Jedna mezi oči

Bullet to the Head

Bez súcitu

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

Stará škola pořád válí. Byť to Sly s tím prsením trošku přehání a občas vypadá jako chodící almara, která zapomíná vydechnout. Ale jinak dobrý. Sype suché hlášky, dává na budku grázlům a vždy je o krok kupředu. A taky se pokaždé rozhodně správně a přestože je schopen zcela sám zaplnit během jednoho večera všechny márnice v New Orleans, pod drsnou slupkou je vlastně dobrák, takže není důvod mu nefandit. Stylová, slušně odsýpající zábava, která si na nic nehraje a na trase rovné jako hitlerova dálnice si nepotřebuje vypomáhat žádnými novodobými žánrovými berličkami. Navíc to všechno hravě utáhne i s béčkovým rozpočtem. Jen toho šikmookýho skauta si možná mohli tvůrci odpustit. K ničemu nám nebyl, jen zacláněl ve výhledu.(28.9.2013)

• D.Moore

Žádný velký zázrak se opravdu nekoná a nebýt Stalloneho v hlavní roli, bylo by hodnocení ještě o hvězdu nižší. Scénář vůbec nemá čím překvapit, jedině snad tím, jak připomíná scénáře, v nichž se poslední roky rochní pánové Seagal, Lundgren a další. Režie nijak zázračná, akčním scénám chybí napětí, a jediné, co za něco stálo, byl závěrečný souboj se sekyrami, který ovšem dost hloupě skončil. Co se mi opravdu líbilo, byla Mazzarova hudba, kterou samotnou poslouchám už nějaký ten týden. Mám-li porovnávat, Arnoldova nápaditější a méně vážná/směšná Konečná jednoznačně vítězí.(6.7.2013)

Parádna jazda!!! Je vidno, že Walter Hill je old-school a tak to má byť. Film, ktorý má drive, je správne tupo-nelogicko-hrdinský ako sa na "béčko" patrí. Sly hláškuje ako o život, je nasratejší ako obvykle a dáva ťažko na frak konkurencii (napr. Arnieho sračkovému filmovému návratu). Skvelé, srdce fanúšika starej akčnej školy musí plesať (jedine, že by nie:))(3.6.2013)

Drsná jazda na vlnách testosterónu, presne ako za starých čias.Scenár nula bodov; zato kopa pästí, guliek a cool hlášok, buddy dvojica ktorá si lezie na nervy ešte v závere, Khal Drogo ako záporák a zábavná kreácia Christiana Slatera s nemenej zábavným koncom. Akčňáky osemdesiatych rokov sa vracajú - to je hotová vec a nech boli akokoľvek tupé, mal som ich celkom rád.A Bullet to the Head je ďalším výdatným žánrovým kúskom.Presne medzi troma a štyrma hviezdami, nižšie hodnotenie dávam len preto, že oldschoolový návrat dôchodcu Schwarzeneggera s jeho Konečnou, mi sedel viac, aj keď Sly je po fyzickej stránke na tom omnoho lepšie (zachovalejšie). 70%(5.5.2013)

• Lateef

K čemu mi je fakt, že film sice přežvýkává atmosféru akčňáků osmdesátých let, když je to v dnešní době utahaná a vesměs nudná záležitost, která navíc stála v přepočtu miliardu korun českých, které teda nejsou vidět ani z jedné třetiny. Sly vypadá a určitě i je na tom výborně po fyzické stránce, Momoa má zase pro záporáka parádní parametry, takže se logicky těšíte na finálovou konfrontaci. Říkal jsem si, že když se souboj vydaří, dám sem tři hvězdy. Jenomže kamera se až moc lepila na soupeřící těla a frekvence střihu odpovídala srdečnímu tepu po výběhu na Říp. Navíc zakončení celého souboje je pro mě wtf. Scénář legrační, tempo pomalé, bez gradace a pár přestřelek a Slyových loktů to prostě nezachrání. Bohužel nemám jediný důvod si film pustit znovu, v kinech totální propadák a myslím, že je čas si připustit, že éra těch největších akčních hrdinů opravdu končí. Protože že bych se nějak moc těšil na Expendables 3 nebo Trojčata, se fakt říct nedá...(27.5.2013)

• - Po snímku Neporazitelný (2002) se jedná o první snímek Waltera Hilla po 10leté pauze. (josefklimes)

• - Scéna z traileru, ve které se ptá Bobo (Sylvester Stallone) detektiva Kwana (Sung Kang), jestli si z domu přivezl nějaké kung fu, se do závěrečného střihu nevešla. (korbitch22)

• - Po snímku Zabijaci (1995) sa jedná o druhý film, kde Sylvester Stallone hrá nájomného vraha. (chochi18)