Jedna mezi oči

Bez súcitu

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

• Gilmour93

Chápu, že Hilla už asi přestalo bavit krmení holubů, nicméně rendezvous se zabijákem, co si spíš měl říkat Jimmy Lobo-Tommy-Yeah, mu nenápadně naznačilo, že by se měl vrátit (nejen pro ptačí dobro) na lavičku v parku. Noirový nádech je jen ledabyle načrtnut, buddy-movie chemie mezi okoralým nájemným vrahem a korejským samurajem z rodokmene Konfucia je bez barvy i zápachu a kdykoliv Sly, jehož obličej naznačuje nepodařené experimenty s malinovým džemem a rojem vos, začal cedit mezi zuby moudra (aniž by přitom hýbal rty), dostal jsem chuť poslat Walterovi pytlík se zrním. Bullet to the Head pozice propadáku zkrátka sluší, obzvláště, když šlo vše natočit pětkrát levněji.. V souvislosti s Arnieho Konečnou a tímto Stalloneho slepencem mě napadá, že pro ty ex-akční duchny jsou vlastně Expendables něco jako Svatoplukovy pruty..(10.9.2013)

Naštěstí jsem nečekal nějakou velkou akční pecku, ale nakonec mě to docela překvapilo teda spíš hlavně hlášky který do sebe kosej Kang se Slyem ,,přeraž mu hnáty a přerecituje ti celý koncert the Who" co se týče akce myslím že žánr krimi spíš převažuje.. přestřelek bylo pár a fighty byli krátký a bylo jich hergot málo. Ale zase to zachranily Stalone a Kang díky kterým přidávám tu čtvrtou hvězdu. Country hudba mi moc do filmu neposavala ale jinak to byl dobrý akčnák. ,,budeš bojovat nebo mě chceš unudit k smrti? jsme snad zkurvený vikingové?"(2.6.2013)

Tam, kde zklamal Simon West a Arnie se Slyem si nebyli ve svých prvotních comebackových záležitostech až tak úplně jistí v kramflecích, Walter Hill přichází se skutečně nefalšovanou osmdesátkovou podívanou. Stoprocentně přesný Sly, co se s ničím a nikým nepáře a moc toho nenamluví, děj, co odsýpá a akce, z které je cítit fyzično a nekompromisnost.(25.5.2013)

Príjemna pripomienka starých akčných filmov, na ktorých som vyrastal. Je to jednoduché, úderné, priamočiare, má to spád, obsahuje to plno drsných hlášok a vystrieľajú sa tam stovky nábojov. Žiadny zložitý, prekombinovaný dej. Žiadne super moderné digitálne triky. V hlavnej úlohe hollywoodsky veterán Sylvester Stallone. I keď už je v dôchodkovom veku stále je to poriadna bedňa. Potetovaná hora svalov. Sympatický drsňák. Je to borec. Sly rozhodne nepatrí do starého železa. Ešte stále je v dobrej forme. Akčná kriminálka "Bullet to the Head" je toho jasným dôkazom. ****(7.12.2014)

• Xmilden

Teda na konci si to Stallone Momou pěkně podal. Divák se celou dobu těší na finální střet a ten přišel. Bullet to the Head je na podobné kvalitativní úrovni jako Arnoldova Konečná. Takže dávným rivalům se comeback zase až tolik nevydařil. Řekl bych, že u Stallona je to o trošku lepší, protože ve své roli působí o něco uvěřitelněji. V téhle poloze to Sylvestrovi sluší, zatímco Arníí dále vykrádá Clinta. A že se Walter Hill zasekl v osmdesátkách? A vadí tohle vůbec někomu kdo sleduje ty současné rádoby akčňáky, kde aby na to mohli chodit 10letí caparti tak absolutně chybí krev.! 45%(8.7.2013)

• - Spoiler: Jimmy Bobo (Sylvester Stallone) zabije vo filme 13 ľudí, čo je rovnako ako jeho protivník Keegan (Jason Momoa). Zato Taylor Kwon (Sung Kang) odrovná iba štyroch. (ywo666)

• - Pôvodný režisér Wayne Kramer obsadil do jednej z hlavných úloh Thomasa Janea. Po jeho odchode požadoval producent Joel Silver preobsadiť Janea hercom inej farby pleti. Úlohu nakoniec získal Sung Kang. (m.a.t.o.)

• - V závěrečné scéně v baru Jimmy Bobo (Sylvester Stallone) dopíjí skleničku whiskey. V následujícím záběru kdy ji pokládá na bar, však není prázdná. (masekjc)