Reklama

Reklama

Nájemný vrah Jimmy splní svou zakázku a se svým parťákem zabije terč. Ten byl ale shodou okolností kdysi polda a na vraždu je nasazen jeho bývalý parťák Taylor z Washingtonu. Mezitím navíc někdo odpraví Jimmyho parťáka a pokusí se zabít i Jimmyho. Zdá se, že někdo nechce, aby existovaly důkazy o nájemné vraždě bývalého policisty. Taylor rychle přijde na to, jak se celý případ mohl zhruba odehrát. Kontaktuje proto Jimmyho a nabídne mu spolupráci, nejde mu o jednoho nájemného zabijáka, chce dostat velkou rybu. Ty, co to celé objednali... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (580)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Průměrný akční film, který drží nad vodou Sylvester Stallone, jenž dokazuje, že i ve svých letech má stále tomuto žánru co nabídnout. Snímku nelze upřít údernost v akčních scénách, atmosféra, zajímavé hlavní hrdiny a prostředí, ovšem tak nějak na mě Jedna mezi oči nezapůsobila tak, abych si ji chtěl v blízké budoucnosti zopakovat. Možná, že jsem po Expendables čekal něco víc... ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Film ktery dela cest svemu jmenu kazdou chvilku tu nekdo schyta kulku do palice Sly je spravne drsnej tak jak ho mame radi s nicim se tu nesere krev pekne strika a fanousek oldschol drsny akce si libuje je to zkratka podobne jako Arnoldova Konecna nostalgicka akcni vzpominka na zlata 80 a 90 leta pravda strih je trochu rychlejsi asi jako ve stylu prvnich Expendables ale neni to jeste nic ultra zbesilyho ty krvavy efekty co jsem uz zminil se opravdu povedli a je skoda ze tento film nebo Last stand propadli v kinech a oceni ho tak jen skalni fanousci zanru ale me je to fuck Sung Kang Stallonemu zdatne sekunduje zkousi na nej nejruznejsi chytry kecy ale Sly ho vzdycky nekompromisne uzemni a kupodivu mi tu nevadil ani Momoa kteryho fakt nemusim nebot je pro me jednim ze symbolu zprzneni Conana a ac je docela vysokej a narachlej tak z jeho ksichtem teplouse a modela ho fakt jako akcniho hrdinu neberu ale tady se celkem snazil zahral fakt bezcharakterniho hajzlaka hodne tu zabiji a na konci spolu se Slyem svedou i velice solidni souboj takze resume povedena vzpominka na casy davno minule a jeste jednou hanba ceskym distributorum kteri se tento kousek nerozpakovali vubec neuvest do kin sice to propadlo stejne jako Konecna ale na to se muzu vyprdet v dobe cim dal tim vic zahnivajicich a stojatych vod dnesnich akcnich filmu je fajn ze tihle stari pardalove jako Arnie a Sly a spol vedi co svym skalnim fanouskum naservirovat palec nahoru! ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Velkolepý návrat pana Kopce, kterým si otírá koule o hlavu všem těm kašpárkům, co se snaží v dnešní době plagiátovat staroškolské klasiky. Když ty osmdesátky nemáte v sobě, můžete si holt do Rudého úsvitu oči vykoukat nebo Skončit s Arniem v nějaké nudné prdeli debilního Džekese. To pan Kopec je jinačí frajer a dokazuje, že když se za každou cenu nesnažíte točit film pro náctileté kokoty, dostanete Sláje v pohodě zpět do polohy všech těch Kober, Specialistů a Nájemných vrahů, aniž byste v jednadvacátém století působili trapně či kýčovitě. A i když Sláj nebyl pár let guvernérem Mumulandu, tohle je grandiózní kambek se vším, co kdy dělalo Ramba Demolišnmenem. Konstatntní úšklebek ochrnutého baseta, co sexy barytonem cedí přes tvrďácky sevřené rty přehršel hlášek suchých jako pysky farní posluhovačky, sebevědomí katalogového drsoně, u kterého od začátku víte, že si dá nakonec xnídani i toho dvoumetrového Conana, aniž by mu ten jakkoliv pomuchlal jeho atrofovaným svalstvem k prasknutí nacpané sáčko a v neposlední řadě fantasticky přímočarý a nabitý děj, prostý jakýchkoliv análních kudrlinek pro hloubavé, artové hnědopichy! Prostě něco, co přinutí každého obstarožního otyloně zamáčknout nostalgickou slzu a vrátit se k boxovacímu pytli a do fitka, aby ještě alespoň trochu zkusil za zvuků Tygřího oka prokrvit své povislé bicáky a zahýbat kozama. Samozřejmě, aniž by vyflustnul z levého koutku to frajerské párátko. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Když má někdo jako Walter Hill (48 hodin, Rudé horko) talent - nepotřebuje k natáčení akčních filmů digitální krev, zběsilý střih a moderně načesaný styl okouzlujících 80. let. Rutinér jeho formátu si prostě poradí. A co na tom, že v závěrečné sekerové scéně maličko vykrádá Kobru? Sly mu dal jistě požehnání... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Jeho tvář je zvrásnělá, jeho pohyby jsou komické, jeho metody nelidské. Říkají mu Bobo. Spolupráce dvou akčních legend (jedné režisérské a jedné herecké) se bohužel nestala velkým comebackem ani pro jednu z nich. Hillova nekompromisní „ode zdi ke zdi“ režie bez jediné promarněné minuty nás od prvních minut nenechává na pochybách, že jde o oživlý komiks. Zabíjení se děje tak často a s takovou nekorektní samozřejmostí, až nabývá funkce prvku, který rytmizuje vyprávění. Vítám, že protagonistova amorální povaha není nijak odsuzována. Společně s (nedostatečně využitým) voice-overem a na něj vázanou retrospektivní strukturou vyprávění, s dominujícím typem prostředí (oneonované bary) a s převahou nočních scén jde o zřetelné odkazy ke klasickým filmům-noir. Noirový cynismus se ne úplně nejlépe snáší s uvolněnější buddy movie rovinou vyprávění, která pro změnu dává vzpomenout na některé drsnější akční komedie z devadesátých let. Ke srovnání se nabízí třeba Poslední skaut, jehož hrdinům bylo ale snazší uvěřit, že rezignovali na veškeré ideály. Nekompatibilita Stalloneho přímočaře akčního typu s přidělenou rolí, která vyžaduje vrstevnatější herecký projev, je jednou ze slabin filmu, kterému na sympatické staromódnosti dále ubírá zbrklý střih akčních scén. Přesto jde o solidní akční oddychovku, ač – stejně jako Expendables – nejzábavnější tehdy, odkazuje-li k časům, kdy byl Sly mnohem větší štramák (fotografická rekapitulace jeho zločinecké kariéry). 65% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Psema ()

Galerie (24)

Zajímavosti (19)

  • Původně byl na pozici režiséra obsazen Wayne Kramer, ale poté, co se nedokázal se Stallonem dohodnout na pojetí filmu, projekt opustil a uvolnil tak místo Walteru Hillovi. (oje)
  • Pôvodný režisér Wayne Kramer obsadil do jednej z hlavných úloh Thomasa Janea. Po jeho odchode požadoval producent Joel Silver preobsadiť Janea hercom inej farby pleti. Úlohu nakoniec získal Sung Kang. (m.a.t.o.)

Související novinky

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (více)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (více)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (více)

Reklama

Reklama