Základní myšlenkou filmu je, že střelná rána, která zasáhla Vinnetoua do těsné blízkosti srdce (ve filmu Vinnetou: Poslední výstřel), nebyla smrtelná! Těžce raněný náčelník se zásluhou medicinmana uzdravil a poté žil mnoho let osamocen v horách. Dále se tu můžeme setkat se synem náčelníka Assiniboinsů Tasha-tunky, Tunkou, kterému je zavražděn přítel z jeho kmene. Vinnetou se vydává po stopách vrahů... (cheyene)

Tamdydam odpad!

Tenhle film jsem zhlédl ještě v době, kdy jsem "mayovky" hltal jedním dechem. Jak knižní, tak ty staré dobré filmové z šedesátých let. A byl to pro mě vcelku šok:-) ()

Nathalia.A

Takto zabiť príbeh Winnetoua... Nieje v tom ani kúsok emocie, ani kúsok pravdy. Pokus- omyl bohužiaľ. Winnetouov príbeh ostal navždy vo film.spracovaniach Haralda Reinla a aj keby sa chystalo alebo spravilo nové spracovanie, tak určite nie typu Winnetou sa vracia. ()

subic

Vinnetou přežil, asi mu to politicky myslelo. Viděl jsem to před několika měsíci na některé z českých televizí, už bez legendárního dabingu Stanislava Fišera, a paměťová stopa se nějak vytratila. Jen si vzpomínám, jak osamělý Vinnetou žijící někde ve skalách někomu říkal, že aby už nemusel být náčelník a bojovat s bílým mužem, který mu stále víc a víc zabíral území a loviště, tak když ho postřelili, tak přežil, ale nemohl to nikomu říct, ani Oldovi. Takže to už vážně nestojí za to se na to někdy dívat, ale kdybych to neviděl, tak bych to nevěděl :-) ()

Fajt odpad!

Něco otřesného, všichni herci jsou určitě šmíra z oblasti, jiné vysvětlení nepřichází v úvaho. Absolutní úpadek !!! ()

Leeroy3167 odpad!

Pamätám sa, keď sa mi dostala do rúk kniha Winnetou 4, ktorú keď som (tak ako takmer všetky mayovky) prelúskal, tak som zhodnotil, že túto hovadinu si už mohol May odpustiť. Ale oproti tomuto nechutnému onanovaniu Pierra Bricea, a jeho pokusu napratať sa so svojimi 100 kilami naspäť do Winnetouovho kostýmu bola tá kniha úplný skvost. Vrelo neodporúčam. ()

Gig

Snad jediný film s Pierrem Bricem jako Vinnetou, který jsem viděl jednou a stačilo. Začíná to jako Vinnetou serial z osmdesátých let. Tj. Vinnetou v úboru podobnému tomu apačskému, kdy pomalhal Starému medvědu. Poté vezme do rukou oblek Vinnetoua toho z šedesátých let, s dírou po kulce v prsou, do toho klasická hudba z pera Martina Botchera. Pak se tu objeví nějací mormoni a obleky kovbojů a farmářů, které jsou spíš ty realistické ala Nesmiřitelní. Je tu malé dítě a jeho příběh, co mě vůbec neoslovil, jsou tu Adsinibojci a Tašunko-sapa, ale úplně jiný, než si ho člověk pamatuje z Vinnetoua 2, je tu opět československý padouch jako v Pokladu - tentokrát je to Juraj Kukura. Takže něco mezi původním realistickým seriálem a nostalgií na staré dobrodružné filmy. Jenže ta nostalgie se moc nedostavila. ()

Blackboorne

Pouze kvůli nostalgickým střípkům, které se ve filmu objevily, dávám jako divák ovlivněný Vinnetouem od plen 2 hvězdy, jinak bych musel ten odpad dát. ()

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015