Jedna mezi oči

• Nizozemsko

Bullet to the Head

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

Film ktery dela cest svemu jmenu kazdou chvilku tu nekdo schyta kulku do palice Sly je spravne drsnej tak jak ho mame radi s nicim se tu nesere krev pekne strika a fanousek oldschol drsny akce si libuje je to zkratka podobne jako Arnoldova Konecna nostalgicka akcni vzpominka na zlata 80 a 90 leta pravda strih je trochu rychlejsi asi jako ve stylu prvnich Expendables ale neni to jeste nic ultra zbesilyho ty krvavy efekty co jsem uz zminil se opravdu povedli a je skoda ze tento film nebo Last stand propadli v kinech a oceni ho tak jen skalni fanousci zanru ale me je to fuck Sung Kang Stallonemu zdatne sekunduje zkousi na nej nejruznejsi chytry kecy ale Sly ho vzdycky nekompromisne uzemni a kupodivu mi tu nevadil ani Momoa kteryho fakt nemusim nebot je pro me jednim ze symbolu zprzneni Conana a ac je docela vysokej a narachlej tak z jeho ksichtem teplouse a modela ho fakt jako akcniho hrdinu neberu ale tady se celkem snazil zahral fakt bezcharakterniho hajzlaka hodne tu zabiji a na konci spolu se Slyem svedou i velice solidni souboj takze resume povedena vzpominka na casy davno minule a jeste jednou hanba ceskym distributorum kteri se tento kousek nerozpakovali vubec neuvest do kin sice to propadlo stejne jako Konecna ale na to se muzu vyprdet v dobe cim dal tim vic zahnivajicich a stojatych vod dnesnich akcnich filmu je fajn ze tihle stari pardalove jako Arnie a Sly a spol vedi co svym skalnim fanouskum naservirovat palec nahoru!(11.3.2013)

,,TO, CO DĚLÁM, BERU JAKO OBCHOD. LIDI, PRO KTERÝ DĚLÁM, JSOU SRAČKY, ALE TY CO SEJMU, JSOU HORŠÍ. NIKOMU NEVĚŘ. JEN TAKHLE ZŮSTANEŠ VE HŘE. ALE TAHLE HRA, TA JE PĚKNĚ DRSNÁ...“...... /// Béčkově zjednodušený – ale, proč ne. Včetně tý drsňácký aury kolem staříka Slyho, kterej se ukájí nejen přesnejma trefama kulkou do palice, ale i poctivou ruční prací, před kterou se nezapomene vysvlíct do půl těla. Příběh o ztrestání ještě větších hajzlů než je von, je založenej na spolupráci se ,,žlutým“ poldou. Ten chlapec by potřeboval trochu charisma, ale to by zase nevynikly Slyovi kérky. Snažej se bavit humorem typu starej – mladej…. no nic moc. Tož béčko, který chtělo bejt béčko, ale na rozdíl od Arnieho pyrotechnickejch orgií, Sly mlátí i hubou a vystavuje statný tělo 60 – 70sátníka. A překvapení se dočkáte spíš v Superstár (v tý jak tam zpívaj…). Radost mi dělá rusko-havajskej kříženec, kterej splňuje kritéria pro postup do dalšího levelu. To ostatní vobčas i nudí. Ty 3* jsou s jistou dávkou sentimentu, páč tenhle scénář je dost provařenej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Grafický román "Du plomb dans la tête", který napsal Alexis Nolent, jsem nečetl. 2.) Zjistím, proč největší drsňáci stavěj příbytky na vodě. 3.) Mám dostat žlutýho parťáka. 4.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(28.5.2013)

Filmy W. Hilla som jeden čas vyhľadával (doba VHS) a ako režisér sa v akčnom žánri nikdy nestratil. Istý čas boli jeho filmy v kurze. Nejaké roky mu pribudli, ale jeho štýl ostal pomerne čitateľný. Stallone je sympaťák, na svoj vek vyzerá stále veľmi slušne, ale toho kriminálnika som mu nejako neveril. Jeho dobrácke oči na to nemajú a kopa tetovania to nezamaskuje. Záporák, ktorý bol v novom spracovaní Conana nevýrazný a tupý sa tu uplatnil podstatne lepšie aj preto, že nemusí film ťahať. Celkovo je to film presne v štýle W. Hilla, taký jemný akčný nadpriemer, v ktorom sa občas pritvrdí, ako keď Stallone odstrelí jednu vysoko postavenú hlavu...60%.(6.7.2013)

Jak si někdo mohl myslet, že tohle vydělá nějaký penízky navíc? Rozhodně to není pro každého, ale pouze pro malé osazenstvo příznivců akčního žánru, kterých však i nadále ubývá. Tento film ukázal, že Svatá trojice (Schwarzenegger, Stallone, Willis) už samostatně nejsou v kurzu a jen těžko si některé jejich filmy, krom týmovky Expendables, zaplatí. Přitom zdejší hlavní trojice je super. Sly je namakej, Suan Kang je dobrák od kosti a Jason Momoa je vynikající záporák. Film nedokáže uspokojit akčněji naladěné fanoušky, ale závěrečný fight mezi Slyem a Momoou si tu hvězdičku navíc zaslouží...70%(27.5.2013)

• tron

Sung Kang je mojou najobľúbenejšou tvárou zo série Rýchlo a zbesilo, ale v spojení so Stalloneom vyzerá ako debil. A keď sme už pri tom, aj Sly (inokedy starý dobrý dobrák lomeno tvrďák) je tentokrát voľajaký čudný, nudný a o ničom. Scenár je jedným slovom hrozný a starecká réžia Waltera Hilla to definitívne pochováva. Slabé sú aj akčné scény. Slabé je všetko.(5.2.2017)

• - Pôvodný režisér Wayne Kramer obsadil do jednej z hlavných úloh Thomasa Janea. Po jeho odchode požadoval producent Joel Silver preobsadiť Janea hercom inej farby pleti. Úlohu nakoniec získal Sung Kang. (m.a.t.o.)

• - Ve filmu se objeví několik Stalloneho fotografií z jiných filmů. Je tak možné spatřit jeho "policejní" fotografie z filmů Kriminál (1989) a Rambo: První krev (1982). (korbitch22)

• - Film nebol premietnutý pre kritikov. (beso74)