Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

CheGuevara

Ejchuchů, kolena do vzduchu! Jen stěží by Karlovy Vary mohly nabídnout tak tepající snímek, jakým je právě Útok na věžák. Joe Cornish prošlapává cestu filmům pro mládež jednadvacátého století. Kdyby bylo po mém, tak Útok na věžák už dávno uvede Zlínský festival pro děti a mládež i se všemi náležitými poctami. Navíc žádný film by lépe nepasoval do dramaturgie školních představení. Konečně film o "dětech" pro děti. Ne, pro ty, které jsme si zidealizovali, ale pro ty, které nám v dětských pokojčcích paří gétéá čtverku a vyhulují na sídlištích trávu. Drahé děti, všechna akce má svoji reakci, budete-li dýlovat koks a trávu, tak neničíte jen sami sebe, ale i své okolí. Nikdy před tím nebylo vychovné poselství filmu tak sexy jako právě u Útoku na věžák. ()

Skejpr

Parádní hříčka, která po celou dobu brilantně bruslí na pomezí precizně odvedené žánrovky a neméně vydařené parodie na ni a jako bonus kombinuje bez nejmenšího zaváhání seriózní teen slasher s nezávaznou zhuleneckou komedií (na čemž si vylámalo zuby již mnoho tvůrců). Navrch fajn herecké výkony, výborná audiovizuální složka a brilantní efekty. Půlnoční představení, jak se patří.. 46. MFFKV ()

BadoXXII

INNER CITY versus OUTER SPACE..... Svetová invázia? Super 8? alebo Kovboji a votrelci? NIE!!! Attack the Block je najlepším filmom roka o mimozemskej invázii. Poriadny nadhľad, nekorektné, vtipné a napínavé (dokonca zabrali aj lakačky a 2krát ma poriadne trhlo). Naozaj som to zo začiatku nečakal, ale ten film ma úplne dostal. Film stál len $13 miliónov a za tie peniaze toho ponúkol kurva veľa. ()

Gilmour93

Varování pro mimozemské agresory: Zvažte místo přistání, neboť v některých typech čtvrtí by mohl být váš létající talíř přeparkován do sběrny cenných kovů! Cornishova rozpustilá lacinost, místy infantilní, místy s otupělou čepelí sociální kritiky, každopádně nějaká adorace, či podpora výkvětu mládeže nehrozí a to ani navzdory jejímu náhlému polidštění. I když, Moses na konci visící za vlajku Union Jack možná naznačuje, že státní systém nakonec takové chlapce vždycky podrží.. Tímto bych hrozně rád poděkoval Shadwellovi za návod, jakými třemi způsoby si mohu jako divák Attack the Block vyložit. Buď jako kretén, nebo jako blbec a nebo jako on. Zdá se, že bubáci existují a někteří je mají pořád pod postelí.. ()

Psema

Solidní scifi-horor, jemuž nechybí humor, ani režijní nápady. Avšak Cornish moc nezvládá rytmus vyprávění a film, který se jinak snaží hnát "příběh" neustále dopředu, začíná místy trochu nudit. Mezi karlovarskými sociálními dramaty z Ugandy jistě vítané osvěžení. Jinak ovšem standardní oddychovka jednohubkového střihu, z které si až na dvě tři hlášky nic nepamatuju. ()

somnar

Loni to byli Čtyři lvi, letos je to Útok na věžák. Varský komediálně akční miláček, který mimo festival ztratí notnou dávku působivosti. Lepší party movie ale najdete jen těžko. 60% ()

Kryšpín

Takový District 9 v britském podání, kde hlavními hrdinové jsou děti z gheta, jenž nečeká žádná budoucnost. Oproti jiným režijním debutům, kde se snaží zaujmout Hollywood a otevřít si bránu do filmových studií, si tento film na nic nehraje. Sci-fi s humorným nádechem a neokoukanými herci jsou skvělým filmem na sobotní večer. ()

