jsou legendární a jsou francouzské. Taky jsem si řekl: Čím teda začnu, jak se s Belmondem seznámím? No a volba padla na Clauda Zidiho, režiséra Bažantů, Křidýlka či Jednoho hot. Zvíře bylo opravdu zábavné. Akce a zábava a jejich propojení působí tak nějak přirozeně, Belmondo je vynikající komik (o tom mě nemusel přesvědčovat dlouho) a jeho dvojrole byla naprosto, ale opravdu naprosto fantastická. Bruno Banani je prostě nejlepší, toho si Jean-Paul opravdu vychutnal, je to na něm vidět, skutečně legendární postava. Navíc je Bruno frajer! Taky jsem se přesvědčil, že na Jeana-Paula ten Krampol sedne opravdu fest, ale to jen tak na okraj. Jinak zábavy je tam opravdu dost, ale nebavil jsem se tak, jak jsem měl v původním plánu a navíc začne mít film ty správný koule až přibližně od půlky, prostě od příchodu Bruna. V Belmondových komediích pokračuji i nadále a tohle si určitě zopakuju, protože se mi to líbilo fakt dost. 85%. ()

Kamkon

Nejskvělejší komedie na světě, u níž se směji stále stejně a jejíž hlášky jsou již dávno součástí našeho rodinného života. ()

žvanimírek

Přesně takhle mám Belmonda nejraději! Famozní štramák, kterej se s ničím nesere a z ničeho si nedělá těžkou hlavu. Zvíře je film plnej vtipu a krásnejch lidí v čele s Raquel Welch, kteří vytvořili nezapomunetelné filmové charaktery a díky kterým se i u dvacátého shlédnutí královsky bavím. Nejde se nesmát, když na scénu vyskočí teplouš Bruno Ferrari, rozbitej kaskadér s vofáčovanou hnátou nebo vopičák s Panzani v tlamě...Troufám si napsat, že Zvíře je film bez chyby, již zmíněné skvělé herecké výkony jsou podpořeny dobrým scénářem a všechno podrthne záverečná melodie, která mi zní v uších ještě ted. Belmondo je zvíře! ()

honza7

nezapomenutelný film! Belmondo je totiž PAN HEREC! obvzlášť pobaví scény s Brunem Ferrari a jeho repliky ("já a ženská? No fuj!") ()

Tyny

Francouzské komedie jsou prostě nesmrtelné. Belmondo je neuvěřitelný komik, který na jedničku zvládnul dvojroli. V roli buzíka perlil jednou hláškou za druhou, že jsem ani přes smích nestíhala film. Nejvíc jsem se snad nasmála, když natáčeli kaskadérskou scénu na schodek, z kterých se musel Belmondo skutálet. " Neškrtá mi zapalovač " :D Nebo scénky, kdy se převlékal za invalidu byli fakt skvělý. "Filemone, pomoc, než se stane neštěstí... Sundejte ze mě tu ženskou!" "Škoda, mohli jsme se krásně doplňovat. Já debil, ty semetrika." :D ()

LadyPupu

Skvělá komedie, která pro mě nikdy nezestárne. Úžasný Gaucher/ Bruno Ferrari/Ten, co skákal z baobabu a nádherná Welch. Jejich špičkování nemělo chybu: Welch: Aspoň začínám vidět jasně. Bebel: Můžeš mi říct, co vidíš? Welch: Že jsem se málem vdala za debila, za magora. Bebel: Aspoň se krásně doplňujeme, já debil, ty semetrika. ()

Mrkvič

Belmondo a Raquel Welch. Vždy jsem ji ve filmech bral jako nezměrnou nádheru a takovou samozřejmost vedle Belmonda. Ten je navíc úžasný v komické dvojroli. Navíc několik kaskadérských scén je nezapomenutelných a neskutečné sledovat, že si je hlavní herecká hvězda odehrává sama. ()

drederik

Belmondo jako drsnej kaskadér Mike a hlavně jako teplá filmová hvězda Bruno nemá chybu...Kdybych byl chlap co sem bejval, přeskočil bych zeď a znásilnil jí jako v Carpentras. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch