Jedna mezi oči

Bullet to the Head

Bez súcitu

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

,,TO, CO DĚLÁM, BERU JAKO OBCHOD. LIDI, PRO KTERÝ DĚLÁM, JSOU SRAČKY, ALE TY CO SEJMU, JSOU HORŠÍ. NIKOMU NEVĚŘ. JEN TAKHLE ZŮSTANEŠ VE HŘE. ALE TAHLE HRA, TA JE PĚKNĚ DRSNÁ...“...... /// Béčkově zjednodušený – ale, proč ne. Včetně tý drsňácký aury kolem staříka Slyho, kterej se ukájí nejen přesnejma trefama kulkou do palice, ale i poctivou ruční prací, před kterou se nezapomene vysvlíct do půl těla. Příběh o ztrestání ještě větších hajzlů než je von, je založenej na spolupráci se ,,žlutým“ poldou. Ten chlapec by potřeboval trochu charisma, ale to by zase nevynikly Slyovi kérky. Snažej se bavit humorem typu starej – mladej…. no nic moc. Tož béčko, který chtělo bejt béčko, ale na rozdíl od Arnieho pyrotechnickejch orgií, Sly mlátí i hubou a vystavuje statný tělo 60 – 70sátníka. A překvapení se dočkáte spíš v Superstár (v tý jak tam zpívaj…). Radost mi dělá rusko-havajskej kříženec, kterej splňuje kritéria pro postup do dalšího levelu. To ostatní vobčas i nudí. Ty 3* jsou s jistou dávkou sentimentu, páč tenhle scénář je dost provařenej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Grafický román "Du plomb dans la tête", který napsal Alexis Nolent, jsem nečetl. 2.) Zjistím, proč největší drsňáci stavěj příbytky na vodě. 3.) Mám dostat žlutýho parťáka. 4.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(28.5.2013)

Jedna z posledných stalloneoviek, na aké sme boli zvyknutí z osemdesiatych rokov. Sylvester sa dostal do najlepšej formy za posledných desať rokov a tak je to treba zúročiť. Za každú cenu. Nevadí, že scenár je nahovno, hlavne že vidíme Stalloneho v plnej kráse, s kvérom v ruke, odhodlaného dokázať, že má na to postaviť sa záporákom ako pred tridsiatimi rokmi. Nekompromisné postupné vymazávanie všetkých postáv, ktoré sa objavia pred kamerou, akcia síce mohla byť trošku divácky prístupnejšia a final-fight mohol mať lepšie vygradovanie, ale kašľať na to. Pokiaľ nemáte problém vychutnať si akčné béčko v plnej kráse, tak smelo do toho. 70%.(26.6.2014)

Nemůžete sedět zadkem na dvou židlích. Vždycky to bude nepohodlné. Hill se tu snaží naservírovat moderní zvraty, ale ve staré formě, starými postupy a je to prostě divné, i to posmívání mobilům a Googlu. Začátek je nezajímavý, divák nemá k postavám špetku sympatie, pak se z toho začne kroutit povědomý film, který překvapí místy svou přímočarostí a až neotřelým (masakrem) vyzněním. Sly je super zlý (už to jméno Jimmy Bobo!), chraplácky hlásí (někdy povedeně, někdy ne), ale je nad věcí a z jeho výrazu jde vyčíst, že tímhle snímkem odpočívá. Dalším trumfem je zabiják Momoa. Moc bych mu přál víc rolí, ten kluk na to má. To co hodně podráží filmu nohy je obsazení nudného dřeváka Sung Kanga (nechápu proč přeobsadili původního Tomase Janea), který hrál totálně mimo. Neměnný výraz ve tváří, nulová chemie mezi ním a Slyovou dcerou. To že tam nějáká měla být mi docvaklo až na konci. Slater strašně přehrával a Akinnuoye-Agbaje dostává cenu za nejblbějšího záporáka. KULKA DO HLAVY je podivný paskvil, který mě ale bavil a hlavně překvapil víc než jsem byl tak před pěti minutama ochoten připustit. Teď mě omluvte, jdu si znova pustit bitku se sekyrama a proslov o odvážných hasičích.(27.5.2013)

Jsem rád, že se Sylvester Stallone vrací na scénu daleko častěji, i když Bullet to the Head není filmový zázrak, tak je to při nejmenším stravitelná záležitost. Sly stále hraje na nejvyšší úrovni a v jeho věku forma obdivuhodná. Akce je povedená, hlavně poslední fight s Jasonem Momoa (herec ze seriálu Game of Thrones). Od začátku nejde o originální dílo, které bychom v mnoha filmech neviděli, přesto se divák může bavit díky Sylvesteru Stalloneovi a jeho hláškám, které nikdy neomrzí.. 6/10 = 62%(26.6.2013)

Když má někdo jako Walter Hill (48 hodin, Rudé horko) talent - nepotřebuje k natáčení akčních filmů digitální krev, zběsilý střih a moderně načesaný styl okouzlujících 80. let. Rutinér jeho formátu si prostě poradí. A co na tom, že v závěrečné sekerové scéně maličko vykrádá Kobru? Sly mu dal jistě požehnání...(22.12.2014)