Aluska88

Attack the Block je v krátké době již druhým filmem, v němž v hlavní roli figuruje parta výrostků a jejich pouliční gangy na Anglickém předměstí. Nejdříve to byl Harry Brown, který vzal v boji proti těmto "British Bastards" spravedlnost do svých rukou a nyní jsou to sami problémoví hoši, kdo musí vzít spravedlnost do svých rukou. Začalo to zdánlivě nevinně, když banda místních "drsňáků" v čele s teenagerským klonem Denzela Washingtona odchytla agresivní příšerku podobnou Vetřelci. Nebyl však sám. Z potemnělé oblohy začnou na zem dopadat jeho kámoši, aby rozpoutali brutální útoky, jaké Británie ještě nezažila. Film má dynamický spád, docela sympatické "hrdiny" (parádní je zhulený týpek, díky němuž jsem si vybavila postavu z Freddy vs. Jason a jeho jointa s Freddym:) a působivě ztvárněné vesmírné kreatury. V podstatě jedinou, ale poměrně zásadní slabou stránkou je scénář a dialogy. Kromě pár vtipných hlášek a rychlé akce Útok na věžák nenabízí nic extra. Celý děj se odehrává ve formátu typu "Shit! Fuck! Mother*ucker! Asshole!" a podobné. Kdyby tvůrci trochu ubrali toho věčného fuckování a nechali i prostor pro slušnější rozmluvy či zapojili jen trochu rozvážnosti a intelektu, hned by snímek vyzněl lépe. Jasné, je to film pro teen publikum, ve kterém jsou sprosté "děti ulice", ale i tak by jim trochu umírněnosti v tomto příběhu nezaškodilo. ()

Hakha

Konečně pořádný film s vetřelci z vesmíru, který je zábavný, nenudí a není tupý. Už v prvních minutách začíná poutavá podívaná nejen v souboji s vetřelcem, ale i v dialogové části, která nebrzdí vývoj děje... zbytek stopáže nevybočuje v nasazeném tempu a závěrem ještě více graduje. Hororová stránka funguje téměř na jedničku a vzhled a pohyb vetřelců je víc než povedený (velké plus beru fakt, že nevypadají animovaně)... Režijní debut Joe Cornishe za tak málo peněz stojí za vidění, jestli si libujete v žánru "pozemšťané vs vetřelci"… já hodnotím 5 hvězdičky... ()

Botič

Z tohohle by mohl být pro současnou mládež podobný kult, jako pro mě The Goonies nebo Gremlins. Mně však tentokrát ujel vlak, takže neútočím na věžák - beru nohy na ramena a zas o panelák dál. ()

Arachneuss

Welcome to London, motherfucker! Minimálně nejlepší komedie na MFFKV '11, ne-li za tento rok. Tuny popkulturních narážek, rádobý běčková zápetka a nekončící parodizace na všechna Hollywoodská kliše. ()

Le_Chuck

Mix Aliena, Crittersov, Planety Opic, Harryho Browna a X ďalsích flákov. Ano toto je originálne asi ako moje trojdňové slipy, ale je v tom cítiť nadšenie pre vec. A také veci sa prenášajú na plac a následne na diváka. Very fresh a repete určite bude. "So much weed a no papers. This is a nightmare man!" 85% ()

Rex Mundi

Fantastická porcia humoru a hororu, akú som nezakúsila veľmi dlho. Bavilo ma to od prvej chvíle po poslednú - napätie, ktoré sa dalo krájať a skvelý čierny humor. Inteligencia, správne vybraté "running jokes" scény, atď, atď. Nemusela som sa dlho rozhodovať, pri prvom uvažovaní, koľko udeliť hviezdičiek, mi napadlo, že vlastne je to jasná päťka :-) Zábava na britský spôsob ako má byť! ()

