Jedna mezi oči

Bullet to the Head

Bez súcitu

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

OK. Arnold to zkusil s Konečnou a přepískl to s nostalgickým pomrkáváním na důchodce v akci. Sylvester jen zkusil po Xté vstoupit do téže řeky a zahrál si vel filmu, který jako by vznikl před 25 lety. Je tu nevhodně zvolená hudba, nevyvážená buddy chemie, která je v podstatě jen o Slyovi, špatný záporák, infantilní děj a stárnoucí senilní režisér. To vše dohromady tvoří neodolatelný mix, který je ve výsledku historicky věrný svým předobrazům. Není to trapná pomrkávající pocta jako Expandables 2, ale bez větších cílů to plní zadanou misi. A když to Sly na konci zapíchne do Mamoy, spokojeně zachrochtáte. Bullet to the head, možná nechtěně, funguje jak má.(3.6.2013)

Chabý televizní look tomu upírá veškerou atmosféru (a že ji režisér stylových tvrďáren Walter Hill kdysi uměl jako málokdo, viz 48 HODIN, EXTRÉMNÍ PŘEDSUDEK, POSLEDNÍ ZŮSTÁVÁ aj.). Jinak je to ovšem do dnešní doby zasazený 80's akčňák se vším všudy - jednoduchá zápletka, drsný hláškující hrdina, jeho sympatický parťák, nelítostný záporák, hodně (tradičně nasnímané) akce, krve, násilí a trocha té ženské nahoty. ;-) Název filmu je oprávněný (kulku do hlavy tu schytá asi polovina lidí) a trojice Stallone/Kang/Momoa to drží po celou dobu ve vodách příjemného nostalgického béčka na jedno použití. 60 %(30.6.2013)

Určitě se budu panu Slyovi nadále klanět ve vší úctě, ať natočí cokoliv, ale zatím s jistotou dává hlasitě a okatě najevo, že pořád na to má coole, ikdyž mu starobinec silně tluče na zlaté dveře. Není v tom nic závistivého, naopak dnešní konečné uznání si plně zaslouží nejen za herce Slye, ale taktéž za člověka Slye. No to jsem poněkud odbočila, takže krom něj se povedl casting, např. Momoa se asi zasekl při trhání kokosů, jinak nechápu proč nehraje častěji, akční role mu padnou jak Vikingům sekyry. Kolega Korejec jenž se minul se Samuraji rovněž neměl chybu a v momentě zúčtování s Vikingem vypadal drsně jak smirkový papír. A ještě k Slyově poslední větě: "Nejsme tu věčně"...to je pravda nejsme, ale on díky filmům je a bude. Silné 4 a to jen proto, že filmu předcházel menší maratón s názvem Kmotr, to se pak těžko cokoli s čímkoli srovnává.(17.3.2013)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $9,489,829Tržby Celosvetovo $21,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,021,231 //počet predaných kusov 85,634Tržby za predaj DVD v USA $3,546,934 //počet predaných kusov 123,183║ klasické tuctové béčko ako vyšité z 80.rokov, Stallone sa aj snaží ale nič nenarobí keď všetci naokolo hrajú tak mdlo, bez iskry, akcia miestami újde, ale dej nemá čím zaujať, a troška drahý film na to čo sa tam premelie /40%/(29.6.2013)

• D.Moore

Žádný velký zázrak se opravdu nekoná a nebýt Stalloneho v hlavní roli, bylo by hodnocení ještě o hvězdu nižší. Scénář vůbec nemá čím překvapit, jedině snad tím, jak připomíná scénáře, v nichž se poslední roky rochní pánové Seagal, Lundgren a další. Režie nijak zázračná, akčním scénám chybí napětí, a jediné, co za něco stálo, byl závěrečný souboj se sekyrami, který ovšem dost hloupě skončil. Co se mi opravdu líbilo, byla Mazzarova hudba, kterou samotnou poslouchám už nějaký ten týden. Mám-li porovnávat, Arnoldova nápaditější a méně vážná/směšná Konečná jednoznačně vítězí.(6.7.2013)

• - Film vydělal v USA o premiérovém víkendu "pouhých" 4,5 milionu amerických dolarů, čímž se stal do té doby druhým nejméně úspěšným filmem ve Stalloneho kariéře. (Sekmen)

• - Scéna z traileru, ve které se ptá Bobo (Sylvester Stallone) detektiva Kwana (Sung Kang), jestli si z domu přivezl nějaké kung fu, se do závěrečného střihu nevešla. (korbitch22)

• - Původně byl na pozici režiséra obsazen Wayne Kramer, ale poté, co se nedokázal se Stallonem dohodnout na pojetí filmu, projekt opustil a uvolnil tak místo Walteru Hillovi. (oje)