Drsné filmy o drsných mužích aneb Walter Hill nezklamal a přichází se zábavnou jednohubkou okořeněnou motivem generačního střetu mezi klasickým nájemným vrahem a moderním zabijákem. BULLET TO THE HEAD je vcelku podařená hillovka (nechybí neony ani živá hudba) a různými tématy dává vzpomenout na Walterovy kousky z jeho nejlepších let (osmdesátých). Příkladem můžou být 48 Hrs., Red Heat (polda/zločinec, domácí/cizinec a každý má své metody a pravidla), či Streets of Fire (závěrečný souboj). Příběh je jednoduchý a přímočarý, stejně tak většina postav – které jsou někdy možná až příliš okatě naivní. Zásadní místo má v mnoha Hillových filmech hudba a i tentokrát je soundtrack od začátku zábavný a opět do jisté míry klasický (nechybí harmonika), ale přece jen nepříliš výrazný či tuctový a postupně se trochu ohraje. (P.S. – Slayovy fotky pobavily). Čtvrtá hvězda velmi slabá.(26.5.2013)

Parádna jazda!!! Je vidno, že Walter Hill je old-school a tak to má byť. Film, ktorý má drive, je správne tupo-nelogicko-hrdinský ako sa na "béčko" patrí. Sly hláškuje ako o život, je nasratejší ako obvykle a dáva ťažko na frak konkurencii (napr. Arnieho sračkovému filmovému návratu). Skvelé, srdce fanúšika starej akčnej školy musí plesať (jedine, že by nie:))(3.6.2013)

• Lateef

K čemu mi je fakt, že film sice přežvýkává atmosféru akčňáků osmdesátých let, když je to v dnešní době utahaná a vesměs nudná záležitost, která navíc stála v přepočtu miliardu korun českých, které teda nejsou vidět ani z jedné třetiny. Sly vypadá a určitě i je na tom výborně po fyzické stránce, Momoa má zase pro záporáka parádní parametry, takže se logicky těšíte na finálovou konfrontaci. Říkal jsem si, že když se souboj vydaří, dám sem tři hvězdy. Jenomže kamera se až moc lepila na soupeřící těla a frekvence střihu odpovídala srdečnímu tepu po výběhu na Říp. Navíc zakončení celého souboje je pro mě wtf. Scénář legrační, tempo pomalé, bez gradace a pár přestřelek a Slyových loktů to prostě nezachrání. Bohužel nemám jediný důvod si film pustit znovu, v kinech totální propadák a myslím, že je čas si připustit, že éra těch největších akčních hrdinů opravdu končí. Protože že bych se nějak moc těšil na Expendables 3 nebo Trojčata, se fakt říct nedá...(27.5.2013)

Akčňák u kterýho jsem se cejtil fakt hrozně uvolněně. Už od chvíle, co jsou tam stalloneho vězeňský fotky od mlíčňáka, až po drsnýho pardála, jsem věděl, že mě to bude bavit. Samotnej Stallone je tam zase superdrsnej. Furt někoho mlátí nebo zabíjí a v přestávkách si dělá prdel z asijskýho policajta / kámoše. Působilo to na mě, jak kdyby to vyskočilo přímo ze starejch dobrejch devadesátek. Vše se řeší zbraněmi, nebo pěstmi, výbuchy se neřeší vůbec, po zasunutí média do kompu se hned objeví zloduchovy bankovní převody s prapodivným grafickým rozhraním, a hlavní zloduch je cynický hláškující kravaťák (tady dokonce kripl). Neodpustím si necitovat hlášku, jejíž adresátem byl, mimochodem boží, Jason Momoa. "Až budu chtít znát váš názor, koupím vám mozek." Prostě naprostá paráda s finální bitkou na sekery, která nemůže nepřipomenout stalloneho Cobru.(4.8.2013)

Od dua Sly - Hill sme nič iné čakať ani nemohli a za seba môžem povedať, že som dostal v podstate to čo som čakal. Najviac ma prekvapil Stallone a jeho úloha zabijaka, ktorá je na staré kolena skutočne drsná a rozhodne nepripomína rolu klaďasov akých hrával. Sung Kang po sérii rýchlo a zbesilo je čoraz známejší a spolu so Slyom vytvorili fajn parťákov. Jason Momoa zo začiatku trochu nevýrazný, ale na konci je vyrovnaným súperom. Stallone naďalej ukazuje, že je vo forme a že hlášky a akcie to je skrátka jeho. Nie je to len čisto akčný film kvôli žánru krimi, ale film ma dosť svižne tempo aj tak. Pokial máte radi filmy s hrdinom, ktorý je drsnejší než brúsny kotúč od karbošky, tak rozhodne odporúčam. 80% - 4*(6.6.2013)

• - Ve filmu se objeví několik Stalloneho fotografií z jiných filmů. Je tak možné spatřit jeho "policejní" fotografie z filmů Kriminál (1989) a Rambo: První krev (1982). (korbitch22)

• - Po snímku Zabijaci (1995) sa jedná o druhý film, kde Sylvester Stallone hrá nájomného vraha. (chochi18)

• - Červený automatický nôž používaný vo filme je značky Microtech Halo. (beso74)