Jedna mezi oči

• Nizozemsko

Bullet to the Head

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

Filmy W. Hilla som jeden čas vyhľadával (doba VHS) a ako režisér sa v akčnom žánri nikdy nestratil. Istý čas boli jeho filmy v kurze. Nejaké roky mu pribudli, ale jeho štýl ostal pomerne čitateľný. Stallone je sympaťák, na svoj vek vyzerá stále veľmi slušne, ale toho kriminálnika som mu nejako neveril. Jeho dobrácke oči na to nemajú a kopa tetovania to nezamaskuje. Záporák, ktorý bol v novom spracovaní Conana nevýrazný a tupý sa tu uplatnil podstatne lepšie aj preto, že nemusí film ťahať. Celkovo je to film presne v štýle W. Hilla, taký jemný akčný nadpriemer, v ktorom sa občas pritvrdí, ako keď Stallone odstrelí jednu vysoko postavenú hlavu...60%.(6.7.2013)

Sly odkládá odchod do důchodu na neurčito a raději trénuje na další Expendables. Bullet to the Head je scénáristicky vytříbená asi jako pátá Smrtonosná past (takže v tomto směru si nemají Sly s Willisem co závidět), ale nabízí solidní akci a prvotřídní souboje svalů. S takovou akční jednohubkou nemám absolutně žádný problém, ale věřím, že ještě o něco kvalitnější podívanou nám nabídne Escape Plan. A když ne, tak si v klidu počkáme na třetí Expendables.(31.5.2013)

Pocta osmdesátkám jako blázen. Od hudby, přes střih, zvuky úderů, voice-overů, scénáře. Hill to poskládal dobře, snímek funguje. Nechce toho příliš říci, ani moc nemá co. Pobavit, nostalgicky zavzpomínat a jít dál. Stallone je i ve svých letech ve fantastické formě, akce je drsná, bez zpomalovaček, krve spousta, přesně tak, jak se sluší a patří. Jason Momoa je fenomenální shooter protivník. Byla to solidní zábava. Bez dalších ambicí.(23.6.2013)

• liskam

To je nějaký fórek né..? Kult namistrovaného a nezničitelného pana Cartera je zpět, což by ještě nebylo tak špatné. Horší je že se pan Carter stará o úplně připitomělého asijského policajta a celý film na něj má nervy. Že by začínal senilnět... no dcerku má, už jen chybí vnoučátka. Jen díky Stallonemu a posledním 5 minutám filmu jsem dal 2 hvězdy. Celý film pohřbil naprosto děsivej scénář a režie. Za mě 40%(3.4.2013)

Od dua Sly - Hill sme nič iné čakať ani nemohli a za seba môžem povedať, že som dostal v podstate to čo som čakal. Najviac ma prekvapil Stallone a jeho úloha zabijaka, ktorá je na staré kolena skutočne drsná a rozhodne nepripomína rolu klaďasov akých hrával. Sung Kang po sérii rýchlo a zbesilo je čoraz známejší a spolu so Slyom vytvorili fajn parťákov. Jason Momoa zo začiatku trochu nevýrazný, ale na konci je vyrovnaným súperom. Stallone naďalej ukazuje, že je vo forme a že hlášky a akcie to je skrátka jeho. Nie je to len čisto akčný film kvôli žánru krimi, ale film ma dosť svižne tempo aj tak. Pokial máte radi filmy s hrdinom, ktorý je drsnejší než brúsny kotúč od karbošky, tak rozhodne odporúčam. 80% - 4*(6.6.2013)

• - V závěrečné scéně v baru Jimmy Bobo (Sylvester Stallone) dopíjí skleničku whiskey. V následujícím záběru kdy ji pokládá na bar, však není prázdná. (masekjc)

• - Bulleit Bourbon, který Sylvester Stallone popíjí, skutečně existuje. Vyrábí se už 150 let a samozřejmě pochází z Kentucky. Používá se při soutěži Diageo Reserve World Class, a dokonce je k sehnání i v ČR. (Locksley)

• - Po snímku Zabijaci (1995) sa jedná o druhý film, kde Sylvester Stallone hrá nájomného vraha. (chochi18)