D.Moore

Inu, není všechno zlato, co se britsky třpytí. S Útokem na věžák mám jeden základní problém: Skupinu ústředních, ehm, no, řekněme hrdinů. Nebyli mi ani za mák sympatičtí, nebyli vůbec vtipní a nebyli vlastně ani natolik směšní, abych se jim mohl občas zasmát. Celou dobu jsem jen čekal, kdy a na koho z nich nějaká ta chlupatá příšera vyskočí a nadělá z něj fašírku, co bude konečně mlčet a nebude neustále pronášet „cool hustý hlášky“. Ne. To, že někdo neustále hulí trávu a pak s divným výrazem v obličeji pronáší divné věci, mi opravdu vtipné nepřijde. Zrovna tak jako sledování namachrovaných puberťáků, jejichž vtipnost zřejmě pramení z něčeho, co jsem ani nezachytil. A když se do děje přimíchala sympatická dívka, kterou tahle parta na začátku okradla, a díky které se někteří z nich začali dokonce polidšťovat, bylo bohužel pozdě na to, abych jim fandil. Ano, je chvályhodné, že Útok na věžák má dobrou atmosféru a přitom se obejde bez supernáročných efektů, je dobré, že v závěru vyznívá úplně jinak než byste čekali, ale já chtěl něco úplně jiného a lepšího. ()

Spooner

Film od fanoušků pro fanoušky, který se tentokrát moc nepovedl. Má to sice výborný námět a zasadit do toho aktuální témata bylo docela vychcaný. Ale co s tím, když se to naprosto míjí účinkem. Postavy jsou totálně nesympatické, vedlejší Frostova postava je nevyužitá a nefunguje to ve vtipných ani napínavých pasáží. Navíc to i přes svou krátkou stopáž hodně pomalu uteče a častokrát jsem koukal na hodinky. A to by se asi u podobného filmu stávat nemělo. ()

Faustka

A je to tady……………. černá útočí!! Attack the Block je nadupaná a kurevsky zábavná žánrovka. "Hele, i kdyby jsme tu měli invazi vetřelců! ... jsou metr velký… jsou slepý… a nechali si dát na frak od party dětí. Nemáme se čeho bát." ()

Davies182

První místo v TOP 10, je-li vám dvanáct. Což je trochu paradox, protože film je kupodivu v mnoha ohledech poměrně dospělý (kolik znáte filmů, ve kterých se osmiletí kluci ohánějí pí*ami?). Je až s podivem, jak kvalitní akce se dá pořídit za málo peněz, a jak to všechno parádně šlape neznámému režisérovi. Digitální monstra by mohla z fleku soupeřit s ILM nebo WETOU... Vážně, nečekal jsem, že mě to až TAK pobaví. Desetkrát lepší než Battle: Los Angeles a Skyline dohromady. ()

Xmilden

Určitě lepší než Skyline anebo Světová invaze. Útok na věžák mě trošku připomněl atmosféru Critters. Jenže ty jsem poprvé viděl když mi bylo 12, kdežto při Attack the Block je ze mě dospělý jedinec. S kolonkou komedie bych rozhodně šetřil, nezasmál jsem se ani jednou. Nebylo prostě čemu. Monstra vypadaly šlušně, hlavní hrdinové přes počáteční rozpaky ve mě vzbudili sympatie. Takže abych to shrnul. I za malé peníze se dá pořídit docela slušný ranec podívané. Nick Frost o ničem, takže jestli na tohle někdo chce kouknout jen kvůli němu, ať tak nečiní. 52% ()

darkrobyk

Úvod je poctou filmu J.Carpentera Věc jak hudbou, tak i obrazem, první zjevení monstra dá vzpomenout na Vetřelce. Zpočátku jsem se děsil, že parta vymaštěných hovad bez problému zlikviduje vesmírnou invazi. Naštěstí se příběh začal odvíjet jiným směrem. Rap ani hip hop vážně nemusím, leč k tomuhle sedl jak hrnec na zadek. Žádná velká řachanda se nekoná, ale hlášky jsou občas vtipné. Kamera je velmi příjemná, monstra sice připomínají přerostlé příšerky critters, avšak jejich vytrvalá štvanice je sympatická. Člověk si pak radostně vychutnává ztráty na obou stranách. Od počáteční hvězdy jsem se dopracoval ke čtyřem... ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)